Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Palkmajade teema
Urmas
autodidakt
On tänanud: 131 korda
On tänatud: 211 korda

Re: Kuidas ma endale maja ehitama hakkasin.

Lugemata postitus Postitas Urmas » 09 Aug 2019, 20:41

pikk88 kirjutas:
09 Aug 2019, 09:23
Hetkel tekkinud ka mõttekoht, kuidas kanalisse valgus paigaldada. Ehk oskab keegi soovitusi jagada.
Tänapäeval, kui on välja mõeldud LED valgustussüsteemid, pole mõtet oma aju hallrakke hävitada mõtlemisega, sest need(hallrakud) ei pidavat taastuma. LED ribasid saab toppida igatsugu erinevatesse profiilidesse ja see max 20mm mõlemalt poolt kanalis liikumist küll ei tohiks takistada. On olemas kolmnurkprofiilid, mille saad paigaldada nii, et riba hakkab ülespoole valgust näitama. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

T25
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 1 kord

Lugemata postitus Postitas T25 » 09 Aug 2019, 22:47

Ma igaks juhuks mainin, et enne valamist pead saalungi korralikult ära toestama igalt poolt.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran
On tänanud: 13 korda
On tänatud: 22 korda

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 10 Aug 2019, 07:54

Kunn sul nüüd järg käest ära läinud natuke. Mul ei tule siia hoonesse mitte ühtegi tuhaplokki. Hoone on läbi ja läbi karkasshoone. Sellejaoks, et hingesid kinnitada ja uksed normaalselt tööle saada plaanin ukse ümbrusesse 20x20 prussist nö lengi tekitada. Siis ei tohiks olla probleemi ei hingede paigaldamise ega ka reguleerimisega. Kanalisse saavad kaablid veel enne valu paigaldatud, kuid kuna mul pole mingit huvi plokkidesse süvendeid lõigata/raiuda ega polnud ka soovi sinna kitsamat plokirida laduda (sest see oleks takistanud ühes jaos valamist) siis tulebki ilmselgelt kasutada Urmase soovitatud LEDe. Maandus on juba kaks aastat tagasi ära tehtud korralikult varrastega. Seepärast pole vajadust enam eraldi vundamendi külge seda tekitama hakata. Ja t25 võib täitsa rahulikult magada. Need saalungid selle pildi peal ei ole veel sugugi mitte valmis vaid lihtsalt ühe otsa alla puujupp pandud, et kontrollida kui palju tegelikult saalungit kõrgemaks ehitada vaja on.
Torutööd Tartus 56 932 898

T25
Korralik postitaja
Korralik postitaja

Lugemata postitus Postitas T25 » 10 Aug 2019, 09:26

Ukse koha pealt. Ma oma garaazile alguses tahtsin kahelepoole lahtikäivaid teha, kuid hiljem lasin ikkagi tõstukse panna ja ei kahetse. Rahaliselt oli muidugi tõstuks üksjagu väljaminek, ma täpselt ei mäleta, kuid laius on vist ka 2.6 või 2.7 ja kõrgus on 3.0 m ja koos puldist avamisega ja paigaldusega läks ca 1.5 kilo. Kõrguse tegin sellise, et bellaruss ka vajadusel sisse mahuks, kuigi mul on põka T25. Lahtikäivad uksed on mul tehtud kuuri osale, kus ukseava on 2.4 m ja tegin puidust ning need on sellised kobakad, et panin igaks juhuks 4 hinge ühele uksele. Ma kasutasin decoras müüdavaid ilusama vanaaegse välimusega hingi. Uksed nüüd ilmastikuga mängivad korralikult. Kui on kuiv , siis kuivavad kokku, nii et jääb lausa vahe vahele, talvel aga paiusb see vahe nii kokku, et lükkab uksed lausa kummi ettepoole. Ja kuidas neid veel korralikult tihedada, eriti alumist osa, et talvel õhk välja ei jookseks, kõik need probleemid lõpuks sundisid mind tõstukse kasuks otsustama.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 14 Aug 2019, 08:33

Ajalooline hetk, vähemasti minu jaoks. Eile hommikul sõitis mikser õuepeale ja sai vundament ära valatud.
Lõpptulemus jäi selline
Pilt

Nagu "hea tava" selliste tööde puhul ette näeb siis lõpetasin armatuuri viimased sidumised varahommikul ja kui kõik valmis sai siis kaks minutit hiljem tuli Rudusest sõnum, et auto väljus tehasest, 4,5 kanti betooni peal. Muidu õnnestus kõik suurepäraselt ainult, et betooni tuli puudus :) Arvestasin, et umbes 0.3 kanti peaks üle jääma, kuid tegelikult tuli umbes 0.4 kanti puudus. Umbes pool kanali plokkidest jäid täis valamata aga eks selle osa teeb hiljem käsitsi juurde. Ilmaga vedas ka, sest terve päeva oli kergelt niiske ja pilves ilm, kuid sadama ei hakanud kordagi. Pumpamise peale kulus 45 minutit ja kokku oli kahe tunniga kõik lõpetatud.
Selleks, et ukse alt ei hakkaks tuul lund ja muud sodi sisse puhuma sai vundamendi äärde sisse valatud 6x60 nurkraud.
Pilt
Eks aeg näitab kuipalju kasu või kahju sellest on. Tõstukse peale üle minna jõuan iga kell. Uksehingedega ka probleemi ei tohiks tulla. Vanast ajast peaks kusagil kuurinurgas vedelema korralikud sepa tehtud hinged koos vastustega. Ja alati on ju võimalik ropu raha eest sepa käest uued tellida. Nende tavapoodides müügil olevate pehmest rauast hingede peale pole mu meelest küll mõtet raha kulutama hakata. On vaid aja küsimus kuna need läbi kuluma või ära vajuma hakkavad...

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 15 Aug 2019, 07:40

Ära ahvatle inimest halvale teele :D
Ega see ei tähenda, et ma seda võimalust kaalunud pole. Lihtsalt on mõningaid lahtiseid agasid veel lisaks rahale, miks ma ei ole veel 100% kindalt otsusele jõudnud põranda osas. Kuid need põhjused ja kahtlused pole siin netis arutlemiseks.

T25
Korralik postitaja
Korralik postitaja

Lugemata postitus Postitas T25 » 18 Aug 2019, 10:24

Silm mul ei seleta, aga kuidas sa saalungi alumise otsa toestasid, et betoon laiali ei vajutaks. Äkki sinna sul läkski see betoon kaduma, et saalung vajus natuke trapetsisse.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 19 Aug 2019, 08:56

T25 kirjutas:
18 Aug 2019, 10:24
Silm mul ei seleta, aga kuidas sa saalungi alumise otsa toestasid, et betoon laiali ei vajutaks. Äkki sinna sul läkski see betoon kaduma, et saalung vajus natuke trapetsisse.
Umbes meetriste vahedega sai armatuur maasse löödud ja naeltega igatepidi saalungi külge fikseeritud. Saalung ei vajunud ega liikunud kuhugile. Nüüd tagantjärele kahtlustavad paljud tuttavad, et ehk oli juba masinas vähem betooni sees, kuid see on ainult kahtlus ja ilmselgelt kindlat kinnitust sellele ei ole võimalik saada.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 03 Sept 2019, 08:49

Eile jõudsin omadega niikaugele, et sain saalungid laiali lammutatud. Kuivõrd keegi ahv oli teinud need natuke liiga korralikud siis oli lammutamisega ikka tükk tegemist. Päris nii lihtsalt asi ei käinud, et virutad saapaga paugu ühte nurka ja tõstad lauajupid eemale. :) Valu õnnestus igati ja kuigi mul ei jäänud armatuuri ümber suure tõenäosusega isegi mitte viiesentimeetrist kaitsekihti ja kohati külgede pealt ei jookse kõik päris nööri mööda(valamise käigus on saalungid ikkagi natuke liikunud) olen ma veendunud, et see asi kestab siin veel rohkem kui sada aastat.
Lõpptulemusest ka paar pilti:
Pilt

Pilt
Vahepeal ka selgunud niipalju, et kõige tõenäolisem põhjus miks betooni puudus tuli, on valesti arvestamine. See võimalus on põhimõtteliselt välistatud, et tehasest vähem välja saadeti. Aga takkajärele pole sellel ka enam erilist vahet.
Üks tuttav käis veel vahepeal mu töösaavutust imetlemas ja soovitas enne tagasitäite tegemist väljapoole maapinnale maha laotada tõrvapapi või mummukile, et takistada vee valgumist hoone alla. Ise olen selles osas üsnagi skeptiline, sest pinnas imab väga hästi vett. Hiljuti istusin kaks tundi kohapeal ja ootasin paduvihma üleminekut. Kui vihm lõppes siis oli keset õue muru peal üks lomp, kuid see kadus umbes 45 minutiga. Seega peaks minuarvates piisama ka sellest, kui hoone ümbert pinnase kalded paika ajada ning vihmavesi eemale juhtida.
Lisaks pakuti mulle vahepeal veel ühte palkmaja, mille saaks endale jälle õuepeale mädanema vedada :) Kuna seekord asub asi Ida-virumaal siis pole hetkel aega maja lähemalt vaatama minna. Ehk sügisepoole rohkem aega ja siis vaatab pakutava kauba oma silmaga üle. Sest ega seda mõtet pole ma veel sugugi mitte maha matnud, et endale palkmaja soetada.
Üllatuseks oli minu jaoks veel ka see, et väga palju kruve, mida kasutasin saalungite ehitamiseks, oli pooleks läinud või läksid pooleks välja keeramise käigus. Kasutasin Würthi 4x45 kruve ja üldjuhul nagu selle firma kaupa nagu kiidetakse. Samas olid osad kruvid ka väga kõveraks väändunud, kuid olid siiski terveks jäänud :scratch:

aero
Ehitusguru
Ehitusguru
On tänatud: 33 korda

Lugemata postitus Postitas aero » 03 Sept 2019, 10:04

Kesiganes see ahv ka ei olnud, väga viisakas tulemus! :thumbsup: See papi ja kile soovitaja on ka tubli mees. Soovita talle ilma põhjata kummikuid, vastuteenena. 8) Hinnaralli mõjutab kõiki, Würth ei ole erand.

Walterscheid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
On tänanud: 0
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas Walterscheid » 03 Sept 2019, 10:15

Neid kruvide purunemiseid olen ise palju kogenud, kui maja ümber mingi ajutise tellingu või konstruktsiooni olen teinud. Ehituspoodides need suured kruvisid täis stendid on kõik siseruumidesse ja "chip board" ehk vist OSB kinnitamiseks, välitingimustesse kruvisid on tavaliselt väike nurgake. Alates d 5-6 mm enam ei purune, aga 4,5 paisuvad lõbusalt pooleks.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 04 Sept 2019, 08:23

Aero, mu meelest pole see võrdlus ilma tallata kummikuga päris kohane. Pigem võrdleks seda kummikuga millel on auk tallas või siis pragu tallas. Ka pragulise kummikuga on ju mingi teatud nurga all võimalik lombist läbi jalutada ilma, et jalg märjaks saab. Kuid kui pikemaks ajaks vette passima jääda ja seal ka ringi paterdada siis saab sokk kohe kindlasti märjaks ;)
Walterscheid mismoodi saab kruvi pooleks paisuda? Mul saalungid kokku heal juhul kuu aega vanad. Sellise lühikese ajaga ei tohiks see küll mingit mõju avaldada, kas kruvi mõeldud sise-või välistingimustesse? Üldjuhul ma küll siiani Würthi toodanguga rahul olnud. Sisse keeramisel pole nagu suutnud neid pooleks keerata ja päid ka kuigi lihtsalt maha keerata ei anna. Pigem on tüütu see, et tihtipeale on torx otsaga kruvid natuke liiga täpselt tehtud ja otsik jääb kruvi otsa, kui akutrelli ära võtad. Tuleb "tundega" sikutada :)

Walterscheid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
On tänanud: 0
On tänatud: 2 korda

Lugemata postitus Postitas Walterscheid » 04 Sept 2019, 12:34

Minu loogika selline, et need siseruumide omad hapramast terasest, nagu kipsi kruvi. Õues vihma käes laud paisub ja tõmbab kruvi pooleks. Pole veel õigeid väistingimuste kruve testinud, kas seal on ainult korrosioonikaitse vahe või on terase vahe samuti.

pikk88
Ehitusveteran
Ehitusveteran

Lugemata postitus Postitas pikk88 » 13 Sept 2019, 09:16

Vahepeal olen saanud isegi paar päeva tööd teha. Selle tulemusena sain endale eelmise nädalaga karkassi ehitamiseks 5x15 prussid hankida ning objektile vedada.
Õnnestus peale pikki otsinguid osta Hiinalinnast ühe umbkeelse vanamehe käest hoonele ka päris korralik metalluks mõõtudega 200x250. Müüja küll reklaamis seda tulekindla uksena, kuid selles osas on mul mõningaid kahtlusi. Minu teada peaks ju tulekindlatel ustel olema ka sellekohane märgistus peal ning vähemasti väljastpoolt peaks ustel ümberringi valts ulatuma servaga ka lengide peale? Sellel, mille mina ostsin, pole ühtegi kleepekat ega ka muud tähist ja ka tihendid ning muud ekstrad pole päris sellised nagu minu tühiste teadmiste järgi olema peaks. Valtsid ulatuvad küll lengide sees külgedel avast sissepoole ja uksepakk on roostevaba, kuid muidu on lengid parajad nikastused. Isegi mu korteriuksel on leng kokku keevitatud paksemast karprauast, kui antud isendil. Aga arvestades seda, et hoone ise on üleni puidust ja moodustab projekti järgi ühe tuletõkketsooni siis ei mängiks ka see erilist rolli, kui peale õnnetust uks üksinda püsti jääks seisma :)
Samuti leidsin lõpuks kopajuhi, kes tegi vundamendile tagasitäite ära ning jõudsin ka alumise vööprussi paika kruvida. Nüüd oleks vaid natuke paremaid ilmasid vaja, et asjaga jätkata ning hakata seinu püsti ajama.

Eelneva rangipainutusteema osas veel lisainfoks niipalju, et "komistasin" vahepeal ühe teenusepakkuja otsa ning uurisin palju maksaks 8mm rauast 20x20 rangide tegemine. Vastus oli, et 1.45.- pluss km. Kui maksta kohapeal sulas siis saaks kogu komplekti, 200 tk kätte 300 euroga. Mina maksin armatuuri eest 65€. See isepainutamine tasub rahalises mõttes ära küll.

Vasta