Saun keldrisse - hüdroisolatsioon ?

moridio
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 05 Veebr 2020, 09:54

Saun keldrisse - hüdroisolatsioon ?

Lugemata postitus Postitas moridio »

Plaan ehitada 70-dal ehitatud eramaja keldrisse saun.
Maja on ehitatud suhteliselt soisele alale, tänaval on kuivenduskraavid aga sademevee kanalisatsiooni pole.
Maja on paekivist müüritud vundamendil, mis paistab olevat üsna heas seisukorras- pudenemist ega pragusid kuskil ei paista.
Keldri praegune põrand on välise maapinnaga peaaegu tasa, võibolla maksimaalselt ca. 20 cm madalamal.
Kelder seest kuskilt niiske ei tundu.
Kuna lagi on vajalike hüdroisolatsioonikihtide panekuks liiga madal (~2m), mõtlesin et kaevaks põrandat sügavamaks - kanalisatsiooni panemiseks tuleks praegune põrand niikuinii üles võtta.
Prooviks auku kaevates tuli ~30-40 cm allpool põranda taset vesi vastu.
Nüüd viimastel päevadel kui vihma pole olnud, on veetase alanenud, ilmselt täna õhtuks-homme hommikuks jääb kuivaks kui vihma peale ei tule.
Suvel aeda kaevatud ca meetrisügavune auk oli sel ajal kuiv.
Pinnas paistab olevat peenike klaasiliiv, võibolla natuke savine (aga see võib olla 70-dal sinna maja ehituse jaoks kallatud, väga palju sügavamale pole kaevand :) )

Plaan oli kaevata kelder ~1m sügavamaks, sisse tambitud kruus+kanalisatsioonitorud, peno, ja sellele betoon valada, ning siis põrandaküte ja plaatimine.

Nüüd küsimused:
  • Kuna plaanitav põrand jääks praegu avastatud veetasemega tasa või natuke madalamale, peab möksima hüdroisolatsiooniga, kasutama veekindlamat betooni jne. Aga kas on üldse lootust seda niiskusetihedaks saada, või ronib niiskus ikkagi mööda kivi üles ?
  • Kas kanalisatsioonitorudest allapoole jääva kihi peale peaks ka mingi veetõkke tegema, või võivad torud ja neid ümbritsev kruus ka vees liguneda?
  • Kas kanalisatsioonitorudest allapoole jääva kihi peaks ka betooni valama (et ehk hoiab kogu kupatust stabiilsemana), või piisab kruusast-killustikust ?
  • Kuna tegemist saab olema niikuinii märja ruumiga, kas on üldse selle vee pärast mõtet põdeda ?

keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1303
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 101 korda

Re: Saun keldrisse - hüdroisolatsioon ?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Endal see jant läbi tehtud ja hetkel tundub, et edukalt. Kirjuta mulle privas ja võime rääkida näiteks telefonis. ma numbrit siia hetkel jätta ei sooviks.

jyrx88
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 07 Mai 2019, 10:52
On tänanud: 1 kord

Re: Saun keldrisse - hüdroisolatsioon ?

Lugemata postitus Postitas jyrx88 »

Tere, kas olete jõudnud juba ära teha hüdroisolatsiooni. kui jah, siis mismoodi te tegite liitumiskoha uue põranda ja seina vahel?

keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1303
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 101 korda

Re: Saun keldrisse - hüdroisolatsioon ?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Nurgaümardus müürimördiga. Selle peale ühekomponentne tsemendipõhine hüdroisolatsioon (Aquafin 1K) ja siis veel kahekomponentne koos armeerimiskangaga.

Muidu nad väitsid, et kui kasutada seda kahekomponenentset koos kangaga nurkades, siis pole ümardust vaja teha. Kuna aga mul teatud põhjustel oli see juba tehtud, siis mul läks nii. Nurgaümardue nõue oli siis, kui kasutad vaid ühekomponentset segu (pole elastne).

Vasta