1. leht 1-st

Betoontee

Postitatud: 21 Juul 2018, 11:00
Postitas Steely
Vaja valada liivapinnasele betoonist tee. Kas peaksin panema killustiku+ liiva või piisab olemasolevast liivast?
Kas oleks vajalik panna alla soojustus ja kui jag siis mida soovitate,

Re: Betoontee

Postitatud: 21 Juul 2018, 12:20
Postitas Prill
Ei pretendeeri lõplikule tõele, aga klassikaliselt kõvakatte alune kiht on killustik, arvatavalt põhjusel, et tihendatud killustik omab mingit püsivat vastavate kalletega vormi, kuhu saab paigaldada kõvakattega kihi. Liivaga on see häda, mis rannas näha - väga tülikas on püsivalt siluda vähegi suuremat pinda jäädavasse vormi, isegi tuul võib liiva vaaludesse ära kanda.
Veel halvem saab ainult olla killustikukihi peale veel liivakihi tegemine, sellises skeemis on oht, et kuivav liiv pudiseb aja jooksul killustiku vahedesse ära, samamoodi, kui liivakellal, ja see juhtub ebaühtlaselt tähendab see hiljem vajunud teekatet ja pragusid.
Samas enda majaesise kõnnitee valasin liivale, kaevasin musta mulla ära, loodisin-tihendasid liivapadja alla, paar prussi saalungiks ja segu peale. See oli väiksemahuline ettevõtmine ja liiva tihendamiseks kasutasin pakust tehtud tambitsat ja ohtralt vett. Midagi kuskile ära ei ole vajunud, isegi sipelgad, keda on ohtralt pole (veel) suutnud liivapatja ära kanda.