Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Palkmajade teema
kõpitseja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Dets 2009, 15:43

Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas kõpitseja »

Mure siis selline, et uuriks veidi maad teisaldamise koha pealt. Soov oleks teada saada, kas pean midagi valdades ka tegema või mitte. Kuna ka see maja mida teisaldada tahan on samuti minu oma. Paberimajanduse koha pealt. Kas tuleb teatada ka sellele vallale, kust ma maja ära tuua tahan või ei ole seda vaja teha.
Ja siis veel... Kui palju selline asi umbes maksma võiks minna? Maja on 90 m2 suur(pikkust ja laiust hetkel täpselt öelda ei oska.) Samuti huvitaks, kas on selliseid tegijaid, kes kõik algusest lõpuni teevad? See tähendab, et võtavad lahti, äravedu ja siis ka uuesti kokku panevad?
palkmaja
külaline

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas palkmaja »

kus see maja asub ? ..... pole keeruline töö
BA
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 19 Jaan 2007, 16:30

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas BA »

Kui lammutatav maja on ehitisregistris arvel ning tegemist kinnisasjaga, siis tuleb taotleda ehitusluba ehitise lammutamiseks. Vajadusel aitame dokumente vormistada.
Vana Maja Sõber OÜ teostab palkmajade renoveerimist ning teisaldamist. Info 522 5185; maiker@vms.ee
aivar´s
külaline

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas aivar´s »

Küsiks ka maja asukohta. Seda tööd tehtud üle 10 aasta ja kogemuste pagas päris suur. Olemas nii tehnika (kraanad ja muu vajalik) kui ka kogemustega ja sõbralikud töömehed. Meie asukoht Lõuna Eesti aga töid teosatme igas Eestimaa nurgas ja piiri tagagi. Kui soovid lisa infot, helista 511 4215 Ööbiksaare Palkmajad OÜ
garikhuta
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 10 Aug 2009, 17:52

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas garikhuta »

Palkmajade ja saunade valmistamine, vana ehitiste teiseldamine ja restaureerimine. Vahetame mädapalki, taastame palkmaju ja katuseid.
www.loghouses-woodcraft.com
55548863
kõpitseja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Dets 2009, 15:43

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas kõpitseja »

Tänud vastajatele nii siin kui erakas. Kui asi tegudeni jõuab, võtan kindlasti ühendust. Maja mida praegusesse maakoju tuua tahan asub Valgamaal. Sihtpunktiks saaks aga Tartumaa. Kaugus siis veidi üle 100 kilomeetri. 1 küsimus veel. Kas siis kui tahan maja pikkust veidi laiendada (ehitada otsa veel normaalse suurusega köök-elutuba), tuleks teha ka majale projekt ? Ja veel... Kuna praegu on maja maakivivundamendi peal, kas pärast maja lahti võtmist oleks võimalik ka neid vundamendi kive uuesti kasutada, et teha ka siin maakivi vundament. Kas selline asi oleks üldse mõeldav? Ja üks veidi rumal küsimus veel. Kui näiteks ehitada välja ka nn keldrikorrus ja panna ühe poole peale väike kelder, kus hoida oma juurikaid ja moosipurke ning vahele pisike abiruum ja siis maja teise otsa saunaruum koos eesruumiga. Kas nii oleks see asi üldse mõeldav? Sest juurikad tahavad ju jahedat, aga sauna poole peal oleks ju vähemalt nädalas korra paras kuumus. Kas seda kõike tasuks mõelda, kui on maakivivundament. Või oleks parem mõni teine vundament? Millegipärast tundub mulle, et kui algul arutasime kodus lihtsalt maja üle toomisest, siis nüüd tuleb mõtteid nagu vändrast saelaudu. Keegi juba soovitas, et ehita juba päris uus maja, aga kui see maja Valgamaale jääb ja ajapikku lagunema hakkab, siis pole ju ka eriti hea. Tundub, et maja müük ka ju praegusel masu ajal ei edene .
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Jah, tuleb teha projekt. Ei, maakivi vundament ei ole hea mõte, esiteks on kivi transa suht keeruline ja teiseks ei oska sul enamus ehitusmehi sellist tööd teha. Keldrikorrus maakivide vahel ei lähe ka mitte.
vanaema on sul veteran...
kõpitseja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Dets 2009, 15:43

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas kõpitseja »

Aga kas mõne teise vundamendiga oleks see asi mõeldav?Ja kui oleks, siis millisega?
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Vundamendi transport ühest kohast teise või misasi oleks mõeldav?
vanaema on sul veteran...
kõpitseja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Dets 2009, 15:43

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas kõpitseja »

Tegelikult ma mõtlesin nn keldrikorrust, kui sinna teha keldriosa ja saun koos eesruumiga . Sest sain eelmisest vastusest aru, et maakivi vundamendiga selline asi kokku ei sobi. Tahaksin nüüd siis teada, kas mõne teise vundamendi liigiga selline asi on mõeldav. Loodetavasti suutsin nüüd paremini oma küsimuse küsida :) .
Külaline
külaline

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ära ehita maa alla, maapealne tuleb kordades odavam.
kõpitseja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 15 Dets 2009, 15:43

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas kõpitseja »

Tänud . Ok. kelder jääb siis plaanidest välja. Ja tuleb kunagi eraldi . Aga nüüd selline küsimus. Millest peaks alustama, et seda maja toomist teha. Kas tuleb teha ka mingi uus detailplaneering? Kuna maja tuleks veidi praegusest krundist eemale heinamaa äärde. Olen aru saanud, et tuleb teha ka pinnase uuring. Siis veel selline küsimus, kas ma pean alustama vallast oma asjaajamisi, et saada luba maja ületoomiseks? Või on midagi veel, mis ma juba eelnevalt saaks teha? Ja selline küsimus ka, et millise raha suurusjärguga peaks arvestama just nende asjaajamiste poole pealt? Ma mõtlen siis, et projekt,kuna tahan seda ka köögi võrra veidi pikkusest suurendada. Need pinnaseuuringud ja muu bürokraatlik asjaajamine. Ja Ja kui kaua üldiselt selliste ehituslubade väljastamise peale aega võib minna?
Tänud juba ka ette, kes viitsivad mu võhiku küsimustele vastata :)
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Palkmaja teisaldamine ja muud küsimused ka.

Lugemata postitus Postitas arno14 »

küsimus palkmaja teisaldajatele, kui soov teisaldada ühes tükkis palkmaja millest lähtute hinnategemisel? millega tuleks arvestada.
Ja kas Eestis on sellised tegijaid kes teisaldaks 140 m2 suurusega pinnaga maja? ca 150 km vahemaa.
Vasta