Eelarves mitte püsimine

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
Külaline
külaline

Eelarves mitte püsimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Miks küll läheb maja ehitus plaanitust palju kallimaks?
Näiteks, kalkuleerid mõnda teenust mida ise ei saa või ei riski teha: teenuse pakkujate kodulehel al.20€ ruut ja nii igal teenusepakkujal. Arvestad, ok 30-ga. Teevad hinnapakkumise - siis selgub et on äkki 50€ ruut.
Teine probleem, lähed ehituspoest midagi valima, nt. mõnda viimistlusmaterjali või mõnda seadet. Keskmine hind on eelnevalt uuritud: vaatad, vaatad, vaatad, midagi nagu sobib isegi, täpselt ei tea, ei oska välja valida. Ja siis äkki oppaa! leiad, vot see on see mida ma tahan! Aga see, ja just nimelt see, on r**sk kolm korda kallim kui teised ja üldse kõige kallim poes! Ja ei saa vastu panna, ostad just selle, muidu ei jää rahule ja jääb kripeldama, kõik muu tundub kohe nagu puukuuri ehituseks sobilik. Pärast mõtled, pidi see asi siin poes üldse olema ja pidin ma seda nägema!
Nii ei see maja valmib kaaaua kaua.
Külaline
külaline

Re: Eelarves mitte püsimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 20 Aug 2018, 22:01 Miks küll läheb maja ehitus plaanitust palju kallimaks?
Sest sa ei ole arvestanud normaalsete, vaid kõige odavamate hindadega ja hindadel on võrreldes projeteerimise staadiumist reaalse ehitamise-valmimise staadiumini komme ennast, tegelikult kaupmeeste poolt, korrigeerida ülespoole. Täpselt sama rolli mängib aja faktor ka tööjõu hindadega.
On üks võimalus eelarves püsimiseks, aga see võimalus eeldab sisekujundaja palkamist. Tema projekteerib ja otsib sulle välja(üldjuhtudel) enam-vähem kõikse parema, aga kõikse parem ei ole kõige odavam. Siit peaks tulema kokkuhoid kui hakkad ise otsima sisekujundaja pakutule sarnast alternatiivi ja reeglina neid alternatiive leidub. Hiinlased teevad kõike järgi. ;)

Urmas
Külaline
külaline

Re: Eelarves mitte püsimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

100% ise ehitades võib maja puhul 500 eur/m2 hakkama saada, teenuseid sisse tellides võib minna 1000 eur/m2 või rohkemgi.
Külaline
külaline

Re: Eelarves mitte püsimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Papp kaobki käest sest ega sageli keegi eelarvestamisega tegele. Mis asja sul sinna poodi üldse ehituse ajal enam minna, ainult hädajuhul. Kõik ülejäänud juhud katavad hanked projektimüükidest ja transport ennem töö algust objektile kas ise või orgunnitud. Eriline tabu peaks olema tööriistade ost.

Eelarvrs aitab püsida planeerimine, kvaliteedi kontroll ja teadlik eelarvestamine.
teemaalgataja
külaline

Re: Eelarves mitte püsimine

Lugemata postitus Postitas teemaalgataja »

Külaline kirjutas: 21 Aug 2018, 09:25 Eriline tabu peaks olema tööriistade ost.
Päris palju asju läheb majapidamises ka peale ehitamist tarvis. Näiteks akutrell (korralik, Milwaukee näiteks, mitte mõni kolmekümne eurone). Ja ka saed, igasugu lihvijad, loodid, segumasin, väiksemad tööriistad, elektri paigaldamise abivahendid, haagis jne. Neid tasub ikka osta.
Loomulikult ei ole mõtet osta näiteks betoonivibra või mõni väga kallis ja eriliselt pikk puur, või siis ma ei tea armatuuri painutamispink või pinnase vibra jne.
Ma ei ehita niimoodi et võtan 150,000 laenu ja poole aasta pärast maja valmis. Vaikselt teen oma rahadega ja jõudumööda. Võibolla on see vale, sest olen juba 6 aastat teind ja pole kaugeltki veel valmis, veel läheb samapalju kui mitte rohkem. Kogu teenistus, pea tonn € läheb igas kuus ehitamise peale, natuke jääb söögiraha. Oleks laenu võtnud, oleks 500 kuus maksnud ja vilistand valmis majas. Ja intressi makseid kompenseeriks projektiehituse allahindlused, sest korraga palju ostes on nii ehitusmaterjalid kui ka teenused odavamad. Ei tea, kahe otsaga asi, mina valisin paraku sellise tee ja vist tegingi valesti. Aga nüüd on juba hilja.
Külaline
külaline

Re: Eelarves mitte püsimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

teemaalgataja kirjutas: 21 Aug 2018, 10:44 Päris palju asju läheb majapidamises ka peale ehitamist tarvis. Näiteks akutrell (korralik, Milwaukee näiteks, mitte mõni kolmekümne eurone). Ja ka saed, igasugu lihvijad, loodid, segumasin, väiksemad tööriistad, elektri paigaldamise abivahendid, haagis jne. Neid tasub ikka osta.
jah juhul kui ehitad 12 aastat nagu sul plaanis, kes ehitab aastaga selle ei tasu peale akutrelli, latisae ja väikse tööriistakasti kruvikeerajate, padrunite ,näpitsate jne endale seisma varuda.
teemaalgataja kirjutas: 21 Aug 2018, 10:44 Ei tea, kahe otsaga asi, mina valisin paraku sellise tee ja vist tegingi valesti. Aga nüüd on juba hilja.
erinevatel inimestel on erinevad võimalused ja sageli halvemate võimalustega inimesed teevad ka halvemaid valikuid, see on selline elu paradoks. mõnel ongi võimalus ainult halvemaid valikuid teha ja selle tulemus on , et 12 aasta pärast saab alles valmis. Kui saab valmis siis ega seegi halb ole :)

aga planeerimine annab:
* kinnisvara kiirelt kätte
* laenukoormuse
* kui ei olda ehitaja siis võimaluse tegeleda sellega mida oskad paremin ja selle tegevuse kaudu lihtsalt finantseerida
* kiirem kinnisvara valmimine annab aga kõva tagatise laenule ja võimaluse seda realiseerida (kasumi või kahjumiga jne)
* väldib asjatuid kulusid
* pered ei lähe nii kergelt ehituse pärast lõhki (kuskil pole elada või peab elama keset ehitust ) ja see ei tähenda , et nad finantseerimiskoorma all lõhki ei võiks minna

olles ise oma elus ja oma kätega renoveerinud 4 nõukaaegset paneelika korterit , 2 eestiaegset maja võin julgelt öelda, et sul ei lähe seda kõige kallimat akutrelli või saagi peale ehitust enam vaja , materjalid mis jäävad üle või on valesti ostetud on ikkagi sinu raha eest. Kulutades aasta planeerimisele, finantseeringu planeerimisele jne ka ilma midagi ehitamata oled juba 40% oma eelarvest kokku hoidnud.

ei tasu tolgendada ehituse ajal poes kruvi , puuri või uut trelli vahtides ja valides, kruvid saab ennem ära valida, tapeedi saab ennem ära valida , tapeediliimi kulu on ka projekti järgi teada.
Külaline
külaline

Re: Eelarves mitte püsimine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võtame nüüd finanseerimise aspekti kokku nii (minu nägemus):
Võtad laenu 20a peale, ehitad või ostad või lased ehitada aastaga valmis, maksad 500 kuus, elad ja vilistad. Sul on vaba aega, oled pere jaoks olemas või jood õlut kasvõi. Ilmselt jääb sul ka vaba raha iga kuu üle (teisiti pank ei annakski laenu), hobidele, autole, interjööri uuendamisele, lastele jne.
Ehitad ilma laenuta, maksad u. sama kaua 1000 kuus ja ei ela. Vaba aega pole, kõik see läheb ehitamisele, pere näeb sind terve elu vaid redeli otsas. Raha sul üle ei jää, hoiad igalt poolt kokku ehitamise jaoks jne. Ja kui ükskord valmis saab, vaatad kella...15 aastat on möödunud.
Taod end rusikaga rinda et ise tegin kõik, ilma laenuta, ja nüüd on mul maja. Vaata passist oma vanust mees, noorus on läinud ju. Vaata ringi, kõikedel on sellised majad, ainsa vahega et nendes majades on ka lapsed üles kasvatatud, sinu omad aga kasvasid ehitusjärgses karbis.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 101 korda

Re: Eelarves mitte püsimine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Eks igaüks elab nii, nagu õigeks peab, aga eelpool on küll numbritega veidi meelevaldselt ringi käidud.

1. Kuumakse 500 EUR-i 20 aastaks annab praegu põhisummaks 90 000 EUR-i ja intressikuluks ca 25 000 EUR-i. Seda 2.5% panga marginaaliga, mis praegu peaks olema turu keskmine. Aga Euribor vaevalt et jääb miinusesse 20-ks aastaks. Selle eest on raske võtmed kätte korralikku maja saada. Juurde tuleks arvestada krundi soetamise kulu ka enamusele koduloojatele.

2. 1000 EUR-i kuus järgmised 20 aastat teeb kokku 240 000 EUR-i. Selle eest saab väga korraliku maja ja krundi ka.
Tartlane
külaline

Re: Eelarves mitte püsimine

Lugemata postitus Postitas Tartlane »

Kui ministri palka ei saa,siis lolli mängimine see palgast ehitamine.Terve elu ehitad. Kui lõpuni valmis saab, vaja varem valminut juba lappima hakata.
Vasta