Palkidest suvila soojustus

Palkmajade teema
Kasutaja avatar
Andres.Ta
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 20 Veebr 2011, 10:02
Asukoht: sõrulane
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 3 korda

Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas Andres.Ta »

Tervist, küsimus palkmaja soojustamise osas. Soojaisol.mat tuleks välja poole, sisse poole jääks ümarpalk paistma. Palgil on välimine pool maha saetud. Eelkõige aurutõkke jaoks, et saaks piisava tiheduse kaitsmaks soojustust seest poolt, peaks aurutõkke palkide peala klammerdama.

Joonis:
Pilt

Teiepoolsed mõtted ja soovitused on teretulnud.
Viimati muutis Andres.Ta, 27 Mär 2012, 20:42, muudetud 1 kord kokku.
sörulane
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Igatahes mina küll ei julgeks sinna aurutõket paigaldada. Silmalt tundub kondenseerumine seal üpriski tõenäoline olema. Eks targemad kommenteerivad.

Oma peaga laseksin väljast kõik palgivahed montaasivahtu täis sisemise õhu takistamiseks ja vill jne. järgi. Ei mingit eraldi aurutõket sinna.
OJV
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas OJV »

Muidu paistab OK aga aurutõket sellisesse kohta küll ei paneks.
Omanikujärelevalve; Energiatõhusus
http://kalle.virkus.com
Kalle Virkus, 5512424
Palgivana
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 09 Veebr 2012, 15:46
Kontakt:

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas Palgivana »

Las sein hingab välja poole. Jätaksin minagi aurutõkke kile panemata.
Teeme vanad palkmajad korda!
palkide vahetus, hoone tõstmine palgi võrra, hüdroisolatisooni paigaldamine alumise palgi ja vundamendi vahele.
http://laastukas.onepagefree.com
53737486
Ranno
Kasutaja avatar
Andres.Ta
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 20 Veebr 2011, 10:02
Asukoht: sõrulane
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas Andres.Ta »

Vahtu ei taha mitte lasta sinna aga kui peab, siis vist teist võimalust pole? Aurutõke tundub ka mulle kahtlane, kuid miskitmoodi peaks ju soojustust kaitsma? Muidu tekib külmumispunkt tuuletõkke alla ning asi läheb hapuks või ma eksin?
sörulane
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Ei see vaht sinna kohustuslik ole. Saab ka teisiti kindlasti.
Näiteks palgile tuuletõkkepaber http://www.ehituskaup.com/tuuletokkepaber-30m2.html + vill +välimine tuuletõke + jne.
OJV
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas OJV »

Andres.Ta kirjutas: Muidu tekib külmumispunkt tuuletõkke alla ning asi läheb hapuks või ma eksin?
Ei teki. Seespool moodustab palksein juba keskmise veeaurutakistuse kui vahed palkide vahel väga suured ei ole. Muidugi on igaks juhuks soovitav kasutada vähese veeauru takistusega tuuletõket - Isoveri oma näiteks.
Omanikujärelevalve; Energiatõhusus
http://kalle.virkus.com
Kalle Virkus, 5512424
palkmaja omanik
külaline

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas palkmaja omanik »

Kahju on vaadata, kuidas palkmaja väljanägemist rikutakse voodrilauaga. See oli nõukogude ajal, kus hakati massiliselt palkmajadele voodrilauda peale toksima. Juba aastaid on ka meil saadaval palgi varade-nurkade tihendamiseks Perma Chink mida mujal maailmas kasutatakse kümneid aastaid. Minu enda majal seisab see juba 3 aastat, mille järel on tuule ja külma probleem lahendatud. Ja seda ilma maja välimust-sisemust rikkumata.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

See oli nõukogude ajal mil küttekulu polnud oluline sest kütus ei maksnud suurt midagi. Täna aga ....
Kuidas see sinupoolt soovitatud mögin parandab puidu soojapidavust?
Külaline
külaline

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

palkmaja omanik kirjutas:Kahju on vaadata, kuidas palkmaja väljanägemist rikutakse voodrilauaga. See oli nõukogude ajal, kus hakati massiliselt palkmajadele voodrilauda peale toksima. ........................................................

Tule taevas appi! Kes mida rikub? Laudist palkmaja fassaadil kasutati juba tsaari ajal...nõukogude ajal hakati ikka palkmajadele ilusat :? silikaati ümber laduma.

taastaja
palkmaja omanik
külaline

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas palkmaja omanik »

See on muidugi valikute küsimus. Mõnele meeldib laudis, mõnele silikaat, mõnele vooder. Ma ei saa aru, miks üldse palkmaja ehitada, kui see hiljem voodriga üle lüüa. Termos maja saab ju palju odavamalt ehitada. Ise ehitasin palkmaja, et just palkmaja meeldis, mitte, et ilusa palgi voodrilaua alla peita.
Minu palkide soojapidavus on normi piirides, küll aga lasid varad ja nurgad sooja-külma-tuult läbi. Lp. rokikas, teadmiseks sulle, et Perma-Chingiga tihendatakse palgi varavahesid ja nurki, mitte palke. Tegelikult ka palgi lõhesid, et vihm ei pääseks ülespidi vaatavatest lõhedest palki mädandama. Aga üldse, enne lahmimist soovitaks natuke maailmas ringi vaadata ja kui see üle jõu käib, siis saab ka netis ringi vaadata mida mujal maailmas ka tehakse.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

palkmaja omanik kirjutas:Minu palkide soojapidavus on normi piirides
Millise normi?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

palkmaja omanik kirjutas: Lp. rokikas, teadmiseks sulle, et Perma-Chingiga tihendatakse palgi varavahesid ja nurki, mitte palke. Tegelikult ka palgi lõhesid, et vihm ei pääseks ülespidi vaatavatest lõhedest palki mädandama. Aga üldse, enne lahmimist soovitaks natuke maailmas ringi vaadata ja kui see üle jõu käib, siis saab ka netis ringi vaadata mida mujal maailmas ka tehakse.
Sellest möginast on siinseski keskonnas 7789 korda juttu olnud. Teemaks oli siiski hetkel palkmaja soojustamine mis on alati kompromiss välimuse ning rahakoti vahel. Kui juba maailmas ringi vaatad siis uuri ka palgi ja palk + soojustus seinte soojusjuhtivuse erinevust ning selle rahalist sisulist tähendust.
palkmaja omanik
külaline

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas palkmaja omanik »

Palkmaja probleemiks on eelkõige varad ja nurgad, kust kipub tuul sisse puhuma ja vaikse ilmaga soe välja minema. Enamasti on palkmajas - 20, - 25 pakasega ok, kui aga väljas tuul ja kraade ainult veidi alla 0 on majas kõle ja külm.
Seega soovitus, enne kui asute vooderdamise juurde, tehke selgeks soojuskaameraga, kus on majal probleemsed kohad.
Kui on nendeks varavahed või nurgad siis saab maja soojaks Perma-Chingiga. Kui kaamera näitab, et keset palki tuleb külma sisse, (tahaks näha sellist kaamera pilti) siis muidugi ei aita muud kui topelt sein.
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas tõnu »

Kui soovid oma palkmaja kiirendatud määndamist, siis pane see aurutõkke kile sinna vahele!!! Kui maja soojapidavus hakkab juba tõesti kütte peale käima, siis see välispidine soojustuse variant OK, ainult ilma igasuguse aurutõkke kileta! :)
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

tõnu kirjutas:Kui maja soojapidavus hakkab juba tõesti kütte peale käima...
:scratch: Möh. Mida sa nüüd silmas pidasid?
palkmaja omanik kirjutas:Palkmaja probleemiks on eelkõige varad ja nurgad, kust kipub tuul sisse puhuma ja vaikse ilmaga soe välja minema.
Varade tihedus on loomulikult tähtis aga samamoodi tuleb silmas pidada puidu soojusjuhtivust. Võib ju igasuguseid legende enese rahustuseks kokku luuletada aga füüsika on nagu ta on.
palkmaja omanik kirjutas: Kui kaamera näitab, et keset palki tuleb külma sisse, (tahaks näha sellist kaamera pilti) siis muidugi ei aita muud kui topelt sein.
Ei näita ilmselt. Näitab hoopis et soe lahkub hoonest ka sealt. Või on vastuväiteid?
palkmaja omanik kirjutas:Kui on nendeks varavahed või nurgad siis saab maja soojaks Perma-Chingiga.
Ei saa. Kütta tuleb hoopis ning see "per....mögin" ei ole eriti sobiv selleks.
tõnu
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 265
Liitunud: 08 Aug 2006, 23:04
Asukoht: Tartu
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas tõnu »

rokikas kirjutas:
tõnu kirjutas:Kui maja soojapidavus hakkab juba tõesti kütte peale käima...
:scratch: Möh. Mida sa nüüd silmas pidasid?
Pidasin seda silmas, et kui küttekulud liialt suureks lähevad ja maja ikka jahe, siis tasub kindlasti lisa soojustuse peale mõelda! :jooma
palkmaja omanik
külaline

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas palkmaja omanik »

Nojah, vill ja kips sobivad rokikale kütteks suurepäraselt
Meigo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 02 Aug 2012, 07:24
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas Meigo »

Saage aru inimesed, pöörduge mõne spetsialisti poole kes oskab oma väiteid faktide ja näidetega tõestada ka. Kui sa siia midagi üles riputad saad endale 100 postitust inimestelt kes on kõik enda arvates spetsialistid ja reaalselt paar inimest nendest jagavad tegelikult ka matsu. Proovi sa sellest sasipuntrast ja vaidlusest oma vastust otsida. Esiteks sa ei saa kunagi pärast soojustamist tulemust hinnata esimesel talvel, see hakkab ära tasuma pikemas perspektiivis kui sa oma arveid jälgid ja ise vastavad võrdlused teed. Teiseks isegi kui sa mingi otsuse ära teed e. kuidas soojustama hakkad pole sellest ikkagi suurt tolku kui sa ikka paigaldada ei oska. Loe raamatuid ja näiteks TTÜ spetsialistid on andnud vastava teema kohta palju publikatsioone välja. Kohe paugult võin ühe anda: http://www.kredex.ee/public/Uuringud/TTY_maaelamu.pdf

Mingisuguste foorumispetsialistide arvamustele tuginedes ei tasu küll raha raiskama hakata.
Ehitustööd Tartus ja maakonnas.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Meigo kirjutas: Kui sa siia midagi üles riputad saad endale 100 postitust inimestelt kes on kõik enda arvates spetsialistid ja reaalselt paar inimest nendest jagavad tegelikult ka matsu.
Kummale poole sina kuulud?
Meigo
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 53
Liitunud: 02 Aug 2012, 07:24
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas Meigo »

Ma olen huviline mitte spetsialist ja ma ei kommenteeri teemadel milles ma pädev pole. Ja üldse, vähemalt nii palju kui mina loll asja näinud olen peab ikka objekti oma silmaga nägema ennem kui nõu anda. Asjad peavad klappima hea lõpptulemuse tarvis, see on ehitus. Diskussioon on hea, kuid reaalselt võiks ikkagi pöörduda vastava ala spetsialisti poole ja lasta objekt üle vaadata. Sina rokikas oled müüritöödes kogemustega, kui ma tahan, kurat, ikkagi seinu püsti saada siis ma kutsun su kohale, katan sõidukulud ja küsin nõu, kui kellu mul käes ei seisa siis lepime hinnas kokku ja teed sina asja ära. Näiteks. Ja kui mul raha pole hakkan lugema vastavat kirjandust, läbin ehk koolituse ja tulemus on parem. Kes hakkab maja ehitama selle järgi mida onu Raivo ehitusfoorumis ütleb? Vabandan ette kui ma kedagi solvasin, siin foorumis lihtsalt on selliseid postitusi, et kuku pikali lihtsalt.
Ehitustööd Tartus ja maakonnas.
ronn01
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Jaan 2012, 21:17
On tänanud: 1 kord

Re: Palkidest suvila soojustus

Lugemata postitus Postitas ronn01 »

Kas 100 mm villa liiga vähe pole ja küsiks veel, et mida teha kui on ümar palk. Kas sellise töö jaoks projekt on kohustuslik?
Vasta