Palkmaja soojustamisega mure.

Palkmajade teema
tommyboy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Jaan 2016, 17:48

Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas tommyboy »

Mure selline et sai kevadel ostetu endale maja .Maja on palgist. väljast on selle vana aja soojustus lastud seguga kokku tehtud ja need plaadid. Ja peale on pandut laudis.
Kuna see talv näitas külma siis oli maja seest külm. Nüüd tahaks kevadel palgini puhtaks võtta ja ise soojustada . Võin siis kedagi küll vihale ajada aga olen segaduses et millega ja kuidas teha. Olen kuulnud et penoga aga palki vist sellega ikka ei tee. Seega ilmselt villaga aga kas nüüd tavalise või kivivillaga. Ja mis võiks olla selle villa paksus. Kuna maja on kergelt tuulises kohas. Siis küsimus ka selline et kui mul nüüd puhas palk väljas siis mis ma peaksin tegema. Ehitust ma ise ei karda teha kui tean kuidas teha. Kuna ametilt olen kokk. Siis puuduvad teadmised. Et palgile mis järjekorras ma peaksin panema nüüd. villa,reikad, (kas tuuletõkked on ka vaja panna ja kuna) ja välis voodrilaud. Ja tahaksin ka siis ilmselt vundamendi penoga teha kas see siis pärast krohvida või mida teha ?


tänud!
Külaline
külaline

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas palkseinast toapoolele ka midagi tuleb?
tommyboy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Jaan 2016, 17:48

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas tommyboy »

kui aus olen siis hetkel peaks olema kohati kipsi... kohati laudis koos pappiga..... ja enamus seinad on beel selle vana laast võrk ja seal segu peal ja siis tapeet.
kuid tahaks väljast soojaks saada ja siis seest kõik seinad puhtaks ja enamus seinasid ikka kipsi alla panna ise olen mõelnud et metall karkass ja siis kips peale . ja kas seest peaks ka midagi soojustuseks panema ?
Külaline
külaline

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Seest alustades peaks olema kate,aurutõke,karkass,palksein,karkass+vill,tuuletõke,laudis...
Aurutõke tuppa sissepoole enne igasugu villasid jms... ja välja ikka tuuletõke, et tuule villa vahele ei puhuks.
tommyboy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Jaan 2016, 17:48

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas tommyboy »

oki kui nüüd võtta palgist väljapoole siis palgipeale karkass ja siina vahele vill kas klaasvill või kivivill ja kas 100 paksus oleks sobiv? ja siis sinna peale tuuletõkke ja siis laudis .
kuid kas kuhugi peab mingi õhu vahe ka jääma ?
Šamaan
külaline

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas Šamaan »

Kivivilla plaadid lähevad ikka seina, need ei vaju ära, klaasvilla võid põrandasse panna. Seestpoolt siis järjekord selline: palksein, karkass, vill vahele, aurutõke, laudis ja siis alles viimane kate! Väljastpoolt samuti tuuletõkke peale laudis ja alles siis viimane kate!
tommyboy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Jaan 2016, 17:48

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas tommyboy »

Palk 12 cm. Kui plaan soojustada nii seest kui väljast, siis mis paksusega villad olema peaksid? Plaanis villale välja peale tuuletõkkeplaat + puitvooder. Kas nende kihtide vahele peaks jätma teatava vahe või mitte? Kas tuuletõkkele paigaldatakse kohe voodrilaud ?
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere. Tubli ettevõtmine, aga olen kindel, et tõttad veidi ette. Mõistlik oleks eelnevalt
kontrollida vundamendi ja palkseina olukorda. Mõlemad võivad vajada vähem v. rohkem remonti, ka katus. Selleks peab kusagilt, midagi avama, et saaks hinnata võimalikke
kahjustusi enne, kui asuda palkseina soojustama. Kahjustused teada, pead kalkuleerima, millised tööd peab esmajärjekorras teostama, sest kõiki töid, nagu vundament, palkide remont/vahetus, ei kannata ootele jätmist. Küll võid seinu soojustada/vooderdada, näit.
üks sein korraga - no hädapärast. See kõik võib minna kulukamaks, kui algselt plaanid.
Kutsu tuttav ehitaja olukorda hindama ja plaani pidama! Jõudu! Andres
tommyboy
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Jaan 2016, 17:48

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas tommyboy »

tere taas nii kui nüüd puust ja punaselt lollile seletada siis peaksin ma nüüd siis voodri ja selse vana soojustuse ära võtma.... ja ühesõnaga palgini puhtaks ja siis iga natukese vahemaa tagant lipid lööma mille vahele panna kivivilla plaadid paksusega 100 kui see tehtud siis tuuletõkke plaadid peale lööma ja siis sinna tuuletõkke peale laudis ? või (kas peaksin ma selle tuuletõkke plaadile ka mingi väikse liistu lööma et voodrilaua ja tuuletõkke plaadivahele vahe jääks või ei ole seda vaja ?
kas selline tegevus kannaks vilja ja hoiaks sooja või olen kuskil vea sisse teinud ja midagi ära unustanud ?
A A
külaline

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas A A »

Kui hästi lihtsalt e. möödaminnes siis: Palkseinale ehitatakse kindla sammuga karkass,
mille vahele läheb soojustus, mis kaetakse tuuletõkkeplaadiga. Kui vooder tuleb
horisontaallaudisena siis paigaldatakse tuuletõkkele, rihitud/looditud vertikaalroovitus,
millele kinnitatakse laudis. Peaks tulema vertikaalne laudis, paigaldatakse samale roovile
veel horisontaalselt distantsliist, millele kinnitatakse vertikaalne laudis. Tuuletõkke ja
laudise vahel peab olema min. 20mm tuulutusvahe, mis peab alt ja ülalt avatud olema.
Palkseina ja karkassi vahel, ei tohi olla mingit vahet, sest tuul ei tohi soojustusse pääseda.
PS! Loe veel mu eelmist postitust! Soojustamise juurde ei saa asuda enne, kui on mistahes
probleemid vundamendi, palkseinaga vm. hoone osaga kõrvaldatud ja ära üritagi neid vältida!!! Muidu teed hiljem veel korra v. enamgi kordi, asja ringi. Andres
dreg
külaline

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas dreg »

Tere,10 aastat tagasi ma soojustasin nii...palgile sai pandud prussid 4*10sm nurkadega selliste vahedega ,et vill püsti vahele toppida.seejärel tuuletõkkeplaat mis sai vundamendist kuni räästaaluseni makroflexiga veel üle lastud ,et tuul sisse ei puhuks,seejärel liite kohtadesse liistud 4*2,5sm ja sinna peale juba voodrilaud.Nii ...sai siis mingi 7 aastapärast üks koht lahti võetud et aken teha .....kivivill mille olin ilusti tihedalt prusside vahele toppinud ,oli selliseid hiirte tehtud käike täis ,et oi oi o i...vot nüüd ei teagi ,äkki oleks pidanud ikkagi penoga soojustama ,lihtsalt oleks peno palgist mingi 5 sm eemale jätnud mitte vastu palki,kuid kartus et läheb mädanema ,sest ei hinga .
Külaline
külaline

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

dreg kirjutas:.kivivill mille olin ilusti tihedalt prusside vahele toppinud ,oli selliseid hiirte tehtud käike täis
selle vältimiseks suletakse tuultusvahe ja soojustus alt ja ülalt võrguga just näriliste kaitseks. muidu teevad linnud, närilised kohe sinna tuulutusvahesse ja villa sisse pesa endale.
Külaline
külaline

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aga renoveerimisel võiksid teha seest välja

kips
osb 10mm (tugevduseks, saad pärast riiulid ka seina panna)
karkass (soovitavalt metallist kipsikarkass)
karkassi vahele vill 50mm (villa tagantvead uued juhtmed jne)
palksein
karkass kivivilla sammuga ja kivivill 100mm
risti karkass kivivilla sammuga ja teine kight kivivilla 100mm
tuuletõkkeplaat (vahed tehakse neutraalsilikooniga , vahtu ei kasutata) või tuuletõkke kangas (liitekohad teibitakse)
roovitus tuulutusvahe jaoks
vooder

sisemist aurutõket sul vaja ei ole , seda ei õnnestu renoveerimisel piisavalt kvaliteetselt paigaldada ja võib ära jätta , kivivilla tolmamise vältimiseks võib lisada vahele ehituspaberit vms . Kindlasti võiks läbi mõtelda järgmised asjad:

* ventilatsioon kas fresh klapid tubadesse ja vannitoas väljatõmme või põhjalikum ventilatsioonisüsteem . vajalik toas värske õhu ja tekkiva niiskuse liigutamiseks kuna konstruktsioon muutub üsna tihedaks ja õhku enam konstruktsioonist peale ei tule
* kudias siduda välimine tuuletõke katuse aluskattega (kui see on) või laepealse tuuletõkkega
* näriliste vastu vajalik võrk
dreg
külaline

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas dreg »

Näriliste võrk alla ja üles või mismoodi??et hiir ei läheks villa sisse tuleb panna see võrk ümber villa igalt poolt ..mis on võimatu:)))hiir närib ju tuuletõkkesse ja puittaladesse augu just sinna kuhu tahab:)
fgh
külaline

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas fgh »

Võtke google.com ja tokisige pildiotsingusse sõnad "näriliste võrk" "näriliste tõke" "hiirilista" "hiirieste" jms
Linnu
külaline

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas Linnu »

Tere kõigile.
Plaanis sellel suvel samuti palkmaja hakata soojustama. Vaatasin, et soovitatakse enamjaolt süsteemi kivivill, tuuletõke ja laudis. Kuidas aga oleks, kui kasutaks SPU plaati, mis oma fooliumkatte tõttu ei vaja enam tuuletõkke plaati. Või hakkab fooliumkatte alla vesi kondenseeruma ja seega karkassi, palki niiskustaset tõstma.
Aktiivset arutelu soovides!
Lii
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: Palkmaja soojustamisega mure.

Lugemata postitus Postitas Chef »

Linnu kirjutas:Kuidas aga oleks, kui kasutaks SPU plaati, mis oma fooliumkatte tõttu ei vaja enam tuuletõkke plaati. Või hakkab fooliumkatte alla vesi kondenseeruma ja seega karkassi, palki niiskustaset tõstma.
Ise küsid, ise vastad. Ilmekalt annab vastuse Kingspani koduleht: Alumiiniumlaminaatpinnaga Kingspan Therma isolatsiooni veeauru takistus on 0,2 mm plastkilega võrreldes kaheksakordne.
Ehk mässid ennast 8-kordsesse kilekotti :)
Vasta