palkmajale tuuletõke

Palkmajade teema
mati maalt
külaline

palkmajale tuuletõke

Lugemata postitus Postitas mati maalt »

kuidas panna palkmaja seinale tuuletõke, mis jääb voodrilaua alla? Soojustust pole plaanis panna, parem kütan talvel veidi rohkem. Kui palkidele panna kõigepealt 60 cm vahedega suunaga ülevalt alla sobiva paksusega reikad, mille peale hakkab omakorda hiljem kinnituma välisvoodrilaud, siis reikade kinnituseks palkidele on vist otstarbekas kasutada vinklikujulisi plekitükke, kus on augud sees kruvide jaoks, selleks et saaks reikad ajada ühele joonele. Reikade vahele tuleks siis tuuletõke. Kuid sellisel juhul jääks reikade ja palkide vaheline lagedaks, mis pole arvatavasti hea.
Kuidas spetsid teevad?

Tänud ette

tere
külaline

Re: palkmajale tuuletõke

Lugemata postitus Postitas tere »

Olukord on keeruline. Miks villapealt kokku hoida- see pole kokkuhoid, tuuletõkke all peaks 100 villa olema. Reikad võid panna liuguritega, aga oleneb maja vanusest, kui vana maja siis ka nurkade või otse nael läbi. Tuuletõke kinnita liistudega, nii et tuul kusagilt vahele ei pääse, siis veel üks tuulutusroov ja voodrilaud.

nipernaadi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 16 Juun 2009, 18:07
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Re: palkmajale tuuletõke

Lugemata postitus Postitas nipernaadi »

Olin mõni aasta tagasi sarnases olukorras, kus vana palkmaja välisvooder oli vaja nagunii vahetada ja ühtlasi asi natuke tuulekindlamaks ja soojemaks teha. Kuna tahtsin säilitada katuse väliseid, nikerdustega sarikaid, siis väga palju seina paksemaks teha ei saanud. Kasutasin siis Isoveri RKL 31 plaate 45x1200x3000. Neil on punnühendus, ja plaadi üks pool toimib tuuletõkkena. Samas ka natuke siiski soojustust juures. Paigaldasin need otse palkseinale, nende peale roovid ja siis laudis. Toimib väga hästi.
tuuletõkke paigaldus.jpg
tuuletõkke paigaldus.jpg (241.18 KiB) Vaadatud 6195 korda

laury
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 60
Liitunud: 09 Mär 2010, 16:04

Re: palkmajale tuuletõke

Lugemata postitus Postitas laury »

kas nüüd läks sellele majale püstvooder peale ve?

Urmas
autodidakt
Postitusi: 6367
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 148 korda
On tänatud: 227 korda

Re: palkmajale tuuletõke

Lugemata postitus Postitas Urmas »

laury kirjutas:kas nüüd läks sellele majale püstvooder peale ve?
Kui ma väga ei eksi, siis peaks nüüd see palkmaja välja nägema selline seal viite lõpus. viewtopic.php?f=18&t=29570
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

AleksanderM
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 30 Aug 2013, 22:10

Re: palkmajale tuuletõke

Lugemata postitus Postitas AleksanderM »

Endalgi vana maja, plaanis oli väljas panna villa+tuuletõkke +voodrilaud. Nettist surfades leidsin MINERIT tuuletõkkepladid. Kas neid tasub paigaldada vanale palkmajale? Kas siis vaja ka peale panna voodrilaud.Või kuidas toimida?

jorq
külaline

Re: palkmajale tuuletõke

Lugemata postitus Postitas jorq »

Tõstataks vana teemat. Tekkis küsimus, et kuidas vana palkmaja tervisele üldse mõjub see tuuletõkkeplaadi panek. Peale seda toimingut ei pääse enam ju õhk väljapoolt palgile ligi. Tean, et niiskus/veeaur liigub seest väljapoole aga võibolla just see mõlemalt poolt vaba õhk ongi olnud siiani terve palkmaja saladus? Hiljem sinna tuuletõkkeplaadi alla ei näe.
Plaanis muidu kasutada Isover RKL 31 Facade 30mm plaati. Ei taha lihtsalt majale halba, pööningu ja lae soojustus tuleb niikuinii. Võibolla piisaks ainult väljast seinte korralikust takutamisest?

On jutul mingi point või hirm põhjendatud?

Külaline
külaline

Re: palkmajale tuuletõke

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Takutamise ja voodriga üle löömise alternatiiviks oleks maja tihendamine Perma-Chink toodetega. Seda Eestis müüdud juba ligi 10 aastat ja julgelt üle 100 maja seeläbi soojaks saanud. Maja jääb endiselt PALKMAJAKS mitte ainult seina sees nähtamatuna vaid kogu oma palgi ilus ... kui muidugi palk veel on demonstreerimist väärt (mäda ja koi ei ole söönud). Mõned pildid, mis seda tõestavad http://palkmajakeskus.ee/gallery/

Vasta