hüroisolatsiooni mure

saarmarg
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 56
Liitunud: 03 Dets 2008, 09:26

hüroisolatsiooni mure

Lugemata postitus Postitas saarmarg »

Tere.targemad aitake.Küsimus selline,et kui teha hüdroisolatsiooni ja nurkatesse pannakse tugevdus kangas kas kanga jätkamisel peaks tegema ülekatte ja kui palju.Kas sain õieti aru,et kõigepealt nurka see mõks,siis kangas ja jälle see mõks.Ning siis terve sein selle mõksiga üle.Siis kuivama ja kui kuiv siis uuesti selle mõksiga kõik üle. Ja ongi kõik. :?:
Külaline
külaline

Re: hüroisolatsiooni mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mida seal jätkad. Hakkad ühest otsast tulema ja lõikad teisest otsast kääride või terava noaga vajalikust kohast ära. Nurkadesse topi seda "mõksi" kohe ohtralt, kaks-kolm kihti. Trapi ümbrusesse samuti. Muidu piisab põrandale kahest kihist ja seintele ühest kihist. Niiskustõke muidugi enne alla, seda aga teab vist iga ehitaja niigi.
Külaline
külaline

Re: hüroisolatsiooni mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma küll rubriigi "vannituba" all juba rääkisin sellest, aga soovitan ka sul möksimine ära unustada. Litex-, Wedi- või Tyco ehitusplaat on kohe olemuselt vett hülgavad ja ei vaja mingit möksitamist. Teed nurgad hermeetiliseks selleks ettenähtud liimhermeetikuga ja praktiliselt kohe võid plaatima hakata. Ei vaja pikka kuivamist ega midagi. Endal lihtsam ja hiljem kindlam kah, et ehitusplaat seinas on juba eos vett ja niiskust mitteläbilaskev. Eks sa ise tee kindlaks, kas ja kus midagi neist müüakse ja mis see hinnatase neil on, aga mina soovitan küll, et tee endale elul ihtsamaks.
Kaal
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 22 Jaan 2012, 16:01

Re: hüroisolatsiooni mure

Lugemata postitus Postitas Kaal »

Kui on ikka nurkasid ohtramalt(nii sise-,kui välis),siis on jah lihtsam kui esialgu nurkadesse eraldi kangatükid panna. Ise olen teinud need umbes 60-70 cm pikad ja keskelt nurka pistnud(kummalegi seinale siis 30-35 cm)pärast paned täies seinalaiuses kangariba peale.Ehk siis ülekate ongi umbes 30 cm.Kanga all ja ja kahe kanga vahel vesieristusega koonerdada kohe kindlasti ei maksaks. Kindlasti jälgida ka seda et kangas igalt poolt korralikult kinni saaks,kui kusagilt niiskus vesieristuse alla saab võib paari aasta pärast terve põranda koos plaatide ja vesieristusega kokku rullida nagu vaiba.
Kasutaja avatar
Elentino
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 521
Liitunud: 02 Jaan 2007, 16:39
Asukoht: Jõgevamaa/Tallinn/Soome
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: hüroisolatsiooni mure

Lugemata postitus Postitas Elentino »

Elentino teostab üldehitust!
tiit49
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 08 Apr 2010, 10:03

Re: hüroisolatsiooni mure

Lugemata postitus Postitas tiit49 »

Mida seal jätkad. Hakkad ühest otsast tulema ja lõikad teisest otsast kääride või terava noaga vajalikust kohast ära. Nurkadesse topi seda "mõksi" kohe ohtralt, kaks-kolm kihti. Trapi ümbrusesse samuti. Muidu piisab põrandale kahest kihist ja seintele ühest kihist. Niiskustõke muidugi enne alla, seda aga teab vist iga ehitaja niigi.

Ei ole kuulnud, et põrandale piisab 2 ja seinale 1 kihist. Tootja poolt on antud kuivanud kihi paksus vahemikus minumeelest 0,5-0,8 mm sõltuvalt tootjast.
Ehk, et kui teha seinale 1 kiht hüdrot, siis on kahtlane kas sellega saavutatakse piisav kuivanud membraani paksus- reeglina mitte.
timburi
külaline

Re: hüroisolatsiooni mure

Lugemata postitus Postitas timburi »

Kihi paksus on suhteline mõiste, sellest tulenevalt ka kihtide arv. Mina olen saanud küll hakkama 2 kihiga.
Külaline
külaline

Re: hüroisolatsiooni mure

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Harjumuspäraselt olen nii seina kui ka põrandale rulliga 2 kihti ohtralt peale mödistanud ja arvanud,
et peaks kärama küll. Ühel objektil aga tuli mingi vant kihi paksust mõõtma - ei läinud läbi.
Tõmbasin veel kaks kihti peale - ikka vähe. Veel kord - vähe. Lõpuks väntasin pahtlilabidaga veel ühe rämeda kihi ja siis lõpuks härrale sobis (0,8mm). Hüdro kulu - 15-18m2 põranda peale 4 pütti hüdrot.
Vasta