Pesubetoonist

umpalumpa
külaline

Pesubetoonist

Lugemata postitus Postitas umpalumpa »

Kas on võimalik teha pesubetooni sarnast pinda kuu aega varem valatud trepile? Või on olemas mingi liim millega saaks liimida peenikest kildu betooni külge?
cartman
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 981
Liitunud: 01 Okt 2006, 16:57
Asukoht: Kuopio/Viljandi
On tänatud: 6 korda

Re: Pesubetoonist

Lugemata postitus Postitas cartman »

See piid olema suht teadus, ise teha ei saa(mingi spets keemia sees, kuskil oli juttu)
Staatus ei näita mu oskusi/teadmisi, vaid postituste arvu
P6randakatete paigaldus. P6randate pumpamised kiirsegudega.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Pesubetoonist

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Keemiat vist ei olnud, aga timmimine pidi täpne olema: viewtopic.php?f=3&t=11801&start=0
vanaema on sul veteran...
Külaline
külaline

Re: Pesubetoonist

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Sellist "keemiat" millega see kiviklibu pinnale saaks on täiesti olemas. Ainult võrreldes pesubetooni hinnaga on kordi suurem, mistõttu Eestis sisuliselt puudub turg. Lugupidamisega. Alar Piirfeld
külaline13
külaline

Re: Pesubetoonist

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Tegin säärase kodukootud pesubetooni varemvalatud trepile. Kokkuvõttes, saab küll kena tulemuse saavutada, kuid käepäraste vahenditega nii ühtlaselt siledat ja tihedat pealispinda mitte, nagu vormitoodangul.
Isetegijate juhendeid leiad netist ingl.keelseid. Soovitaks enne "suure töö" juurde asumist kindlasti proovitükk(e) teha, et aimata erinevate etappide ajastust. Killustiku suurus võib olla oluline. Endal sai vist 10-15mm killuga.
trumm
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 272
Liitunud: 27 Jaan 2009, 15:19
On tänatud: 1 kord

Re: Pesubetoonist

Lugemata postitus Postitas trumm »

külaline13, äkki kirjeldaksid täpsemalt, mismoodi ja mida tegid?
külaline13
külaline

Re: Pesubetoonist

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Alustuseks otsisin netist isetegemise infi, enam ei mäleta kuidas see pesubetoon inglise keeles oli.
Trepiastmetele saalungid ümber, valu kõrguseks jäi vist 3-4 cm (kuid 5cm tehaseplaat ei oleks enam sobinud). Sai siis kõik 3+3 astet + 3m2 platvorm korraga betooni täis valatud. See oli siiski viga, oleks tasunud ikkagi konservatiivsem olla ja võtta ette kasvõi ainult pool pinda. Lased valul kuivada, niipalju et just "parasjagu" - see tuleb proovitükiga kindlaks teha. Sinna siis puistad ääriveeri varem puhtaks pestud killustikku peale. Valu peab olema niipalju kuiv, et kild päris sisse ära ei vaju, kuid niipalju pehme et kildu oma läbimõõdus betooni sisse jõuad pressida. Käega võtad ämbrist kildu, silud laiali - äärmiselt oluline, et saaks ühekordne kiht, st. kivid ei tohi topelt sattuda, muidu alumine on üleni betoonis ja pealmine kivi jääb lahtiseks või tuleb hiljem kohe naksti ära ja jääb auk. Kui paras lapike oli kildu täis laotatud, siis lauajupiga sai üle tambitud, et kild valusse sisse läheks ja pind sile jääks. Teise veana aga olin betooni pannud külmumisvastast lisandit (töö aeg jäi sügise lõppu), mis ka paraku toimis kiirendina (tempos, mida ei osanud kahjuks ette arvata :)). Selle pinna suuruse ja kiirendi koosmõjul paraku ei jõudnud piisavalt kiiresti kildu laiali ja kinni, kuigi kastsin et valu pealmine kiht pehmem püsiks, nii et lõpuks võttis palju aega see liiga taheda betooni sisse killu pressimine ning tulemus selle tõttu lõpuks kannatas. Peale killustiku sissepressimist tuleb lasta kuivada, nii et saad peal käia, ja siis vee ja harjaga kivid betoonimögast puhtaks pesta. Selle käigus ei tohiks kivid muidugi lahti tulla :). Pealt ei katnud enam millegagi ja nüüd paari kolme talve käigus pole temakesega veel midagi erilist juhtunud. Tegemist trepiga, mida kasutatakse ka väga harva, kuid avatud lumele, vihmale, päiksele, harjaga ikka pühitakse vahel.
Tulemusena nii enamvähem, siiski kohati kive puudu, esineb ebatasasust, kuid arvestades seda kiirendi lugu siis vastab tehtud veale :) Samas väikselt distantsilt paistab veidike nagu sissekäidud trepi moodi.
Juhendis vist soovitati aeglustit betoonile lisada, kuid proovi käigus ei näinud selleks põhjust, võibolla aeglusti vajalik neil seal soojal maal, kui valada soojal päikselisel päeval. Kahjuks aga sattusin siis külmumisvastase aine läbi ettearvamatult kõva kiirenduse otsa :(. Nii et kõike, mida kasutad, tuleb enne proovida. Töövahendeid erilisi ei olnud, paar erineva kõvadusega harja pesemise jaoks ja killustiku kinnipressimise/silumise laud.
Tõenäoliselt teeks vajaduse tekkimisel taas ise sellise töö. Nüüd reaalsed ohud ja vead selgemad. Suurt pinda ilmselt ei viitsiks teha. Ei ole midagi liiga keerulist.
Karlake123
külaline

Re: Pesubetoonist

Lugemata postitus Postitas Karlake123 »

ingl keelne nimetus exposed aggregate.
eelkirjutaja kirjeldab protsessi pisut valesti.
On kahte tüüpi olemas
1. dekoratiivne killustik on segatud betooni sisse ja mingit "killustiku külvamist" pole. sellist meetodit kasutatakse näiteks treppide valamisel, kus on vaja killustik nähtavale tuua vertikaalpindadel. vormid määritakse siis betooni pinnakivistumist aeglustava geeliga või on olemas ka selline paber. See pole keeruline meetod, kuid nõuab erimaterjale, kulub rohkem dekoratiivset killustikku ja on seetõttu isetegijale tõenäoliselt kallis.
2- toimub killustiku külvamine peale seda, kui betoon on valatud ja näiteks lauajupiga siledaks tõmmatud pealispind. nii ei tehta nagu eelkirjutaja väidab, et oodatakse betooni kivistumist, kuni kivid enam sisse ei vaju. killustikuga "küllastatakse" pind sisuliselt. Nüüd hõõrutakse/silutakse liibiga killustik betooni sisse, pind peab pastaga täielikult kattuma ja tuleb hästi ära siluda. Hoolimata sellest, et pasta pestakse hiljem välja, jäävad kõik ebatasasused näha, kui pind pole hästi silutud. Peale seda, kui pind on silutud ja vett enam pinnal pole pritsitakse pinnale ühtlaselt aeglusti. Aeglusteid on erineva mõjusügavusega. Alates seal 0,5 mm ja kuni mitmete millimeetriteni. Tavaliselt 1-2 mm mõjusügavusega aeglusteid kasutatakse ja rusikareegel on, et aeglusti mõjusügavus ei tohi ületada 1/4-1/3 killustiku fraktsiooni. Väga suurt valikut vaevalt et killustiku osas meil Eestis on ja 2-8 mm killustikule võib kasutada seal 1-2 mm mõjusügavusega aeglustit küll. Selline projekt tükib meil Eestis tavaliselt takerduma killustiku taha, esiteks on valik väike, teiseks on killustik teravate servadega, millel pole kuigi mugav näiteks paljajalu kõndida. Lisaks sellele on aeglustid kallid ja need tuleb tellida. Paari ruutmeetri tarvis keegi sulle ei müü ja osta tuleb terve tünn 20 liitrit, mis maksab kolsada eurot. On odavam võimalus. Nimelt töötab suhkur aeglustina ja võib üle piserdada suhkruveega. See on riskantsem variant. Võid osta poest täitsa tavalist limonaadi ning sellega üle piserdada. Mõjusügavus? Ei oska öelda. Lisaks sellele tuleb betoonipinnad hiljem kaitsta ja siin on päris mitmeid võimalusi. On selliseid vedelikke, mis kaitsevad ja samas muudavad ka värvid sügavamaks ning tekitavad läike, kuid nendega tuleb vaat, et igal aastal üle teha, et nägusus säiliks. Kokkuvõtteks ma ütleksin, et pole väga keeruline, aga kuna pole meil eriti levinud ja materjalid pole iga nurga peal müügil, siis iseehitajale tõenäoliselt natuke "liiga palju" projekt. Kui on suuremad pinnad, siis on tarvis spets tööriistu, mis pole ka jälle odavad. Suhkruveega tehes võtad riski, mida keegi tavaliselt võtta ei taha, kui ta enne teinud pole. Aeglusteid saab REMEI BALTICA OÜ-st, Killustikku müüb Rudus (Kopli tänava , Siit saab osta betoonitööriistu, mida meil turu puudumise tõttu keegi ei müü
https://www.speedcrete.co.uk/
betooni kvaliteetne viimistlemine ei ole päris selline töö, et pole kunagi näinud ega teinud ja lähen teen ära
selles videos saab pesubetooni valust natuke aimu http://www.youtube.com/watch?v=jUn_v0NFw4g
Väga abivalmis firma on Kiili Betoon ja müüvad ka väikestes kogustes killustikku, mine tea, äkki saad ka väikese aeglusti koguse osas kokkuleppele?
külaline13
külaline

Re: Pesubetoonist

Lugemata postitus Postitas külaline13 »

Meetod nr 2 töötab arvatavasti ainult juhul, kui on õnnestunud saada aeglustit, mis on ilmselt mõttetu lootus nagu isegi veendusin sel ajal. Ega viidatud videostki aeglusti kasutamist ei paista, nii et eriti abi sest õpetusest ei ole. Killustikku saab kasvõi aianduspoest, nt Hansaplant, igasugust värvi jne. Kui teemaks oma maja juures väiksem käsitöö, siis vaevalt keegi sinna tavalist poetrepi peenikest killustikku tahab panna, aga mine tea, maitsed on erinevad.
Vasta