Liimpuidust palkmaja

Palkmajade teema
Alis
külaline

Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas Alis »

Tere, soov on kolida välja korterist ning oleme juba mõnda aega hoidnud silma peal kinnisvaraturul liikuvatel majadel. Kuna aga ühel või teisel põhjusel ei ole endiselt leidnud sobivat, oleme pöördunud tagasi esialge plaani juurde ehitada maja ja seda siis Haapsalu lähistele. Silma on jäänud palkmajad liimpuidust seinapaksusega 202mm (peaks vist elumajale olema sobilik?). Nüüd on aga raskusi kulutuste ettemanamisega. Paarile firmale oleme kirjutanud, aga vastusi pole veel saanud. Kui paljuga peaks arvestama, et saada maja kogu puitosa (esimene, teine korrus mõlemad palkidest)? Kuna eelarve meil väga suur ei ole, siis kõik tööd teostaksime ise, aga vundamendi telliks mõnelt firmalt.
Milliste summadega peaks üldse palkmaja ehituse puhul arvestama?
Kütte koha pealt ei ole veel päris kokku leppinud, aga ilmselt tuleb kamin-ahi ning pliit soojamüüriga. Teine korrus veel lahtine (elektriradikad?)
Ühesõnaga küsimusi veel palju, aga ehk keegi oskab asjalikku nõu anda.
Plaani oleme arvestanud selle järgi: http://www.finnlamelli.ee/house/elumaja ... maja-nika/
Sinna oleks vaja siis kööki puupliit juurde lisada.
Ruute võiks tegelikult olla 130-140, teisel korrusel see istumiskoht võiks olemata olla, aga väiksemat lahendust pole veel seni leidnud, kus saun ikka puukerisega ning oleks ka puupliidi võimalus.
Juhuks kui vaja, minu mail:roonu@hot.ee
OJV
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas OJV »

202mm paksusega massiivpuitseina u-arv on suurusjärgus 0,4-0,5. Seaduse järgi peaks olema mitte üle 0,25; ise soovitaksin 0,15. Selle maja kütmine läheb päris kulukaks kui just oma metsa ei ole. Muidugi on võimalik ka soojustada. Sel juhul tekib jälle küsimus, et miks just palkmaja.
Pole selle turuga väga tuttav aga piisava soojapidavusega palkmaja välimusega on toode nimega thermolog.
Omanikujärelevalve; Energiatõhusus
http://kalle.virkus.com
Kalle Virkus, 5512424
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Või midagi sellelt tootjalt http://www.kohiwoodkoti.fi/ U-0,114 (seina paksus 316 mm.)
Alis
külaline

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas Alis »

Soome keelt paraku ei mõista, aga jah, oluline on, et palk jääks ikka mõlemalt poolt näha ja lisasoojustust sinna peale ei sooviks. Aga niipalju kui Eesti tootjate kodulehti uurisin, valmistataksegi elumaju põhiliselt 202 liimpalgist, mis enam lisasoojustust ei vaja. RPM kodulehel leidsin pisut jämedama liimpalgi profiili 240mm... http://www.rpmloghomes.com/tehnoloogiast
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

rokikas kirjutas:Või midagi sellelt tootjalt http://www.kohiwoodkoti.fi/ U-0,114 (seina paksus 316 mm.)

No see on juba nagu "juustulaadne toode". :lol:
OJV
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 237
Liitunud: 07 Mär 2007, 13:13
Asukoht: Harjumaa
On tänatud: 2 korda
Kontakt:

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas OJV »

Ütleme siis nii, et seaduslikult ei tohiks Eestis ilma soojustamata palgist elumajale ehitusluba saada, sest see ei saa kindlasti olla vastavuses energiatõhususe miinimunõuetega. Teatavasti peab arvutustel põhinev energiamärgis olema ehitusloa taotluse osa.
Aga alati võib ju proovida. :)
Omanikujärelevalve; Energiatõhusus
http://kalle.virkus.com
Kalle Virkus, 5512424
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Eestikinnisvara kirjutas:"juustulaadne toode". :lol:
Just, just :lol:

Palk ta ju otseselt klassikalises mõttes ei ole aga ...
Välimus meenutab palki ja ka sisemus on "vahustatud" puidust http://www.vitalfinland.fi/english/page ... insulation_/ 1 m3. puidust saab 10 m3. soojustust. Soojapidavuse näitajad on suurepärased aga hind ..... :scratch: Kui keegi teab siis võiks siingi teada anda.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Alis kirjutas:valmistataksegi elumaju põhiliselt 202 liimpalgist, mis enam lisasoojustust ei vaja. [/url]
Täitsa tõsi. Palgil pole tõesti ei sooja ega külma sellest soojustamisest või sellest loobumisest. Elanikud lihtsalt võivad ükskord avastada et küttekulud on ikka paganama suured naabrimehega võrreldes.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

OJV kirjutas:Ütleme siis nii, et seaduslikult ei tohiks Eestis ilma soojustamata palgist elumajale ehitusluba saada, sest see ei saa kindlasti olla vastavuses energiatõhususe miinimunõuetega. Teatavasti peab arvutustel põhinev energiamärgis olema ehitusloa taotluse osa.
Aga alati võib ju proovida. :)
Ma ei saa teiega nõus olla, kuna lähtute vaid seina U-arvust. Palkmaja (liimpuit, massiivpuit) tuleks vaadata ja hinnata kui tervikut.
Olen selles suhtes päri, et 202 mm ei ole meie kliimasse just sobivaim. Tootjad pakuvad ka suurema ristlõikega "palki".

Kuna see "juustulaadne toode" mulle ei sümpatiseeri, siis ei viitsi päringut ka saata neile. Muidu ise ka siin kiibitsen lamellpalkmaja tulevikuks, kuid hetkel läheb korralik lahendus (suurema ristlõikega lamellpalk) väga palju maksma. Ei loodagi, et hind langeks, tuleb ise nö. tegusam olla. :?
vedur
külaline

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas vedur »

Mis arvate 240mm liimpalgist? Palmatinil oli vist isegi 272 juba olemas.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Mida suurem ristlõige seda parem. On ka 300 ja + materjali. Liimpuidul tegelikuses ju materjali paksuse võimalikkus sõltub tööstuse tehnikast. Kui suure ristlõikega "palki" annab toota.
vedur
külaline

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas vedur »

Aga oskad sa hinnaklassi nimetada? Siis tean mitme aasta päeast seda lõbu endale lubada saan. :D
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Hinnaklassi arvestada jm. palgi või m2 eest on suhteliselt mõtetu. Mina otsin ja olen otsinud võimalust saada lamellpalgist maja nimekamalt tegijalt, kellel oma projektid ja kes kerge vaevaga suudab projekti muuta vastavalt minu vajadustele. Otsin nö komplekti.
Hind on krõbe. Odavam on plokist maja ehitada. Kui rääkida palkmaja hinnast siis 1000eur/m2 on vist küll miinimum (maja bruto pind).
sds
külaline

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas sds »

aga kui ise ehitada? midagi sellist: http://www.logosol.com/sawmills/saw-uni ... older.html
Külaline
külaline

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Vat kurat,selline masin oleks tõesti ok.
Ühest asjast ei saa ma siin foorumis aru: mingi lubatud energija plä,plä,millist maja ja paksu seina võid teha.Krt,elan pärapõrgus,el liinid kaugel seega liitumist pole.Tarbin enda toodetud voolu ja kütan osaliselt sellega ja osaliselt biodiisli ga oma elamist.Mis krt norme pean ma jälgima kui kõik on oma tehtu?
arvaja
külaline

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas arvaja »

jama on selles, et elad eesti waba riigi pinnal ja siin mingil määral kehtivad eesti seadused.
asja "klobaalne möte" on vist selles, et enam ei tohiks väga energiamittesäästlikke maju ehitada.(autotootjad ju ka vist teha autosid mis meeletult CO2 õhku paiskaksid)
see ei loe, et sul on raha või metsa palju ja saad co2 emissiooni suurendada.
min. soojapidavus seinal oleks jah nagu ülaltoodu U=0,25 (parem muidugi 0,15) (nendele vastab ca 200 ja 300 mm min.villa)
samas ei teagi, kas siis palkmaju ei tohigi elamuteks püstitada?
ilmselt siiski võib, lihtsalt ta on kehvema energiaklassiga "toode".
sds
külaline

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas sds »

ma elan 50m2 korteris. 30ndatel ehitatud, telliskivi sein. sissepoole ise pandud kiht villa + kipsplaat.
Praegu küttepuudele kulub ca 40 eur kuus talvel.
Samas ma ei usu et see 2x telliskivi + vill + kipsplaat sein eirit kõrget U-d välja annaks.
Ma oletan et see nõue seina U arvule on natuke eluvõõralt võetud. Arvestatud vist elektriküttest lähtuvalt vmt...
Aga ma tunnistan et võin ka vabalt eksida...
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Eksid, eksid.
ronn01
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 09 Jaan 2012, 21:17
On tänanud: 1 kord

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas ronn01 »

Siin lingil on siis tüüpiline uuemat sorti palkmaja, http://www.rpmloghomes.com/tehnoloogiast 1 korrus on 20ne palk ja teine korrus on puitkarkassil 200 mm villaga soojustatud. Et mis sellise 100m2 maja küttekulu võiks olla ja kas sellist on üldse majanduslikult mõtet soojustada.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Liimpuidust palkmaja

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Vasta