Vana koht, uus maja

Palkmajade teema
Alaska Malamuut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 10 Veebr 2013, 19:18
On tänatud: 1 kord

Vana koht, uus maja

Lugemata postitus Postitas Alaska Malamuut »

Tervist,
Mure siis järgmine. Ehk oskab keegi võimalikult lahti seletada mida ma peaks tegema, mis järjekorras, mis maksab jne.
Tahan mõne aasta jooksul talukohta osta. Kõige rohkem olen mõelnud et kui ostan krundi kus on olnud kunagi maja, õigemini on praegugi aga kokku kukkumas. Mida pean tegema et ma võiks vana maja lammutada ja uue asemele ehitada? Alustuseks just see paberi möll ja mis see maksab?
Samas küsiks mis on mõistlik teha sellises olukorras?
Ise mõtelen et kui krunt ostetud, lõhun vana hoone maha ja tellin maja seinad koos katusega tegijalt, kasvõi vanale vundamendile. Ülejäänud oleks ajapikku ise tehtav, kas see oleks mõistlik üldse? natuke paneb kukalt kratsima. Mis sa ikka oskad küsida kui soovid lihtsalt mõne aasta jooksul kodu saada :)
Või kui ostan krundi ära ja soovin sinna ükskõik mis materjalist maja, meeldivam kui palkmaja, tellida? Mis ja kui palju maksma läheks? olen eesti mees omal maal TÖÖL ja nuh mingit julma summat ei soovi kuulda, aga mõistliku maja infi sooviks küll. Peaasi et tuul otseselt peesse ei puhu ja vihm pähe, naise auks võite veel midagi rääkida mis mind ei huvita :D Olge muhedad
Siberi Husky
külaline

Re: Vana koht, uus maja

Lugemata postitus Postitas Siberi Husky »

Enam-vähem kõik sinu küsimused(palju maksab tulevikus) kuuluvad selgeltnägijate või ennustajate kompetentsi. Kas siinse foorumi lugejate hulgas ka selliseid leidub, ei oska öelda, lihtsalt pole selgeltnäija. :) Kui oled paari aasta pärast mingi konkreetse maja ära ostnud, võid julgesti uute küsimustega hakata foorumit "pommitama". Aitame rõõmuga!

Urmas
Alaska Malamuut
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 69
Liitunud: 10 Veebr 2013, 19:18
On tänatud: 1 kord

Re: Vana koht, uus maja

Lugemata postitus Postitas Alaska Malamuut »

Mõtlen et terve internet on igasuguseid seaduseid täis. Üks närib teist tagumikust. Sedasi ei julge tegutsedagi. :D
Mind otseselt ei huvita kuidas ma oma maja peaks ehitama vaid see et kui ma midagi teen on hiljem hagijad kallal, trahvid suuremad kui mingite lubade taotlemine oleks kokku läinud.
Kuidas ma saan osta maja ja alles siis hakata mõtlema mida võin ja mida suudan?
Sooviks vähemalt kaudselt teada mis kohustused ees ootaks. Pean võtma vana hoone lammutusloa? Palju see võib maksma minna? Pean leidma mingi tegelase kes teeb projektid et saaks üldse loa ehitada jne?
Oleks vaba mees vabal maal ja saaks teha mida soovin siis mind ei huvitaks üldse tegelased kes käivad ja teevad hinnapakkumisi :D
Pole ju vaja tegelast kes tuleb uurib su pinnast, räägib oma lugusid vundamendi ehitusest ja kui vajalik see on, näiteks raha kokkuhoiu mõttes. Maamees lööb labida maasse ja näeb ise mis pinnasega tegu. Kui tahan kokku hoida võin seda tegelast mitte tellida ja sinna kuluva raha võimsama vundamendi alla lükata. Minu kodu, minu kindlus. Palju parem tunne kui mingi napilt välja arvutatud asi. Mida see elu on näidanud? Just seda et materjali valik on lai, igal alal lugematu arv erinevaid insenere kelle alt tulev maja 20 aasta pärast näeb õnnetum välja kui mu vanavanaisa 200 aastane maja. :yahoo:
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: Vana koht, uus maja

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Üle polemiseerid. Vana maja on ju mingi ehitusprojektiga KOV-is hingekirjas. Remonttööd vana maja kujul nii et välisilme ega kandvaid seinad ei muutu, on ju täiega lubatud. Remontida võid ju kaasaegsete materjalidega, peaasi et mõõtmed ega välisilme ei muutu.
Siberi Husky
külaline

Re: Vana koht, uus maja

Lugemata postitus Postitas Siberi Husky »

Alaska Malamuut kirjutas:... Sooviks vähemalt kaudselt teada mis kohustused ees ootaks. Pean võtma vana hoone lammutusloa? Palju see võib maksma minna? Pean leidma mingi tegelase kes teeb projektid et saaks üldse loa ehitada jne? ...
Kohustuste teadasaamiseks on see https://www.riigiteataja.ee/akt/13328816
Igatsugused load ja nende hinnad on KOV pärusmaa ning võivad maakonniti erineda. Võta kätte ja helista või kirjuta neile. KOV nimekiri on siin https://www.siseministeerium.ee/public/ ... r_2014.xls

Urmas
hmm...
külaline

Re: Vana koht, uus maja

Lugemata postitus Postitas hmm... »

võib-olla on kohalik omavalitsus vägagi vastutulelik, kui sa seoses maja (sinu käsitluses kokkukukkunud sara) ostmisega end nende haldusalale sisse registreerid ja sinu maksuosa neile laekuma hakkab?

Sõltub muidugi nende olemasolevast maksubaasist ja sinu palgast... :scratch:
SiimS
külaline

Re: Vana koht, uus maja

Lugemata postitus Postitas SiimS »

Alaska Malamuut kirjutas:Tervist,
Mure siis järgmine. Ehk oskab keegi võimalikult lahti seletada mida ma peaks tegema, mis järjekorras, mis maksab jne.
Tahan mõne aasta jooksul talukohta osta. Kõige rohkem olen mõelnud et kui ostan krundi kus on olnud kunagi maja, õigemini on praegugi aga kokku kukkumas. Mida pean tegema et ma võiks vana maja lammutada ja uue asemele ehitada? Alustuseks just see paberi möll ja mis see maksab?
Samas küsiks mis on mõistlik teha sellises olukorras?
Ise mõtelen et kui krunt ostetud, lõhun vana hoone maha ja tellin maja seinad koos katusega tegijalt, kasvõi vanale vundamendile. Ülejäänud oleks ajapikku ise tehtav, kas see oleks mõistlik üldse? natuke paneb kukalt kratsima. Mis sa ikka oskad küsida kui soovid lihtsalt mõne aasta jooksul kodu saada :)
Või kui ostan krundi ära ja soovin sinna ükskõik mis materjalist maja, meeldivam kui palkmaja, tellida? Mis ja kui palju maksma läheks? olen eesti mees omal maal TÖÖL ja nuh mingit julma summat ei soovi kuulda, aga mõistliku maja infi sooviks küll. Peaasi et tuul otseselt peesse ei puhu ja vihm pähe, naise auks võite veel midagi rääkida mis mind ei huvita :D Olge muhedad
Vastus: Ma võiksin pakkuda teile uue maja lahendust kui te ei ole veel leidnud endale uue maja lahendust!
Vasta