küsimused palkmaja ehitajatele

Palkmajade teema
planeerija
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Aug 2010, 14:29

küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas planeerija »

Tere!
Plaan ehitada palkmaja 30cm kuusepalgist.Esimese korruse kõik seinad palgist. Teise korruse välisseinad palgist.Palgi ostame ja koorime ise. Kuna plaan ehitada maja kohapeal ja otse vundamendile vajame ehitajat kes seda teeks, millise hinnaga oleks jm. kuidas tõstaksite palgid ülesse. kui kaua võtaks aega ühe 180m2 maja ehitamine(kui ei oleks takistusi)

vastused võib saata ka mailile lumelell@hot.ee
vanapagan1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Dets 2010, 00:23

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas vanapagan1 »

Alustaks sellest et mina ei ehitaks küll otse vundamendile. Palkide tõstmiseks läheb ikka tõstukit vaja ja kõige paremini sobib metsatõstuk kui töö käib lageda taeva all. Aega kuluks sellise maja valmistamiseks minul kuni
4kuud kui ehitaksin üksi.
log
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas log »

1. Olen nõus vundamendile ehitamisega kui palk on kuiv 18-22% . Vastasel korral tekib jube hallitusepesa varasse. Ümbermonteerimise käigus saab naatrium hüpokloritiga selle hävitada kuid otse ehitades....????
2. 4 kuud kulub minimaalselt 4 mehel sellise korraliku töö tegemiseks. Üksi ei tõsta sa mingit palki ja teatavasti ristpalkmaja puhul peab minimaalselt 2 palki korraga valmima, et üldse optimaalselt töö liiguks.
3. Kui suuri palgihaaratseid vajad, siis koos nailon troppidega müüks omad ära 2000 krooni eest. Jonseredi poest ostetud eriterasest. Ise olen ehitanud 4 aastat 30 cm kuni 12m pikkustest palkidest.
Jõudu tööle
loghome1@hot.ee
log
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas log »

Kõige odavam tõstuk on MAZ elektrikraana. Vaid 3 faasi ja hunnik ampreid vaja. diisliga läheb su üritus kalliks.
Tean Rakveres üht sellist seismas.
mp12
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas mp12 »

mis siis teha kui pole voimalik kraanat/tostukit kohapeale viia? kuidas on oleks koige moistlikum palke 2k maja ehitamiseks to~sta?

miks otse 6ues/vundamendile ehitamine nii halb mote on? kuidagi peaks ju ikka saama, mitutuhat aastat on saadud ?

yhes6naga mul oleks plaanis ehitada lageda taeva all ja hea kui ilma kraande/t6stukiteta.
ehk oskab keegi n6u anda kuidas seda oleks parim teostada?

ta'nud..
log
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas log »

Mul on üks palkmaja konstruktor. Sellega saab ilma päriskraanata mängida.
Selliste eelteadmistega soovitaks tegevus pooleli jätta, sest olete selliste mõtetega endale ja teistele ohtlik.
Lugupidamisega
mp123
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas mp123 »

no tänan väga hoiatamast. siiski loodan et ma nii ohtlik pole.
konstruktor on tõesti hea ohutu valik.. ehk piisab sellest et ma preagu harjutan ehitamist selliste lühemate ja peenemate palkidega mida jõuab vabalt üksi tõsta. sein alles madal. luban et kui sein rinnakõrgune siis konsulteerin enne TTÜ õppejõududega ja valla ehitusnõunikuga.

siiski.. kui viimased 100 pöörast aastat kõrvale jätta.. huvitaks et kuidas enne seda palke tõsteti ..

a) toore jõu ja orjade abiga?
b) see on püha tsunftisisene saladus mille avaldajat tabab 50aastane needus?
c) see on nii igav ja pikk lugu et keegi ei viitsi seda rääkida ega kuulata
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas Urmas »

mp12 kirjutas:....miks otse 6ues/vundamendile ehitamine nii halb mote on? kuidagi peaks ju ikka saama, mitutuhat aastat on saadud ?
yhes6naga mul oleks plaanis ehitada lageda taeva all ja hea kui ilma kraande/t6stukiteta.
ehk oskab keegi n6u anda kuidas seda oleks parim teostada?..
mp123 kirjutas:.... ehk piisab sellest et ma preagu harjutan ehitamist selliste lühemate ja peenemate palkidega mida jõuab vabalt üksi tõsta. sein alles madal. luban et kui sein rinnakõrgune siis konsulteerin enne TTÜ õppejõududega ja valla ehitusnõunikuga....
Ah, mida sa nendest õppejõududest ja valla-ametnikest piinad, äkki tahavad veel raha saada. Ma parem räägin tasuta, kuidas mõned tuhanded aastad tagasi Egituses vaaraode kunagise pealinna Karnaki templit ehitati (igavesti vägevad müürid selllel templil). Giidi jutu järgi, kui enam ei ulatatud kive tõstma, siis aeti müüri külge muldvall, mööda muldvalli tehti müür kõrgemaks ja nii ikka edasi ning kui kõrgus käes, siis tassiti pinnas müüride eest laiali.
Esialgu sinu palkmaja ehitus jätab kiibitsejatele küll mulje, et teed endale nn. maakeldrit või pommivarjendit juhuks kui Põhja-Korea peaks oma tuumaarsenali käiku laskma, aga sa ära lase ennast häirida, saad vähemalt selliste lühemate ja peenemate palkidega, mida jõuab vabalt üksi tõsta, ka terve maja üles lüüa.
Kurat, kui 5000 aastat tagasi pandi selline vägev ehitus (Karnaki tempel) püsti, siis mis peab see põhjus olema, et 21.sajandil ei saa nüüd ühte palkmaja üles laotud.
Jõudu ja ega tegelikult fourbackist ära ei ütle, kuigi idee on copy paste egiptlaste pealt, aga vahendustasuna või nii! :)
mp123 kirjutas: .....b) see on püha tsunftisisene saladus mille avaldajat tabab 50aastane needus?...
Eks mind nüüd koertele ette söödetakse ja ka minu järglased seitmenda põlveni lähevad sama teed!
mp123
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas mp123 »

urmasr: maal kus ma ehitan on ainult yks mees kes k2ib kylapeal sitaviskamise ja puudel6hkumise toid tegemas. temaga on ka see probleem et nii kui tal 25 eek limiit tais saab viskab labida k2est ja k6nnib poodi 6lle j2rele.
Yhesonaga sinu meetod on vana aus ja iidne aga paraku ta'nap'eval pole toorest (inim)j6udu nii vabalt saada et neid mullavalle kyhveldada.
Ma pigem heidaks orjato'o' ja kaasaegsed kallid tehnikaimed ko~rvale ja vaataks millegi "loomulikuma" poole. Na"iteks midagi mis toimiks looduse ressurside ja ka'sito'o' abiga.

http://www.onalaskalogbuildingschool.co ... _house.jpg
http://www.onalaskalogbuildingschool.co ... gepole.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10856
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas Urmas »

No kui sa mulla ja liivahunnikutega ei viitsi jännata, siis pane kaks prussi diagonaalis seina najale ja vinna see palk sinna ülesse seina. NB! Mida pikem pruss, seda pikem diagonaal ja seda kergem sul vinnata! Ega ma arvanudki, et sa oma tarekese ühe suvega valmis pead ehitama. Karnaki templit ehitati ka ikka tuhande aasta jooksul ja eks su järeltulevad põlvkonnad jätkavad kui sinu elutöö pooleli jääb.
Küll on ikka täna hommkul mul head mõtted ja kui lahke ma olen nende jagamisel! :) :) :)
PS! Palun osta oma arvutile uus klaviatuur, sest tõesti on raskusi sinu tekstide lugemisega!
vanapagan1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Dets 2010, 00:23

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas vanapagan1 »

Ma ei tea eestis kohta kuhu ei saaks metsatõstukiga ligi sõita, kindlasti on mõni koht- aga sinna ei saa ka kindlasti midagi ehitada. Ja mis võiks olla inimesel selle vastu et tõsta palki masinaga. Nii on lihtsalt minu arvates võimalik säästa tervist ja aega mis omakorda annavad võimaluse säästa raha. Aga mis puutub otse vundamendile ehitamist, siis asi nimelt selles et otse vundamendile ehitades ei saa maja piisavalt soojapidav. Palgi vara ja tappide märkimine käib alumise palgirea järgi ja kui alumisel real on soojustusmaterjal ülemise rea märkimise ajal veel vajumata siis tähendab see seda et märkimine ei saa piisavalt täpne. Nagu kõik asjaga kursisolevad inimesed peaksid teadma ei tohi varal ja tapil mingeid vahesid olla. Aga kui on huvi jäljendada väga kaugeid aegu siis saan täitsa aru et siis tulebki natuke lohakamalt teha kuna tol ajal polnud selliseid tööriistu nagu nüüd. Samas ma ei leia miks peaks iga küsimuse mölajutuks pöörama- nagu lasteaed.
log
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas log »

Austet palkmajaehitaja.
Üksinda ei ehita sa isegi tehnika olemasolu puhul ühtegi palkmaja käsitsi. Öeldakse, et tark õpib teiste, loll enda vigades! Ka vanasti ei ehitatud üksi palkmaju.
Põhimõtteliselt võite kahekesi midagi korda saata. Pikad ja rasked palgid on alumised, enne aknaavasid ja peale aknaavasid, laetalad ja pärlinid, kui seda süsteemi kasutada.
Loomulikult on võimalik palke jätkata risttapi kohapealt.Ehitusplatsi võib ettevalmistada mitme tasapinnalise. Ehk siis mullavalli asemel kahest palgist estakaad 80 cm kõrgusele ja 160cm kõrgusele. Palgi toorikud jaotada estakaadile sama moodi kui valmis palkmaja detailid enne montaazi ümber maja.Vt palkmajaehituse õpik.
Kuid ....jah ise pole teinud ja ei pea sellist toimetamist arukaks.
Rahulikke Jõule.
lMaxl
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 612
Liitunud: 14 Nov 2009, 10:22
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 13 korda

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas lMaxl »

Tere, sai kah suvel palke kikerdatud, abimees vaatas käpp põsakil pealt.

Max
Puutööd
Manused
palgid2 026x.jpg
palgid2 026x.jpg (23.21 KiB) Vaadatud 10696 korda
abimees Fik x.JPG
abimees Fik x.JPG (32.29 KiB) Vaadatud 10696 korda
Kasutaja avatar
lauri1988
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 182
Liitunud: 04 Veebr 2009, 08:23
Asukoht: Tartu

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas lauri1988 »

Tänapäeval kõik võimalik ja on võimalik maju ehitada ükskõik kuhu.Ise olen tunnistajateks olnud palkmaja ehitamisel kus ehitati maja kalju otsa postvundamendi peale.Palgid tassiti käsitsi mäest üles mitmeid kilomeetreid ja seejärel hakati siis kitsikuses ja ruumi puuduses maja kokku panema täiesti käsitsi.Inimeste arvust rääkides oli seal minu mäletamistmööda 12 inimest. Aega võttis kuid maja on igati ilus ja elamiskõlblik kuigi enne sinna saamist peab mõned sajad meetrid matkama. Ühesõnaga, kes tahab see peab saama olenemata hinnast.
Üldehitus Tartumaal. 53423445
Tehtud Tööd: http://fotoalbum.ee/photos/ecoehitus
eco.ehitus@mail.ee
vanapagan1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Dets 2010, 00:23

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas vanapagan1 »

Nüüd kisub küll jutt teemast välja aga mis on uskumatut selles et keegi ehitab ja paneb üles palkmaja üksi? Kui on vaja kellelegi tõestada et palkmaja saab üksi ehitada siis mina olen valmis tõestama. Ma ei räägi seda poosetamise mõttega aga ma olen lihtsalt sunnitud olnud üksi ehitama et saavutada maksimaalne kvaliteet. Pole sellist energiat et kellegi järele valvata töö ajal et ei tehtaks praaki. Kogemusi on mul varsti 10 aastat ja selle aja jooksul on tehtud nii mõndagi uskumatut ja samas väga ilusat silmale vaadata. Üldiselt oma tehtud tööde kohta pole ma negatiivseid kommentaare kuulnud. Ja selline töö tempo hakkas kujunema alles peale kuuendat tegutsemis aastat. Tähtis on teha tööd õiges järjekorras ja õigete tööriistade ja vahenditega.
log
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas log »

Minu respekt!
Ole nii lugupidav ka teiste suhtes ja tõesta oma väiteid , pane pildid või viita asukohale.. Teema oli üksi ja ilma mehhanismideta ning 7X9 mõõdus kahekordne maja mitte 2X3 saun.
Igati tänud vastamisel.
vanapagan1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Dets 2010, 00:23

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas vanapagan1 »

Ma pole üheski oma postituses väitnud et ehitaksin ilma mehhanismideta olen algusest peale rääkinud metsatõstuki kasutamisest ja olengi kasutanud. Metsatõstukit ma ei nimetaks abiliseks sest seda juhin ka ise. Ma olen aru saanud et ma ei osale ehitajate tuleproovis vaid nägin küsimust foorumis ja lihtsalt vastasin. Ma pole selle ala sportlane vaid teenin sellega elatist. Teen kuidas jõuan ja siiani pole tähtaegu ületanud. Muidugi täpsed tähtajad saan anda kui olen joonistega tutvunud ja kui on tegemist reaalse pakkumisega.
Huhh
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas Huhh »

mp12 kirjutas:mis siis teha kui pole voimalik kraanat/tostukit kohapeale viia? kuidas on oleks koige moistlikum palke 2k maja ehitamiseks to~sta?

miks otse 6ues/vundamendile ehitamine nii halb mote on? kuidagi peaks ju ikka saama, mitutuhat aastat on saadud ?

yhes6naga mul oleks plaanis ehitada lageda taeva all ja hea kui ilma kraande/t6stukiteta.
ehk oskab keegi n6u anda kuidas seda oleks parim teostada?

ta'nud..
Kuidagi saab , aga väga raske ja füüsiline töö. Palke tõstmata , saab neid veeretada . Kergem kui keegi abiks on , 2 tala,prussi või palki jätad veeretava palgi alla . Tala 1 ots jääb seina peale kandma ja teine ots maha . Köie või rihma ühe otsa seod üles , kuhu sa palgi veeretada tahad , siis vead nööri veeretava palgi alt läbi ja teise otsaga lähed üles seda nööri tõmbama . Abilist on vaja teise poole veeretamiseks . Põhimõte on nagu palkide virnastamine köite abil.
palk1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 14 Jaan 2011, 11:44

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas palk1 »

Palkmaja kuusepalgist ei ehitata,kuna see keerab sul ajajooksul kuivades lihtsalt seinast välja.Palkmaja ehitatakse männipalgist.
vanapagan1
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 12 Dets 2010, 00:23

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas vanapagan1 »

Minu teada ehitatakse ikka ka kuuse palgist ,kuid kuuse palk peab olema hoolikamalt valitud ehk siis kuuse palgi puhul ei tohiks esineda keerdkasvuga puud. Eestis tõepoolest ei kasutata kuuske ehituspalgiks aga näiteks soomes on kuusk väga hinnatud ehituspalk. Samas on eestis palju palkmaja koolitajaid ja paljud neist õpetavad teooriat teineteise vastu ka sealt võib tulla teadmine et kuusk ei sobi ehituseks. Samas tean ettevõtet kus ehitatakse palju maju kuusest ja olen ka ise teinud ja olen ka lähemalt uurinud väga vanu palkhooneid kus on kuuske ehituspalgiks kasutatud ja pole midagi öelda küll. Muidugi ühegi palkmaja puhul ei tohiks salapulkadega koonerdada.
log
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas log »

Kuusepalk on ideaalne majaehituspalk. Vastupidised väited on eksitavad. Keerdkasv on nö puidurike ja sellist palki ei kasutata isegi saetööstuses.
Keerdkasv on märgatav algajale kindlasti peale koorimist ja kuivamist.
Igasugu toorainel põhinevad probleemid saavad alguse koonerdamisest. Ostetakse praakpalki ( metsakuiv-mädanikuga, sinega, karjamaal kasvanud suurte oksakohtadega, keerdkasvu, suvist lõikust, metalli täis jne jne) ja hiljem luuakse kõikehõlmavaid teooriaid kuusepalgi sobimatusest.
puidumees
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas puidumees »

log kirjutas:Kuusepalk on ideaalne majaehituspalk. Vastupidised väited on eksitavad. Keerdkasv on nö puidurike ja sellist palki ei kasutata isegi saetööstuses.
Keerdkasv on märgatav algajale kindlasti peale koorimist ja kuivamist.
Igasugu toorainel põhinevad probleemid saavad alguse koonerdamisest. Ostetakse praakpalki ( metsakuiv-mädanikuga, sinega, karjamaal kasvanud suurte oksakohtadega, keerdkasvu, suvist lõikust, metalli täis jne jne) ja hiljem luuakse kõikehõlmavaid teooriaid kuusepalgi sobimatusest.
Log olen sinuga 100% nõus.
Külaline
külaline

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas Külaline »

no minul tegi üks vend 160 rm.maja aluse palgist ja sarikad peale 80000. eek eest,materjal ja abiitõõjõud muidugi omast.nüüd olen vennaga kontakti kaotanud kuna vennal viinakurat küljes aga kui oled sentsitiiv minu nr.5040620
Kasutaja avatar
Andres.Ta
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 20 Veebr 2011, 10:02
Asukoht: sõrulane
On tänanud: 9 korda
On tänatud: 3 korda

Re: küsimused palkmaja ehitajatele

Lugemata postitus Postitas Andres.Ta »

Teen 15 cm palgist 4x7 m sauna/magala. Palgitöö tegin suures osas üksinda ära. Kõige raskemaks osutus akna/ukse pealsete silluspalkide tõstmise/varamisega... Ehitasin samuti otse vundamendile sest tegu on vana sauna renoveerimisega. Palgid olid nii mädanenud, et võis käe seinast läbi pista...
Pilt
Pilt
Pilt

Minu magala on 15sest palgist, mitte 30sest ja palju väiksem kui sinu planeeritav maja. Aega läheb mõttetult palju üksinda tehes.

Kui enam maast tõsta ei ulatanud käkerdasin palgi oma logu tellingu peale. Enne seda möötsin/löikasin maas mingilmääral vara valmis. Tõstsin ühe palgi otsa seinale ja kinnitasin riiskadega, seejärel töstsin teise otsa.. Vaatasin, kuidas nad kokku sobivad ja vajadusel kärpisin mönest kohast veel vara või alumist palki. Palk seisis riiskade peal ja seega pääses mootorsaega varasoonde. Tapi valmistasin maas või üleval. Maas tuli asi kindlasti täpsem.

Pilt

Õppisin lisaks ehitamiselel ka seda, et üksinda palkhoonet teha on ääretult energiat/aeganõudev. Nagu nad räägivad, aeg on raha. Äi ütles mulle ikka, et ratas on juba leiutatud. :lol:
sörulane
Vasta