Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
Urmas
autodidakt
On tänanud: 130 korda
On tänatud: 209 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas » 09 Aug 2019, 20:41

pikk88 kirjutas:
09 Aug 2019, 09:23
Hetkel tekkinud ka mõttekoht, kuidas kanalisse valgus paigaldada. Ehk oskab keegi soovitusi jagada.
Tänapäeval, kui on välja mõeldud LED valgustussüsteemid, pole mõtet oma aju hallrakke hävitada mõtlemisega, sest need(hallrakud) ei pidavat taastuma. LED ribasid saab toppida igatsugu erinevatesse profiilidesse ja see max 20mm mõlemalt poolt kanalis liikumist küll ei tohiks takistada. On olemas kolmnurkprofiilid, mille saad paigaldada nii, et riba hakkab ülespoole valgust näitama. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

T25
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas T25 » 09 Aug 2019, 22:47

Ma igaks juhuks mainin, et enne valamist pead saalungi korralikult ära toestama igalt poolt.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 21 korda

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 10 Aug 2019, 07:54

Kunn sul nüüd järg käest ära läinud natuke. Mul ei tule siia hoonesse mitte ühtegi tuhaplokki. Hoone on läbi ja läbi karkasshoone. Sellejaoks, et hingesid kinnitada ja uksed normaalselt tööle saada plaanin ukse ümbrusesse 20x20 prussist nö lengi tekitada. Siis ei tohiks olla probleemi ei hingede paigaldamise ega ka reguleerimisega. Kanalisse saavad kaablid veel enne valu paigaldatud, kuid kuna mul pole mingit huvi plokkidesse süvendeid lõigata/raiuda ega polnud ka soovi sinna kitsamat plokirida laduda (sest see oleks takistanud ühes jaos valamist) siis tulebki ilmselgelt kasutada Urmase soovitatud LEDe. Maandus on juba kaks aastat tagasi ära tehtud korralikult varrastega. Seepärast pole vajadust enam eraldi vundamendi külge seda tekitama hakata. Ja t25 võib täitsa rahulikult magada. Need saalungid selle pildi peal ei ole veel sugugi mitte valmis vaid lihtsalt ühe otsa alla puujupp pandud, et kontrollida kui palju tegelikult saalungit kõrgemaks ehitada vaja on.
Torutööd Tartus 56 932 898

T25
Korralik postitaja
Korralik postitaja

Lugemata postitus Postitas T25 » 10 Aug 2019, 09:26

Ukse koha pealt. Ma oma garaazile alguses tahtsin kahelepoole lahtikäivaid teha, kuid hiljem lasin ikkagi tõstukse panna ja ei kahetse. Rahaliselt oli muidugi tõstuks üksjagu väljaminek, ma täpselt ei mäleta, kuid laius on vist ka 2.6 või 2.7 ja kõrgus on 3.0 m ja koos puldist avamisega ja paigaldusega läks ca 1.5 kilo. Kõrguse tegin sellise, et bellaruss ka vajadusel sisse mahuks, kuigi mul on põka T25. Lahtikäivad uksed on mul tehtud kuuri osale, kus ukseava on 2.4 m ja tegin puidust ning need on sellised kobakad, et panin igaks juhuks 4 hinge ühele uksele. Ma kasutasin decoras müüdavaid ilusama vanaaegse välimusega hingi. Uksed nüüd ilmastikuga mängivad korralikult. Kui on kuiv , siis kuivavad kokku, nii et jääb lausa vahe vahele, talvel aga paiusb see vahe nii kokku, et lükkab uksed lausa kummi ettepoole. Ja kuidas neid veel korralikult tihedada, eriti alumist osa, et talvel õhk välja ei jookseks, kõik need probleemid lõpuks sundisid mind tõstukse kasuks otsustama.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 14 Aug 2019, 08:33

Ajalooline hetk, vähemasti minu jaoks. Eile hommikul sõitis mikser õuepeale ja sai vundament ära valatud.
Lõpptulemus jäi selline
Pilt

Nagu "hea tava" selliste tööde puhul ette näeb siis lõpetasin armatuuri viimased sidumised varahommikul ja kui kõik valmis sai siis kaks minutit hiljem tuli Rudusest sõnum, et auto väljus tehasest, 4,5 kanti betooni peal. Muidu õnnestus kõik suurepäraselt ainult, et betooni tuli puudus :) Arvestasin, et umbes 0.3 kanti peaks üle jääma, kuid tegelikult tuli umbes 0.4 kanti puudus. Umbes pool kanali plokkidest jäid täis valamata aga eks selle osa teeb hiljem käsitsi juurde. Ilmaga vedas ka, sest terve päeva oli kergelt niiske ja pilves ilm, kuid sadama ei hakanud kordagi. Pumpamise peale kulus 45 minutit ja kokku oli kahe tunniga kõik lõpetatud.
Selleks, et ukse alt ei hakkaks tuul lund ja muud sodi sisse puhuma sai vundamendi äärde sisse valatud 6x60 nurkraud.
Pilt
Eks aeg näitab kuipalju kasu või kahju sellest on. Tõstukse peale üle minna jõuan iga kell. Uksehingedega ka probleemi ei tohiks tulla. Vanast ajast peaks kusagil kuurinurgas vedelema korralikud sepa tehtud hinged koos vastustega. Ja alati on ju võimalik ropu raha eest sepa käest uued tellida. Nende tavapoodides müügil olevate pehmest rauast hingede peale pole mu meelest küll mõtet raha kulutama hakata. On vaid aja küsimus kuna need läbi kuluma või ära vajuma hakkavad...

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 15 Aug 2019, 07:40

Ära ahvatle inimest halvale teele :D
Ega see ei tähenda, et ma seda võimalust kaalunud pole. Lihtsalt on mõningaid lahtiseid agasid veel lisaks rahale, miks ma ei ole veel 100% kindalt otsusele jõudnud põranda osas. Kuid need põhjused ja kahtlused pole siin netis arutlemiseks.

T25
Korralik postitaja
Korralik postitaja

Lugemata postitus Postitas T25 » 18 Aug 2019, 10:24

Silm mul ei seleta, aga kuidas sa saalungi alumise otsa toestasid, et betoon laiali ei vajutaks. Äkki sinna sul läkski see betoon kaduma, et saalung vajus natuke trapetsisse.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 19 Aug 2019, 08:56

T25 kirjutas:
18 Aug 2019, 10:24
Silm mul ei seleta, aga kuidas sa saalungi alumise otsa toestasid, et betoon laiali ei vajutaks. Äkki sinna sul läkski see betoon kaduma, et saalung vajus natuke trapetsisse.
Umbes meetriste vahedega sai armatuur maasse löödud ja naeltega igatepidi saalungi külge fikseeritud. Saalung ei vajunud ega liikunud kuhugile. Nüüd tagantjärele kahtlustavad paljud tuttavad, et ehk oli juba masinas vähem betooni sees, kuid see on ainult kahtlus ja ilmselgelt kindlat kinnitust sellele ei ole võimalik saada.

Vasta