palksauna seina ja betoonpöranda sölm

blondiini saun
külaline

palksauna seina ja betoonpöranda sölm

Lugemata postitus Postitas blondiini saun »

Tere

Sain saunaomanikuks ja kohe algavad ka mured... Murelikuks teeb palksauna olemasolev seina ja pöranda ûhenduse sölm. Saun on vaivundamendil, betoonpörand on valatud maapinnale (betooni all peno jne köik jutud) kuid seinaga sidumiseks on betoon vastu alumist palgirida (palgi kûlgede vastas). Kas palk sedasi kondentsi toimel kahjustatud ei saa? (väljastpoolt tuuldumise vöimalus olemas). Kuidas tuleks pöranda ja palgi ûhenduse sölm lahendada?- mida panna betooni ja palgi vahele ja kas oleks möistlik pöranda servadel ka nn körgem äär valada? (pörand moodustaks nn kausi, et ka vesi pörandal ei valguks puiduni, hetkel pörand tasapinnaline) Mida sellise körgema ääre tegemisel betooni ja palgi vahele panna ja kuidas palgiga siduda, mismoodi see sölm peaks olema? Seespool seinal olev laudis on hetkel pöranda vastas, otsad juba mustad, need saeks alt maha aga edasi... Ei tahaks et alumine palgirida ajaga alt ära mädaneb ega pörandat täiesti välja löhkuda, vajadusel servadest lahti löhkumine poleks vast probleem. loodetavasti ei pea sauna töstma hakkama ... Tänud juba ette. Sellise töö tegemiseks hea meistrimees Vörumaal vöib kah endast märku anda...
Tänud ette!

Külaline
külaline

Re: palksauna seina ja betoonpöranda sölm

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ka kunagi muretsesin sama sõlme pärast. Ei julgenud põrandaplaati palgini valada, jätsin 5cm vahet, et õhk seal liiguks palk kuivaks. Tulemus - sinna hakkas kogunema varadest pudenev sammal, pesu ajal lendas sinna vett, hiirtele ideaalne käigutee... Enne põranda plaatimist toppisin selle vahe kogu pikkuses penotükke täis ja plaat peale. Palgiga jätsin vist 6-8mm vuugi ja silikoonisin. Suured plaadid - minimaalne kalle trapi suunas. Elu läks hoopis muretumaks, peale sauna tõmbasin suure vee trapini ja kõik. Salvestav keris, polnud kõhklustki, et kogu saun kuivab korralikult ära. Väiksemat kerist pead kauem kütma või peale sauna veel korra tule alla tegema. Eeldusel, et mingigi kalle trapi suunas on, ei näe mina küll mingit mõtet kõrgema ääre valamisel. Sama hästi võid näpuga 5mm kõrgema hermetsivuugi tõmmata. Tekitad sauna elementaarse vendi ja laudise tuuldumise ning tagad, et vesi ei saaks põranda ja palgi vahelt sisse joosta ja pole niiskusega muret. Meelerahu mõttes võid ju alumise palgi seestpoolt üle õlitada või õlivahaga üle võõbata. Mina seda ei teinud.

Mul oli ümarpalksein, laudiseta. Laudise puhul on oluline tagant tuuldumine - alt õhk sisse ja ülalt välja. Saan aru, et sul püstlaudis, sel juhul peaksid roovid olema pandud vaheldumisi, eri kõrgustele, et õhk saaks vertikaalselt liikuda. Püstroovid ja rõhtne laudis oleks vendi mõttes parim. Uuri sauna käsiraamatuid.

Vasta