Kaldele peale valamine

SirRichard
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 01 Veebr 2015, 23:16
On tänanud: 1 kord

Kaldele peale valamine

Lugemata postitus Postitas SirRichard »

Tere,

Olukord selline kus homme hakkan saunaporandale kaldeid valama ja motlesin, et küsin näpunäiteid enne kui selle esimest korda elus ise ette võtan.

Olemas on mira x-plan ja vaadates neid kallete valamise videosi tundub asi lihtne, vala aga äärde ja valgub keskele ja ongi kalle olemas??!!?? A kas see tuleb piisav voi liiga jarsk? Mul vaja valada 2x4m2 ruumi.

Mul aga selline olukord et alusporand on veekindlast vineerist millele on 2 poolt juba konstruktsioongia kalded antud, vaja on lihtsalt "otstest" seguga kalded tekktada ja ühtlaselt 10-20mmga ülejaanud osa katta et saaks pärast plaatida. Tekkis hirm, et kui juba on kaldus, kas see isevalguv selle vorra rohkem ära ei valgu? Üldse on raske hoomata kallete valamist isevalguvaga, nimi ju ütleb et vahet pole mis sa seal mäkerad, lopuks valgub ise loodi koik :D

Mõni nipp või trikk algajale seguga mäkerdamiseks?

R
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Kaldele peale valamine

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Kotil on ju kallete valamiseks soovitused mitu L vett, peal? Ma ei viitsi ise vaatama minna kuid see õpetus toimib, sain mina hakkama saad ehk sina ka :D
PS. Mul teisel ruumil ei olnud enam kallakute jaoks konstruktsiooni ka, esimese põrandaga oli neid ainult harjutamiseks vaja, vbl olen kiire arenemisvõimega, ei tea, tehtud tööd vaadates olen rahul, kalded paigas nii nagu soovisin. Ma ei ole elukutseline ehitaja.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 414
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kaldele peale valamine

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Isevalguv??? Seda kasutatakse ju selleks rohkem, et põrand oleks tasane, ilma kalleteta, aga isegi siis tuleb ise ka kaasa aidata ehk siluma. Iseenesest ei toimu sul midagi, pead vajaliku kalde ikka oma käe ja tööriistaga tekitama. Kui teed kallet, siis peab ju trapi korpus juba paigas olema ja selle kõrgusega arvestama jne.
SirRichard
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 77
Liitunud: 01 Veebr 2015, 23:16
On tänanud: 1 kord

Re: Kaldele peale valamine

Lugemata postitus Postitas SirRichard »

Peab ytlema et vaga lihtne oli, pohimotteliselt valasin ruumi aartesse ja valgus ise keskele ja kalle jai vaga õige!
Vasta