Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas ping »

pikk88 kirjutas: 09 Veebr 2021, 08:20 Kui köök on nii suur, et sinna mahub diivan ja telekas siis on see juba elutuba mille nurgas on pliit koos külmkapiga ;)
Kah õige, aga mitte ainult. Kõik sõltub sõnade tähenduse lahtimõtestamisest.
Minu uurimuse lühivaade:

Kamber (köök) oli Eesti talumaja suur soe elutuba kus oli suur laud mille taga söödi ja tehti peenemaid toiminguid, oli perenaise ketrusvokk ja peremehe puutööpink ja laste koikud/mängumaa ning ka pliit kütmiseks ja toidutegemiseks. Ehk kus pere veetis talvel enamuse ajast ja tegeles ühiselt. Toidutagavara hoiti sahvris ja aidas. Eraldi olid loomasöögiköök ja suveköök jne.

"Mõisa köök" oli ruum kus teenijad tegelesid toiduvalmistamisega ja kust teenijad tõid härraste ruumidesse valmis toidu (vaata ka ETVlt dokfilm "Inglise köögi ajalugu" ja mõisaarhitektuuri).
Ka eelmise vabariigi aegses korralikus uhkes eramus (meil, venes, euroopas) oli köögi kõrval teenija elutuba ning teenija tõi söögi eraldi kasutatavasse söögituppa kuhu pererahvas muul ajal ei läinud.

Mõiste "kööktuba" tekkis tööstuse arenguga kui hakati ehitama tööliste üürimaju, pisikeste "söögivalmistamise võimalusega" ühetoaliste korteritega, kus ööbisid mujalt tulnud töölised ja mis ei olnud ettenähtud pikemaks pereeluks (kuigi elati neis ka pikemalt).
Tasub võrrelda linnade tööliselamute ja kõrgema sokliga "Inseseri elamute" ruumijaotust, kus viimastes olid suuremad korterid, kõrgemad laed ja teenijatoad köögi kõrval.

Teleka/filmide vaatamiseks ehitab jõukas tänapäeval eraldi ruumi, sobivate akustiliste mõõtmetega (seisulainete vältimiseks näit. 2,5x3,3x4,5m) ja seda ei saaks nimetada "suureks toaks".
Eramusse ebaotstarbeka pinnakasutusega "kööktoa" planeerimine on küsitava ruumiplaneeringu tulemus.

Kui pereliikme hobi on kapsa-, seene- või süldikeetmine, siis peaks "kööki" võtma kui hobiruumi ja lähenema teemale vajaduspõhiselt. (võrdluseks: suveköök, suitsuahi, jne.)

Ehk nimi tuba ei riku, kui kõik algselt planeeritud tegevused ja asjad sellesse tuppa äramahuvad.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Vot sahver on üks säärane ruum mis on tänaseks päevaks paljude jaoks oma funktsiooni kaotanud, kuid tean vägagi palju vanema generatsiooni inimesi kes seda ruumi taga nutavad. Tõtt öelda häirib ka ennast omajagu see, kui pool kööki on purke ja pudeleid täis. Alternatiiv on muidugi neid ka keldris hoida, kuid kui mõlemad ruumid elamisest puuduvad siis polegi seda väärtktraami kusagil hoiustada. Kuigi tänapäeva igatepidi soojustatud eluruumides on jahedama sahvri jaoks koha leidmine vist suht keeruline? Pole selle küsimusega muidugi väga ka pead vaevanud. On vaid kõrvu kostnud ja mäletan ka ise lapsepõlvest, et oli kord säärane ruum praktiliselt igas elamises.
Ping kas sa saad siia lingi postitada sellest ETV dokfilmist? Esimese hooga ise seda leida ei suutnud...
Torutööd Tartus 56 932 898
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas ping »

Selles filmis jutustava tädi Inglise dokumentaalseriaal, mis jooksis ETVs ja ETV2s.
Ise ka hetkel ei leia, vast on näitamise aeg läbi.
(Subtiitrid saab ka sisselülitada.)
https://www.youtube.com/watch?v=yrn42rv ... DaisyMason

https://www.google.com/search?newwindow ... 93&bih=526

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 8V5uFbbHRU
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4422
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas ping »

pikk88 kirjutas: 10 Veebr 2021, 08:59 Vot sahver on üks säärane ruum mis on tänaseks päevaks paljude jaoks oma funktsiooni kaotanud, kuid tean vägagi palju vanema generatsiooni inimesi kes seda ruumi taga nutavad. Tõtt öelda häirib ka ennast omajagu see, kui pool kööki on purke ja pudeleid täis. Alternatiiv on muidugi neid ka keldris hoida, kuid kui mõlemad ruumid elamisest puuduvad siis polegi seda väärtktraami kusagil hoiustada. Kuigi tänapäeva igatepidi soojustatud eluruumides on jahedama sahvri jaoks koha leidmine vist suht keeruline? Pole selle küsimusega muidugi väga ka pead vaevanud. On vaid kõrvu kostnud ja mäletan ka ise lapsepõlvest, et oli kord säärane ruum praktiliselt igas elamises.
Ping kas sa saad siia lingi postitada sellest ETV dokfilmist? Esimese hooga ise seda leida ei suutnud...
Tänapäeval arvatavasti enamus ei teagi, et kuidas sahvreid ehitati, et suvel oleks jahe ja talvel ei läheks temperatuur alla nulli.
Talu "Sahver" pole mitte lihtsalt üks kamorka, vaid spetsiaalselt ehitatud temperatuurikontrolliga ruum.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1933
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas aero »

ping kirjutas: 10 Veebr 2021, 23:43 Tänapäeval arvatavasti enamus ei teagi, et kuidas sahvreid ehitati, et suvel oleks jahe ja talvel ei läheks temperatuur alla nulli.
Talu "Sahver" pole mitte lihtsalt üks kamorka, vaid spetsiaalselt ehitatud temperatuurikontrolliga ruum.
:hello:
Üks variant on näha projektis ette majaga integreeritud, soojustatud garaaž/töötuba, pääsuga nt esikust v tuulekojast ja jätta see kütteta. Mul on garaažis tõstukse lähedal praegu ~ +10°, siseseina lähedal ~ +15°. Suvise jaheduse peaks saavutama nt pannes garaaži betoonpõranda alla vähem termoisolatsiooni. Ilmakaari ka jälgida muidugi.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Sai jällegi veedetud üks igatepidi aktiivne nädalalõpp. Üleeile käisin taas imetlemas ühte palkmaja mis otsib uut omanikku. Sedakorda Valgamaal. Ja järjekordselt jõudsin järeldusele, et ilmselt lõppeb minu majaehitus karkassmajaga. Üksinda või isegi kahekesi selle lammutusprotsessi ettevõtmine oleks ikka liig. Kunagi kümmekond aastat tagasi sai suure hurraaga mõeldud, et mis see siis ära pole. Teeme ära ja on tehtud, materjal ju tasuta käes. Kuid kui nüüd võrrelda palju kulutaks selle maja lammutuse ning transpordi peale siis tõenäoliselt saaks karkassi ehituseks vaja mineva materjali kätte sama hinnaga, kuid hulga väiksema vaevaga.
Üks udune pilt kah vaatamisväärsusest
Pilt

Lisaks sellele sai käiku lastud nii hoone maakaabel kui ka jaotuskilp. Ootasin soojemat ilma, et välikilbis kaabel ära ühendada ning muud sellejaoks vajalikud muudatused ära teha. Eile see siis juhtus.
Hoones asuv jaotuskilp
Pilt
Kuivõrd kogu ettevõtmine möödus valutult ning peaaegu probleemideta siis hakkasin kohe ka seda ussipesa likvideerima millega siiamaani energia hoonesse sai toimetatud.
Pilt
See enam nii valutult ei läinud, sest pikendusjuhtme ots oli ühendatud harukarpi, et saaks laevalgustust kasutada. Hakkasin seda harukarpi siis ka hoone vooluvõrku ühendama ning loomulikult unustasin eelnevalt pikenduse välja tõmbamata. Selle tulemusena sai natuke akusid laetud kuid asja plusspoolena peaks kevadväsimuse probleem selleks hooajaks lahendatud olema. :)
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Pea jätkuvalt toredaid mõtteid täis. Esimene talv uues hoones on edukalt üle elatud ja nüüd ootan korralikumaid ilmasid, et saaks hakata tegelema oma hallitanud voordilaudade paigaldamisega. Värvitoon on ikka veel lahtine ning varieteerub iga päev samamoodi nagu kevade ilm :)
Putka enda kohta ka paar sõna. Hoone peab sooja minu jaoks üle ootuste hästi. Miinimum kuhu talvel sisekraadid langesid olid vist +4 ja seda veel ajal, kui garaaziukse asemel on kaks kihti 12mm tuuletõket. Kõige enam häiris mind suur siseniiskus mille põhjustas mu oma lolli peaga sisse veetud lauahunnik. Igal hommikul aknad higistasid või olid suisa jääs. Tänu sellele oli pidevalt märg ka aknaalune vertikaalpruss ja ja OSB alumine, põrandapoolne äär. See tundus nii kahtlane, et kruvisin ühe plaadijupi lahti. Kartsin, et sein on läbi vettinud, kuid vill oli kostruktsiooni sees täiesti kuiv.
Pilt
Siit pildilt pole seda hästi näha, kui märg on aken ning selle ümbrus, kuid OSB tumedam/märjem osa on küll näha.
Kummaline on veel ka see, et aknapõskedes liigub tuul. Hea ilmaga paned käe alla nurka OSB taha, sinna auku kuhu peaks ühel ilusal päeval minema aknalaud, siis tunned ikka korralikku õhuliikumist. Oletan, et see probleem peaks kaduma, kui pööningule need nö tuulesuunajad valmis teha ning seinas oleva tuuletõkkega ära siduda. Kindlasti leevendab seda häda ka voodri paigaldamine.
Tegelikult ajendas mind kirjutama üldse see, et leidsin netist kuulutuse, kus pakutakse põrandapaneele mõõtudega 20x150x600. Oskab keegi targem öelda, kas säärases seisus paneele on võimalik ka sihtotstarbeliselt kasutada? Pidavat olema omaniku jutu järgi terved paneelid. Lihtsalt seisnud.
Pilt
Plaan on jätkuvalt endale maja alla umbes täpselt sellises mõõdus kelder ehitada, nagu need paneelid välja annavad ning kui neid saaks kasutada vahelae tegemisel siis oleks üks mure lahendatud. Muidugi saaks neid kasutada ka muudeks lahendusteks. Mõne põranda või sissesõidutee valmistamisel, kuid esmajärjekorras huvitaks just see vahelae osa. Saaks muidugi ka puidust, kuid elutoa alla tahaks nagu midagi kindlamat...
Torutööd Tartus 56 932 898
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

On küll võimalik kasutada neid paneele
Eeldusel, et betoon sealt kohe "pudisema" ei hakka - saad kontrollida
Ning kasutada tuleb sihtotstarbeliselt so vastavalt lubatavale koormusele - saad kontrollida vastavatest kataloogidest
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2066
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Ühesõnaga, kui kohapeal ja tõstmise käigus lagunema ei hakka siis lähevad loosi. Koormuse peaks nad lihtsa elutoa all välja kannatama ju küll. Plaan on keldri seinad neljast küljest Columbia plokist laduda. Tõenäoliselt ühe serva peale hakkab kuidagimoodi ka ahi ning korsten toetuma, kuid sellel kohal peaks toeks olema täis valatud ja armeeritud plokist sein. Müüja teadis rääkida, et pidavat olema selle keskmise osa pealt 20cm läbimõõtu. Servadest siis rohkem. Ning olevat umbes 20a aianurgas vedelenud. Eks ennem tuleb minna kindluse mõttes kaup üle vaadata.
Torutööd Tartus 56 932 898
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kui ma just ei eksi siis tegemist on katuslaepaneelidega
Vahelae ja katuslae koormused võivad olla vägagi erinevad
Neid paneele on minu teada päris erineva lubatava koormusega - sealjuures veel nii, et kohati on lubatava koormuse sees ka paneeli omakaal ja kohati mitte...
Ma ei väida, et need paneelid "ei kanna" - ainuke mida mõtlen on, et peaks igaks juhuks kontrollima...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 05 Apr 2021, 10:00 Kui ma just ei eksi siis tegemist on katuslaepaneelidega
Vahelae ja katuslae koormused võivad olla vägagi erinevad
Neid paneele on minu teada päris erineva lubatava koormusega - sealjuures veel nii, et kohati on lubatava koormuse sees ka paneeli omakaal ja kohati mitte...
Ma ei väida, et need paneelid "ei kanna" - ainuke mida mõtlen on, et peaks igaks juhuks kontrollima...
Käisin just keldris ühe oma pahega tegelemas ja jäin vaatama meie kortermaja keldrilae paneele. Meie kolhoosiaegsel, kahe trepikojaga ja kahekorruselisel, täiskeldriga majal on pikki maja kandev vahesein jaotusega 3/5 ja 2/5. Pikemal poolel on need ribipaneelid(?) ja lühemal poolel õõnespaneelid. Tean, et kindlasti, et nende ribipaneelide peale toetuvad ka plekk-kestaga ahjud(900x900mm ?). Meie korteris on ahjud välja visatud. I korruse ahjud asuvad suhteliselt vaheseina ääres nende ribipaneelide peal. I ja II korruse vahelaed on õõnespaneelidest. Lihtsalt visuaalne tähelepanek, aga andmeid ei oska isegi mitte arvata.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Minu arvates suhteliselt kahtlane värk on nende vanade paneelide kasutamine. Kuidas nad sinna sattusid, äkki olid juba omal ajal mingid praakpaneelid? Kuidas neid tõsteti, kuidas ilmastik neid mõjutanud on, kuidas ladustatud on. Paneelid on nagu fermid, et tuleb õigesti tõsta , mitte väntsutada. Ka ladustada tuleks korralikult, mitte suvaliselt mulla peale, kus väänduvad ja võimalik, et jäävad keskelt kandma. Ma küll rahulikult magada ei saaks, kui nii palju vastuseta küsimusi üleval on. Kas tõesti uute paneelide hind on siis nii hirmus, et kuidagi välja ei kannata?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Küsimus oli, et kas saab kasutada...
Teatud eelduste korral on võimalik
Täiesti omaette küsimus on sellega kaasnevad riskid
Isiklikult ostaks uued...
Kuid riskitaluvus ongi erinev...
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Leidisin ühe 10 a taguse teema, siis oli paneelide hind ca 25 euri/m2. Paksus oli 265. Mis ta tänapäeval umbes on? Ja selline , võimalik, et loll küsimus, aga kas oleks võimalik tellida ka ilma õõnsusteta paneele? Et müra vähendada korruste vahel.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

https://betoonelement.ee/tooted/koorikplaadid/

Kuid eramus (ja ka kortermajades) sellistest asjadest rääkida on absurd
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas T25 »

xxx111 kirjutas: 05 Apr 2021, 20:32 https://betoonelement.ee/tooted/koorikplaadid/

Kuid eramus (ja ka kortermajades) sellistest asjadest rääkida on absurd
Olgu, aga müraprobleem on vähemalt vanade veneaegsete paneelikate puhul päris tõsine. Osade majade puhul lausa kuuled, mida ülakorrusel räägitakse.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 05 Apr 2021, 20:07 Kuidas neid tõsteti, kuidas ilmastik neid mõjutanud on, kuidas ladustatud on. Paneelid on nagu fermid, et tuleb õigesti tõsta , mitte väntsutada. Ka ladustada tuleks korralikult, mitte suvaliselt mulla peale, kus väänduvad ja võimalik, et jäävad keskelt kandma.
;) Selle sajandi alguses ostis suhteliselt lähisugulane kokku mahajäetud lautasid, võttis sealt kõik lahti tulnud paneelid ja müüs maha. Miinustesse ta ei jäänud. Mahamüüdud paneelid ei ole kokku kukkunud ehk mitte keegi paneelide ostjatest kaebust ei ole esitatud ja sugulast ei ole siiani pandud. ;) Äkki ssugulasele sattusid olema viisaastaku alguses tehtud paneelid kui veel ei oldud jõutud betoonitehasest enamust ära erastada. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Olgu, aga müraprobleem on vähemalt vanade veneaegsete paneelikate puhul päris tõsine. Osade majade puhul lausa kuuled, mida ülakorrusel räägitakse.
Aga siin ei pruugi küsimus üldse olla paneelides
Küsimus võib vabalt olla selles, et inimesed on ise oma renoveerimistega ja ümberehitustega piirde tuksi keeranud
Kõik need põrandad vahelagedel on ette nähtud "ujuvatena" ning ei tohi olla kontaktis ühegi vertikaalkonstruktsiooniga
Üsna tihti kasutati nõukaajal "ujuva" saavutamiseks paneel + liiv + puitkiudplaat + puitlaastplaat + viimistlus
Tean päris mitmeid kohti kus nö "kogu see jama" eemaldati ning asemele tuli laagidel puitpõrand (olgu siis laud või parkett või mis iganes)...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 05 Apr 2021, 22:07 Üsna tihti kasutati nõukaajal "ujuva" saavutamiseks paneel + liiv + puitkiudplaat + puitlaastplaat + viimistlus
Mõne enda/meie korteri täielikul tühjaks tegemisel enne renoveerimist ei ole veel kohanud põrandate aluspinnal liiva. Või kui midagi oligi, siis vist lihtsalt vist tolleaegsete ehitajate viitsimatus koristada enda järgi. Lihtsalt olid mingid ebamäärase paksusega lappi prussid, vahel klaasvatt, tühjad piimapakid ja põrandate tasapind 5-6m peale kõikus 10%. Aknalaudade alt olen leidnud nii villase kampsuni kui ka puhvaika käise. ;) Võib olla on asi ka selles, et need paar korterit, mida olen teinud 0-ks, et oleks lihtsam alustada uuesti tegemisega, on asunud I korrusel. :scratch: Milles tegelikult jääks veidi kahtlevale seisukohale, sest liiva oli vaja ehitajatel peale riiklike objektide ka eraobjektidel. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Urmas kirjutas: 05 Apr 2021, 22:42
xxx111 kirjutas: 05 Apr 2021, 22:07 Üsna tihti kasutati nõukaajal "ujuva" saavutamiseks paneel + liiv + puitkiudplaat + puitlaastplaat + viimistlus
Mõne enda/meie korteri täielikul tühjaks tegemisel enne renoveerimist ei ole veel kohanud põrandate aluspinnal liiva. Või kui midagi oligi, siis vist lihtsalt vist tolleaegsete ehitajate viitsimatus koristada enda järgi. Lihtsalt olid mingid ebamäärase paksusega lappi prussid, vahel klaasvatt, tühjad piimapakid ja põrandate tasapind 5-6m kõikus 10%. Aknalaudade alt olen leidnud nii villase kampsuni kui ka buhvaika käise. ;) Võib olla on asi ka selles, et need paar korterit, mida olen teinud 0-ks, et lihtsam alustada uuesti tegemisega, on asunud I korrusel. :scratch: Milles tegelikult jääks veidi kahtlevale seisukohale, sest liiva oli vaja ehitajatel peale riiklike objektide ka eraobjektidel. ;)
Selge
Aga ka sel juhul pole heliprobleemid paneelide küsimus...
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas T25 »

Mul ka liiva polnud, oli puitlaagid ja peal lauad, mille peal linaleum. Köök ja esik siis. Mujal oli vana parkett, mida välja lõhkuma ei hakanud ja ei tea , mis seal all on.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ega ma pole väitnudki, et see liiv oli reegel
Olen näinud mitmeid projekte (tüüpprojektid) kus nii oli - lisaks olen näinud mitmeid objekte kus nii oli
Kindlasti tehti igasugu "imesid"
Mida ma väidan on, et õõnespaneel pole see nõrk koht normaalse helipidavusega piirdekonstruktsioonis
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 05 Apr 2021, 23:00 Mida ma väidan on, et õõnespaneel pole see nõrk koht normaalse helipidavusega piirdekonstruktsioonis
Mõne jaoks on küll nõrk koht, aga see oleneb, kas õõnespaneel on kortermajas või oma majas või kelle lapsed ülakorrusel trambivad. Või oleneb see allkorrusel elava inimese närvidest/psüühikast? :scratch:

"Mõni spekuleerib, et 80-aastast meest häirinud ülakorruse naabrite korterist kostnud lärm." https://epl.delfi.ee/artikkel/92181995/ ... -nende-ema
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 916
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas T25 »

https://dspace.emu.ee/xmlui/bitstream/h ... sAllowed=y

Leidsin sellise materjali.
Monteeritava raudbetoonvahelae dimensioneerimisel sai määravaks
heliisolatsiooninõuded.
Heliisolatsiooni nõuete täitmiseks on paneelide peal elastseks kihiks ISOVER FLO 30mm
ja kiudbetoon 40mm.
Korralikult tehe tuleks paneelidele veel 40mm betooni kiht peale valada.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Korralikult tehe tuleks paneelidele veel 40mm betooni kiht peale valada.
???
Kas see tuleb üllatusena?
Arusaadavalt tuleb paneeli peale isolatsioon + valu (ja mitte 40 vaid min 60)
Vasta