armeering

Ain
külaline

armeering

Lugemata postitus Postitas Ain »

tegemist lintvundamendiga 30x105 cm. Peale tuleb puidust pooleteise kordne. Millist betooni tellida ja kui tihedalt peaks armatuuri panema. Kas armatuur tuleb ainult betooni alumisse osasse valada. Vundamendi välis perimeeter 5,2x8,0m
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

telli vundamendibetooni, armatuur alumise kolmandiku keskele ..
Ain
külaline

armeering

Lugemata postitus Postitas Ain »

Kui jämedad peaks panema ja kui tihedalt ? Mõtlesin et panen 5mm vardaga restid vertikaalselt kummalegi külge ja 15 cm kõrguselt põhjast seoks 8mm keermelatid pikki lisaks. On see piisav ? Tagasitäidet vundamendi sisse ei tule jääb selline madal kelder. Pinnas on paene kuid õnnestus 1m sügavusele kaevuda. Vundamendi peale tuleb veel rida vibot ja sinna peale siis pooleteisekordne puidust ... Kas ma olen valel teel?
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Re: armeering

Lugemata postitus Postitas mel777 »

Ain kirjutas:Kui jämedad peaks panema ja kui tihedalt ? Mõtlesin et panen 5mm vardaga restid vertikaalselt kummalegi külge ja 15 cm kõrguselt põhjast seoks 8mm keermelatid pikki lisaks. On see piisav ? Tagasitäidet vundamendi sisse ei tule jääb selline madal kelder. Pinnas on paene kuid õnnestus 1m sügavusele kaevuda. Vundamendi peale tuleb veel rida vibot ja sinna peale siis pooleteisekordne puidust ... Kas ma olen valel teel?
miks sa seda armeerimisvõrku sinna külgedele paned ?
rikas mees pead olema, et keermelatte kasutad (või mõtled siinkohal ikkagi armeeringurauda?)
mina paneks nii alla kui ka üles armeeringu ..
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Lugemata postitus Postitas cartman »

yx kysimus siia teemase võrgu kohta. Palju peab võrgul olema ylekatet? Minu teda 2ruutu a kas võib ka yhega? Äkki keegi teadja seletax täpselt ä
mel777
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 290
Liitunud: 06 Mär 2006, 14:42

Lugemata postitus Postitas mel777 »

cartman kirjutas:yx kysimus siia teemase võrgu kohta. Palju peab võrgul olema ylekatet? Minu teda 2ruutu a kas võib ka yhega? Äkki keegi teadja seletax täpselt ä
minuteada piisab üheruudusest ülekattest ..
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No on teil meestel ikka rängalt pappi maasse taguda. 5*8m pooleteise kordse puitmaja ehitusele 0,3*1m lintvundament (jess) Sellise maja kogukaal koos sisustusega jääb alla 10 tonni. Paepinnase tugevus on kaugelt üle 10kg/cm2 Seega üks post läbimõõduga ca 200mm kannab kaugelt üle 3 tonni. Seega, kui panna sammuga 2m postid läbimõõduga 200mm - kokku 12 posti, on tugevusvaru mitmekordne. Nii, et teie variandi korral ca 8m3 betooni+raketised+tagasitäide tihendamisega+ suur kogus armatuuri + võib olla tahate veel hüdroisolatsiooni ja vundamendisoojustust jne, kuuekohaline number nigu niuhti läinud. Samal ajal piisab 12jm 200st venttoru + 0,5m3 betooni + 40jm 12mm armatuuri ja voila!
Imre
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 246
Liitunud: 25 Okt 2005, 21:52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Imre »

Vanasti arvutati armatuuri ülekatet ikka nii 33X armatuuri läbimõõt,nii et 5mm armatuuri puhul on 165mm ülekatet.
Väga harva saadaval.
Vasta