Erinevatest materjalidest keldriseinte hüdrolisolatsioon.

Ksuuk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 09 Juul 2006, 12:21

Erinevatest materjalidest keldriseinte hüdrolisolatsioon.

Lugemata postitus Postitas Ksuuk »

Tere.

Natuke lugesin ka siin eelnevaid teemasid aga siiski küsin üle. Nimelt vana paeplaadi peale ehitatud maja, poolel vana maja osal on 2 m,- ja poolel 0,5 m kõrgune (otse paeplaadil) kelder millel üks tiib juurde tehtud, ning Fibo -st laotud. Vundamendi talla ja Fibo liitumiskohalt tuleb vihmaste ilmadega vett läbi. Sooviks keldri nüüd kuivaks saada ja korda teha, seega mõtlesin kogu nn maaaluse keldri osa "seestpoolt kausiks" teha, kuid millega? Esialgne mõte oli see katustele peale sulatatavast (Icopal jne) kattest teha, siis põrandale veel 2,5 cm peno alla, armatuur peale ja 5 cm valu otsa (üks 5 cm peno + armatuur + valu juba all olemas). Samas, väidetavalt on olemas spetsmastiksid aga neid ei või otse Fibo peale panna, vaid enne peab pinna siledaks pahteldama? Aga mida teha laotud ja loodusliku paekivi müüriga, st keldrit sai sügavamaks tehtud ja sestab on paekivi serv osaliselt keldris sees. Laotud müüri veel krohvib sirgeks ja võõpab miskiga üle aga loodusliku paevikiviservaga on juba raskem. Samas kas seda looduslikku müüri üldse on vaja tihendada, pole sealt nagu kunagi näinud vett tulemas. Teisalt jälle midagi peaks peale panema, et niiskust ei õhkaks.

Ehk kõik soovitused on teretulnud.
Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 530
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Lugemata postitus Postitas Chef »

kõige adekvaatsemat infot saad mõnest hüdroisolatsioone müüvast firmast, näiteks http://www.langeproon.ee/
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ma pole suur spets., kuid minu arust keldrit kaitstakse liigvee eest drenaaziga. Õieti ehitatud drenaaz peaks alati probleemi lahendama.
Kui drenaazi ei saa või ei ole võimalik teha ja peaprobleem on sajudest tingitud sissejooksud keldrisse siis teisene kaitse on keldri vundamendi väljapoolt hüdroisoleerimine pigi või veekindla mastiksitega. Kui tõesti ei saa väljastpoolt seda teha siis hädaga kõlbab ka seespoolt sama lahendus. Eeldus on ikkagi, et püsivat põhja või pinnasevee taset keldris ei ole. Sajude vastu aitab lihtlabane sajuvee eemaleviimine sadevee kanalisatsiooniga majast. Erilist usku ei ole täiesti veekindlaks tegemisel, sest üksainus väike leke ja sul on üsna kiiresti palju vett põrandal.

Ei saa aru, miks ei või otse fibo külge hüdroisolatsiooni kanda? Kivi kannatab küll, krobelisem pind peaks just paremini nakkuma?
Ksuuk
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 98
Liitunud: 09 Juul 2006, 12:21

Lugemata postitus Postitas Ksuuk »

Kalvis kirjutas:Ma pole suur spets., kuid minu arust keldrit kaitstakse liigvee eest drenaaziga. Õieti ehitatud drenaaz peaks alati probleemi lahendama.
Kui drenaazi ei saa või ei ole võimalik teha ja peaprobleem on sajudest tingitud sissejooksud keldrisse siis teisene kaitse on keldri vundamendi väljapoolt hüdroisoleerimine pigi või veekindla mastiksitega. Kui tõesti ei saa väljastpoolt seda teha siis hädaga kõlbab ka seespoolt sama lahendus. Eeldus on ikkagi, et püsivat põhja või pinnasevee taset keldris ei ole.
Ei ole. Trenaashi teha ei saa (väljas umbne paekivi), reeglina kelder kuiv aga väga ägeda saju korral tulb vesi sisse, sest maapind ei võta vastu.

Kalvis kirjutas: Sajude vastu aitab lihtlabane sajuvee eemaleviimine sadevee kanalisatsiooniga majast. Erilist usku ei ole täiesti veekindlaks tegemisel, sest üksainus väike leke ja sul on üsna kiiresti palju vett põrandal.
Aga kuhu seda sademevett viia? Paak maasse? Paepinnases suht jube töö.
Kalvis kirjutas:Ei saa aru, miks ei või otse fibo külge hüdroisolatsiooni kanda? Kivi kannatab küll, krobelisem pind peaks just paremini nakkuma?
Vot ei tea. Targemad rääkisid, et liiga poorne vms, et ei saa korralikku mastiksi kihti muidu peale.
Vasta