Suvila - Elamuks

Siin teemas arutletakse ehitiste restaureerimise teemadel
Feel15
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 30 Aug 2020, 16:42

Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas Feel15 »

Plaanis osta suvila, mida hakata laiendama aastaringseks elamuks. Suvila heas seisukorras, seinad korralikud narva plokist laotud. Teised konstruktsioonid tugevad. Vundament rajatud 1.2 meetri sügavusele.
Tahaks laiendada olemasolevat ühte korrust ning ehitada juurde teine korrus.
Sooviks kuulda teiste soovitusi kes puutunud kokku taolisega.
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mkubi »

TannPann
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Apr 2019, 11:22

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas TannPann »

Tere


Alustasin kevadel sama asjaga.


Plaan oli renoveerida aga juhtus hoopis nii.
Alustan algusest.

Suvila käes, kaevasin esimese asjana vundamendi äärde augu, et veenduda vundamendi olemuses.
Vedas, meeter ja rohkem sügav, sõltub mõõtjast, täis betoonist, all 500mm tald korraliku killupadja peal, vundament ise 300mm lai.
Asi selge, vundament on hea.
Järgmisena sammud projekteerija poole, veendudes nende liiga kõrges hinnas, tõmbasin sketchupi ja visandasin vallale sobiva plaani paberi peale.
Load käes, kukkusin lammutama.
Plaan oli endal ka, et paar vahe seina muutust, mõni aken teise kohta, uued korstnad, teine korrus ja elämä on laifi.
Ja siis hakkas k...p pihta.
Seinad paljad ja katus maas, selgus tõsiasi, et need kindlad seinad polegi enam nii kindlad.
Valikuid mul see hetk oli 2. Kas valada peale vöö + hulga muud keberniiti või uued seinad.
Võtsin selle "või uued seinad" valiku. Jälle valda oma paberitega, uued load käes ja tuld.
Edasi oli juba lihtne. Konteiner, maja konteinerisse, uued seinad ja katus.........
Pm ehitad nagu uut maja.


1) Üldiselt ole valmis üllatusteks.
2) See krdi paberinuss ehitusametniku juures on ikka hirmus.
3) Projekteerijad on mega kallid.
4) Ehitajad on mega kallid.
5) Materjal suht odav.

Terv
Tann
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

3) Projekteerijad on mega kallid.
4) Ehitajad on mega kallid.
Suhteline...
Ehk täpsustad mis asi on mega kallis ja tood näite...

A palju oleks kulutamata jäänud kui oleks kohe öeldud, et:
Konteiner, maja konteinerisse, uued seinad ja katus.........
Pm ehitad nagu uut maja.
TannPann
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Apr 2019, 11:22

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas TannPann »

Uuritud hindadest odavaim oli 3500€+käive, kalleim minu jaoks kosmos, 7300€+käive


Kallimaks ei läinud midagi.

Pigem odavam, sest tuli ju uus projekt teha.

Oleks see sama asi juhtunud ka ilmselt projekteerija joonistatud pildiga.
Kohapeal majaga tutvumas käis 2 tükki. Vastused sarnased. "Ahah kiviseinad jah, siia saab teha küll."
Aga võibolla mitte, äkki nad oleks midagi tõesti kogemuse pealt ette näinud.


Nüüd küsimus sulle kui projekteerijale. Mina, kes pole joonestus programmi enne näinud, suutsin lgp. ametniku jaoks sobiva pildi joonistada 4 nädala jooksul õhtuti peale oma päevast tööd.

Mees kes igapäevaselt tegeleb, teeb ehk nädalaga?
Mis asi selle töö juures nii palju maksab?

Litsents, et võid teistele teenust pakkuda?

Terv
Tann
TannPann
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 14 Apr 2019, 11:22

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas TannPann »

Ahjah ehitajad.


No on kallid ju?
Või mul raha vähe.



Terv
Tann
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Nüüd küsimus sulle kui projekteerijale. Mina, kes pole joonestus programmi enne näinud, suutsin lgp. ametniku jaoks sobiva pildi joonistada 4 nädala jooksul õhtuti peale oma päevast tööd.
Meil ei ole mitte millegi üle arutleda kui Sa pead projekteerimiseks "ametniku jaoks sobiva pildi joonistamist"
Sellega ma lõpetan...
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Olen ka nõus, et on kallis hind. Klient teadis täpselt, mida soovib. Pole vaja mingeid lisaväärtuseid/teenuseid pakkuda. Pakun, et kolme päeva töö ehk see joonistamine profi poolt. Ja on ebaeetiline tulla siin targutama, et see ei ole kallis hind, inimesel kes teenibki 30+ euri tunnis puhtalt kätte.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Sellele ma ei saa reageerimata jätta
Ja on ebaeetiline tulla siin targutama, et see ei ole kallis hind
Kus oli targutus hinna kohta?

Küsimus kõlas:
Ehk täpsustad mis asi on mega kallis ja tood näite...
Kordagi ei avaldanud arvamust kas kallis / odav / paras

Soovitan selgeks teha mis vahe on projekteerimisel (tehnilistel lahendustel) ja joonistamisel (eriti ametniku jaoks sobiva pildi joonistamisel)
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mkubi »

xxx111 Aga milline turuhind täna siis on ametniku jaoks ehitusloa saamiseks vajalike dokumentide vormistamine? Ütleme, et mul on eeltöö tehtud ja tean täpselt, mida ehitan. Ristlõiked ja joonised majast on ka büroole ette näidata. Ja paluks mitte jälle vastata: oleneb,sõltub.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

xxx111 Aga milline turuhind täna siis on ametniku jaoks ehitusloa saamiseks vajalike dokumentide vormistamine? Ütleme, et mul on eeltöö tehtud ja tean täpselt, mida ehitan. Ristlõiked ja joonised majast on ka büroole ette näidata. Ja paluks mitte jälle vastata: oleneb,sõltub.
Tunnistan - ei oska vastata
Ilmselt saad erinevatest kohtadest erinevad vastused

Mina omalt poolt ütlen Sulle jutu peale:
mul on eeltöö tehtud ja tean täpselt, mida ehitan. Ristlõiked ja joonised majast on ka büroole ette näidata.
Miks Sa minu juurde tulid? Sul on ju kõik selge.
Kui selleks, et "allkirja" saada siis Sinu ristlõigetele / joonistele ma ilma kontrollita ja vajadusel korrektuurita (kui leian, et minu arvates pole õige) "allkirja" ei anna...
Pead mujale pöörduma...
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mkubi »

xxx111 kirjutas: 31 Aug 2020, 23:10
xxx111 Aga milline turuhind täna siis on ametniku jaoks ehitusloa saamiseks vajalike dokumentide vormistamine? Ütleme, et mul on eeltöö tehtud ja tean täpselt, mida ehitan. Ristlõiked ja joonised majast on ka büroole ette näidata. Ja paluks mitte jälle vastata: oleneb,sõltub.
Tunnistan - ei oska vastata
Ilmselt saad erinevatest kohtadest erinevad vastused

Mina omalt poolt ütlen Sulle jutu peale:
mul on eeltöö tehtud ja tean täpselt, mida ehitan. Ristlõiked ja joonised majast on ka büroole ette näidata.
Miks Sa minu juurde tulid? Sul on ju kõik selge.
Kui selleks, et "allkirja" saada siis Sinu ristlõigetele / joonistele ma ilma kontrollita ja vajadusel korrektuurita (kui leian, et minu arvates pole õige) "allkirja" ei anna...
Pead mujale pöörduma...
Kas nõutakse siis koolitatud mehe allkirja, kui tühjale krundile maja soovid ehitada ja oled ise normidele vastava projekti valmis teinud?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kas nõutakse siis koolitatud mehe allkirja, kui tühjale krundile maja soovid ehitada ja oled ise normidele vastava projekti valmis teinud?
Ma ei saa küsimusest aru...

Kui Sul endal on kõik lahendused teada, joonised ise teinud ja olemas, "allkirju" vaja pole - milleks Sul ometi seda projekteerijat vaja on?
Küsisid turuhinda - eelpool kirjeldatud juhul 0.-
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6096
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 133 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

mkubi kirjutas: 31 Aug 2020, 23:20tühjale krundile maja soovid ehitada ja oled ise normidele vastava projekti valmis teinud
Miks õpivad mõned inimesed aastaid ülikoolis, et insenerikutse saada ja projekteerijana töötada, kui teised suudavad õhtuti peale päevatööd ise normidele vastava projekti valmis teha?
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mkubi »

Küülaline kirjutas: 01 Sept 2020, 00:05
mkubi kirjutas: 31 Aug 2020, 23:20tühjale krundile maja soovid ehitada ja oled ise normidele vastava projekti valmis teinud
Miks õpivad mõned inimesed aastaid ülikoolis, et insenerikutse saada ja projekteerijana töötada, kui teised suudavad õhtuti peale päevatööd ise normidele vastava projekti valmis teha?
Ajad muutuvad. Tooks näiteks kodulehe valmistamise. Kui varem oli see põhiliselt kodeerimine, siis täna on see niipalju lihtsamaks tehtud, et päris paljud pole nõus sellise teenuse eest maksma.

Jah, projekti kirjutamine on kordades ajamahukam ja keerulisem, kuid tehtav ja ajas muutub info kättesaadavamaks ka neile, kes pole koolis käinud.

Kindlasti on suur risk, et kulutad enda aega ja ei saagi esitatud vajalikud andmed ja tellid ikka teenust. Kuid siit teemast keegi härra sai sellega hakkama ja hoidis kokku 4k euri.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mina kutsun üles kõiki kes teavad ise lahendusi nii enda kui projekteerija (arhitekti, konstruktsioonide inseneri, energiatõhususe spetsialisti / eriosade inseneri jne) aega mitte raiskama ning projekte ise koostama...
Kõigil lihtsam...
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kuid siit teemast keegi härra sai sellega hakkama ja hoidis kokku 4k euri.
Oot - oot...
Sellest, et ta ei tellinud 4K eest projekti (ei "raisanud") ei järeldu mitte kuidagi, et ta midagi KOKKUVÕTTES kokku hoidis...
Täitsa vabalt võib olla, et KOKKUVÕTTES "raiskas" hoopis 10K või 15K või muu summa
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas ping »

Küülaline kirjutas: 01 Sept 2020, 00:05
mkubi kirjutas: 31 Aug 2020, 23:20tühjale krundile maja soovid ehitada ja oled ise normidele vastava projekti valmis teinud
Miks õpivad mõned inimesed aastaid ülikoolis, et insenerikutse saada ja projekteerijana töötada, kui teised suudavad õhtuti peale päevatööd ise normidele vastava projekti valmis teha?
Paljud "kunstnikud" õpivad "ilusaid maju" joonistama selleks, et teenust osutada ja tegelikult pakuvad materjali tootja lehelt leitud lahendusi.
Ehitusloa jaoks nõutaval "pildil" peab ainult ilus visioon ja asjadel õiged nimetused olema, ülejäänud asjad võivad olla.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mkubi »

TannPann kirjutas: 31 Aug 2020, 21:27 Oleks see sama asi juhtunud ka ilmselt projekteerija joonistatud pildiga.
Kohapeal majaga tutvumas käis 2 tükki. Vastused sarnased. "Ahah kiviseinad jah, siia saab teha küll."
Kuidas see siis lahendatakse, kui ta olekski tellinud projekti ja tööde käigus selgub, et seinad ikka ei sobi edasiehitamiseks. Kas projekteerija kirjutab uue projekti tasuta, kuna ei näinud ette kehvas korras seinu?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ehitusloa jaoks nõutaval "pildil" peab ainult ilus visioon ja asjadel õiged nimetused olema, ülejäänud asjad võivad olla.
Oluline on eristada mille jaoks on projekti (antud juhul räägime projektist EP staadiumis) tellitakse
Kui projekt tellitakse nagu eespool mainitud "ametniku jaoks sobivad pildid" siis nõustun
Kui projekt tellitakse selleks, et saada optimaalseid lahendusi ning projekti alusel neid lahendusi teostama hakata siis ei nõustu
EP on siin vaid üks ja esimene etapp
Ja on aluseks järgmistele etappidele
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kuidas see siis lahendatakse, kui ta olekski tellinud projekti ja tööde käigus selgub, et seinad ikka ei sobi edasiehitamiseks. Kas projekteerija kirjutab uue projekti tasuta, kuna ei näinud ette kehvas korras seinu?
Kommenteerin vaid enda eest
Võimatu olukord - projekti koostamise ajal on selge kas seinad sobivad või mitte
Ilma selleta pole võimalik projekti koostada
Kuid jah - selleks, et sobivust hinnata tuleb teha tööd - ja see ei ole tasuta
mkubi
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 14 Nov 2016, 17:38
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 12 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas mkubi »

xxx111 kirjutas: 01 Sept 2020, 00:34
Kuidas see siis lahendatakse, kui ta olekski tellinud projekti ja tööde käigus selgub, et seinad ikka ei sobi edasiehitamiseks. Kas projekteerija kirjutab uue projekti tasuta, kuna ei näinud ette kehvas korras seinu?
Kuid jah - selleks, et sobivust hinnata tuleb teha tööd - ja see ei ole tasuta
Et siis projekteerija teeb sisselõiked ja kontrollib seina seisukorda?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kas teeb ise sisselõiked, tellib sisselõiked, hindab kogemuste põhjal vms
Võib olla ka kokkulepe tellijaga - nt, on vaja selliseid ja selliseid lähteandmeid / hindamine maksab nii ja nii palju - ehk on mõistlik kohe uued seinad projekteerida
Igal juhul on projekteerijal projekti koostades selge mis ja kuidas
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas ping »

xxx111 kirjutas: 01 Sept 2020, 00:17 Mina kutsun üles kõiki kes teavad ise lahendusi nii enda kui projekteerija (arhitekti, konstruktsioonide inseneri, energiatõhususe spetsialisti / eriosade inseneri jne) aega mitte raiskama ning projekte ise koostama...
Kõigil lihtsam...
Vaat häda on see, et "kunstniku" veel leiab aga "konstruktsioonide inseneri, energiatõhususe spetsialisti / eriosade inseneri jne.) neid ei leia.
Need töötavad "kõrgete lagedega" firmades ja neil on palju suuri tegemisi käsil, et ei saa neid kätte.

(Olen nii mõnigi kord vaeva näinud, et saada audientsi "arvutusvõimeliselt insenerilt".
Kuigi mõnigi "insener" ei tunne kinnitusvahendite kasutusotstarvet ja keskkonnaklasse ja ütleb , et "küll ehitajad kinnilöövad".
Korraliku ja kasuliku teenuse eest polegi kahju maksta, aga kui hinge jääb tunne et oled lüpsta saanud ja pead kõik üle kontrollima, siis mitte ei taha seda.)

Kui "sadu maju joonistanud" arhitekt väidab, et puitkarkass hoones ei saa kasutada metallist laekandetala või Marmoroc fassaadi sest karkassi samm ei sobi jne, siis on arvata et midagi on kuskilt puudu.
Projekteeritava hoone nurga all vaadete (3D) eest küsiti 1000eur+km lisaks, mis tänapäeval on ainult ekraanisalvestus õige nurga alt.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Suvila - Elamuks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ikka - nagu muude ametite esindajaid on ka projekteerijaid erinevaid

Kuid ma arvan, et ma pole kaugeltki ainus, kes lihtsalt ei võta ette tööd mille lähteülesanne on "ametnikule sobivad pildid"
Siin on põhimõtteline "vaadete erinevus"
Mina pean EP-d projekti tähtsaimaks (mitte segi ajada detailsusega) staadiumiks
Siin määratakse ära hoone kõik tähtsamad parameetrid ja kõik järgmised staadiumid lähtuvad nendest, muutub detailsus mitte kontseptsioon

Kui lähteülesandeks on "ametnikule sobivad pildid" siis ei tasu sellele projektile ka eriti suuri ootusi panna...
Vasta