Vesi keldris

mikk-ado
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Jaan 2020, 22:07

Vesi keldris

Lugemata postitus Postitas mikk-ado »

Maja all on betoonist põranda ja seintega kelder, sügavusega ca 2m.

Põrandaks on ca 20cm (vähemasti servast on umbes nii palju) paks betoonplaat. Paari aasta jooksul on keset põrandat tekkinud pragu, kust praeguse märja sügise-talvega immitseb sisse vett - paar liitrit päevas. Oma mõistus ütleb, et alt tulev veesurve on põranda keskkohta kergitanud ja selle prao tekitanud. Veider, et betoonplaat nii nõrk on.

Drenaaž on vilets ja toimib ainult pumba abil. Ning kui see ka uuesti ja sügavamale rajada, siis pikema voolukatkestuse või pumba või lüliti rikke korral on veetase maapinnas niikuinii kuni 0,5m põrandapinnast kõrgemal.

Soov oleks vesi pidama saada ja põrandale plaadid maha panna - nii, et need sealt üles ei kerki või ära ei murdu, s.t. põranda keskosa edasist kerkimist peaks kuidagi takistama. Vajadusel oleks ruumi sinna veel 6-7cm betooni peale valada, aga ei tea, kas sest kasu oleks.

Kas oskaks keegi anda head nõu?

keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1303
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 101 korda

Re: Vesi keldris

Lugemata postitus Postitas keemik »

Mina sain oma asjad korda Primostari toodetega. Aga esmalt on sul vaja kindlat betoonplaati.

tiksutaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 14 Okt 2009, 00:44

Re: Vesi keldris

Lugemata postitus Postitas tiksutaja »

Mingites arvutustes sai nn betoonbasseini suuruseks ja massiks ikka päris üüratud kogused, et ületada veesamba vastusurve.endal on plaan ehitada uus ja valades tuleks kindlasti armatuuriga põrand ja seinad siduda ja hiljem armatur ka põrandasse (armatuur jääb siis põranda ülemisse ossa). kui on ikka väga vesine koht, siis 20cm on samahästi kui põrandavaip.

Vänge
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 28 Apr 2015, 08:42

Re: Vesi keldris

Lugemata postitus Postitas Vänge »

See pragu võib sul olla betooni mahukahanemisest. Kui asi on nii nagu kirjeldasid (mitte eriti hull), siis küsi Langeproonist abi. Seal väga abivalmis inimesed ja saad oma möksi kätte.

sethtanel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 02 Apr 2007, 18:54

Re: Vesi keldris

Lugemata postitus Postitas sethtanel »

Kas asjale lahendus leitud.

Olen remontinud uues veepuhastusjaamas betoonseina, mille valukvaliteet oli nii kehva ja boorne, et lasi vett läbi. Seina sai vettpidavaks kahekomponentse spetsiaal vaiguga, millest tuli vastav segu kokku keerata ja siis määrdepritsiga spetsiaalsete stutside abil(mis olid puuritud diagonaasil prao kõrvalt otsaga prakku)pumbatud vaik sinna parakku kui samal ajal oli teisel pool seina 4m vett - kõrguses.

Pragu on tekkinud kahe aasta jooksul peale ehitust? Kui pikalt? kas nüüdseks on prao suurenemine seiskunud?
Kindlasti tuleks perimeetris seina kinnitada tapid ja korralik armeering ja soovitaks prao eelnevalt sulgeda + siis veekindel betoon ja 6-7cm on tõesti naljanumber peab ikka tunduvalt paksem olema see kiht.
põranda nurkadesse ka vee liikumist takistav savilint, mis vett saades hakkab paisuma ja tihendab vee sissetuleku koha.
Kui paks peaks aga olema betooni kiht põrandal ei oska ma kahjuks vastata. Sama küsimus on mul omalgi ees.
Lähitulevikus on plaan garaazi alla teha kelder, mis on 0,9m allpool pinnase vett(põrandapind.) Proovitööks sai tehtud abihoone alla samasugune väiksem mille põranda mõõdud olid 3,7mx5,97m. Sai meeletult üle dimensioniseeritud rauaga +betooni paksus üle 30cm veekindel, seinad 25cm, kaan 22cm. Vesi seina taga85 cm põranda pinnast.
Valu käigus jäi üks nurk natuke boorseks ja seal hakkas vett immitsema - nii et nurk jäi märjaks. Piikasin kuni savilindini lahti nurga ja täitsin hypexist tehtud mördiga ära, rohkem pole probleeme olnud siiani. valu oli 3.jan 2018

Vasta