Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Palkmajade teema
marek82
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 18 Sept 2013, 11:37
On tänanud: 1 kord

Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas marek82 »

Tervitus

Plaan vanasse palkmajja teha üks suurematsorti vannituba. Ruum on suht jahe ja kütet seal ei ole. Sisse tuleb ainult puuküttega boiler, ja ehk väiksemat sorti radikas. Põrand on laud, kuna kelder all ca 1,2m valada ei saa. Põranda lauad suht normaalsed, kuid kergelt painduvad läbi. Plaan põrand alles jätta ja palkide peale uued talad panna ja uus põrand. Kas millegagi on mõtet kahe põranda vahet soojustada, või on see lihtsalt aja ja raha raiskamine?
Teine teema mis on keeruliseks kujunenud on soojustamine seestpoolt, 3 seina ja lagi? Kuna üks sein on sooja ruumi vastas ja selle tahaks jätta nagu vana palk ikka majas ilus, kui on puhastatud. Välisseina soojustus tuleb järgmine aasta. Seega ootan infot kuidas seest soojustada vannituba palkmajas?

Tänud igasugu info eest!
Külaline
külaline

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Liugurid (kinnitusklamber kus on pilu et palkseina kinnitatud kinnituskruvi saaks klambri suhtes üles-alla liikuda)palkseina . Liugurite külge karkass nt 45-95 (soovitavalt hööveldatud puit) ,vill vahele,niiskuskindel plaat , plaadi peale kahhelkivi. Postid jäävad ülevalt 10 cm madalamad kui vahelagi et vahelagi saaks liikuda.Postide külge eraldi lagi (et varjata seinte ja lae kokkusobimatust). Võib ka teisiti teha kuid postid ei tohi kunagi lakke kinni joosta.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2067
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 41 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Arvestades, et tegu on vana palkmajaga siis on 10cm liikumisvaru mu meelest tuntav liialdus. Endale jätaks vast 2-3cm. Muidugi oleneb seina/palgi olukorrast.
Torutööd Tartus 56 932 898
kabiini_variant
külaline

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas kabiini_variant »

Meil oma maja juures ehitusvea tõttu tekkis leke ja väga koledasti hakkasid palgid mädanema seetõttu, mitme tuttava juures ka nägin ehitusvigade hävitavat mõju palkmajale. Me pärast seda juhtumit panime dushikabiini, palju riskivabam. Veel üks pluss et kabiini sees läheb kohe soojaks, kui ruum ümbert ka jahedam on.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ma olen näinud, kus kabiini vahelt jookseb vett läbi. Tasub korralikult teha tööd.
marti837
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 26 Nov 2011, 10:43

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas marti837 »

Kui on tahtmine seinu katta siis võiks lüüa üle krohvimatiga ning krohvida. Krohvikiht tuleb seejärel katta niiskuskindla värvikihiga. Selline lahendus annab kindlust, et niiskus palgini ei jõua ja näeb kena palkmajainterjööris välja. Hoidu igasuguste kilede ja kipsplaadi eest. Lae võid teha sarnase lahendusega, igaljuhul peab olema sral ruumis korralik ventilatsioon.
pold
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 169
Liitunud: 16 Juun 2013, 21:10
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas pold »

See on maja jaoks väga ohtlik projekt. Esiteks seest soojustamine, see vajab hoolega läbimõeldud lahendust, et seina sees kondensi ei tekiks ning ülihoolikat tööd (koos probleemi mõistmisega). Teiseks on veetõkke probleem (käib ka aurutõkke eest), seda läbivajuvale põrandale hästi teha ei saa, seintes oleneb valitud materjalidest. Ka toapoolset seina ei peaks jätma ilma veetõkketa, niiskes seinas on suurepärane keskkond mädaniku jt seente kasvuks, ilusat palki on parem toa poolt imetleda.
marek82
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 18 Sept 2013, 11:37
On tänanud: 1 kord

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas marek82 »

vahepeal pole olnud aega kribad, kuid tänaseks on vannituba saanud valmis. Põranda alla jäi õhuvahe,kahe põranda vahele, kuna alumise põranda lauad olid lahtiselt, siis jäid laudade vahele vahed. Põrandaks sai osb plaat 21 kui ma ei eksi, või midagi sinnapoole. Seinad jäid kõik palgid alles, puhtaks lihvitud ja kolmekordse saunalakiga töödeldud, lagi 15cm allapoole karkassiga, kivivilla panin karkassi vahele, siis aurutõkkepaber, liist et õhuvahe oleks ka olemas ja paigaldatud voodrilaud, mis töödeldud ka samamoodi nagu seinad. Lae pealt ventilatsiin toruga välja viidud. Vanni kohal üks ava ja sund vent, kui tule põlema panen hakkab välja puhuma, et oleks kindlam dushi all olles niiskus välja saada. Uksepakku ei paigaldanud, ukse alt tuleb õhk sisse vannituppa. Loodan et midagi viltu ei saanud.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

marek82 kirjutas:Põrandaks sai osb plaat 21
Kas selle OSB peal mingi kate ka ikka on?
marek82
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 18 Sept 2013, 11:37
On tänanud: 1 kord

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas marek82 »

praegusel hetkel ei ole veel, kuna põranda pinda jääb suht vähe siis ei teagi kas panen. Ehk lihvin kergelt üle ja lakk peale. Kuna vannitoa vaip tuleb nagunii maha vanni ette, kraanikausi juurde ja poti ümber. Plaati kindlasti ei taha, see jääb külm jalale ja libe ka. Samas osb plaat ei tundu paljale jalale üldsegi mitte külm. Täitsa hubane vannituba sai ja silmale ka ilus, kõik ikkagi puit. Mõnus, mulle meeldib.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

marek82 kirjutas:Mõnus, mulle meeldib.
Nojah, maitsed on ikka väga erinevad, ma loodan, et ma ei näe öösel mõnda õudusunenägu OSB vannitoapõrandast.
marek82
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 18 Sept 2013, 11:37
On tänanud: 1 kord

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas marek82 »

Küülaline kirjutas:
marek82 kirjutas:Mõnus, mulle meeldib.
Nojah, maitsed on ikka väga erinevad, ma loodan, et ma ei näe öösel mõnda õudusunenägu OSB vannitoapõrandast.
praegu ei kummita ja ei kriiska näkku, aga alati annab sinna midagi uut peale panna, see oli kõige kiirem ja lihtsam lahendus. Aga kes teab mis tulevik toob sinna põrandale :grin:
Truu
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Veebr 2015, 19:28

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas Truu »

kas pilti ei ole vannitoast ?
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Vanasse palkmajja vannitoa rajamine

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere
quote="marek82"]
Küülaline kirjutas:
marek82 kirjutas:Mõnus, mulle meeldib.
Nojah, maitsed on ikka väga erinevad, ma loodan, et ma ei näe öösel mõnda õudusunenägu OSB vannitoapõrandast.
praegu ei kummita ja ei kriiska näkku, aga alati annab sinna midagi uut peale panna, see oli kõige kiirem ja lihtsam lahendus. Aga kes teab mis tulevik toob sinna põrandale :grin:[/quote]

Loodaks, et nii see ka jääb. Ei tahaks 6 kuu pärast näha teemat "vannitoa põrandal OSB, mida teha" ?
Rusikareegel on see, et vannitoas pannakse põrandaküte, kas tahad või mitte. See tuleb lihtsalt sinna panna, tänapäeval ilma selleta ei saa. Seinte konstruktsioon on omaette teema.

YToomas.
Vasta