Suvila - Elamuks

Siin teemas arutletakse ehitiste restaureerimise teemadel
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1006
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Xxx111 ma ei saa su agooniast aru, kui üteldakse, et kallis , siis arvuta keskmine palk ja säästuvõime sellelt 10% kuus ja lepi faktiga, et sisuliselt 70% elanikkonna jaoks olete oma teenused hinnastanud nii, et klient ei suuda seda eales osta ja säutsu kohtades kus eelarve on piisav , et lubada sellist teenust. Eeldaks et ajumaht on piisav selliste järelduste tegemiseks.

Turumajanduses ja väga paljude jaoks ja võid ka kõrvutada eelarve suurusega jääbki inseneriteenuse vajadus ainult allkirja vajaduseks , sest seadus nõuab, aga rahakott ei luba Eestis ei ole konkurentsi ja nii ei näe turg kedagi kes töötaks selle nimel, et teenused oleks kättesadavad.

Küsimused "miks sa minu juurde tulid" need on lihtsalt solvavad. Ka selle arusaamiseks peaks ajumahtu jaguma.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

tabarabarap

Agooniat pole
Ajumaht on selline nagu on

Mina avaldan vaid arvamust (täpselt nagu Sina)
Ma ei arva kaugeltki, et seda arvamust peaks õigeks pidama - lihtsalt see on minu arvamus

Jään eriarvamusele teenuse kättesaadavuse osas
Miks?
Kui on võimalik ehitada 150+K maja ja 30+K auto siis ei ole tegemist mitte kättesaadavuse puudumisega vaid erinevate proriteetidega
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Küsimused "miks sa minu juurde tulid" need on lihtsalt solvavad
Solvumise kohta...

Küsin Sinu reaktsiooni eelpool viidatud situatsioonile (pole täpne tsitaat):

Mul on kõik lahendused olemas, mul on kõik ristlõiked jms teada, mul on joonised olemas, olen teinud normidele vastava projekti...

Sest mina ausalt ei saa aru mida õieti minult sellises situatsioonis oodatakse...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma natuke "ennetan"

Kui Sa vastad, et "allkirja" siis ma küsiks:

Kas Sa tõesti oled sellega rahul ja ei tule hiljem probleemide ilmnemisel mind süüdistama a-la "oleksid võinud ikka läbi vaadata ja spetsialistina oleksid pidanud hoiatama"?

Ning: kas Sa ise oleksid nõus vastutama "suvalise" asja eest lähemalt endale selgeks tegemata mille eest Sa vastutad?
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mkubi »

tabarabarap kirjutas: 01 Sept 2020, 09:00 Xxx111 ma ei saa su agooniast aru, kui üteldakse, et kallis , siis arvuta keskmine palk ja säästuvõime sellelt 10% kuus ja lepi faktiga, et sisuliselt 70% elanikkonna jaoks olete oma teenused hinnastanud nii, et klient ei suuda seda eales osta ja säutsu kohtades kus eelarve on piisav , et lubada sellist teenust. Eeldaks et ajumaht on piisav selliste järelduste tegemiseks.

Turumajanduses ja väga paljude jaoks ja võid ka kõrvutada eelarve suurusega jääbki inseneriteenuse vajadus ainult allkirja vajaduseks , sest seadus nõuab, aga rahakott ei luba Eestis ei ole konkurentsi ja nii ei näe turg kedagi kes töötaks selle nimel, et teenused oleks kättesadavad.

Küsimused "miks sa minu juurde tulid" need on lihtsalt solvavad. Ka selle arusaamiseks peaks ajumahtu jaguma.
Eks projekteerijad lähtuvad ikka, et projekteerimise kulu arvestatakse majaehituskuludesse. Seega kui maja ehitus- ja materjalikulu on 150k, siis projekteerija võtab sealt 10% ja 165k pannakse kirja pangale? Või ma eksin?

Kahjuks tõesti konkurents väike. Ma arvan, et kui majaehitajal on kahju raha projektile kulutada, siis tehaksegi palju uurimustööd ise ära. Nagu ma teada sain, siis polegi spetsialisti allkirja vaja. Pole mõtet siin targutada, et lõpuks läheb maja kallimaks maksma jne. Kui maja ehitaja on loll või rutakas, siis muidugi on see võimalus.

Kui ma lõpuks endale krundi ostan, siis võtangi eesmärgiks ise projekt valmis kirjutada ja videomaterjali paigutada kõik toimingud. Ehk on see vaestele rottidele (nagu mina) kasuks.

Üldsegi, nii palju heiti ja solvamisi, peaks ehk sellele Bachata advokaadile helistama?
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Ja minu meelest on päris tore, et kõrgharitud, kõrgepalgalised insenerid siin vaestele tasuta mõtteid ja kogemusi jagavad. Tavaliselt hoiab ju eliit end eemal vaestest. Vuugi ja xxx tatipritsimist on põnev lugeda, kuni nendevaheline jutt liiga mõistmatuks jääb :D
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Nagu ma teada sain, siis polegi spetsialisti allkirja vaja
Vot seda pole ma väitnud.
Tsitaat:
Kui Sul endal on kõik lahendused teada, joonised ise teinud ja olemas, "allkirju" vaja pole - milleks Sul ometi seda projekteerijat vaja on?
Küsisid turuhinda - eelpool kirjeldatud juhul 0.-
Erinevus tuleneb sellest, et mina pean projekteerimist ja "allkirja" erinevateks asjadeks
Vuugi ja xxx tatipritsimist...
Minu isiklikul hinnangul puudub tatipritsimine - on arutlus
Huvitav oleks teada vuugi suhtumist
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 01 Sept 2020, 09:19 ... Kui on võimalik ehitada 150+K maja ja 30+K auto siis ei ole tegemist mitte kättesaadavuse puudumisega vaid erinevate proriteetidega
Enamus inimesi ehitab tänapäeval pikaaegse pangalaenuga ja pankade nõue on, et aasta jooksul pärast laenu väljastamist peab olema väljastatud hoone kasutusluba.
Kuna ehitusloa saamiseks võib kuluda üle aasta, siis laenu vormistamisega ka ei kiirustata.
Aga et pangast üldse ehituslaenu saada peab olema ehitusluba ja ehitusloa jaoks "ametnikule sobiv pilt".
Meil on "laen" laenuvõtja enda mure ja risk.
Kuna "ametnikule sobiv pilt" ei pruugi veel garanteerida, et hoonet üldse ehitada saab, siis ei taha ka enamus inimesi ehkupeale igaksjuhuks "pildi" eest 15 000eur`i välja käia. Ja eriprojektid tellitakse siis kui asi kindel.
Sellest tulenevalt vaatab "tavaline" meie tellija igas etapis ainult odavamat hinda ja ilusamat välimust kui kvaliteeti.
(Pahatihti seostataksegi et "ilusam hoone" on kallim.
"arhitekt" tõestab tellijale katuseakna asukohta, et: "nii on ilus" aga ise ei märka et on katuseakna alloleva trepi vaheseina kohale joonistanud.)

Minuteada Soomes ja Kanadas käib asi vastupidi. Et kõigepealt läheb tellija panka ja pank väljastab kliendi makse(krediidivõimekuse) tõendi.
Selle tõendiga suunab pank tellija Arhitekti juurde kes garanteerib, et selle summa eest saab ehitada maja mis laenulepingu lõpuni säilitab ka oma väärtust.
Ja selgitab ka tellijale, et millise maja ta selle summa eest saab ehitada.
Arhitekti kohustus on vastutada ehitusmaksumuse ja ehituse järelvalve eest kogu ehituse jooksul.
Pank hoolitseb, et tema raha saaks säilivusväärselt paigutatud.
Sellises situatsioonis ma tajuks projekteerija vastutust.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ja veel - väljendeid "eliit", "kõrgepalgaline", "vaesed" jms kasutasid Sina...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mkubi kirjutas: 01 Sept 2020, 10:52 Üldsegi, nii palju heiti ja solvamisi, peaks ehk sellele Bachata advokaadile helistama?
Sul on võimalus, et kui sind lüüakse vastu paremat põske, keera järgmise hoobi jaoks ette vasak põsk. Ei pea kohe hakkama kuhugi kõllama, püüa enne ise hakkama saada. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Üldsegi, nii palju heiti ja solvamisi...
Tegelikult ma sellest päris hästi aru ei saa
Inimesed avaldavad oma arvamust
Arvamus ei meeldi / ei ühti Sinu omaga - ei peagi meeldima / ühtima
Kõigil võimalus arvata / teha täpselt nii nagu ise õigeks peab - keegi ei pane kätt ette ega saa keelata midagi tegemast või tegemata jätmist
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mkubi kirjutas: 01 Sept 2020, 10:52 Üldsegi, nii palju heiti ja solvamisi, peaks ehk sellele Bachata advokaadile helistama?
Tõlgendamise küsimus ja ise küll ei leia, et teemas oleks olnud vihkamist(eestikeelne vaste sinu sõnale "heiti") ja solvamisi. Ei pea seda foorumit lugema, võid teha oma ehitusfoorumi, mis koosneb ainult muside, südamete ja pisarate emotikonidest. Bii häppier änd riid revjuuvs for positiviti! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas aero »

tabarabarap kirjutas: 01 Sept 2020, 09:00 Küsimused "miks sa minu juurde tulid" need on lihtsalt solvavad. Ka selle arusaamiseks peaks ajumahtu jaguma.
Võta end kokku, ära ole helbeke :). Mina pole insener. Aga kui oleksin, siis ma ka ei julgeks võtta klienti, kel on "kõik selge ja joonised tehtud/kopeeritud, vaja ainult allkirja". Põhjustele xxx juba viitas. Ühtlasi meenuvad kunagised sildid/hinnakirjad autoremondi töökodades:
töötunni hind - n €
tunni hind kliendi juuresolekul - n x 1,5 €
tunni hind kliendi juhendamisel - n x 3 €

"nii palju heiti ja solvamisi" - pakun, et see oli naljaga pooleks öeldud. Aga kui tõsiselt, siis @mkubi mine loe vahepeal delfit, saad taustsüsteemi kalibreeritud :).
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ühtlasi meenuvad kunagised sildid/hinnakirjad autoremondi töökodades:
töötunni hind - n €
tunni hind kliendi juuresolekul - n x 1,5 €
tunni hind kliendi juhendamisel - n x 3 €
Väga andekas!
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas elektron »

TannPann kirjutas: 31 Aug 2020, 21:28 Ahjah ehitajad.


No on kallid ju?
Või mul raha vähe.

Terv
Tann
On muidugi kallid, aga selline on turg.
Minu hinnangul ausa tööga keskmist palka teenival kodanikul ehitusturule asja ei ole ning see on tegelikult kurb.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kallis / odav / paras on üsna subjektiivne
Lisaks valikute küsimus
Kui võrrelda elumaja 200K hinda "elektrimopeedi" 40K hinnaga siis ma leian, et pole kallis
Lisaks sissetulekutele on olulised ka väljaminekud
Kui on vaja olla "innovatiivne ja kindlasti on vaja iga viimast tehnikavidinat" on keskmine palk ilmselt puudulik...
elektron
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 425
Liitunud: 03 Sept 2019, 16:51
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 26 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas elektron »

xxx111 kirjutas: 15 Sept 2020, 16:21 Kallis / odav / paras on üsna subjektiivne
Lisaks valikute küsimus
Kui võrrelda elumaja 200K hinda "elektrimopeedi" 40K hinnaga siis ma leian, et pole kallis
Lisaks sissetulekutele on olulised ka väljaminekud
Kui on vaja olla "innovatiivne ja kindlasti on vaja iga viimast tehnikavidinat" on keskmine palk ilmselt puudulik...
Selles suhtes nõus, et maja ehitus kui investeering enda ja järeltulevate põlvede perspektiivis ei ole kallis võrreldes tippklassi auto või koduelektroonikaga, mis paratamatult 10-15a pärast on utiil.
Aga võtame nüüd majahinna 200k, krunt linnalähedale, no mitte alla 50000, linnas sees 100k ja peale.
Võtame siis 50k ehk kokku jämedalt 250k. Laenu 30a antakse, noortele kellel reeglina max 5a staaži ja napilt õppelan ära makstud, kui sedagi. 250k laen 30a teeb kuumakseks 1000 euri. Sellist laenu ei saa ka kaks keskmist palka teenivat inimest kahapeale ka mitte. Ehk siis jõuan sinna, et nendel inimestel pole ehitusturule asja.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma ei tea, ehk mõtlen "vanamoodsalt"
Aga kust tuleb arusaam, et noored, kel max 5a staaži peaks omama (neil peaks olema võimalik omada) 250K eramut? Omamise all mõtlen ma siinkohal ka laenu teenindamist.
Ma isiklikult arvaks, sel ajal tulebki "tööd rabada, elada odavalt spartalikes tingimustes ja iga sent kõrvale panna" et tulevikus midagi sellist endale lubada

Täpsustuseks: võrdlus autoga oli nimelt tehtud tavalise elektriautoga 40K mida tegelikult ei saa pidada autoks ning veel vähem tippklassi autoks. Võrdlus oligi just selleks, et näidata hindade ja väärtuste suhtelisust.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Mitu ruutu see 200k maja on täna?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

mkubi kirjutas: 15 Sept 2020, 22:06 Mitu ruutu see 200k maja on täna?
Täiesti tavalise suurusega / maja hind arvestamata asukohta & krunti
Korralik kvaliteet, tehno, materjalid, viimistlus, teed, platsid jne (korralik mitte luksuslik)
Lastes ehitada, mitte ise ehitades (ja oma tööd arvestamata jättes)
Kuid ise panustades
mõte
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 94
Liitunud: 23 Dets 2018, 21:53
On tänatud: 7 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mõte »

Tegelt ehitatakse igal ajal nii kuidas võimalik, sest kuskil on vaja elada. Ehitati nii sõjaajal kui ka nõukaajala alguses kui inimestel polnud raha ega materjale kusklilt saada, ega need majad enamasti kvaliteediga ei hiilanud aga katus oli peakohal. Kui on probleem on ka lahendus.

Nende 250k+ majadega peab olema kas vastav sissemakse raha olemas või nii kõva palk mis seda võimaldab. Kui pank näeb et suudad teenindada laenu siis annab selle raha. Kuid enamus ei saa seda laenu aga elada on vaja kuskil, siis hakatakse putitama vanu logusi ja suvilaid nii et kannataks aastaläbi sees elada ja jällegi on katus peakohal. Vaene inimene optimeerib lihtsalt arhidekti, inseneri ja sisekujundaja sellest protsessist välja ning proovib tehtud saada "ehitustava" järgi ja võtab selle riski, et midagi võib valesti minna, vastasel korral jääb maja tegemata.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Nõus, elada on kuskil vaja
Aga 25 aastaselt ei peagi elama 250K eramus
Võib elada üürikas (odavas) ja panustada sellele, et tulevikus oleks elustandard parem
Inimloomusel on raske loobuda "tänasest heaolust parema tuleviku heaolu nimel"
2 inimese keskmise palga kõrvalt 10a ratsionaalsel rahapaigutamisel on pool 250K-st koos (jah, tuleb osadest asjadest alguses loobuda)
Et saada kiiremini raha kokku tuleb rohkem tööd teha - mitte 40h nädalas vaid nt 60h
Inflatsioonist, kallinemisest jms ei ole mõtet rääkima hakata - palk liigub kaasa
Ja jutt on põhimõttelist laadi mitte täpne arvutus
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1006
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 15 Sept 2020, 23:17 Ja jutt on põhimõttelist laadi mitte täpne arvutus
Katsu jääda reaalsusesse ka põhimõtteliste juttude juures, ilmselgelt elad keskmisest kõrgemal nivool ja raske on pööbliga samastuda :) kõik taandub lihtsale matemaatikale ja see on sul ju väga käpas.

Keskmine palk (Harjumaal https://www.stat.ee/et/avasta-statistik ... utokuupalk ) 1486,00 ja 1214 netos ja inimesed ei ole tihti võimelised sellest ka 10% säästma. Muidugi müts ja püksid maha nende ees kes 10 aastat järjest seda koos 50% ulatuses suudavad.

Ka odavapoolsem üür on kulu, täpselt samasugune kulu nagu laenuintressi makse , kui laenuintressi makse on odavam, kui "odavapoolsem üür" on mõistlikum teha väiksemat kulutust. Eeldusel muidugi , et ollakse krediidikõlblikud {x}k investeeringu tegemisel ja säästud läheksid ka 10 aasta pärast {x}k kinnisvara investeeringusse. Inflatsiooni ja kinnisvara asukohta arvestamata :jooma

Boonusena ei pea elama kitsikuses ja suureneb tõenäosus ka 55 selt {x}k väärtuses kinnsivara nautida (võibolla isegi sellet odavamapoolset üüritulu teenida) . Muidugi arvestame siin hetkel ainult kinnisvarasse investeerimsit, riskid on erinevad ja igasse kinnisvarasse ei ole alati mõtet investeerida, investeeringu kaotades oled samas (või ka halvemas) seisus, kui odavapoolsemast üürikast vahendite lõppemise korral väljatõstmisel.

Tulles reaalsusesse , siis näiteks minu (30 aastase eluasemelaenu) intressikulu ei ole olnud viimase 6 aasta jooksul kunagi kõrgem , kui 120€ ) samas ei ole olnud minu teadlikus elus aega millal mul oleks olnud võimalik leida Tallinnas odavamapoolset üürikorterit mis oleks olnud (ka krooni ajal) sellisest väärtusest odavam ja elatav. Täna laenuga finantseeritava avarama eluaseme kulud on ka juhtumisi odavamad, kui nende odavamapoolset üürikate omad milles veerand elu vireletud. Tõsi palju tuli ise teha ja renoveerimisel projekteerimiseks eelarvesse ruumi ei jäänud :amen:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

"Säästmine, kogumine" täiesti reaalne, olemas näited elust, valikute küsimus...

Ning kui:
Tulles reaalsusesse , siis näiteks minu (30 aastase eluasemelaenu) intressikulu ei ole olnud viimase 6 aasta jooksul kunagi kõrgem , kui 120€ ) samas ei ole olnud minu teadlikus elus aega millal mul oleks olnud võimalik leida Tallinnas odavamapoolset üürikorterit mis oleks olnud (ka krooni ajal) sellisest väärtusest odavam ja elatav. Täna laenuga finantseeritava avarama eluaseme kulud on ka juhtumisi odavamad, kui nende odavamapoolset üürikate omad milles veerand elu vireletud. Tõsi palju tuli ise teha ja renoveerimisel projekteerimiseks eelarvesse ruumi ei jäänud
siis milles üldse probleem?
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1006
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

xxx111 kirjutas: 16 Sept 2020, 08:50 "Säästmine, kogumine" täiesti reaalne, olemas näited elust, valikute küsimus...
Võibolla sinu mõttemaailmas käib kõik nipsti, aga reaalsuses ei ole see ju alati valikute küsimus, sest kõikidel ei ole selliseid valikuvariante. Reaalsus kipub olema raskem ja protsessid pikaajalisemad (hariduse omamine, sobivate finantspositsioonide leidmine) ja ka variantide, eelduste loomine võib võtta liialt aega, et neid variante hiljem realiseerida. Vastasel juhul oleks ju me kõik juba seal kuhu Ansip juba enne meid ära kolis (5 rikkama riigi hulgas).
xxx111 kirjutas: 16 Sept 2020, 08:50 siis milles üldse probleem?
vanamoodsas mõtlemises ? kõrvaltlugejana pigem silmaklappides ja reaalsuse painutamises :hello:
Vasta