Kuivkäimla kogumiskasti betoon

T25
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 390
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas T25 »

Urmas kirjutas:
02 Mai 2019, 18:58
T25 kirjutas:
02 Mai 2019, 18:04
Urmas, su jutust järeldub, et sul on endiselt jaanalinnu kombel pea liiva all ja sa ei mõista, kui hullud probleemid lähitulevikus ees ootavad.
Lähitulevik on sinu arvates lähim 40 aastata jooksul huumusekihi kadumine nagu sa ühes oma eelmises postituses mainisid? Kui ma homsest, täna enam ei viitsi, oma eluviise muudan ja tervislikult sita peal kasvatatud toitu hakkan sööma, siis vedamise korral on isegi minul võimalik see näljahäda ära näha. ;) Kui looduses ja loomariigis(inimene kuulub ka loomariigi hulka) mingi liigi hulgas tekib toidupuudus, siis automaatselt reguleerub ka ellujäävate isendite arv ja kõik peaks olema tasakaalus. Hetkel on maailmas "tänu" humanistlikule lisatoitmisele tekkinud lihtsalt meie liigi(homo sapiens) sigivuse kontrolli alt väljumine, mis on täielik vastand looduse eneseregulatsioonile.
Sa oled oma jutus ikka väga vastuoluline! Tahad ehitada betoonist ja roostevaba armatuuriga kõige tavalisemat kuivkäimla kogumiskasti kui on olemas tunduvalt odavamad ja säästlikumad(taastuvatest materjalidest) variandid selle ehitamiseks ja samas räägid inimeste poolt tehtavatest enesehävituslikest tegudest. Kas oma lõhetusmisest perearstile pole proovinud rääkida? Äkki tema oskab sind suunata mõne eriarsti poole?
https://www.youtube.com/watch?v=He2ZyzMQqlM&t=244s
Sattusin ükspäev kuulama Pajula, Lobjaka ja Vooglaiu saadet, kus kõik mehed olid üksmeelel, et pensionit nemad ei näe. Kusjuures Pajula mitu korda mainis, et rong liigub niiöelda lapiku maa serva poole, ükskõik mida me ka ei teeks. Kuigi ma ise olen konservatiivne inimene, siiski mulle sellest saatest sümpatiseeris Lobjakas kõige rohkem. Justnimelt see idee, et baasvajadused peaks igal inimesel riigi poolt tagatud olema.Vooglaiu lahendus pensionile näis aga olevat üles kasvatada järeltulev põlv, kes vanurit siis vanaduspõlves poputama peaks. Eks selles on oma tõetera sees, kuid minu arvates tuleks siiski tõmmata piir rahvastiku kasvule. Liigid surevad välja praegu kiiremini kui kunagi varem ning ma ei leia praegu viidet, kuid umbes 100, võimalik , et see oli isegi 1000 korda kiiremini kui oleks normaalne ja kõik justnimelt selle tõttu , et rahvaarv on liiga suur. Lõpuks, kui inimene on hävitanud oma loomulikku elukeskkonna, siis hävib ta ka ise. Heaks näiteks on mesilased, kelle arvukus langeb kohutava kiirusega, kuid kellest sõltub paljude taimede tolmendamine ning selle kaudu ka meie toidulaud. Näitena võiks tuua farmereid, kes pintsliga tolmendavad oma viljapuid, kuna pole enam mesilasi, kes seda nende eest teeks. Olen isegi lugenud minidroonidest, kes siis peaks tulevikus mesilasi hakkama asendama. Kõige hullem on asja juures aga see, et tegelikult mingeid reaalseid lahendusi ei ole ja tõenäoliselt ka ei tule. Ma ei usu, et keegi meist oleks nõus loobuma kaasaegsetest mugavustest planeedi päästmise nimel. Kuid samas peaksime teadvustama , et see kõik on kaduv ning meie järeltulevad põlved hakkavad seda suppi helpima, mida meie oleme kokku keetnud. Heaks näiteks on tuumajäätmed, millega pole tegelikult midagi mõistlikku peale hakata, sest nende radioaktiivsus kestab aastatuhandeid , kui mitte miljoneid aastaid ning nagu siit teemastki on läbi jooksnud, siis inimeste poolt ehitatu kestab heal juhul mõni tuhat aastat, kuid tavaliselt laguneb mõne sajandiga. Esimene betoonsarkofaag chernobõli jaama ümbert juba lagunes ning ehitati uus, kuid ka see on kaduv. Ja siis ükskord , kui fossiilset vedelkütust enam ei jätku suurteks projektideks, siis jääb see jaam ilma katteta ning hakkab saastama ümbruskonda. Ning selliseid jaamu on maailmas sadu , mis on oma eluea lõpus, kuid ainuüksi nende likvideerimine maksab rohkem kui eesti riigi aastaeelarve. Ja siis ongi, et "solution to the pollution is dilution", ehk kogu see saast visatakse kuhugi ookeanisügavikku silma alt ära.
Roostevaba armatuuri kohta ma juba olen korduvalt selgitanud, miks tahtsin ma seda kasutada. Vastupidavus erineb kordades , 35 vs 100 eluaastat on piisavalt suur vahe , et õigustada 400 eurost lisaraha, mis kuluks roostevaba armatuurile.Kokkuvõttes on see kordades rohelisem ja majanduslikult tasuvam ehitada kauakestev ehitis. Ma ei näe põhjust, miks peaksin selle pärast perearsti poole pöörduma. Kuid ma juba kirjutasin ka , et otsustasin kasutada klaasplastist armatuuri, mis on odavam isegi tavalisest rauast, nii et tegelikult sul pole üldse enam põhjust seda roostevaba armatuuri enam esile tõsta. Ja ikka mainid sa parematest lahendustes, kui betoon, kuid neid , mida sa varem nimetasid, ma lihtsalt ei kujuta ette normaalsetena. Mina ei hakka iga paari päeva tagant nö siibrit kuhugi metsa alla tühjendamas käima, olgugi, et see võib olla rohelisem , kui betooni valamine. Kuskilt maalt läheb piir mugavuse ja rohelisuse vahel. Seesama betoonkärakas, mille joonised varasemast postitusest on leitavad, on minu jaoks ideaalne lahendus ja ilmselt läheb ta maksma mulle kordades vähem, kui läheks plastikust septiku paigaldamine. Ja Rokikas, eriti irooniline on süüdistada minu kuivpeldiku suurt jalajälge, samas, kui vesipeldikus reostatakse puhast joogivett ekskrementidega iga päev aastast aastasse ning kulutatakse selleks meeletu ressurss, et see vesi uuesti puhtaks saada, kuigi ega see vesi tegelikkuses enam päris puhtaks muidugi enam saagi , sest kanalisatsioonist lastakse alla ükskõik mida alates antidepressantidest kuni antifriisini. Ja kõik need äravisatud ravimid avaldavad juba tegelikkuses mõju , mille tõestuseks on antibiootikumide resistentus, madal seemnerakkude arv , madal testosteroonitase jms nähtused kaasajal. Kõik pelgalt selle pärast, et mõtlematult lastakse veega alla kõik, mis sealt mahub. Ja kokkuvõttes see kraam, mille võiks vabalt uuesti põllule laotada, et taastada sealt minema viidud viljakus, maetakse kuhugi prügimäele maha. See on lollus , mis tulevikus kindlasti muutub, kuna väetistega, eriti fosforväetistega, on sama probleem, et varud ammenduvad väga kiiresti.
Ja veel, see teema on heaks näiteks, kuidas inimesed raskete teemadega kohanevad. Kaasaegse tsivilisatsiooni kokkukukkumine ju ilma kahtluseta üheks selliseks üliraskesks probleemiks ju ka on.
https://grief.com/the-five-stages-of-grief/
Mu inglise keel pole kõige parem, kuid nendeks faasideks on siis:
1) denial - eitus, salgamine( probleemi pole, kõik on ilus kena, kõik kes väidavad vastupidi, on lapiku maa kummardajad jne)
2) anger - viha( vestluskaaslasel soovitatakse arsti poole pöörduda)
3)bargaining- kauplemine
4) depression
5) acceptance- aktsepteerimine , nõusoleks
Enda kohta ma ei oska öelda muud, et ma hakkasin asja vastu huvi tundma umbes aastal 2005 võin noh siis, kui esimene suurem majanduskriis hakkas pead tõstma. Siis leidsin paljud sellised internetileheküljed, mis mu silmad antud teema kohta avasid. Ma arvan, et ma olen sinna acceptance tasandile jõudnud ja leppinud sellega, et midagi teha ei ole.

tõhk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 25 Veebr 2010, 10:59
On tänatud: 2 korda

Re: Kuivkäimla kogumiskasti betoon

Lugemata postitus Postitas tõhk »

Tore lugeda kuidas suured mehed kaka juttu ajavad ja emakese Maa pärast südant valutavad. Respect! :good: Aga...
...enne kui labida masse lööd ja kakale tuumapunkrit ehitama hakkad, soovitan soojalt Kakakomposti käsiraamat läbi lugeda. Sealt saad raamatut peatüki haaval lugeda ja seda täitsa tasuta.

"Only 3 percent of the Earth's water is not salt water, and two-thirds of the freshwater is locked up in ice. That means that less than 1 percent of the Earth's water is available as drinking water. Why shit in it?"

Vasta