Soolalaigud kõnnitee kividel

dude75
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 18
Liitunud: 09 Mai 2017, 10:53

Soolalaigud kõnnitee kividel

Lugemata postitus Postitas dude75 »

Kas kellelgi on kogemusi, kuidas valgeid soolalaike kõnniteekividelt eemaldada. Sain just pruuni Ikodori kivi maha ja osadel kividel olid pakendist väljavõttes valged laigud peal. Lugesin pika jutu nende tekkepõhjustest, aga ühest efektiivset eemaldamise varianti (va see, et kaovad ise ära umbes aastaga) ei leidnud. Kas kellelgi on kogemusi?
Indrek12345
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 02 Okt 2020, 16:52

Re: Soolalaigud kõnnitee kividel

Lugemata postitus Postitas Indrek12345 »

Mul sama teema Frammi pruuni mungaga. Kusagilt käis läbi, et pesta äädikalahusega. Proovisin, polnud tolku. Jään ootama ja lootma, et ehk kaovad ise ära .
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Soolalaigud kõnnitee kividel

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Tanel22
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 37
Liitunud: 10 Dets 2019, 10:14

Re: Soolalaigud kõnnitee kividel

Lugemata postitus Postitas Tanel22 »

Eestis on vees rohkelt soolasid, mis tekitavad katlakivi. Viimistlustooted (kõnniteekivid, fassaaditellised jms) tuleks valmistada destilleeritud või keedetud veega, aga tootjad ei viitsi seda teha, kuigi pole just eriliselt kulukam. Jutt tsemendis sisalduvast lubjast on jama. Samamoodi on Eestis tehtud savitellised "härmas" ja hoonete fassaadid aastaid koledad.
ReneSieberk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 19 Jaan 2021, 11:42
On tänanud: 2 korda

Re: Soolalaigud kõnnitee kividel

Lugemata postitus Postitas ReneSieberk »

Olen kasutanud nii kõnniteekividel, kui ka betoonil soolade ehk "härmatise" eemaldajat. Pritsid enne
pinna korralikult märjaks, siis spetsiaalne aine peale. Aine toob soolad välja ja lõpetuseks pesed soolad lihtsalt pinnalt minema tugeva survega. Toimib!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Soolalaigud kõnnitee kividel

Lugemata postitus Postitas aero »

ReneSieberk kirjutas: 19 Jaan 2021, 14:15 Olen kasutanud nii kõnniteekividel, kui ka betoonil soolade ehk "härmatise" eemaldajat. Pritsid enne
pinna korralikult märjaks, siis spetsiaalne aine peale. Aine toob soolad välja ja lõpetuseks pesed soolad lihtsalt pinnalt minema tugeva survega. Toimib!
Konkreetne toode?
ReneSieberk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 19 Jaan 2021, 11:42
On tänanud: 2 korda

Re: Soolalaigud kõnnitee kividel

Lugemata postitus Postitas ReneSieberk »

aero kirjutas: 19 Jaan 2021, 20:33
ReneSieberk kirjutas: 19 Jaan 2021, 14:15 Olen kasutanud nii kõnniteekividel, kui ka betoonil soolade ehk "härmatise" eemaldajat. Pritsid enne
pinna korralikult märjaks, siis spetsiaalne aine peale. Aine toob soolad välja ja lõpetuseks pesed soolad lihtsalt pinnalt minema tugeva survega. Toimib!
Konkreetne toode?
Guard Remover Eco Efflorecence & Cement, www.cleanserv.ee
Vasta