Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 80 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Jäässe lähevad kõik, seade tuvastab selle ära ja laseb sulatuse käima.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 26 korda
On tänatud: 31 korda

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Tänud Kunn, selle jutu peale võtsin ennast kokku ja kirjutasin pumpade edasimüüjatele. Vastuseid tuli erinevaid. Näiteks kliimakeskus kirjutas: "See konditsioneer on R22 külmaainega, mida ei tohi enam ülesse panna. See külmaaine on EU-s keelatud. Samuti on see on-off seade, millele puudub sulatustsükkel. Ka ei ole välisosa põhjas küttekaablit. Kokkuvõttes ei ole mõistlik seda konditsioneeri kasutusse võtta."
Uurisin siis natukene, mida tähendab on-off seade
viewtopic.php?t=15736
http://aksumgrupp.ee/on-off-versus-inverter
See, et välisosa põhjas pole küttekaablit, jätab mind külmaks. Seda märkas isegi kohalik nõuandja ning seda teab isegi minusugune amatöör, et see on võimalik sinna ise paigaldada.
Külmaservis teatas: "Tehnilisest andmetes on kirjas et seade töötab kuni -10 kraadini (service manual leht 30) juhul kui on paigaldatud põhja soenduskaabel."
See vastus oli minu jaoks juba igati positiivne, sest arvestades praeguse aja soojasid talvesid siis tõenäoliselt valdaval enamusel ajast langevadki kraadid sinna -10 kanti ja see mõni päev kui on külmalaine, tuleb niikuinii kasutada põhikütteks mõeldud ahju.
Samas tuli Kodukliimast vastus: "Ei ole mõtet paigaldada. Tegemist on vana mudeliga, suure tõenäosusega ei saa ta miinuskraadide juures kütmisega hakkama."
Ühest küljest küll suht ehtne müügimehe jutt, et vana mudel pole mõtet jne. Natuke murelikuks teeb küll see lauselõpp, et suure tõenäosusega ei saa ta üleüldiselt miinuskraadide juures kütmisega hakkama, kuid arvestades paigaldamiseks tehtava investeeringu suurust (200-300€)siis pole risk üle mõistuse suur. Pealegi saab sellega suvel ruumi jahutada ning kui tuleb jälle sarnane suvi nagu hiljuti lõppes siis on see igati teretulnud lisaboonus.
Kokkuvõttes võib öelda, et Kunni postitusest oli palju kasu. Muidu oleks masinavärk jäänud kuurinurka seisma, sest kohalik nõuandja pole vist suurem asi müügimees. Inimene jättis iseenesest igati positiivse mulje, sest viitsis ennast ka niipalju ületada, et uuris ennem paigaldamis antud masina kohta natuke lisainfot, kuid ei suutnud seda juttu mulle arusaadavas keeles edasi rääkida, et saaksin ise otsustada, kas või mis. Tema jutust jäi mulle põhimõtteliselt mulje, et kui saabuvad miinuskraadid siis jäätub välisosa ning kogu masinavärk jääb jäämäena aianurka kevadet ootama. Kummaline on ka see, et keegi neist sertifitseeritud ja kvalifitseeritud paigaldajatest ei tea suurt midagi neist külmaainetest mida masinad tarbivad vaid ma pean ise käima ja uurima mida mul tarvis on ja kas seda üldse kusagilt saada on. Samas hea seegi, et nad teavad mis keelatud, kuid kui poleks seda foorumit siin siis oleks minule teadmata ka see, et neid aineid võimalik asendada...
Torutööd Tartus 56 932 898
kunn24
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 10 korda
On tänatud: 80 korda

Lugemata postitus Postitas kunn24 »

Kaabel seadme põhja peal ei aita külmumise vastu s..gi, olen neid rahulikult välja lülitanud. On 2 võimalust, kas panna see kaabel võimas, siis tast oleks kasu või jätta panemata. Mingi 40 W kaablijupp seal on täiesti kasutu, ka müügitrikk. Imetleda tuleb neid mehi, kelle peaaju ehitus need sinna tekitas. Kui tahta välisosa võimsa kaabliga kütta, siis mõistlikum oleks kogu asi jätta paigaldamata ja kütta sama võimsusega otse.
Uurisin siis natukene, mida tähendab on-off seade
viewtopic.php?t=15736
http://aksumgrupp.ee/on-off-versus-inverter
See viite alla olev jutt sobib hästi huumorirubriiki, samamoodi võinuksid külastada kaardimoori. On-off on lihtsalt eelmine generatsioon, ei muud midagi. Ajada mingit kompressori lõhkumise juttu külmaga on jutt samast vallast, et lennukid ei tohiks kõrgel lennata, külmuvad ära.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Seda arvan ise ka, et 40 W jääb väheseks, kuigi minu kokkupuuted nende aparaatidega on olematud. Kahel sõbral on elamises need olemas. Ühel oli ilmselt see vanema põlvkonna seade ning see vahetati mingi hetk välja. Ilmselt siis kui müüki tulid tänapäevased masinad. Teisel sõbral paar aastat tagasi paigaldatud uuem, invertertüüpi masin. Ja kogu lugu. Rohkem neid lähemalt näinud ega kuulnud pole
Eks seda on veel natukene aega mõtelda mis selle kütteosaga saab ja kui võimas ta saab aga vähemasti saab algus tehtud, torud veetud, alus valatud ja postament valmis tehtud. Vajadusel võimalik tulevikus mõni uuem ja edevam seade asemele panna. Lingi all olevast jutust oli minule oluline vaid esimene lause. Ülejäänud eepos ei mänginud erilist rolli.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Välitööd pisitasa ikka edenevad. Sokliplekk ja ka roovitus on paigaldatud kuni räästa aluse osani. Teha on veel viilualused kolmnurgad. Kuna katuseräästas oli mingil x põhjusel keskelt natuke vajunud pidin ikkagi ka tuulekasti vormistama ning räästa alla lühikesed prussijupid toeks panema. Seda esialgu plaanis polnud.
Pildil näha need kolm sarikaotsa, mida sai natuke tõstetud
Pilt
Eile läksid paika ka esimesed voodrilauad. Algselt mõtlesin need kinni lüüa 3x70 vintnaeltega, kuid kuna lauad osaliselt kõmmeldunud siis ei taha nende naeltega kinnitamine hästi õnnestuda. Olen nendega korduvalt ja edukalt paigaldanud laia voodrilauda kuid nüüd ei ole suuteline lihtsat neljakandilist saelauda enda jaoks piisava kvalteediga kinnitama. Kui saad ühe serva kinni siis teine jääb roovist eemale irvitama. Seepärast sai appi võetud lisaks ka kruvid ning naelapüss.
Eilse päeva lõpuks oli seis säärane
Pilt
Eks täna saab üritusega jätkata kuni ilm lubab. Värvida on vaja veel liistumaterjal ja see võtab omajagu lisaaega muidu saaks vast umbes nädalaga selle tööga ühelepoole.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Osa hoonest on kaetud ka teise värvikihiga, kuid millegipärast ei jää värv peale väga paljudele kruvi- ja naelapeadele. Varem pole säärast asja täheldanud. Ei aita ka see, kui kohta värviga rohkem "uputada." Värv valgub sealt maha silmnähtavalt. Nagu oleks naelapead õlised. Samuti pole kasu sellest, kui lasta värvil kuivada ning naelapea juurest ka kolmandat korda värvida. Osad katab ära, kuid päris paljud naelad jäävad ka siis nähtavale. Kasutuses on Janere vintnaelad ning torx peaga kruvid nii Janerelt kui ka Essvelt. Oskab keegi targem inimene kommenteerida, milles võib olla põhjus?
Pilt
Viimati muutis pikk88, 28 Sept 2021, 07:15, muudetud 1 kord kokku.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Metallpinnad ehk siis ka naelad või kruvid, soovitatakse kruntvärviga enne põhivärvi katta.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Vot seda kuulen ma küll esimest korda, et välitingimustesse mõeldud naelad-kruvid peaks kruntima ennem muldvärviga katmist. Tekkis veel korraks ka kahtlus, et ehk on tõepoolest osad naelapead mingisuguse keemia või õliga koos, et sinna värv peale ei hakka. Võtsin lahustiga immutatud lapi, puhastasin paar naelapead ja kruvi ära ning katsetasin natukese aja pärast uuesti. Kasutegur oli ümmargune null. Kui nii siis olgu pealegi. Järelikult pole nende kohtade peale seda värvi tarvis, kui ta nii kategooriliselt keeldub sinna jäämast. Kruntima ma neid ometigi ei hakka. Kuigi Rein võiks kirjutada mis krundiga seda tegema peaks? Ehk tulevikus mõni huviline tahab teada.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Nonii. Võttis aega mis ta võttis aga valmis ta sai. Ideest teostuseni ümmarguselt 4 aastat. Kui arvestada reaalset aega mis kulus ehitamiseks siis ehitusloa saamisest alates kulus alla kahe ja poole aasta. Arvestades seda, et ehitama hakkasin ma 30 ruutmeetri suurust muldpõrandaga ja soojustamata hoonet mis aja jooksul kasvas 60 ruutmeetriseks soojustatud betoonpõrandaga ehitiseks siis pole tulemus sugugi mitte paha.
Saadanama voodrilaua paigaldus võttis kõvasti kauem aega kui algul planeeritud sai. Juba juulikuu lõpust sellega tegelenud ja nagu hea tava ette näeb siis lootsin ise umbes poole kiiremini valmis saada. Viimased paar nädalat olen suht rahutut elu elanud, sest ilmaennustajad ähvardasid praktiliselt iga päev sellega kuidas kohe homme hakkab vihma sadama aga hoonel oli peal vaid kruntvärvi kiht ning kogu lauamaterjal oli tulikuiv. Reaalselt lõppes kõik väga hästi ning kuigi pelgasin pidevalt, et see aasta ei jõua tervet hoonet teise värvikihiga katta siis tegelikkuses sain sellega ikkagi ennem vihmasadude algamist hakkama. Samuti said ühte hoonenurka paigaldatud torud ja kaablid õhksoojuspumba jaoks. Eks tulevikus paistab, kas läheb käiku see olemasolev kiviaegne pumbamudel mis kuurinurgas roostetab või otsin midagi kaasaegsemat. Paika said ka katuse servakivid, mis eelmisel aastal ajapuuduse tõttu kohale kruvimata jäid. :thumbsup:
Praeguseks veel vaja tegeleda liistumajandusega ning ehitada garaazi uks ja paigaldada vihmaveerennid.
Tänaseks on asjade seis igatahes nii kaugel, et saab hakata hoonet seaduslikuks muutma ja ametlikult registrisse kandma. 20. oktoobril peaks tulema keegi seda hoonet üle mõõtma ning kuigi tema jutu järgi polegi esialgu vaja teha mitte midagi muud kui maksta temale ümmarguselt 200 raha ning selle eest saadud mõõdistusprojekt ehitisregisse üles laadida ja jääda ootele mida vald vastab siis tegelikkuses olen kahevahel. Vallavalitsuse kodulehel kirjas oleva manuaali järgi saaksin nagu kõige sellega ise hakkama. Ainus asi mida vaja mõne teenusepakkuja käest sisse osta oleks hoone mahamärkimise akt ja ehitusjärgne geodeetiline alusplaan.
Kui see tõepoolest nii oleks siis oleks see 200 eurot suht maha visatud raha, sest need kaks asja võiksid nagu odavam lõbu ola, kuid selle hinnavahe eest saaks päris mitu õlut osta.... Praeguse seisu järgi on mul kümmekond päeva aega veel oma plaane muuta.
Ahjaa. Lõpptulemusest üks pilt ka.
Pilt
Reageeringuid on seinast seina. Üks väidab, et see punane tekitab mulje pesuehtsast pilpaküla puukuurist, teine väidab, et tulemus on umbeõlõ hää. Vähemasti ise olen igast otsast rahul ning see on kõige tähtsam.
Urmas
autodidakt
On tänanud: 220 korda
On tänatud: 313 korda

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 10 Okt 2021, 21:22 Reageeringuid on seinast seina. Üks väidab, et see punane tekitab mulje pesuehtsast pilpaküla puukuurist, teine väidab, et tulemus on umbeõlõ hää. Vähemasti ise olen igast otsast rahul ning see on kõige tähtsam.
Pildi järgi vaadates pole sel majal häda midagi. :thumbsup: Ainuke, mida ise oleks vast teinud veidi teistmoodi on see, et sokli osa oleks olnud veidi kõrgem. Lumi ja sademed kipuvad kiirendama voodri alumiste otste ja veelaua koledaks minemist. Muideks, laiskadele, kes ei viitsi jännata igatsugu Tempsi plaatidega, siis nende jaoks tehakse klombitud välimusega vundamendiplokke(Columbia). ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Mul sai hoonele pandud sokliplekk. Veelaud on vaid lõunapoolsel, pildil oleval viilualusel kolmnurgal. Põhjaküljele panin ka sinna pleki. Kui veerennid paika saavad eks siis paistab, kuipalju vett ja soppa reaalselt voodri peale pritsib. Kui vähemaks ei jää siis mõtlesin vundamendi serva panna betoonplaadid ning selle käigus üksiti ka pinnast natuke madalamaks õgvendada. Hetkel peaks veepleki servast maapinnani ümmarguselt kümmekond sentimeetrit olema.
Urmas
autodidakt

pikk88 kirjutas: 12 Okt 2021, 08:19 Kui vähemaks ei jää siis mõtlesin vundamendi serva panna betoonplaadid ning selle käigus üksiti ka pinnast natuke madalamaks õgvendada.
Meie kortermaja keldri akendel on maja tagaküljes betoonplaadid ja seal on plaadi ja aknapleki vahe umbes 10-15cm. Maja eesküljes plaate ei ole ja maapind on tõusnud praktiliselt veeplekini.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 63 korda

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Rusikareegel...
Puitfassaadi sokkel min 30cm maapinnast...
T25
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 4 korda

Lugemata postitus Postitas T25 »

Huviga jälgin, kuidas uksed teed. Saab paras peavalu olema nende tihendamine.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 14 korda

Lugemata postitus Postitas rundll »

Miks see plekk veeplekk seal üldse olema peab?
tabarabarap
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänatud: 24 korda

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Vihmapiisk põrkab tagasi 35cm maapinnast, plekk juhib seinalt valguva vee soklist eemale. Kõik mis tuul soklile puhub peaks saama kuivada. Sokkel saigi seal liiga madal, sest ajaga maapind tõuseb ja tuuldumiseka vähe ruumi. Vihm mis maale langeb sittab seina ära, sokli saab tavaliselt harjaga puhtaks lükata, aga suht suva , kestab kaua kestab ja kui sein ära mädaneb teeb järgmine mees kõrgema
Urmas
autodidakt

pikk88 kirjutas: 10 Okt 2021, 21:22 Reageeringuid on seinast seina. Üks väidab, et see punane tekitab mulje pesuehtsast pilpaküla puukuurist, teine väidab, et tulemus on umbeõlõ hää.
Kas Rootsis ei ole seda tüüpi värviga värvitud majad mitte rahvuspärandina UNESCO egiidi all? :scratch:
Küsi kriitikutelt näha nende enda poolt ehitatud majade pilte ja siis ütle oma arvamus. Vaata, et sa kiitma ei hakka. Niipalju ikka sul hallrakke on, et välja mõelda, mis sulle nende ehitatu juures ei meeldi. ;) Ja veel, EV ongi pilpaküla, mitte Mänhätten ja Mänhättenilt tullakse millegipärast spetsiaalselt nautima seda pilpaküla idülli. Ameerikamaalt pilpakülla sõitmine naudingute saamiseks ei ole üle tee baari minek. Rahalises mõttes. ;)
pikk88 kirjutas: 10 Okt 2021, 21:22 Vähemasti ise olen igast otsast rahul ning see on kõige tähtsam.
Ise võid ju rahul olla, kuid kas ka direktor on rahul, vaat see on kõikse tähtsam. ;)
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

rundll kui sa pead selle vihmapleki all silma seda, mis sai põhjaküljele, viilu alla siis selle paigaldamise põhjus on väga lihtne. Kuna otsaseina kõrgus on ümmaguselt 6,4 meetrit siis pole ju võimalik teistmoodi seda seina 3,6 meetrisest lauast ehitada. Ja lauda ma ei tahtnud panna seetõttu, et põhjapoole sai ka pööninguluuk tehtud ning mõtlesin, et plekk peab lihtsalt paremini vastu.
tabarabarap kirjutas: 16 Okt 2021, 15:45 Vihmapiisk põrkab tagasi 35cm maapinnast, plekk juhib seinalt valguva vee soklist eemale. Kõik mis tuul soklile puhub peaks saama kuivada. Sokkel saigi seal liiga madal, sest ajaga maapind tõuseb ja tuuldumiseka vähe ruumi. Vihm mis maale langeb sittab seina ära, sokli saab tavaliselt harjaga puhtaks lükata, aga suht suva , kestab kaua kestab ja kui sein ära mädaneb teeb järgmine mees kõrgema
Kõik õige. Minu eluaja peaks see konstrui vastu pidama ning lastelaste eest ei saa ju kõike tööd ära teha 8) Tuuldumise koha pealt ei oska veel midagi kommenteerida, kuid usun, et see sai piisavalt hea. Selle koha pealt peavad endal silmad peas olema, et ei lase maapinnal tõusta nii kõrgele, et mõni nurk ära pinnase alla mattub. Kui nii juhtuma peaks siis sellisel juhul tuleb enne katastroofi mingi lahendus välja mõelda. See on mu meelest osa normaasest hoone hooldusest. Kuivõrd mul vundamendilindi kõrgus vaid 30 sentimeetrit siis ei pole ju võimalik kuidagimoodi seda kõrgust 35 sentimeetri peale saada?
Urmas kirjutas: 16 Okt 2021, 22:10
pikk88 kirjutas: 10 Okt 2021, 21:22 Reageeringuid on seinast seina. Üks väidab, et see punane tekitab mulje pesuehtsast pilpaküla puukuurist, teine väidab, et tulemus on umbeõlõ hää.
Kas Rootsis ei ole seda tüüpi värviga värvitud majad mitte rahvuspärandina UNESCO egiidi all? :scratch:
Küsi kriitikutelt näha nende enda poolt ehitatud majade pilte ja siis ütle oma arvamus. Vaata, et sa kiitma ei hakka. Niipalju ikka sul hallrakke on, et välja mõelda, mis sulle nende ehitatu juures ei meeldi. ;) Ja veel, EV ongi pilpaküla, mitte Mänhätten ja Mänhättenilt tullakse millegipärast spetsiaalselt nautima seda pilpaküla idülli. Ameerikamaalt pilpakülla sõitmine naudingute saamiseks ei ole üle tee baari minek. Rahalises mõttes. ;)
pikk88 kirjutas: 10 Okt 2021, 21:22 Vähemasti ise olen igast otsast rahul ning see on kõige tähtsam.
Ise võid ju rahul olla, kuid kas ka direktor on rahul, vaat see on kõikse tähtsam.
Seal see tühine detali, et mu kõrvalhoone asub Eestimaa pinnal, mitte Rootsi kunni valitsusalal. Eks kriitikuid leidub igal ajal ning iga asja kohta ja seal taandubki asi lõpuks sellele, et kõigil võimalus endale paremini teha.
Ma hetkel ise olengi kõrgem võim ja peadirektor ühes isikus. Vahetevahel käib esiema rääkimas kuidas asjad tegelikult käima peaks, kuid nende nõuannete ning targutamistega on ta juba päris mitu aastakümmet hiljaks jäänud. Sellepeale oleks varem pidanud mõtlema, et last õpetada, milline üks õige maja olema peab.
rundll
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 14 korda

Lugemata postitus Postitas rundll »

Soklipleki poindist ikka ari ei saa sellel majal.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 31 korda
On tänatud: 56 korda

Lugemata postitus Postitas aero »

Urmas kirjutas: 16 Okt 2021, 22:10
Kas Rootsis ei ole seda tüüpi värviga värvitud majad mitte rahvuspärandina UNESCO egiidi all?
Unesco maailmapärandi nimekirjas ei ole "faluni-punased majad". Seal on Faluni vasekaevandus koos linnaga, s.h. kaevurite majakesed 17 saj-st. https://en.wikipedia.org/wiki/Falun_Mine
Urmas kirjutas: 16 Okt 2021, 22:10 EV ongi pilpaküla, mitte Mänhätten ja Mänhättenilt tullakse millegipärast spetsiaalselt nautima seda pilpaküla idülli.
Urmas, oled poliitikasse minemas? Google seletab pilpaküla lahti - "lobudikud (ja kasvuhooned)". Paljude ameeriklaste teadmised muudest maailmajagudest on pehmelt öeldes puudulikud. Kogu muu maailm on neile eksootika.

@pikk Sokkel on madalavõitu jah. Pääsed treppide ja pealesõidu ehitamisest 8). Inimeste, kel rootsi punane seondub pilpakülaga, arvamust mina tõsiselt ei võtaks. Nende silmaring, vähemalt arhitektuuri ja ajaloo osas... Rootsi, Soome, Norra stiilis punased puumajad on :good:
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

rundll kirjutas: 17 Okt 2021, 10:01 Soklipleki poindist ikka ari ei saa sellel majal.
Minuteada on sokliplekk oluline vihmaveesüsteemi osa ja selle ärajätmise poindist ei ole mina aru saanud. Kokkuhoid?
Prill
Ehitusguru
Ehitusguru
On tänatud: 46 korda

Lugemata postitus Postitas Prill »

Sokliplekki kasutatakse vist juhul, kui vundament eendub seinast väljapoole ehk mööda seina voolav sademevesi jõuab soklit katva plekini ja tilgub sealt maha. Vanasti kasutati soklipleki asemel soklilauda, mis ajaga ära mädanes ja seinapidi vesi jõudis soklisse vundamendi ja seina ühenduskohta kahjustama.
Eranditult kõik uuemad hooned (vähemalt mina ei ole teistpidi kohanud), olenemata fassaadi ja sokli kattest, eendub sein vundamendist kaugemale ja seinapidi tilkuv vesi saab otse maapinnale tilkuda ning soklipleki vajadus puudub.
Kui sellisele uuemale seinale lisada sokliplekk, tunduks see tarbetu ja halvimal juhul isegi kahjulik, kus seinapidi tilkuv vesi pleki juures pidurdub ja võib tuule jm koosmõjul ohustada fassaadilaudise alumist osa.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar

Nimetame seda sokliplekiks, veeplekiks või tilgaprofiiliks vms
Vajalik on see igal juhul
Nii siis kui sokkel nö astub sisse või astub välja
netmaster
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas netmaster »

hmm, ja milline oleks "sisse astuva" sokli puhul selle pleki funktsioon?
Juhib soklist eemale juhitud vee paar cm kaugemale?

Nagu siin juba mainiti, siis pigem hakkab ta mädandama voodliaua alumisi otsi, sest lumi, lörts ja muu alla vajuv kraam jääb selle pleki peale kinni.

Antud majal sisuliselt ei olegi soklit ja kuigi mingil määral võib siis see plekk seal all isegi mõtet omada, näeb ta lihtsalt veider välja. Sokkel (vundamendi maapeale ulatuv osa) tehaksegi selleks, et välisvooder maast lahti tõsta ja vähendada pritsmete, lumehangede ja muu sellise mõju laudisele. Kui soklilt ei ole, et päästa see plekk seal midagi. Ega sealt "seeliku" alt tegelikult muidugi ei paista, kas sokkel on laiem, kui laudis või mitte. Kui on, siis on muidugi ka plekk õigustatud ja muud sellise konstruktsiooniga kaasnevad negatiivsed aspektid tuleb lihtsalt ära kannatada.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar

Märksõnaks võiks olla vee ärajuhtimine laudiselt ning tilgaprofiil
Vesi ei lange laudiselt lihtsalt maha / ilma tilgaprofiilita vesi nö pöörab tagasi
Ja alumised otsad kiiresti kahjustunud
Sama kehtib ka nt SILS süsteemide kohta kus kasvõi tootja antud juhistes on joonistel tilgaprofiil ka siis kui sokkel astub sissepoole
Antud koht on sisuliselt välismõjudele enim koormatud koht
Vasta