Dušinurk palkmaija

quest7
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 13 Okt 2009, 15:36

Dušinurk palkmaija

Lugemata postitus Postitas quest7 »

Tere, plaanis ehitada dušinurk aga jätta nähtavale palksein ja kahte külge klaas ette.
Dušš oleks palkseinal ja vesi jookseks klaaside poole. Palgid on plaanis immutada immutusvahendiga ja peale 2-3 kihti õli-vaha, pidavat tekitama väga vetthülgava kihi.

Mure aga selles, et kuidas takistada põrandal vee ja niiskuse jõudmine alumisele palgile?
Kas palgile võiks hüdroisolatsiooni kihi tõmmata ja nii nurk kindlaks muuta?
Või hüdro muudab palgi liiga umbseks ja võib mädandama hakata?
Põrandat tõstan umbes 10-15cm ja ühe rea plaati panen seinale aga ei oska seinale tuleva plaadi ja palgi kokkusaamise kohta kuidagi niiskuskindlaks muuta.

Kel vähegi mingit ideed siis oleksin tänulik.
artist
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 131
Liitunud: 09 Sept 2015, 08:22
On tänatud: 3 korda

Re: Dušinurk palkmaija

Lugemata postitus Postitas artist »

Mina soovitaks teha terve ringi klaasiga, kui vaja palki näha, ning saab lihtsalt koostada. Klaasiringi istutad kivist,plekist, plastist aluse peale või põrandale ja vesi jookseb trappi. Vaevalt sa saad mingi ainega palgi nii vettpidavaks. Palgil ju lõhed sees ja palkide vahed järgmise palgiga jne. Raske hooldada ka keemia ja mustusest.
Külaline
külaline

Re: Dušinurk palkmaija

Lugemata postitus Postitas Külaline »

quest7 kirjutas: Põrandat tõstan umbes 10-15cm ja ühe rea plaati panen seinale aga ei oska seinale tuleva plaadi ja palgi kokkusaamise kohta kuidagi niiskuskindlaks muuta.
tee siis tyco(roc) plaadist alla äär ja põrand (müüakse kohe ka kaldega ja trapikohaga plaate), ääre ja põranda plaadid ja teed ka hermeetilise klaasühenduse sinna külge.

palki pole vaja eraldi immutada, kui teed kvaliteetse õlivahaga (n: saicose õlivaha 2 kihti) . lisaks sellele võiks see palgi ja klaasi vaheline ruum olla äärtest silikooniga/hermeetikuga suletud , et tolm ja veepritsmed sinna vahele ei saaks minna , sest puhastama sinna ei pääse. Kui näed , et sedasi on raske või võimatu võiks kogu kuubiku seinast 5cm kaugemale teha (igast küljest) , et õhk saaks vahel liikuda ja pääseks ka tolmu ja klaasi pühkima.
range
külaline

Re: Dušinurk palkmaija

Lugemata postitus Postitas range »

Palki võid alati immutada, see ei tee kunagi halba. Pealiskihiks võiks aga õlivaha asemel kasutada õlilakki. Kestab ka välitingimustes väga hästi mida kahjuks õlivaha puhul öelda ei saa. Nt. selline lakk on väga hea: https://majatohter.ee/tooted/pinnaviimi ... paadilakk/ või siis: https://www.letonkinoisvarnish.co.uk/. Viimast oli varem samuti majatohtris müüa.
Vasta