Akende ja uste renoveerimine

Siin teemas arutletakse ehitiste restaureerimise teemadel
tsepkin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Nov 2016, 00:50

Akende ja uste renoveerimine

Lugemata postitus Postitas tsepkin »

Tervist,


Küsimus selline, et kas keegi oskaks õelda kui palju on normaalne Eestis akende ja uste renoveerimise eest küsida ? Ehk siis, vana värv maha-lihvimine-pahteldamine-värv peale.

Lugupidades ja Tänades Reigo
Külaline
külaline

Re: Akende ja uste renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kes siin teab, millise jaotusega aknad Sul teha on, kui kaugel, kui palju, kui kergesti eest ja tagasi saab, kui lihtne on avasid seniks katta, kas lengiümbrus on tihastel ja rottidel hõredaks kistud, mis seisus kõik detailid on ja kui palju neid on, kas kohapeal koristamist ka on, klaase vaja küljest võtta, liistud või kitt. Kas värvi alt tuleb midagi, mis hinda juurde viskab. Millega uus viimistlus tuleb, mitu kihti ja kui palju aega vaja.
Kas konkurenti ilmub, kes kohvipaksu või ka kuskil foorumis saadud vastusega peale lendab ja lubab ainult kerge lihvimise ja ülevärvimisega 10 korda kiirema ja odavama töö teha. Üksi või mitmekesi teha.
Külaline
külaline

Re: Akende ja uste renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kui muidu ei saa, siis arvesta tunni järgi ja selle järgi palju töövahenditele, materjalidele, transpordile kulub. Arvestada võib ka teenuste kasutamist n: soodapritsiga kõikide raamide, lengide värvi eemaldamine on tunduvalt kiirem ja kvaliteetsem, kui liivapaberi, lihvi, fööni või speedheeateriga toimetamine. Teenuse hind muutub siis sinu tunnihinna üheks komponendiks/sisendiks

* näiteks 1500 euri neto kuus tahad teenida , siis palgafond 2543,45 eurot . Selle välja teenimiseks on kuus aega 160 töötundi ja kui 100% ajast katta tööga, siis kuluks 15.90 euri tunnis + kulud ruumidele, töövahenditele, transpordile jne.

* näiteks 1000 euri neto kuus tahad teenida , siis palgafond 1675,96 eurot . Selle välja teenimiseks on kuus aega 160 töötundi ja kui 100% ajast katta tööga, siis kuluks 10.50 euri tunnis + kulud ruumidele, töövahenditele, transpordile jne.

* näiteks 800 euri neto kuus tahad teenida , siis palgafond 1328,99 eurot . Selle välja teenimiseks on kuus aega 160 töötundi ja kui 100% ajast katta tööga, siis kuluks 8.30 euri tunnis + kulud ruumidele, töövahenditele, transpordile jne.

kui mustalt teha, siis arvesta, et maksudeks kulub Eestis palgafondist ~40% ja nii kurb, kui see ka ei ole teenib see vend kes mustalt võtab 8 euri tunnis, rohkem , kui see vend kes puhtalt 10.50 jne jne
tsepkin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Nov 2016, 00:50

Re: Akende ja uste renoveerimine

Lugemata postitus Postitas tsepkin »

Tere,

Tänud info eest Külaline.

Mul on nii, et teen eraisikule terve kortermaja peale neid aknaid, ja no mõni aken tuleb kehvemini mõni kergemini jne. klaasid võtan eest kuna kuumapuhukiga ei taha riskida, et klaas katki läheb, ja mõnikord tuleb ka uued aknaliistud panna mis vaja omakorda saagida ja värvida jne jne jne.

Mina saan selle eest ütlen ausalt 3.5 eurot tunnis mustalt. Ma tegin Välisust mis on nikerdusega ja neid kaks tükki suurt, plus ukseraam ja 4 ütleme poole ruudust akent lihvimine ja pahteldamine, plus hinged maha võtta ja spreiga üle lasta jne mul kulus selleks 100h.

Ülemus hakkas muidugi ägisema ja võttis mul tuimalt palka maha, seega otsustasin siis, et tulen ja küsin kui palju selliene töö tegelikult üldiselt maksab vnoh, palju see miinimum on mida küsida ja kui palju aega kulub.

Lugupidamisega Reigo
Külaline
külaline

Re: Akende ja uste renoveerimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tsepkin kirjutas: Lugupidamisega Reigo
Miinimumpalk Eestis täna on (bruto) kuus 430 EUR ja tunnis 2.54 EUR . sinu tasuga 3.5 neto oleks su brutopalk 682,05 euri kuus, kuna ülemus sind lüpsab , siis on su palk 560 neto ja puudub sotsiaalkindlustus jne . teenid kõvasti alla keskmise , kui see on su ainus sissetulek. Hakka parem koristajaks, koristaja tallinnas teenib 7 -10 euri tunnis .

vaata siin paar teemat tagasi oli ühel vennal 30 akent Tartus renoveerida, kui sa teed talle 7 euri tunnis mustalt, siis ta on õnnega koos :) ja sinu palk kahekordistub. muidugi mustalt ei soovita töötada , pole jätkusuutlik. hetkel küsid töö eest 2 - 3 x vähem, kui vaja .
tsepkin
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Nov 2016, 00:50

Re: Akende ja uste renoveerimine

Lugemata postitus Postitas tsepkin »

Väga suured tänud Külaline.

Seda mul vaja teada oligi :)

Lugupidamisega Reigo
pime õnn
külaline

Re: Akende ja uste renoveerimine

Lugemata postitus Postitas pime õnn »

Külaline kirjutas:30 akent Tartus renoveerida, kui sa teed talle 7 euri tunnis mustalt, siis ta on õnnega koos :) ja sinu palk kahekordistub. muidugi mustalt ei soovita töötada , pole jätkusuutlik.
Kaitsealadel, mitmekümnele, tunnitasuga, keegi tundmatu kuju ja mustalt peale võtta on õnn ja palk? Muidu nii on jah :lol: , ka see ainumas sõna jätkusuutlikkus parasjagu mikroskoopilise tunnitasu ja elamiskulude arvete juures inimest eriti ei mõjuta. Ja pole ka mustadel seni see tellijaid kaotanud, kui must mees poole peal või garantii ajaks ära kaob, raha juurde nõuab, raamid eest kaasa võtab ja tellijale tähtaegadega hirmu teeb.
kõik jokk
külaline

Re: Akende ja uste renoveerimine

Lugemata postitus Postitas kõik jokk »

pime õnn kirjutas: Kaitsealadel, mitmekümnele, tunnitasuga, keegi tundmatu kuju ja mustalt peale võtta on õnn ja palk? Muidu nii on jah :lol: , ka see ainumas sõna jätkusuutlikkus parasjagu mikroskoopilise tunnitasu ja elamiskulude arvete juures inimest eriti ei mõjuta. Ja pole ka mustadel seni see tellijaid kaotanud, kui must mees poole peal või garantii ajaks ära kaob, raha juurde nõuab, raamid eest kaasa võtab ja tellijale tähtaegadega hirmu teeb.
no eks nii on õnneke, et üks soovitab põlvepeal teha , teine pelgab musta meest , kolmandale on uue akna hind kallis, neljas ütleb, et kõik on kukepea. vaevalt , et selle foorumivestluse peale need aknad seal kuskile edenenud on või sellel aastal veel kuskile edenevad või see 3.50 mees ennast eales 7 peale suudab rebida :scratch:
Vasta