Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
Vasta
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 20 korda
On tänatud: 27 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Kolm päeva tagasi objektil kohvi joomise käigus pidasin plaani kuhu krundinurka oma elumaja siis ikkagi paigaldada. Tekkis geniaalne äriidee. Kuna katusekive on üle täiesti piisavas koguses siis võimalik elumaja ehitada abihoone otsa kõik ühe pika rehetarena. Praegu hoone seina ja kaevu vahel vaba maad umbes 15-20 meetrit. Sellest peaks jaguma rohkem kui küllalt. Hoone kõrgus 3+ meetrit ja teoreetiliselt võimalik vajadusel ka katusealune välja ehitada. Ainus mõõt, mis võiks natuke pikem olla, on hoone laius. See on praegusel kõrvalhoonel 6 meetrit. Kui nüüd eluhoone osal teha seinad paksemad, 5x20 prussist ja panna ka paksem tuuletõke, et see osa paremini sooja peaks siis tuleks hoone siseosa laius umbes 5,5 meetrit, kuid ka see pole mingi ületamatult väikene mõõt. Kannataks elada küll. Päris mitu inimest on selle mõtte juba heaks kiitnud, sest osa vundamendist ja ka üks välissein oleksid majale olemas :) Mida päev edasi seda rohkem hakkab ka endale see mõte meeldima, sest see krundinurk on ehitamiseks mulle endale juba algusest peale kõige rohkem sobinud . Kõige suurem miinus selle plaani juures oleks see, et kasutamata jääksid majaehituseks varutud palgid. Igaljuhul on mille üle nüüd plaani pidada.
Torutööd Tartus 56 932 898
T25
Ehitusspets
Ehitusspets
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 3 korda

Lugemata postitus Postitas T25 »

Mina teeks elumaja eraldi. Garaazid, töökojad oleks mõistlik elumajast eraldi hoida. Ühest sädemest võib kogu kupatus maha põleda.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Selle vastu aitab päris hästi see, et tuleb hoiduda selle ühe sädeme tekitamisest. Oled ka jälginud millest need süütavad sädemed tavaliselt tekivad? Ma just otseselt arvet pole pidanud, kuid esirinnas on päris kindlasti ajast ja arust elektrisüsteemid ning hooldamata küte/korstnad. Sealt edasi tulevad riburada pidi kõik muud hädad nagu pime juhus ja kehv tähtedeseis koos isesüttivate õliste kaltsudega. Ja neid esmaseid ohuallikaid on ju vägagi lihtne vältida.
Urmas
autodidakt
On tänanud: 183 korda
On tänatud: 270 korda

Lugemata postitus Postitas Urmas »

pikk88 kirjutas: 18 Dets 2020, 09:46 ... siis tuleks hoone siseosa laius umbes 5,5 meetrit, kuid ka see pole mingi ületamatult väikene mõõt. Kannataks elada küll. ...
Ületamatult väike ei ole, aga tubade-köögi planeeringule tekitab parasjagu peavalu. Kahtlustan, et võivad tekkida läbikäidavad toad, mis on üks lollimaid variante. Elada ehk kannatab küll, aga mis elu see on. ;)
pikk88 kirjutas: 18 Dets 2020, 09:46 Päris mitu inimest on selle mõtte juba heaks kiitnud, sest osa vundamendist ja ka üks välissein oleksid majale olemas ...
Need päris mitu inimest võivad sinu idee heaks kiita seni kui ise pole sarnase probleemi(ideaalse planeeringu) ees ega pea ise seal hakkama elama. ;)
Minu jaoks jääks 5,5m kindlasti väheks, aga see on minu jaoks. Teistel võivad olla teised nõudmised. ;)
Meil tekkis kahe korteri kokkuehitamise käigus 17m2 köök, kus on 2,1m pikkune söögilaud, mille taha mahub niisama istuma kuus inimest. Paljud tulevad külla ja imestavad, et nii suur köök. Väike on, väike. Direktor kurdab seda ja eks ise kah näen, et võiks suurem olla.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Sellega olen üsnagi nõus, et 5,5 on natuke kitsavõitu. Vana maja taastamisel elaks selle vabalt üle, kuid uue ehitamisel võiks siis juba natuke laiem olla. On küll ju võimalus ehitada ühte majaotsa köök koos elutoaga ning teise majaotsa magamistoad. Keskele jääks siis sissepääsuosa koos peldikute ja pesulatega. Hetkel oleks nagu plaan teha kolm tuba ja köök. Aga ideepoolest võimalik ju vajadusel võimalik elutoast viia trepp teisele korrusele ning sinna ka 1-2 tuba tekitada.
Aga võimalusi on ju veel. Üks oleks ju katust natuke ümber ehitada :)
Teha katusest väikese astmega mansardkatus. Valmisehitatud osale tekkiks tänu sellele laiem räästas või tekkiks isegi päris arvestatav räästaalune ning majaosa saaks üks või kaks meetrit laiemaks teha. Selleks peaks (puusalt pakkudes) alumised viis kivirida ümber laduma mis poleks kuigi raske töö. Teine võimalus oleks muidugi majaosa nihkesse ehitada. Tuua see 2-3 meetrit ettepoole ning siis ei jääks see nii kõvasti silma karjuma, et hoonete laiused erinevad. Ehitaks need kokku vaid ühte nurka pidi. Kuid siis muutuks ilmselt katuse kaldenurk ja vot seda ei kujuta küll nüüd hoobilt ette kuipalju see silma riivama jääks. Ilmselt rohkem, kui esimene võimalus, kus katuse kaldenurk jääks samaks, kuid muutuks hoone laius. Kogu selle variandi miinuseks jääks hoone keskele tekkiv aste. Parim variant oleks üks pikk sirge hoone ilma laiuse ja kõrguse muutusteta.
T25
Ehitusspets
Ehitusspets

Hulka lihtsam on uus maja nullist teha. Selles mõttes ma ei saa aru pika rehetare ihalusest. Mida see sulle annab. Kaks eraldi hoonet on minu arvates ka silmale parem vaadata. Mina laidan maha su idee, igasugu astmed,laiendused jms vana hoone otsa on tülikas teha ja ei jää ilus vaadata. Maja eraldi ja kõrvalhoone eraldi on minu arvates parim variant.
Urmas
autodidakt
On tänanud: 183 korda
On tänatud: 270 korda

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 20 Dets 2020, 21:52 Mina laidan maha su idee, igasugu astmed,laiendused jms vana hoone otsa on tülikas teha ja ei jää ilus vaadata.
T25, lohuta ennast sellega, et kui pikk88 ehitab endale rehielamu, siis sina seal elama ei hakka. ;) Eks me kõik siin foorumis kambakesi laitsime maha sinu peldik-pommivarjendi teemat. Kas sa kuulasid meie nõuandeid? Ei. Tahtsid veel rohkem soovitusi, kuidas üks kuivpeldik võsa vahel veelgi pommikindlamaks teha. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusspets
Ehitusspets

Urmas, ma püüan mõista, miks üritatakse kokku ehitada ja hetkel ma ei saa sellest lihtsalt aru. Maja tuleks teha nullist, täpselt selline, nagu ise tahaks. Endale teed ju. Kui ikka laius on vähevõitu, siis tuleb laius vastavaks teha, mitte otsida põhjendusi, miks teha kitsam, kui tegelikult tahaks. Sellised asjad hakkavad ju hiljem seest närima, et miks ma ikka kohe õigesti ei teinud. 5,5 m laiust on vähevõitu tõesti.
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

See üheks hooneks kokku ehitamine teeb krundi veel tuulevaiksemaks, kui juba praeguse abihoone ehitamine tegi, sest valitsevad tuuled on jätkuvalt krundi tagantküljest. Kui ehitada nii lai hoone, nagu ise tahaks siis see hakkaks niikuinii rahakotile, sest see eeldaks hoopis teistsuguse hinnaklassi materjali kasutamist, kui hoone teha näiteks 7-8m lai. Lisaks annaks see krundile hulga vaba lisaruumi, sest ei peaks pidama abihoonega mingit ohutusvahet. See on üsnagi väike plusspunkt, sest krunt on 1700+ ruutmeetri suur ning erilist ruumipuudust sellel pole, et sinna abihoone, maja, saun, mingine grillinurk ja puukuur püsti panna, kuid natuke ikka. Nii suur see krunt nüüd ka pole, et võib valimatult teha, kuhu tuju tuleb.
Nagu sa ise väga õigesti märkisid siis tuleb teha täpselt selline nagu ise tahaks. Praegu lihtsalt peangi plaani kas ma sellist maja endale tahaks mitte ei torma veel labidat maasse lööma. Ja seda plaani siia avalikult kirja panen ka esmajärjekorras sellepärast, et endal oleks ka kunagi ühel ilusalt päeval hea meenutada mis hullud mõtted peas on olnud ning kes millist tarka nõu jaganud on. :)
P.S. Nüüd võib vist juba ka häid pühi soovida. Nii, et pühkige hästi! :jooma
pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Väikesed edusammud, millest raporteerida. Kuna enne pühi sai lae peale villa panek lõpetatud ja leidsin lõpuks ühe kergemeelse sõbra, kes oli nõus mulle appi tulema siis sai eelmise nädalaga lakke OSB ära pandud. Samuti sai valmis üks otsasein ning juba nüüd on hoone tuntavalt soojem. Peale kerget kütmist sain mõneks ajaks selle pisikese ahjuga hoonesse sisse 8 kraadi sooja. Kuna lae villatamise käigus tekkis päris suures koguses jääksodi (3-4 suurt kotitäit) siis ei raatsinud seda kuidagimoodi kuhugile jäätmejaama vedama hakata siis sai ka sellele rakendus leitud. Kuivõrd seina kõrgus on kolm meetrit siis pakkus sõber välja, et paneme seina alumisse serva poolemeetrine OSB riba paika ning selle vahe topime villa täis. Tehtud mõeldud. Samuti sai neid jääke igalepoole vahele topitud, kuhu muidu oleks pidanud 5 cm paksust villa panema. Niiviisi sai nende jääkidega soojustada umbes 3 ruutmeetrit seina.Pilt
Valmis putkanurgast ka üks suurem pilt.
Pilt
Sai arvutatud ka natukene neid materjalikoguseid mida juurde vaja osta. 10mm paksust OSB plaati on praegu kokku ostetud 40 plaati ja 12 tuleb juurde tuua, ehk siis kokku kulub 4 seina ja lae tegemiseks 52 plaati. Voodrilauda kulub kokku ümmarguselt 3 tihumeetrit. Ideaalne oleks, kui saaks 3,3 meetrit pika ja 200mm laia laua, kuid säärast pikkust olen hetkel leidnud vaid puumarketist. Järgmine sobiv mõõt oleks 4,2 ja seda on saekaatris isegi liikumas. Lisaks veel umbes-täpselt pooleteise tihumeetri jagu tuulutusliistu ning tihumeetri jagu 5x5 reikasid.
Lõpptulemusena peaks fassaad jääma selline. Ka värv peaks tulema suure tõenäosusega roheline muldvärv.
Pilt
Vasta