renoveerimine

Siin teemas arutletakse ehitiste restaureerimise teemadel
mina
külaline

renoveerimine

Lugemata postitus Postitas mina »

Kas kellelgi on kogemusi vana maja renoveerimisega. Et palju võib tulla "üllatusi" ja umbes palju maksab. Meil u 60m2 maja teine korrus (vaja sisse tuua ka vesi ja kanalisatsion). Kas on mõtet?
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nii ei saa ju keegi õiget nõu anda. Näidake vähemalt piltegi. On olemas nn. vaese ja jõuka kodaniku majad. Võib- olla ei ole, aga meie tinglikult lahterdame neid nii. Ega siis ainult tänasel päeval ei ehitata erinevalt, vanastigi klopsiti peenematest palkidest ja muidu kehvematest materjalidest maju kokku. Üks on küll aastatega selgeks saanud, et omalajal jõukamalt ehitatud majad tasuvad küll juuesti korda teha, kui ei ole just, jah, katust päris käest ära minna lastud.
Taastaja.
mina
külaline

Lugemata postitus Postitas mina »

Anonymous kirjutas:Nii ei saa ju keegi õiget nõu anda. Näidake vähemalt piltegi. On olemas nn. vaese ja jõuka kodaniku majad. Võib- olla ei ole, aga meie tinglikult lahterdame neid nii. Ega siis ainult tänasel päeval ei ehitata erinevalt, vanastigi klopsiti peenematest palkidest ja muidu kehvematest materjalidest maju kokku. Üks on küll aastatega selgeks saanud, et omalajal jõukamalt ehitatud majad tasuvad küll juuesti korda teha, kui ei ole just, jah, katust päris käest ära minna lastud.
Taastaja.
ma ju küsisin kogemusi, et kes on teind rääkigu. spekuleerida oskan ise kah
Kasutaja avatar
Tom
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 235
Liitunud: 28 Jaan 2005, 16:48
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas Tom »

Üllatusi või vanas majas tulla igas valdkonnas, nimelt puitmaja puhul alumised palgid, vahelae talad, kindlasti eriosad - elekter, kanalisatsioon, vesi jne.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Lugemata postitus Postitas toomas »

Mitte ainult alumised palgid vaid ka ülemised, kui kunagi on katus läbi jooksnud. Esmapilgul kobe vundament võib olla päris pude.
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Ei jõua parema tahmise korralgi kõiki kogemusi ära rääkida.
Iga ehitus on norm iseendale.
Vasta