Betoonpaneelide kuju ja varieeruvus

SpeedLink
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 12 Dets 2016, 10:53

Betoonpaneelide kuju ja varieeruvus

Lugemata postitus Postitas SpeedLink »

Tere! Elan sügaval ENSV ajal :yahoo: ehitatud kivimaja esimesel korrusel ja minu all keldris on soojasõlm. Seal on näha, et tsirka pooled minu põranda (ja soojasõlme lae) moodustavad paneelid on standardsed õõnesbetoonpaneelid (h≈20cm) ja teine pool eripärase kujuga betoonpaneelid: (kritseldasin läbilõike ja altvaate skeemid)

Huvitav, millest selline varieeruvus? Kumba paneelisorti tugevamaks lugeda võib?
Pilt

Pilt

Pilt

Tänud
seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Re: Betoonpaneelide kuju ja varieeruvus

Lugemata postitus Postitas seen »

Mul 62.a hruštšovkas on kogu esimene korrus selliste põrandatega ja 0 korrusel olles kuuleb iga mälumisliigutuse ja junni potsamise vette ära. Privaatsust null! Ja kui 0-korrus tislerile välja üüriti … lõpetati leping enneaegselt! Seega mulle tundub et õõnespaneel on vähemalt mürapidavam. Ise valasin 6cm betoonikihi sellistele veidra vormiga lahmakatele ja midagi alla pole sadanud.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Betoonpaneelide kuju ja varieeruvus

Lugemata postitus Postitas aero »

Paksem on parem aga mida see annab? Kavandad elamispinnale tinatähtedega trükikoda? 8)
Skeem oleks loetavam ilma diagonaalsete punktiirideta.
https://blog.commuun.ee/robot/seina-ja- ... iline-dus/
http://kivikatus.ee/wp-content/uploads/ ... -spets.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Betoonpaneelide kuju ja varieeruvus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

SpeedLink kirjutas: 07 Mai 2019, 10:43 Huvitav, millest selline varieeruvus? Kumba paneelisorti tugevamaks lugeda võib?
Jaanipäeval saab saab elatud juba 20 aastat sarnase, keldri poolt vaadatuna erinevate paneelidega(magamistubade osa vist ca 6m koorikpaneelid ja köögi osa õõnespaneelid ca 5m ) korteris. Ei ole sellisel paneelide paigaldamise süsteemil häda midagi. Siiani pole eluohtlikkust täheldanud, veel. Muidugi, kelder võiks kuiv olla, sest õõnespaneelidel on minu arvates õhem kiht betooni armatuuri ümber. Kusjuures ahjud asusid koorikpaneelide kohal, kuid suhteliselt lähedal erinevate paneelide vaheseinale. Maja ehitatud 1966(8 korterit). Maja juures asuva "garaažikoperatiivi" ehitusaasta kohta on esimene märge 1984 ja selle koorikpaneelidest katus tundub olevat hullemas olukorras(armatuuri roostetamine on betoonist tükke välja lükanud) ja katusel kasvab võsa. :)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta