Vana taluhäärber aastast 1927

Palkmajade teema
Ragne
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Mär 2015, 16:42
On tänanud: 2 korda

Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Ragne »

Tere!
Siin foorumis on palju väga tarkasid inimesi ja ma loodan, et mõnedele oma küsimustele saan siit ehk ka vastuseid. Etteruttavalt ütlen, et olen püüdnud siin läbi lugeda kõik mind huvitavad teemad, aga ega päris pilti veel ees ei ole!
Olen tänulik, kui viitsiksite vastata konstruktiivsemapoolselt!:)
1. On plaanis osta vana taluhäärber aga ei oska uneski ennustada, et millise rahalise suurusjärguga peaks arvestama, et sellest vahvast osmikust ka tore kodu saaks. Maja kogupind on 508 ruutmeetrit. (maja alune pind oli vist 239. Ei leia seda infot enam üles). Majas elati viimati sees 2013 novembris. Ahjud olla heas korras ainult et korstnaid pole ilmselt jupp aega keegi pühkimas käinud. Veranda katus on sisse vajunud ja veranda põrand ka peetis, aga see ei ole karjuvalt hirmutav. Või ma eksin?
andmed:
1.maja on maakivi vundamendil. Keldrisse koguneb vesi ja maakleri sõnul on põhjus järgnev: Keldriveel vundamendiga seost ei ole, ka vajumise märke ei mitte. Ilmselt on tegu alt tõusva rõskusega ja lume sulamiste vee äravoolu puudumisega ümber maja. Maja tagune maapind on pisut kõrgem eespoolest.-- KÜSIMUS: Milline oleks lahendus?
2. vana katus (eterniit loomulikult, aga näib et vana laastu peale pandud). Maakleri hinnang: Katus üldiselt tervikuna sammaldunud, mistõttu paaris kohas vee äravool takerdunud, suuremate sadude ajal imbub läbi. Kandvate osadega probleemi pole. ---KÜSIMUS: Milline on uue katuse hinnanguline maksumus? (kuna lotovõitu pole siiani suutnud saada, siis odavaim võimalik lahendus)
3. Majas ei ole sees vett aga on selline asi nagu tsentraalvee kaev on õue peal. Sellest ma isegi ei saa aru, et mida see siis ikkagi täpsemalt tähendab?
4. Kuivkäimla. Sellele ma vastust ei ole saanud, et kuhu see (vabandust väljenduse pärast) sitt siis kaob.
5. Palgid esmahinnangul tunduvad olevat okeyd aga kuna ma ei ole spetsialist neid hindamaks, siis pead ei julge anda.
6. Elekter: Maakler ütles: Elektri leping on 20A voolu peale. 1 faas. Idee poolest on vajadusel võimalik saada ka 3 faasiliseks taodelda. --- KÜSIMUS: Mida soovitate?
Nüüd siit ka suurim "hurraa" koht. Nimelt asub maja vana mõisa pargi aladel ja see on ehitusmälestis (maja ise mälestis ei ole! sellega võib teha mis tahan :D) elik seal on piirangud. Suhtlesin ka juba muinsuskaitsega ja õnneks ikka toru lubatakse tuppa tuua, aga seda loomulikult range järelvalve all (sõltuvalt kaevamise sügavusest võimalik et isegi areholoog passib juures). Siin siis tekib ka minu hirm, et kuidas kanalisatsiooni võimalik on lahendada?

Ma saan aru, et mu jutt on täiesti segane ja ilmselgelt ebaprofessionaalne! Antagu see patt mulle andeks. Ka olen ma naine ja ilmselgelt ei oska ma küsida "õigeid" küsimusi. Antagu ka see patt mulle andeks. Aga ma olen otsatult tänulik, kui siinsed härrased oskaksid mulle anda kasvõi suuniseid ja nõu ja muidugi ka mingisuguse orienteeruva eelarve.
Pilte võite kaeda siit kui see midagi selgemaks teeb: http://www.domuskinnisvara.ee/422798 ja siit http://koduleidja.ee/et/client_view_reo.html/reo/320265

Kõike paremat, ja suurimad tänud ette! :)
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Expert »

Ostuhind 44000.- on alles sissejuhatus , remont-ehitustööd 3x44000=132000.- eurot.

Vastused küsimustele 1-6 : ära osta seda jama, see viib nii sinu kui ka abikaasi hauda.

Ise ei ostaks seda 1000 euro eest ka mitte.

Kas tõesti midagi mõistlikumat pole leida, mida te sellise lossiga peale hakkate, mitukümmend inimest seal elama või suvitama hakkab ?

See objekt on nagu 1 eurosed korterid mida vald Roosna-Allikul müüs.Kordategemiseks-remondiks
ja elektri, kütte, vee-ja kanalisatsiooni loomiseks kulub veel 35-40 tuhat eurot...

Aga eks igaüks teab oma rahalisi võimalusi paremini.Edu otsuse langetamisel. :hello:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
gamla
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 153
Liitunud: 09 Veebr 2011, 22:39
On tänatud: 3 korda

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas gamla »

eks ta ole,et hinnale pead 2,3 korda juurde kirjutama,kui ostetud on siis võiksite kirjutada mulle,ise ostsin ka kunagi vana rehielamu just seepärast,et teha ise enda järgi mitte osta valmis asja.
Enda puhul,läheb mul samuti taluhind korruta kolmega,oleks isegi neljaga läind,kui eesti energia juhuslikult poleks seal kaablit vedama hakanud
Külaline
külaline

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Odavam on uus ehitada. Sisuliselt maksad krundi eest. Kui aga nõudmised on väiksed ja talvel rahuldab madal toa temperatuur, võid ka lihtsalt plekkkatuse peale panna, vee sisse vedada ja seal elada. Aga uhke sa selle üle ei ole ja kui hakkad sinna raha matma, siis kindlasti hiljem saad aru, et ei olnud hea otsus. Kui ka alumised palgid on läbi, siis ei tohikski seda soojustada, mädaneb veel kiiremini.
Suvilaks ajaks asja ära, aga elamiseks tuleks ikkagi kapitaalselt remontida. NB! Maja karbi ehitus ei on ainult üks ja mitte kõige suurem osa uue maja hinnast. Sinul seal aga justnimelt remonti vajav karp on. Pealegi järeltulevatele põlvedele kas ikka jääb midagi.
Külaline
külaline

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui süda (sisetunne) ütleb, et see on sinu kodukoht (maa) ja kodutunne tuleb peale, siis pead ära ostma. :)
Kui see koht eriti ei tõmba ja ostusoov on pigem maja silmas pidades, siis jäta see peavalu ostmata, säästad hulga närve.
Et ennast mitte petta, siis vähegi tänapäevaseks kordategemiseks, korruta ostusumma neljaga.
Ja kui ostad, siis leia need sajad eurod ja lase kindlalt paaril eksperdil maja üle vaadata ja seisukord paberile panna, saad parema ülevaate, kui meie siin suudame. :hello:
Ragne
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Mär 2015, 16:42
On tänanud: 2 korda

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Ragne »

Aitäh kõigile seni vastanuile!

No selles see jama siin ongi, et süda ütleb... Ja kuna see süda ei lase mul enam rahus magadagi, siis võtsingi julguse rindu (peale päevi ja päevi erinevaid foorumeid jms lugemist), et mida arvab inimene nn otse sellest asjast. Võibolla on siin asi kinni imetabases unistuses "Bullerby laste" ja muude Lindgreni raamatute liigses lugemises :D
Ülejärgmisel nädalavahetusel võtan paar eksperti kaasa vaatama siis tiigripilguga üle katuseid ja seinu jms. Ma saan täiesti aru, et "homseks" selle kolaka valmis ehitamine käib meie perel sirgelt üle jõu aga kuskil lagedal karjamaal kipsist maja meie ei taha! See on meie pere jonn ja me ei ole peast hullunud vintaaz ökomöko hipsterid ka :D, aga oleme teadvustanud ja ka valmis end ohverdama (iseasi muidugi, et kui see ebamõistlikuks eneseohverduseks muutub ja tasahaaval lihtsalt maha tapab) millegi imelise sünni nimel.
Ja miks nii suur? Mulle meeldib avarus! Ja meil on palju sõpru üle maailma laiali keda me praegu kuidagi väga majutama ei mahu. Ja nii mina kui minu abikaasa vajame oma hobideks eraldiseisvaid ruume kus end maha laadida... nn isiklikud "pühamud" :D
Tänud veelkord vastamast ja kui huvitama peaks, siis võin peale tarkadega objektil käimist anda ka siia tagasiside, et mis siis näinud ja katsunud inimesed asja kohta kostavad!
Ping
külaline

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Ping »

1 korruse laed on nii madalad, et arvatavasti ei mahu normaalselt isegi põrandat soojustama.
Esmapilgul pilte uurides tundub et ainukesed ostetavad asjad seal on ehituspiirangutega, kommunikatsioonideta krunt ja vundament (lammutamine, eterniidi ja muu jama utiliseerimine on lisakulu).
Ei tea kust tulevat kolhoosiaegset toru ega 1*20A elektrit ei saa tõsiseltvõetavaks kommunikatsiooniks lugeda.
Paistavad nii suured niiskuskahjustused kust võib uude elamisse ka vammi saada, tuli on hea desinfitseerja.
Mõne aasta pärast leiad, et kohe kokkutõugates oleks odavam olnud. :hello:
kommin ka
külaline

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas kommin ka »

Kui tunned, et jõud käib üle ja meeldib siis tasub osta. Miks annan sellise soovituse - olin ise sarnases olukorras, enamvähem samas seisukorras maja ostsin. Aga arvestasin järgnevaga: 1) taastamise hind on minimaalselt ostuhinnaga võrdne, nii et korruta heaga kahega (pidas paika) 2) eelnevalt kogemused sarnase maja renoveerimisega.

Need kes soovitavad maha lammutada või uus ehitada - nii palju kui inimesi nii palju ka soove - rahas ei saa kõikke alati mõõta.
Soovin jõudu
Ragne
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Mär 2015, 16:42
On tänanud: 2 korda

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Ragne »

To kommin ka: Kui Sa siia uuesti satud, siis ehk raatsiksid kogemusi jagada? Võid mulle kirjutada ragne@matsiranna.ee

To gamla: Kirjutan Teile kindlasti, kui olen mingeid otsuseid teinud! Aga kui soovite ise mulle näpunäiteid jagada, siis võite ka kirjutada eelpool antud e-mailile.

Eelnevatele kommenteerijatele! Jah, ma saan aru, et see asi näeb välja absoluutselt hullumeelne, aga ega Eesti naine ju oma jonni jätta ei taha! Kindlasti kirjutan ma siit kõrvataha nii mõndagi! Ja kõik teadmised ja soovitused (ka mitte julgustavad) on minu jaoks täiesti hindamatud! Tänan kõiki! :)
Külaline
külaline

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tegelikult on maaameti kaardi järgi maja mõõtmed 10*15m ehk ehitusaluse pinnaga ca 150m2. Veranda joonisel ei ole.
Krundil asuvad ka vana hoone varemed ehitusaluse pinnaga 375m2 sealt ka reklaamitud 500m2 üldpind.
Krundil asuvad, maja piiravad, kõrged puud ohustavad juba praegu seda maja. Kui see on kaitsealune koht siis kaitsjad ei luba puid tavaliselt maha võtta.
Kui see puu juhtub kukkuma majale siis ei kindlustus ega kaitsjad kahjusid ei hüvita sest omaniku enda puu kukkus tema oma majale.
Külaline
külaline

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Tegelikult on maaameti kaardi järgi maja mõõtmed 10*15m ehk ehitusaluse pinnaga ca 150m2. Veranda joonisel ei ole.
Krundil asuvad ka vana hoone varemed ehitusaluse pinnaga 375m2 sealt ka reklaamitud 500m2 üldpind...
Sa oled ajaviiteks teema algataja jaoks teinud väga tänuväärse töö!!! :thumbsup:
Kui nüüd Ragne hakkab korrutama neid reaalsemaid numbreid, siis jääks tal nagu tingimisruumi ~20 000€ jagu.
Edu Ragnele kauplemisel

Urmas
Ragne
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Mär 2015, 16:42
On tänanud: 2 korda

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Ragne »

OO KÜLALINE! Väga hea töö tõepoolest! vot see osa erinevatest surfamistest jäi mul tõesti enesel tegemata!
SUURIMAD TÄNUD! pluss aitäh ka Urmasele kes tuletas meelde, et peab käed puusa panema ja tingima :D
Ping
külaline

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Ping »

Võta heaks.
Ma kunagi ise imestasin kui kuulsin, et inimene otsis omale 6 aastat sobivat krunti.
(Eelmisele majale otsisin krunti ise 2 aastat. Nüüd viimasele 3 aastat. Ju mul ka omad imelikud nõudmised. )
Soovitan käia ka kohalikus omavalitsuses ja vee ja elektrifirmades. Sealt võib veel kauplemise argumente leida. Kaasaarvatud tee hoolduse klass, et kas talvel on teed läbitavad? Palju asju saab ka internetist leida - detailplaneeringud, piirangud, sanitaarkaitsetsoonid. Vaata ka üle tee -200m - seal mingi laut kust võib ehtsat maa õhku saada. (Ma ei mõtle mitte sitahaisu vaid ammoniaaki.) 5000m2 krundist vähe kasu kui seal 3000m2 piiranguga.
:hello:
Külaline
külaline

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ragne kirjutas:... Urmasele kes tuletas meelde, et peab käed puusa panema ja tingima :D
Kui ikka on tõesti väga suur soov seda maja osta, võiks natuke raha "raisata" ja tellida mõnest teisest kinnisvarabüroost selle maja hindamise akt. Soovitavalt ametlik ja ilma nõuanneteta maaklerile hinnata maja võimalikult odavaks. Sul on kauplemiseks vaja teada saada tegelikku turuhinda ja seda arvestades maja praegust seisukorda. Maksavad need hindamise aktid ca 300€ ringis ja kasulik oleks kaasata ka ehitusspetsialist, kes jagab asja. Vahest tuleb "raiskamine" kasuks ja sellega hoitakse kokku mitmeid tuhandeid.
Viimase kogemuse järgi maaklerineiukesed ei ole jätnud just eriti taiplikku muljet hoone seisukorra hindamisel. Kui ikka viltu vajunud küüni, mida takistab ümber kukkumast ainult kaks tuge, seisukord hinnati rahuldavaks(?), siis maaklerineiukese idee järgi oleks pidanud ilma tsentraalse vee ja kanalisatsioonita, aga siiski külmas eeskojas asuva kuivkäimla olemasolul, maja seisukord vastama **** tärni hotelli nõudmistele, kuid hinnati millegipärast rahuldavaks. Mulle küll ei paku talvisel ajal, igapäevaselt 2-3x päevas, erilist rahuldust -20 kraadises külmas ruumis loomulike vajaduste rahuldamine. Meenub "Kevades" kirjeldatud pohmellis Kiire saunaskäik, kus saunalava on asendunud prilllauaga. :)

Urmas
Külaline
külaline

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõiki kommentaare ei tasugi tõsiselt võtta. Torumehel ehk polegi päris tervikpilti konstruktsioonist. Sinu otsus on pigem emotsionaalne ja sellisel puhul ei ole määravaks ainult hind. Peamiselt maksad ikka koha eest ning kui leiad, et krunt on seda hinda väärt, siis sinu jaoks see nii ongi. Kinnisvara hindamisakte võib olla seinast seina. Selle asemel raiska raha ehituslikule ekspertiisile. Olulisem on see, kas konstruktsioon on taastamiskõlbulik. Mis saab edasi, kas lammutada ja ehitada uus või taastada. Selleks tuleks mõned palgid läbi puurida. Fotode pealt ei saa hinnata, ehkki foto järgi pole seis kiita. Oletame, et on taastuskõlbulik. Selleks et saaksid silmale hea lahenduse, tuleb lisaks soojustamisele seinad ja katus sirgestada. Konstruktsiooni taastamisel võid arvestada, et see ei erine uue ehituse maksumusest. Kusjuures arvestama pead ka seda, et kui ikkagi on märke seenest või kahjustustest, siis ei ole sinu taastatava maja eluiga võrdne uue ehitise elueaga.
Ragne
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Mär 2015, 16:42
On tänanud: 2 korda

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Ragne »

No nüüd on asi nii, et uurima puurima saan kaasa ka ühe vanade majade restauraatori ja eks siis see otsus selgub. Kui maja ikka väga mäda on ja seened sees, siis ega ma nüüd PÄRIS lollakas ka ei ole, siis ta minust sinna paremaid päevi ootama jääb ja hakkan uut lobudiku otsima lootuses, et läheb paremini. Aga teie kõik kirjutage ikka oma tarkuseid ja kogemusi ja nõuandeid millele tähelepanu pöörata! :)

Tänan!
Külaline
külaline

Re: Vana taluhäärber aastast 1927

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ragne kirjutas:Aitäh kõigile seni vastanuile!

No selles see jama siin ongi, et süda ütleb... Ja kuna see süda ei lase mul enam rahus magadagi, siis võtsingi julguse rindu (peale päevi ja päevi erinevaid foorumeid jms lugemist), et mida arvab inimene nn otse sellest asjast. Võibolla on siin asi kinni imetabases unistuses "Bullerby laste" ja muude Lindgreni raamatute liigses lugemises ....
...
See on meie pere jonn ja me ei ole peast hullunud vintaaz ökomöko hipsterid ka :D, aga oleme teadvustanud ja ka valmis end ohverdama (iseasi muidugi, et kui see ebamõistlikuks eneseohverduseks muutub ja tasahaaval lihtsalt maha tapab) millegi imelise sünni nimel.
Ja miks nii suur? Mulle meeldib avarus! Ja meil on palju sõpru üle maailma laiali keda me praegu kuidagi väga majutama ei mahu. ...........!
Oled sa linnainimene?

Ise lugesin kah väiksena "Bullerby lapsi" ja tundus nagu oma elust maha kirjutatuna... kõik oli täpselt sama, ka kelgumägi ja kool ja pood 2 km kaugusel ja (NB! - nõukaajal!) poemees Jaan, kes just nimelt müüs kaupa, paremini kui mõni tänane tolmuimejaagent. Naabrilapsed olid küll veidi kaugemal kui Bullerbys aga see-eest olid meil jalgrattad.
Ainus asi millega ma ei suutnud raamatus leppida oli see, et Lõunatalul oli koplis oma järv. See asi tundus mulle ilmvõimatu ja olin Lindgreni peale nördinud, et nii nüüd ikka kah valetada ei maksa.... :?
Kaljumäed ja vähipüügid sai andeks antud.

Nüüd aga lähinädalatel panen ise selle, samuti 20-ndatel ehitatud talumaja koos ümbritseva hektariga müüki, sest see jäi talvel tühjaks, aga nii palju küll ei looda saada... hea oleks kui leiaks inimese kellele see koduks oleks, kuid kardan, et sellist ei leidu (ehkki vaid 75 km Tallinnast asfaltteed mööda, kool ja kauplus alles ja teatrit tehakse iga suvi.

Kui ei leia, siis on plaan B - viin maja ära teise kohta... sest mul on nüüd oma järv (ja seal ka oma saar ja vähid).... :wave:


PS
Kuid nii suured need Bullerby häärberid ikka vast ei olnud... pildi peal on nad õige väikesed (ja Rootsis ringi vaadates samuti)

Ja katastriplaanilt paistab, et ümberringi on igasugu muid ehitisi ja kinnistuid, 6660 ruutu on avar linnatingimustes, maal on see üksteise seljas elamine minu arust...
Vasta