Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
ping
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 19 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas ping » 26 Mai 2019, 09:56

Jutuubis on ka hulga õpetusi, et kuidas "Kulibinid" neid ise teinud on kasutades Volga tungraudu või poes müügil olevaid keermelatte.
https://www.tooriistamarket.ee/et/p%C3% ... tuk-1500kg
Pilt
:hello:

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 21 korda

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 01 Juun 2019, 10:56

Vahepeal sai oma puutumatuid tagavarasid inspekteerinud ja selgusele jõutud, et sellest silikaadikogusest, mis mul aianurgas vedeleb, ikkagi kanalit välja ei anna. Ja kui veel lisaks arvestada minu vähene kogemus müüritöödel siis kuluks sellest materjalist ladudes ilmselgelt meeletu aeg. Seega tegin oma äriplaanis mõningad korrektuurid ning tõenäoliselt laon kanali seinad Columbia õõnesplokist. Neid kulub mul ümmarguselt 200 tükki. Oskab ehk keegi targem kommenteerida kui palju läheb selle koguse jaoks müürimörti ja kas mõistlikum on kasutada 190mm või 140mm kivi. Pole veel ka otsustanud seda kas plokid betoneerin seest 100% või osaliselt. Näiteks nurgad ja siis üle ühe või kahe rea. Selle toote kasuks sai otsustatud sellepärast, et kui minna maksimumi peale välja ning plokid seest sada protsenti ära armeerida ning betoneerida siis kestab see kanal omadega ikka väga pikka aega. Pealegi on mugavam kanali põrandat ja putka enda põrandat üheks monoliitseks tükiks valada. Ja kanali ülemisse äärde nurkraua paigaldamine ka lihtne ettevõtmine.
Torutööd Tartus 56 932 898

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru
On tänanud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 01 Juun 2019, 23:06

190 kindlasti, pinnasesurve. Ja enne nädalat aega peale ladumist- valu ei tihenda.
Bürokraatia sünnib idiootidest.

Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 219 korda
On tänatud: 216 korda

Lugemata postitus Postitas rokikas » 02 Juun 2019, 19:22

kunn24 kirjutas:
01 Juun 2019, 23:06
Ja enne nädalat aega peale ladumist- valu ei tihenda.
:scratch:

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 02 Juun 2019, 21:02

Segu/ betoon peavad kõvanema. St pinnast kanali ümber varem ei tihenda.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 06 Juun 2019, 08:11

Eile käisin Columbia kivi tehases, et uurida kohapeal palju maksavad praakplokid ning millised need välja näevad. Väljanägemine kõige katastroofilisem polnudki. Mõnel nurk maas, mõnel auk valamisest sisse jäänud, mõnel mõra sees jne. Asi lõppes sellega, et ostsin endale kõige tavalisemat 190mm plokki. Põhjus selles, et hinnavahe praakploki ja tavaploki vahel oli põhjusmõtteliselt olematu. 6 senti ploki pealt. Arvestade seda, et ostsin 200 plokki siis oleks kokkuhoid olnud tervelt 12 eurot. Võrreldes poehindadega tasus tehasesse sõit selle koguse pealt juba ära, sest need 200 plokki läksid maksma 151 eurot. Ploki laius sai võetud selline puhtalt sellepärast, et arvestades oma kehva müüriladumisoskust, tundus seda lihtsama laduda, kui 140mm plokki. Lisaks on seda kindlasti parem täis betoneerida, kui kitsamat plokki. Pinnasesurve pärast ise väga ei muretse. Olen enam kui kindel, et ka tavaline silikaadist laotud müür peaks sellele survele vastu.
Veel õnnestus eile hankida endale umbkaudu 300 meetrit 16mm armatuuri. Täna hommikul tuleb koorem 16/32 fraktsiooniga killustikku ja kui kõik hästi läheb siis tuleb nädalavahetusel ka kopp ning teeb augu valmis. Täna jõuan vast minna linnapeale uurima, kas õnnestub kusagilt odavama raha eest 8mm armatuuri saada, et sellest vundamendilindi sisse range painutada.

rst
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas rst » 10 Juun 2019, 08:53

Range ära hakka küll ise painutama. Sul on kindlasti midagi muud tarka ka maja peal teha, kui sellist igavat tööd.
Tartus ja Tartu ümbruses on mitmeid kohti, kes painutavad sulle range ja usu siin ei tule tegelikult erilist rahalist võitu kui ise teed. Kuna sinul tekib pärast hunnik armatuurijääke, mille oled kinni maksnud ning sa ei saa kindlasti sellise hinnaga armatuuri kätte nagu need painutusfirmad.
Uuri mõnest betooniga kokkupuutuvast ettevõttest.
Üks väiksem ettevõtte on see näiteks: http://sarrus.ee/

onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänatud: 5 korda

Lugemata postitus Postitas onusnooker » 10 Juun 2019, 09:11

8mm pole nüüd küll mingi kunst painutada, võib kätevahel ka teha. Lugedes postitaja viimast lõiku kokkuhoiu kohalt, siis olen 100% kindel, et mees painutab need ise, kui minna teenust taga ajama v otsima... siis see ongi juba aja kadu, mille aja saab painutamisele kulutada. Ja ohoo tänased hinnad, hea kui keegi töö ettegi võtab, iseasi mis hinnaga veel 😁

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 11 Juun 2019, 07:07

Heh. Tänud soovituste eest, kuid eile sai Kane metallist armatuur ära toodud, täna hommikul peaks tunni aja pärast olema kopp objektil, et hakata auku kaevama. Ettevõtetest teenuse tellimise ja ostmise koha pealt niipalju, et otsisin tükk aega, kuskohast saab odavama hinnaga seda 8mm armatuuri. Parim koht nii hinna kui ka teeninduse poole pealt oligi Kane metall. 200m 8mm armatuuri maksis 65€. Kohapeal andsid laomehed tange kasutada, et vardad transpordi tarvis pooleks lõigata, kuigi andsid ka mõista, et oleksin võinud selle teenuse nende käest raha eest tellida. Kui ma õigesti aru sain, siis oleks see teenus (33tk 6 meetriseid vardaid pooleks lõigata) maksma läinud tühised 10 eurot. Ise lõikusin neid kõva kümme minutit. Sellise tunnihinnaga võin teiselegi teenust pakkuma hakata...Kasvõi nendesamade traaditangidega. Kuigi paari kuu pärast muutuks vist nii laisaks ja mugavaks, et ostaks endale juba giljotiini.
Teenindamise koha pealt soovitasid algul kõik tuttavad minna RGR metalli. Pidada parimad hinnad olema. Kui sinna helistasin siis vastas telefonile mingi pahur tädi ja teatas, et neil sellist kogust laost võtta pole. Äärmisel juhul saaks järgmiseks esmaspäevaks kuid tõenäoliselt nädala pärast oma tühised 200m kätte. Ilmselt algavad nende jaoks kogused paarist kilomeetrist, et kliendiga tegelda viitsitaks. Üks tuttav kommenteeris, et ilmselgelt neil praegu jälle hea elu ning jõutud sellega uuesti ära harjuda.
Kuna see armatuur nii peenike, siis pole rangide tegemine mingi eriline füüsiline pingutus. Hea vaikne töö. Saab rahulikult päikest võtta ja muusikat kuulata :) Jääke ei teki, sest vardad lõikan täpselt meetri pikkused. Ülekate jääb küll vajalikust natuke pikem vajalikust, kuid see ei sega kedagi.
Sain ühest aianurgast ka 12mm vardaid. Ja vot neid käsipingiga painutada oleks natuke tüsilik. Tehtav, aga pingutama peaks üsna kõvasti. Palju painutamise hind on, seda ei viitsinud isegi mitte huvipärast uurima hakata, sest painutuspink oli sõbral kuurinurgas olemas.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 16 Juun 2019, 09:52

Eilseks õnnestus üks sõber appi kaubelda ning tänu tema abile sai ära valatud kanali põhi. Kokku kulus koos rihtimise, loodimise, armeerimise ja valamisega aega umbes 12 tundi. Sinna sisse arvestatud ka üks söögipaus, kohvipaus ja vähemalt pool tundi paduvihma mis hakkas sadama otseloomulikult siis kui ligi pool põrandaplaadist valatud sai. Seguna läks kasutusse Sakreti BE betoon. Seda kulus ümmarguselt 0,7 kanti. Plaat tuli enam-vähem 10cm paks ja kõige suurem peavalu oligi selle plaadi paika rihtimine. Põhjus iseenesest väga lihtne. Kanal sai natukene liiga täpne kaevatud ja kui plokkide ladumiseks läheb siis tuleb seintest veel omajagu pinnast välja õgvendada. Plaadi mõõtudeks jäi 140x420cm. Armatuuriks kasutasin ära kaks 2x3m armatuurvõrku 6mm läbimõõdu ja 15cm silmaga. Kuna see üsna peenikese läbimõõduga siis lõikasin ainult laiused parajaks ning keskelt läks võrk topelt. Lisaks läks ümberringi täisring 16mm armatuurist mille külge sidusin 12mm U-rangid seina ladumiseks-betoneerimiseks. Kanali sügavus peaks hetkeseisu järgu tulema 180cm.
Mõned pildid kanali armeerimisest ka vaatamiseks laiemale avalikkusele.
Pilt
Pilt

Urmas
autodidakt
On tänanud: 128 korda
On tänatud: 209 korda

Lugemata postitus Postitas Urmas » 16 Juun 2019, 21:10

pikk88 kirjutas:
16 Juun 2019, 09:52
Plaat tuli enam-vähem 10cm paks ja kõige suurem peavalu oligi selle plaadi paika rihtimine.
Nalja teed või? Kas sa T25 teemasid oled lugenud? Kui ei siis loe kindlasti. T25 uuris netist järgi, et isegi välipeldiku jaoks on vaja vähemalt 30cm plaat valada koos kahekordse armeeringuga, aga sul kõigest 10cm. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 17 Juun 2019, 08:33

Urmas kirjutas:
16 Juun 2019, 21:10
pikk88 kirjutas:
16 Juun 2019, 09:52
Plaat tuli enam-vähem 10cm paks ja kõige suurem peavalu oligi selle plaadi paika rihtimine.
Nalja teed või? Kas sa T25 teemasid oled lugenud? Kui ei siis loe kindlasti. T25 uuris netist järgi, et isegi välipeldiku jaoks on vaja vähemalt 30cm plaat valada koos kahekordse armeeringuga, aga sul kõigest 10cm. ;)
Lugesin. Mõtlesin. Juba projekteerimise ajal. Ja jõudsin järeldusele, et ega ma seal kanalis sittuma ei hakka. Ehk peab ikka vastu :blush: Kuivõrd valamine toimus "kõrvakuulmise" järgi. Ilma latti ja loodi kasutamata siis ronisin eile õhtul auku, et mõõta palju valuviga tuli ning lihvida paarist kohast pooliku silikaatkiviga maha suuremad ebatasasused. Kokku ümmarguselt 1cm siia-sinna. Ise amatöörina olen rahul. Eesmärgid said täidetud, sest ega suuremast täpsusest ma ei unistanudki kuna seda viimast jalgealust kohta, enne kanalist väljaronimist, on üsnagi ebamugav loodi ajada. Samas valdav enamus on igatepidi sirge ja kõikumine on ehk 2-3mm.

Urmas
autodidakt
On tänanud: 128 korda
On tänatud: 209 korda

Lugemata postitus Postitas Urmas » 17 Juun 2019, 18:39

pikk88 kirjutas:
17 Juun 2019, 08:33
Lugesin. Mõtlesin. Juba projekteerimise ajal. Ja jõudsin järeldusele, et ega ma seal kanalis sittuma ei hakka.
:D :thumbsup:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 12 Juul 2019, 09:07

Tuleb tunnistada, et ei ole selle pisikese abihoone ehitamine lihtsam midagi kui mõne mehe kemmergu püstitamise projekt. Varsti saab kanali põhja valamisest juba kuu aega mööda, kuid kanali seinad ei taha kuidagi kerkida. Hetkeseisuga laotud kaks rida Columbiast. Põhilised segavad faktorid on olnud töö ja kehv ilm segatuna laiskusega. Aga ka muud ekstrad.
Näiteks kui hakkasin paar nädalat tagasi seinu laduma ja enne seda põrandat puhastasin ning pesin siis poole pesemise pealt ütles üles kaevus olev pump-veeautomaat. Polegi jõudnud veel põhjalikult uurida, et milles asi. Masin iseenesest töötab aga vett üles ei löönud. Võtsin siis keldrist järgmise. Juba paar aastat tagasi jäi ühel sõbral ripakile kasutatud Grundfos'i pump. See oli aga seismisega kinni jäänud ja kuigi sain selle lõpuks tööle siis vett andis üles väga vaevaliselt. Ootasin veel natukene, et ehk õnnestub sellest elulooma saada, kuid asjatult. Eile ostsin endale Divertron X 1200M DAB. Saab näha, kuidas see vastu peab...
Lisaks avastasin, et ühe kuuripõranda all oli selle vihmasaju käigus elule ärganud üks tapjaseen. Õnneks ei jõudnud see väga palju kahju teha. Oli selle paari nädalaga arenenud umbes poole ruutmeetri suuruseks ja asunud ühte lauajuppi närima. Eile uputasin teda siis "natukene" Boracoliga ja täna tuleb ilmselt hakata uut põrandanurka tegema. Kui hästi läheb siis jõuab ehk ka kolmanda rea Columbiat laduda ja siis jääb veel viis rida võiduka lõpuni. Peale seda veel maapealse lintvundamendi tarbeks saalungid teha...

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 12 Juul 2019, 09:12

rst kirjutas:
10 Juun 2019, 08:53
Range ära hakka küll ise painutama. Sul on kindlasti midagi muud tarka ka maja peal teha, kui sellist igavat tööd.
Tartus ja Tartu ümbruses on mitmeid kohti, kes painutavad sulle range ja usu siin ei tule tegelikult erilist rahalist võitu kui ise teed. Kuna sinul tekib pärast hunnik armatuurijääke, mille oled kinni maksnud ning sa ei saa kindlasti sellise hinnaga armatuuri kätte nagu need painutusfirmad.
Uuri mõnest betooniga kokkupuutuvast ettevõttest.
Üks väiksem ettevõtte on see näiteks: http://sarrus.ee/
Mälu värskendamise mõttes saatsin sinna firmasse hinnapäringu. Vastust pole sealt juba kolme? nädala jooksul tulnud aga minu mäletamist mööda maksis ühe sellise rangi painutamine 50 senti, kui ma kunagi mõned aastad tagasi ühe sõbra jaoks hindasid uurisin. Täitsa tõenäoline, et mäletan valesti, kuid meelde on jäänud, et üks painutus maksis 10 senti. Mul tuleb teha 5 painutust. Arvestades seda, et mul vaja ümmarguselt 200 rangi siis läheks nende tegemine maksma sadaka. Pluss veel transport. Ja järjekorras ootamine. Aga täiesti võimalik, et mäletan valesti ja tegelik hind on teistsugune.
Viimati muutis pikk88, 13 Juul 2019, 10:35, muudetud 1 kord kokku.

kunn24
Ehitusguru
Ehitusguru

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 12 Juul 2019, 09:32

Peale seda veel maapealse lintvundamendi tarbeks saalungid teha...
Garaazhile oleks küll lihtsam kohe plaat teha, betoonpõrandat tõenäoliselt pärast ikka vaja.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 13 Juul 2019, 10:34

Seda küll, kuid rahakott ei kannata paraku hetkel sellist summat korraga välja käia. Hetkel tähtsam putka katuse alla saada ja põranda valamine jääb väga suure tõenäosusega järgmisesse hooaega.

Vasta