Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Mõte on iseenesest juba mitu aastat vana ja algust on juba asjaga tehtud. Kuna hiljuti tekkis idee kogu tehtud asi kuhugile nn. blogipidamise korras ka kirja panna (endal ka tulevikus hea vaadata, mis lollid mõtted kunagi peast läbi on käinud) ja täna on väljas paras koerailm siis tunduski praegu paras aeg olema, et natuke kirjatööd teha.
Lugulaul on lühidalt kokkuvõttes siis järgmine:
Kuna ma juba mitu aastat vahelduva eduga olen kokku puutunud palkmajade ja nende ehitamisega siis hakkas peas idanema plaan otsida mõni vana maja ja sellest endale residents ehitada. Peale mõningasi otsinguid sain 2011 aasta sügisel õnnelikuks majaomanikuks. Leidsin Põlvamaalt maja, millest peremees tahtis lahti saada ja ostsin selle sümboolse 50 euroga ära.
Pilt kah majast:
Pilt
Kuna osa palke on läbi mädanenud ja kollasest uksest vasakulpool asuv sein läksid lõkkesse(seal asus köök ja teadjamad väitsid, et kõik on mäda tänu iidsele tavale köögis seakartuleid keeta) siis sai veel seesama talv metsa mindud ja umbes 40 palki lisaks lõigatud ning kuivama pandud.
Samuti alustasin kohe krundi otsinguid. Kuna perele olid esivanemad pärandanud ligikaudu 10 hektarit maad Tartu linnaservas, koos vana talukohaga siis oletasin, et tuhanderuuduse krundi saamisega probleeme ei tohiks tekkida. Paraku läks asi vastupidi ning sain tükk aega kohtute vahet joosta, et oleks lõppeks koht kuhu maja püsti panna.
Aega läks aga asja sai ning 2013 aasta kevadest on olemas ka 1700 ruudune krunt ja majagi objektile veetud ja kile alla seisma pandud oma aega ootama.
Esimene aasta kulus kaevu kaevamiseks, tee ehitamiseks ning elektri sisse saamiseks. Kui rahval huvi suurem, siis võin tulevikus seda kõike ka natuke lähemalt kirjeldada.
Kogu bürokraatiaga tegelemise käigus tuli teleka taga passides pähe mõte, et kui ükskord krunt olemas siis on sinna vaja ju ka mingit riistakuuri või varjualust.
Kuna sõbral vedeles parajasti aianurgas üks poolenisti ära mädanenud setu suitsusaun siis investeerisin sinna 20 eurot ning vedasin selle linna ja hakkasin taastama.
Esialgu nägi putka välja selline:
Pilt
Sai sellega ikka omajagu vaeva nähtud ja eelmisel suvel sai asi lõpuks katuse ja ka põranda. See ehitis on praeguseks valmis ning näeb välja põhimõtteliselt säärane(pildilt on puudus veel trepp):
Pilt
Eks ma jõudumööda üritan teemat täiendada. Kuna tegemist ikkagi avaliku foorumiga siis olen loomulikult avatud kõikvõimalikele küsimustele ja kommentaaridele :)
Torutööd Tartus 56 932 898
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas:... Samuti alustasin kohe krundi otsinguid. Kuna perele olid esivanemad pärandanud ligikaudu 10 hektarit maad Tartu linnaservas, koos vana talukohaga siis oletasin, et tuhanderuuduse krundi saamisega probleeme ei tohiks tekkida. Paraku läks asi vastupidi ning sain tükk aega kohtute vahet joosta, et oleks lõppeks koht kuhu maja püsti panna...
Mis oli takistuseks? KOV?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Takistuseks oli sugulase põikpäisus ja ilmselt ka mõistmatus kas ja kuidas seda kehtivat ühismajandit jagada.
Aga eelneva eepose jätkuks veel niipalju, et esialgu liikus peas ka mingi hägune idee seda setude sauna ka sihtotstarbeliselt kasutusele võtta, kuid kuna krundiga tuli kaasa ka teine ja natuke suurem suitsusaun siis langes see plaan ära ning suitsusaunast sai sujuvalt rehakuur/kohvik.
Kuna uus saun on piisavalt suur siis on plaan järgmiseks seda taastama hakata. Kuna sellele kunagi kuuekümnendatel oli silikaadist vooder ilma õhuvaheta ümber laotud siis on olukord hetkel suht nukker. Üks külgsein on läbi mädanenud ja seisab püsti veel vaid tahtejõu abil. Kapitaalsest katastroofist on päästnud vaid see, et katus on enam-vähem vett pidanud.
Pilt kah sellest ajast, kui putkal veel vooder ümber oli:
Pilt
Läinud talvel õnnestus doonoriks saada osa ühest vanast rehealusest ja selle palgid said käesoleva aastas märtsis objektile veetud ning ootavad oma aega.
Kuna tänu sellele jääb kola ladustamiseks ruumi väheks siis sai kevad otsa sõbra juurest endale euroaluseid veetud ning nüüd ehitan nendest endale ajutist puukuuri. See peaks paari lähema päeva jooksul valmis saama, kui vähegi ilma peab. Siis saab siia ka pildimaterjali lisada.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re:

Lugemata postitus Postitas Külaline »

pikk88 kirjutas: euroaluseid
Osasid aluseid mürgitatakse. Räpaselt tumedad või märgistustega.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Nonii. Võttis aega mis ta võttis, aga eile õhtuks see puukuur lõpuks valmis sai.
Pilt
Nüüd tuleb siis ilmselt kola saunast ümber paigutada ja saab viisaastakuga jätkata plaanikohaselt.
P.S. Need alused, mida mina kasutasin, olid küll täiesti mürgitamata ja puhtad :)
Torutööd Tartus 56 932 898
saarlane
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 214
Liitunud: 08 Nov 2011, 16:44
On tänatud: 4 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas saarlane »

Kui on HT siis lihtsalt +60 kraadiga kuumutatud kui MB siis on juba keemia, viimane on EU pikalt juba keelatud vist.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Nonii. Kevad on jälle ukse ees ning pea on mõisnikumõtteid täis. Seetõttu mõtlesin natuke teemat arendada.
Kuna paar viimast päeva on ilm ilus olnud siis sai tegeletud vana sauna tühjaks vedamisega ja asjade kuuri ümberpaigutamisega. Kuivõrd kola on rohkem kui rubla eest siis jääb ka kuur liiga väikeseks ning tuleb ilmselt endale veel lisaks aeda väikene kapp teha, kuhu saab rehad-labidad paigutada. Tänasega jõudin ka niikaugele, et eelmisel aastal alustatud kemmergu projekt sai lõpuni valmis. See tähendab siis, et prill-laud sai paika installeeritud ja jäi ootama esimest pühalikku sisseõnnistamist. Üritan homme siia ka pellerist pildi üles panna.
Olen saanud terve talv otsa sauna taastamise osas plaane pidada kuid otsusele pole siiski jõudnud. Hetkel on saunas sees nn vene keris (kapp keris?) ja esialgne idee oleks samasugune ka valmis sauna paigutada. Samas vajaks see ka korstent ja seetõttu ka paksemat põrandaplaati kui suitsusauna keris? Samas pole suitsusauna kerise peal minu ettekujutuse järgi vist võimalik pioneeri pliidi pudeliga vett soendada? Suitsusaunas olen korra elus käinud ja ei oska selle kogemuse järgi sellest saunatüübist väga lugu pidada. Seal pestes on reaalne oht, et välja tulles oled rokasem kui sisse minnes :) Seetõttu sümpatiseerib korstnaga keris mulle rohkem. Lisaks veel ka see väidetavalt suurem tuleoht suitsusauna puhul. Pole nagu erilist tahtmist oma kätetööd kiiremas korras põlema panna...
Esialgne plaan oli teha saunale postvundament kuid kui teha korsten ja keris siis on ju niikuinii vaja ka põrandaplaat valada. Hetkel on vanas saunas muldpõrand ilma igasuguse kanalisatsioonita kuid endal on plaan valada põrand koos hädapärase kanalalisatsiooniga, et vesi selle ehitise alla pidama ei jääks. Selle jaoks mõtlesin kaevata sauna kõrvale umbes 3 meetri sügavune imbkaevu ja sealt toru otse sauna ning oleks see probleem lahendatud.
Torutööd Tartus 56 932 898
Külaline
külaline

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Korstna ja kerise alla teed eraldi vundamendi lisaks postidele palkosa all. Ei pea valama meetri sügavust betoonkamakat. Auk kive-liiva-kruusa täis ja veega ära tihendada. Ühesõnaga midagi sellist mis ei vaju ja mis külmudes ei paisu. Selle peale 10-15cm paksune armeeritud betoonplaat koormuse ühtlasemaks jaotamiseks tihendatud aluspinnale.

3m sügavnune imbauk tundub liiga sügav. Kas seal juba põhjavesi vastu ei tule? Reostad selle ära. Tuleb ikka jätta piisavalt paks kiht (1.2m vist oli nõutud) imbaugu ja põhjavee kõrgeima taseme vahele, et reostunud vesi ära puhastuks enne põhjavette jõudmist. Pigem tee madalam ja suurema pindalaga.
Külaline
külaline

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eelkirjutajaga nõus. Kui sa just põrandakütet ei soovi, pole mõtet plaatvundamenti teha. Kerise+korstna vundamendi ma teeks igaks juhuks veidi paksema ja armatuuri paneks mitmes kihis. Ei tea ju, kui suurt kerist sa plaanid. Vene keris võiks olla väikese varuga, seda ei pea laeni kive täis laduma.

Imbaugu asemel teel imbpeenar, maapinnale lähemal ja saunast veidi eemale. Midagi sellist.
Šamaan
külaline

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Šamaan »

Külaline kirjutas:Eelkirjutajaga nõus. Kui sa just põrandakütet ei soovi, pole mõtet plaatvundamenti teha. Kerise+korstna vundamendi ma teeks igaks juhuks veidi paksema ja armatuuri paneks mitmes kihis. Ei tea ju, kui suurt kerist sa plaanid. Vene keris võiks olla väikese varuga, seda ei pea laeni kive täis laduma.

Imbaugu asemel teel imbpeenar, maapinnale lähemal ja saunast veidi eemale. Midagi sellist.
antud pildil on ju tegemist septiku ja imbväljakuga! mis mõte sellel imbväljaku süsteemil ilma septikuta on?
Külaline
külaline

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Imbäljaku mõte on immutamine.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Tänud soovituste eest. Esialgu asi plaani tasemel veel ja võib aja jooksul muutuda. Imbväljakul ma erilist mõtet ei näe, sest sauna hakkaks kasutama pereringis ja nädalavahetustel, mitte igapäevaselt. Seega ei tohiks peale jooksva vee kogus väga suur olla ja peaks ka kaevust ära imbuma. Sügavus sai võetud "laest" ja sõltub ilmselt sellest mis pinnas täpsemalt vastu tuleb. Savikihist peaks ikka läbi kaevama. Kaevu reostamise hirmu ei ole sest kaev asub krundi teises servas ja on ümmarguselt 13 meetrit sügav.
Torutööd Tartus 56 932 898
klots
külaline

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas klots »

Tubli taat, hea lugemine, Tartu lähedal om hää, ise ka siin, edu. :hello:
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kuivõrd saadanama nagi.ee otsustas kõik minu pildid interneedusest kustutada siis panin eelnevalt postitatud pildid uuesti üles teise kohta ja postitan siia uuesti.

Pilt siis majast endast
Pilt

Pilt kahekümneeurosest setude iidsest suitsusaunast ennem ostu
Pilt

Ja peale paika installeerimist
Pilt

Eile avastasin putkas istudes ja kohvi juues, et laua peal on mingine puidutolm/puidupuru. Pühkisin selle ära, kuid täna hommikuks oli hunnik tagasi. Võtsin siis lae lahti ja avastasin, et laudade peal elu käib. Ilmselt toonesepp ehk puidukoi on endale pesa teinud mu rehakuuri :evil: Käisin ostsin endale poest mingit kodukeemiat ja uputasin ta elupaika kohe mõnuga. Eks paistab, kas piisas ühest korrast või tuleb teist korda veel probleemiga tegeleda. Kuidas ta raip mu juurde elama sattus sellest pole aimugi. Võimalik, et vana mööbliga, võimalik, et katuse ehitamiseks kasutatud puitmaterjaliga.
Ahjaa, nädalavahetusel lähen endale uue kuuri/varjualuse katuse ehitamiseks materjali vaatama. Ühel tuttava tuttaval pidi olema heasse peresse ära anda suurem kogus eestiaegseid betoonist katusekive. Kuivõrd mul on väga hea pere siis peaksin ideepoolest kvalifitseeruma küll, et kividele pretendeerida. Siis saan saunal sarikad maha võtta, need lähevad uue varjualuse ehitamisel kohe taaskasutusse ja siis saab hakata lõppude lõpuks sauna palgiosaga tegelema.

Eelmisel aastal valminud puukuurist ka pilt
Pilt
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Nädalavahetus möödus katusekivide transportimise tähe all. Laupäeva hommikul käisin Nõo lähedal kaupa vaatamas ja siis tagasi linna, et euroalused kaasa võtta ning kivid aluste peale ümber laduda. Pühapäeva hommikul koos sõbraga uuesti tagasi. Kivid auto peale ning kui lõpuks kõik kuus alusetäit objektile maha said tõstetud siis oli küll säärane tunne, et ei taha ikka väga pikka aega ühtegi katusekivi lähedalt näha, sest isegi hambavahed olid betoonipuru täis :)
Eile hommikul ronisin alustuseks vana sauna katusele ja lõhkusin korstnapitsi maha. See oli peale (umbes) poolt sajandit päris heas korras ning nägin ikka omajagu vaeva, et sellest lahti saada. Peale seda asusin eterniidi kallale. Õnneks oli omal ajal naeltega koonerdatud(keskmiselt kaks naela plaadi kohta) ja tööpäeva lõpuks oli vaatepilt selline
Pilt

Sauna tagumisest küljest ka üks pilt
Pilt
Kuivõrd vanad sarikad on ikka väga peenikesed(ümarmaterjal, jämedamast otsast umbes 10 cm paksud) ja liiga hõredalt paigaldatud(samm umbes 130cm) siis tuleb neid ilmselt mõned juurde lisada. Muidu vajub mu imetabane kivikatus lihtsalt laiali. Eks homme edasi lammutades näen lähemalt, kas ja kui läbi on ülemine palk ja kas mõni sarikas on omadega tervenisti ka läbi või kannatab veel kõiki kasutada...
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Pilt

Täna said sarikad valmis. Homme peab veel lisama kaks penni ja mõned diagonaalid. Siis saab seda konstruktorit postide otsa upitama hakata. Vanadest sarikatest läks käiku kolm paari. Kaks pidin uued tegema ja kuna ühe poole sarikaaluse palgi olid üraskid keskelt saepurutolmuks hekseldanud siis otsustasin ka need mõlemad uued võtta.
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Võttis aega mis ta võttis aga aega ta võttis, kuid nüüd said lõpuks sarikad peale
Pilt

Tagantjärele vaadates ei kulunudki üldse kaua aega, kuid omajagu mõttetuid töötunde kulutas juba meie suurepärane kliima. Saad kaks tundi tööd teha ja siis tuleb taas kapitaalne vihm selga. Korjad jälle kola kokku ning pistad punuma. Kui koju oled jõudnud siis avastad, et vihm on vahepeal üle läinud :evil: Sinna otsa veel kari tuttavaid, kellel vaja vahest abis käia ning mõnikord harva peab ju ka suitsuraha teenima, sest õhust ja armastusest pole mu teada veel keegi ära elanud.
Natuke sai ka kohalikule külarahvale tasuta tsirkust tehtud ning pärg üles riputatud :)
Nüüd tuleb ilmselt jätkata tõusvas tempos ning hakata roovi lööma ning kive paika sättima. Järgmine fotosüüdistus tuleb ilmselt valmis ehitisest.
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Eila sai lõppeks harjaplekk paika ja võib nagu öelda, et putka on valmis. Ideest teostuseni ümmarguselt kolm kuud. Olen jätkuvalt seda meelt, et lihtsam oleks Handymannist telk-varjualune osta, kuid sellel poleks jällegi nii edevat eestiaegsest kivist katust. Kuna külavahel liiguvad jutud, et varsti paigutatakse igasse majapidamisse üks pagulane siis sai ettenägelikult ka sellejaoks kamorka valmis meisterdatud. Kuni pagulaste saabumiseni saab seal muruniidukit hoida.
Pilt
Kraanikausi ja boileri installeerimine jäävad järgmisesse hooaega, sest sellel aastal ei näe tegevusel enam väga mõtet. Nüüd saab lõpuks ometi hakata saunale keskenduma.
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Eepos jätkub. Tänasega jõudsin lõpuks saunast põranda(niipalju kui seda veel alles oli) välja visata ja ka lae pealt ära võtta. Heaks uudiseks minujaoks oli see, et nii põranda kui ka laelauad on päris hästi säilinud ja taaskasutusse läheb neist umbes 80%. Kuna osad laelauad olid kinnitatud sepanaeltega siis julgen oletada, et need on seal olnud ilmselt sauna ehitamisest saadik. Arvestades seda, et saun on pärit esimese vabariigi aegadest ja ainus "kapitaalremont" tehti kunagi kuuekümnendatel ning viimased 20+ aastat on see seisnud kasutamata siis on see minu meelest päris hea tulemus.
Tegin ka sisemisest olukorrast mõned pildid mida huvilised vaadata saavad

Eesruumi kerisepoolne sein:
Pilt

Pesuruum:
Pilt

Keris koos korstnajalaga:
Pilt

Üks pilt ka aastast 2012. Tehtud natuke aega ennem, kui mina selle õnnelikuks omanikuks sain.
Pilt
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Viimased kolm päeva sai ennast ja oma sõpra lõbustatud pumba paigaldamisega kaevu. Hakkama oleks saanud ka kahe pika päevaga, kuid kuna kõrgem võim objektil olen mina ise siis polnud vajadust ka meeleheitlikult pingutada. Kuigi juba teise päeva õhtuks oli tunne, et kaevu ja sealt välja oleks vabalt võimalik käia ka ilma igasuguse köie ja turvavarustuse abita. Veendusin veelkord kindlalt oma arvamuses, et kaevukaevajat minust kunagi ei saa sest seal kitsas augus majandamine on ikka roppraske töö. Siinkohal avaldaks veelkord avalikult tänu Aivarile ja Kaljule, kes selle 13 meetrise augu valmis kaevasid. :good:
Vahepeal sai talve jooksul selgeks, et esialgsest plaanist panna saun ühte nurka ja garaaz-töökoda teise nurka ei tule midagi välja, sest need suurepärased nõuded tuleohutuse osas(4 meetrit krundi piirist ja 8 meetrit naabri hoonetest) muudaksid mu töökoja liiga pisikeseks. Seetõttu tegin väikese muudatuse ja vahetasin hoonete asukohad ära. Kuivõrd kliimasoojenemine on kevade ülipikaks ja külmaks ning vesiseks muutnud siis olen esialgses graafikus tehtud plaanidest umbes kaks kuud maas. Aprilli algul sai saun ära märgistatud ja valmistusin juba selle konstruktori lahtimonteerimiseks kui tuli uuesti lumi maha ning keeras kogu värgi pea peale.
Lisaks sai hakatud vallast taotlema projekteerimistingimusi, sest tööriistakuur on plaanis seekord ehitada umbes 30 ruuduse kohtkindla ehitisena, mida tulevikus on võimalik ka laiendada.
Täna paigaldan veel viimased veetorud maa peal, et saaks valge inimese kombel kraanikausis käsi pesta, kui tööpäev läbi ning siis saab lõppudelõppudelõpuks loodetavasti asuda ka sauna kallale. Kui just mõni ootamatus jälle vahele ei tule...
Torutööd Tartus 56 932 898
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Pühapäeval, 09.07 polnud midagi tarka teha ja lõin lõpuks saunale sõra sisse. Täna sai tegevust jätkatud ja kõva pool hoonest on laiali tõmmatud. Olukord on pehmelt öeldes nukker, sest lõkkesse läheb umbes 50% hoonest ja tegelikult see taastamist ei tasuks. Kuid kuna oma tööd ei saa rahasse ümber arvestada ja asjasse võib suhtuda ka niipidi, et ligi pool hoonest on ju ikkagi olemas siis tuleb ilmselt ikka jätkata.
Putka ehituskvaliteet on kummaline, sest nurgatapiks on valitud tuulekeelega kalasabatapp mida peetakse üheks raskemini tehtavaks ja töömahukamaks tapiks palkamaja puhul, samas uksetendrid on teinud küll mingi täielik amatöör. Aknatendrid puuduvad üldse, punne on kasutatud minimaalselt(keskmiselt üks punn ühe palgi kohta) ja vaheseina tapid on samuti olematu kvaliteediga.
Vähemalt on algus tehtud ja edaspidi vast lihtsam hädalistele ära öelda,kes mingi hetk tulevad jälle abi paluma, sest enne lume tulekut tahaks nagu ikka omadega katuse alla jõuda. :)

Mõned pildid ka siis lisaks:

Eesruumi ahjuesine välisnurk
Pilt

Sama nurk väljastpoolt. Algul tundus natuke paljulubavam, kui lammutamise käigus selgus...
Pilt
Pilt

Lavaruum
Pilt


Lavaruumi teine nurk. Ülevalpool on ka pildid koos välisvaadetega
Pilt
Torutööd Tartus 56 932 898
Kruvi keeraja
külaline

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Kruvi keeraja »

Tore kui keegi blogi peab, saab teiste kannatusi ka näha,lugeda.
Väärt ettevõtmine, siin motivatsiooniks link ühele lõputööle, kus samuti väga nutuses seisus saun uue hingamise sai, võibolla on abiks :jooma
http://dspace.ut.ee/bitstream/handle/10 ... sAllowed=y
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Huvitav lugemine on abiks ikka. Tänud :)
Torutööd Tartus 56 932 898
Mööbel
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Juul 2017, 21:53
On tänanud: 1 kord

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Mööbel »

Aitäh jooksvalt muljete jagamise eest. Hea lugemine. Jõudu edasiseks :)
pööbel
külaline

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pööbel »

Kle, laupä tulen sauna, katsu ikka valmis jõuda.
Vasta