Vana palkmaja nurk puhub läbi

Palkmajade teema
Kasutaja avatar
Chopper666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 11 Okt 2009, 16:53

Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas Chopper666 »

Selline mure,et suvel sai toas seinte pealt krohv maha võetud ja nüüd suurte külmadega avastasin,et ühe toa nurgast tuleb külma sisse.Mida teha?Palk päris jäme ja maja ise nii umbes 50-60aastat vana koerakaelatapiga ehitis.Tean niipalju,et makrot ega muud sarnast jama ei tasu sinna vahele lasta.
Andresto
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 737
Liitunud: 29 Nov 2008, 00:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 39 korda

Re: Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas Andresto »

Tere! Muretse takku ja takuta need praod täis! See ju hea lahendus ja juurdepääs hea! Andres
r
külaline

Re: Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas r »

takk tuleks ka ära töödelda-immutada
Arvo L
külaline

Re: Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas Arvo L »

Kui elad veel 19. sajandis, siis soovitaksin kasutada sammalt. Kui elad 20. sajandis, siis soovitaks toppida takku. Kuna käes on 21. sajand, siis on selleks parim vahend Perma-Chink. Seda teemat on käsitletud siin samas foorumis vt. "Palkmaja tihendamine mastiksiga". Kui seda loed, usun, et saad abi.
Külaline
külaline

Re: Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kõik soovitavad siin lombitagust imematerjali Prema-Chink. Kas meil kohalikud tootjad midagi analoogset ei valmista?
Kasutaja avatar
Chopper666
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 11 Okt 2009, 16:53

Re: Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas Chopper666 »

Sama küsimus???
Arvo L
külaline

Re: Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas Arvo L »

See on küll hea küsimus ... see küsimus on minulgi. Kahjuks ei paista Eesti just väga silma innovaatiliste toodete poolest. Muide sama küsimus oli üleval kunagi ka ühes Saksa foorumis, et miks meil (Saksamaal) sellist või analoogset ei toodeta. Olen lugenud erinevate maade foorumeid ja nendeski peetakse seda jänkide toodet parimaks mis palkmajadele leiutatud. Omal mul palkmaja veel ei ole, kuid unistus see ehitada on juba aastaid ja sellest ka huvi igasuguste teemade vastu, mis puutub palkmajadesse. Soovitan teilgi vahest mõne muu maa foorumisse sisse põigata, kui keel üle jõu ei käi. Puhtalt silmaringi laiendamiseks.
takk
külaline

Re: Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas takk »

maja nurkade ja ka seinte läbipuhumine ei ole ainult sinu ega minu probleem. see on palkmajade probleem üldiselt ja seda juba päris ammustest aegadest. olen kasutanud erinevaid toppimis materjale alates takust, villast, lõpetades makroga. nendest viimane on muidugi kõige rõvedam nii väljanägemiselt kui tõhususelt. milles siis probleem ... minu maja nuhtlus on linnud. kõige enam meeldib neil välja kiskuda villa ja makrot aga sama hästi neile sobib ka takk. tahaks teada, mida linnud permachink´iga teevad. on ka selles kellelgi kogemust ?
Külaline
külaline

Re: Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

takk kirjutas "minu maja nuhtlus on linnud. kõige enam meeldib neil välja kiskuda villa ja makrot aga sama hästi neile sobib ka takk. tahaks teada, mida linnud permachink´iga teevad."

Linnud on väga armsad, kuid kui nad karjas su maja kallal on ja aknast vaatad kuidas takku lendab siis muudad oma arvamust. Sama siin, ka mul, riputasin igasugu läikivaid vidinaid ümber maja - nagu soovitati aga abi ei mingisugust. Sügisel, enne külmasid sain maja varadele-pragudele Perma-Chink katte ja linnud jälle armsad. Si**vad küll rõdule nagu ennegi aga pragudest neil enam midagi saada pole. Nii, et PermaChinki nad ei söö :this:
külaline321
külaline

Re: Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas külaline321 »

Kas keegi suudaks mulle selgeks teha miks ei tohi montaazivahtu kasutada vuukide tihendamiseks.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Vana palkmaja nurk puhub läbi

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Eks ikka tohib. Tehniliselt ta midagi hullemaks ei tee.
Vasta