vundamendi tuulutusaugud

suzy
külaline

vundamendi tuulutusaugud

Lugemata postitus Postitas suzy »

Tere!
sai suvel vanale vundamendile 60 cm "krae" ümber valatud ja sellega seoses kattusid vanas vundamendis olevad tuulutusaugud betooniga. keegi tarkpea väitis, et tuulutusauke polegi vaja. mulle tundub, et siiski on, kuna maja all on kelder ja see läheb ju umbseks kui tuulutus puudub. või mis? ja kui need augud uuesti teha siis kuidas kindlaks määrata armatuurvõrgu asukoht, mis puurimisel ette ei jääks?
rida lolle küsimusi aga äkki keegi viitsib vastata :oops:
Kasutaja avatar
san2000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 29 Sept 2006, 18:42

Re: vundamendi tuulutusaugud

Lugemata postitus Postitas san2000 »

suzy kirjutas:Tere!
sai suvel vanale vundamendile 60 cm "krae" ümber valatud ja sellega seoses kattusid vanas vundamendis olevad tuulutusaugud betooniga. keegi tarkpea väitis, et tuulutusauke polegi vaja. mulle tundub, et siiski on, kuna maja all on kelder ja see läheb ju umbseks kui tuulutus puudub. või mis? ja kui need augud uuesti teha siis kuidas kindlaks määrata armatuurvõrgu asukoht, mis puurimisel ette ei jääks?
rida lolle küsimusi aga äkki keegi viitsib vastata :oops:
Kui just majavammi ei taha kasvatama hakata, siis oleks targem tõesti tuulutusaugud taasada.
Selle armatuuri asukoha arvestamine ei saa sul küll lihtne olema, kui just mingi kalli leluga välja ei peili.
Paha lugu kui pihta puurid ja korrosioon seda hävitama hakkab.
Kuidagi saab vast ka selle kinni mätsida.
suzy
külaline

Lugemata postitus Postitas suzy »

tänks vastuse eest!

sa siis arvad, et mingi "kalli leluga" siiski on võimalik seda armatuuri asukohta välja peilida? tore oleks, sest niisam huupi lasta nagu ka ei viitsi.
Kasutaja avatar
san2000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 29 Sept 2006, 18:42

Lugemata postitus Postitas san2000 »

suzy kirjutas:tänks vastuse eest!

sa siis arvad, et mingi "kalli leluga" siiski on võimalik seda armatuuri asukohta välja peilida? tore oleks, sest niisam huupi lasta nagu ka ei viitsi.
Olen kuskilt kuulnud sellistest "leludest", mis seina,betooni jne seest metalli asukoha määravad. Uuri netist või küsi laenutusest.
Kui tihe armatuurivõrgusik sul üldse on?
suzy
külaline

Lugemata postitus Postitas suzy »

ma ei tea kui tihe see on aga usun, et vundamendi sisse eriti tihedat ei panda. või ma ei tea. põranda sees on 5 cm-ne. see kutt, kelle firma mu majale vundamendi valas ja kes ilmselt armvõrgu tihedust teab, mu kõnedele nagunii ei vasta.. tegi 90 % tööst ära ja siis tõmbas rahadega teadagi kuhu..
Külaline
külaline

Lugemata postitus Postitas Külaline »

korralikud freesid võtavad läbi armatuuri ja läbi maakivi
Kasutaja avatar
san2000
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 29 Sept 2006, 18:42

Lugemata postitus Postitas san2000 »

suzy kirjutas:ma ei tea kui tihe see on aga usun, et vundamendi sisse eriti tihedat ei panda. või ma ei tea. põranda sees on 5 cm-ne. see kutt, kelle firma mu majale vundamendi valas ja kes ilmselt armvõrgu tihedust teab, mu kõnedele nagunii ei vasta.. tegi 90 % tööst ära ja siis tõmbas rahadega teadagi kuhu..
Kahju kui sedasi juhtub.
Kui tegemist on tavalise vundamendi armatuuriga, mitte püst armatuurvõrguga, mida ka vahest kasutatakse, siis on rangide vahe tavaliselt 20cm ja .[põranda armatuurvõrk on hoopis teise sammuga,tihedam ].
Aga kui sa ütled, et 60cm krae juurde valati, siis kahtlustan, et pandigi see püstine armatuurvõrk (peaks olema vähemalt 10 sest või paremal juhul 12 sest armatuurist).
Tolle rangide tihedus peaks enam vähem sama olema.
Aga ega see tiheduse teadmine sind ei päästakski.
Kui metalli asukoha määrajat ei ole pead hea õnne peale lootma ja ikkagi huupi proovima.
Edu!
Vasta