Palkmajas soojustusega remont pooleli+fassaadi probleem

Palkmajade teema
Romi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Okt 2011, 15:38

Palkmajas soojustusega remont pooleli+fassaadi probleem

Lugemata postitus Postitas Romi »

Tere,
alustasin palkelamu renoveerimist seestpoolt, kuna väljast kaetud silikaattellisega.
Sisetööde käigus varem mõranenud silikaat kukkus maja lõuna välisseinast kokku, nüüd palgid näha, mis mädad lisaks aknaalustele ja vajaksid väljavahetust, samas sees karkass koos soojustusega juba otsaseina kinnitatud. Nii,et tuleb jälle kõik lahti võtta. Tahetakse peale palkide vahetust soojustust veelkord palgile väljapoole panna+ tuuletõke ja laudis hiljem. Mulle tundub juba praegu tikutopsi suuruseks tehtud tubade soojustuse põhjal, et see maja hakkab välja nägema nagu üks kivivilla täistopitud maja. Kas välisfassaadile mingit muud lahendust ka on? Ma lihtsalt ei mõista, miks ma maja nüüd peaksin topelt soojustama, kui üks soojustus juba seest tehtud?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Palkmajas soojustusega remont pooleli+fassaadi probleem

Lugemata postitus Postitas keemik »

Palkmaja ei soojustata seest. Kui oleks minu maja, siis ma lõhuks kogu selle kipsivärgi seest välja kuni palgini, seejärel teeks palgivahetused ja soojustaks väljastpoolt (ehk saad seest tulevat villa väljas taaskasutada). Palkseina viimistleks juba näiteks savi või lubi krohvidega või jätaks puhastatud palkseina nähtavale. Soojustust ei saa väga palju panna, et aknad auku ei jääks, kui just aknaid väljapoole ei tõsta, sesl juhul peab arvestama ka seda, et rõhkpalkmajades aknalengid on palkide kooshoidmiseks vajalikud (tenderpost).

Millest selline kahjustus on tekkinud, kas läbijooksud katuselt vms? Kas palgi ja vundamndi vahel tõrvapapp vms on? Kui vana maja, ma oletaks et ehk 1950-ndad?
Romi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 19 Okt 2011, 15:38

Re: Palkmajas soojustusega remont pooleli+fassaadi probleem

Lugemata postitus Postitas Romi »

Tänud esialgse vastuse eest.
Maja on olnud alguses ilma kivivoodrita, peale tulekahjustusi tehtud ümber kivivooder.
Palgi ja vundamendi vahel on tõrvapapp, kuid alumine palk selle peal on mäda. Vihmade suund tihti otsaseinale,ilmselt ajapikku selle töö teinud. Vanem palkmaja toodud ja kokku pandud olemasolevale kohale 1968 aastal. Seest ma ilmselt enam tervenisti tubade karkassi eemaldama ei hakka, seinad olid küllaltki kõverad. Küsimus oli, kas on võimalik välisseina korda teha ilma välise soojustuseta?
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1357
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Palkmajas soojustusega remont pooleli+fassaadi probleem

Lugemata postitus Postitas keemik »

On võimalik, aga see on vale. Sest sina mõistad kordategemise all seda, et saaks kuidagi sise- ja välisviimistlusega kogu jama ära varjata. Mina seda, et selle viimistluse all ka kõik päriselt kena on. Ehk siis seest lõhud selle soojustuse välja, teed palgiasendused ja soojustad väljast.
Vasta