Eramaja, 100m2, puidust, metsa

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
kurmask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 04 Veebr 2016, 11:53
On tänanud: 2 korda

Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas kurmask »

Tere!

Huvitab, mis maksab ühe jutiga ehitades maja. Materjali poolest eelistan puitu. Elementmajad tunduvad liiga "kilekotis" majad olevat ja vajavad eraldi õhutussüsteemi. Puitmaja seda ei tohiks vajada.

Unistan, et lahendus saab olema ca 100m2 maja (lapsepõlvekodu on ca 100m2, 5 tuba ja ruumi jäi ülegi), kenasti planeerida. Veidi suurem võib olla, väiksem eriti mitte. 100-140m2 ma pakun.
- suur tuba avatud köögiga
- avar magamistuba, kus on ruumi piisavalt, et teha joogat, seinakapp, uks terrassile (eelistatud maani akendega lahendus terrassile)
- lapsetuba (laud, tool, voodi, kapp või seinakapp, ruum roti ja papagoi jaoks)
- kabinet, kuhu mahuks 2 inimest istuma ja arutama asju (laud, tool, riiul, võib-olla diivanvoodi ka, kui ruumi on)
- vannituba vanniga ja wc'ga koos, sauna ei ole vaja (ehitan eraldi maja), köetud põrandaga
- tehnoruum õhk-vesi soojuspumba jaoks, jms
- õhk-vesi soojuspump, põrandaküttega
- ahju varianti arutaks ka, kuna krõbeda pakasega ja ilma elektrita ei tahaks ära külmuda, varuvariant peab olema
- üks pisike ruum ca 2x2 v 2x3 m2
- auto katusealust pole vaja, elan metsas
- terrass võiks vähemalt osaliselt olla katusega kaetud, et vihmase ilmaga saaks ka väljas olla
- eelsitan metsa sobivat viilkatust, nagu vanad eestlased tegid
- kanalisatsiooni valmidus (septik vms mittehaisev ja loodussõbralik lahendus)

Eelistan 1 korruselist, kuid võin mõelda ka kahe korruselise peale. On sellel suur hinnaerinevus?

Ei oota teilt hetkel põhjaliku projekti ja hinnapakkumist, pigem huvitab, kas minu eeltoodud esmaste mõtetega on võimalik ca 100m2 maja valmis ehitada ning milline on teie hinnaskaala.

Lisada võib ka ideid, kuidas 100-150m teed saada majani.

Urmas
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10823
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui palju peab olema avaras magamistoas m2-d? Kui palju peab olema köök-elutoas m2-d? Kui palju peaks kabinetis olema m2-d, et sinu nõudmisi rahuldada? Kui palju m2-d peaks olema lapse toas? Tee üks ruum ainult WC ja teine vetsupott võib olla vannitoas. Kas see pisike ruum on majapidamisasjade hoiuruum nagu tolmuimeja, lapid-mopid, suured potid jms?
Nende nõudmistega ja minu arusaamisega avarast ja suurest, 100m2-ga nüüd küll välja ei mätsi. Alla 150m2 ma ei mõtlekski!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas, toon näite. Väga meeldib see maja: http://www.norgeshus.ee/property/elementmaja-141/

Seal on mõõdud ka sobivad. Natuke korrigeeriks. Toon mõned välja:

- magamistoas on vaja lisaks voodile ca 2x3m põrandale ruumi, et teha joogaharjutusi
- WC ja vannituba võivad olla koos, eraldi WC'd pole vaja
- pisike ruum on tuhkrutele, kus nad öösiti rahus magada saavad. Sinna tuleb õhutusava ja riiulid, pole palju ruumi vaja
- panipaik tegelikult võiks olla, kui tehnoruum selleks ei sobi.

Suur ja avar on inimestel erinevad. 90-100m2 majas on elatud, oli avar, oli ruumi. Praegu 46m2 korter ka avar, aga ruumi pole :)

HIndan, et ca 100m2 on piisav, et oleks ruumikust ja arvarust.

Ja esmase hinnangu andmiseks ei pea ju ruumteetri täpsusega olema toad paigas?

--
Urmas
kurmask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 04 Veebr 2016, 11:53
On tänanud: 2 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas kurmask »

Vastasin ekslikult sisselogimata. Eelmine post on minu.
Külaline
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kurmask kirjutas:Vastasin ekslikult sisselogimata. Eelmine post on minu.
arvesta ~1000 euri m2 kui teenusena ostad
kurmask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 04 Veebr 2016, 11:53
On tänanud: 2 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas kurmask »

Päris võtmed kätte lahendust ei otsi. Siseviimisluse oskan ise teha ja katuse ka panna. Kuid valmisolek nendeks asjadeks (küte, vesi, elekter, septikud jne) võiks olemas olla.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas keemik »

Minu arust on kehv see, kui elutoast otse lähevad uksed magamistubadesse. Privaatsuse sesiukohalt oleks parem, kui oleks mingi eraldi koridorist pääs magamistsooni, koridori saaks veel sulgeda låkanduksega (helikindlus). Aga ma olen suht introvert ja vaikuse armastaja ka.
Külaline
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kurmask kirjutas:Päris võtmed kätte lahendust ei otsi. Siseviimisluse oskan ise teha ja katuse ka panna. Kuid valmisolek nendeks asjadeks (küte, vesi, elekter, septikud jne) võiks olemas olla.
kui sa ei taha valmis lahendust, siis on sulle ka hinda võimatu ütelda. Tahad hinda teada siis pead üles kirjutama kõik need asjad mida sa tahad osta või vastupidi mida sa tahad ise teha ja küsima ettevõtetelt pakkumised. Lihtsalt karp saad ehk ~500 eur m2
kurmask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 04 Veebr 2016, 11:53
On tänanud: 2 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas kurmask »

Keeruline öelda täpselt, mis tasemele valmislahendust. Ma eeldasin, et on võimalik mingit indikatsiooni saada.
Hetkel tundub, et enne tervikprojekti valmimist ei taha keegi öelda hinnavahemikku. Ala tühi karp minu soovidega ca 60'000€, võtmed kätte 80'000€.
Külaline
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

No ei ole ju võimatu ütelda imimesel, kes ehitusest midagigi teab.
Küsis ju puitkarkassmaja, viilkatus, nelinurksed aknad, 1 korrus.
1. Vundament 100m2. Oletame et plaat, millel torus sees. 50cm sügavusel kruus (selline keskmine) Hind:
2. Seinad püsti ( 250mm, keskmine seina paksus täna) , soojustus, laudis peal, uksed aknad ees
3. Katiusefermid paigas, soojustus 400mm, plekk peal.
4. Sistööd: Parket miski tavaline, seinad kpsi alla, lagi ka. Vaheseinte m2 100m2 majal 5 toaga ju sarnane.
Mingi m2 hind ju on olemas, mida iga puitmaja ehitaja oskab ütelda. Kuidas ta magamistuppa pääseb, hinda ei mõjuta.
Lisandub Kütteüsteem, kaev, kanal, elekter, Neid ei küsitud aga puusalt ütlen 8000+5000+3000.
P.S. Ma pole ehitaja, keevitaja olen.
Külaline
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Eelmis postituse autor teema algatajale:
Anna lähteülesanne:
Üks korrus, 100m2 ntx ja määratle, mida sa tahaksid:
Vundament. Milline?
Seinad. Paksus, kattematerjal.
Aknad uksed. Plast või puit,
Katus. Kalle ja selle kattematerjal
Siseseinad. Kips, tapeet või midagi muud.
Küttesüsteem. Õhk vesi või midagi muud.
Elekter. See vist m2 hind igas asendis.
Las need kaevud olla väljas. Sõltub krundist
kurmask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 04 Veebr 2016, 11:53
On tänanud: 2 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas kurmask »

1. Vundamendi tüüpi küll ei oska öelda. MIlline peab olema, kui on puitkarkassmaja? Või Elementmaja?
2. Seinad, nagu eelpool mainiti- standard materjal, paksus. Puit laudis
3. Aknad ilmselt PVC? Va need suured, mis peaks maani tulema- need võiks olla tugevamad, ala puit-alumiinium vms
4. Viilkatus, mõistlik kate :)
5. Sisesein on tõenäoliselt kipsplaat, peal värv v tapeet, sellel ei tohiks suurt vahet olla hinna osas.
6. Küte: õhk-vesi soojuspump, põrandaküttena, + ahi

+- 10'000€ täpsusega hinda praeguse teema pealt tõesti öelda ei saa?

Võtke aluseks see: http://www.norgeshus.ee/property/elementmaja-141/
Ja sinna elamistingimused juurde ehitada.
Külaline
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kurmask kirjutas:1. Vundamendi tüüpi küll ei oska öelda. MIlline peab olema, kui on puitkarkassmaja? Või Elementmaja?
2. Seinad, nagu eelpool mainiti- standard materjal, paksus. Puit laudis
3. Aknad ilmselt PVC? Va need suured, mis peaks maani tulema- need võiks olla tugevamad, ala puit-alumiinium vms
4. Viilkatus, mõistlik kate :)
5. Sisesein on tõenäoliselt kipsplaat, peal värv v tapeet, sellel ei tohiks suurt vahet olla hinna osas.
6. Küte: õhk-vesi soojuspump, põrandaküttena, + ahi

+- 10'000€ täpsusega hinda praeguse teema pealt tõesti öelda ei saa?

Võtke aluseks see: http://www.norgeshus.ee/property/elementmaja-141/
Ja sinna elamistingimused juurde ehitada.
Kui sulle öeldakse , detailne , siis sa ei saa teha plaani "standard materjal, paksus" või "ilmselt PVC" või "mõistlik kate" vaid peaksidki asendama need lüngad konkreetsete toodete, hindade ja paigaldusele kuluvate hindadega. Niimoodi saad planeerida. See planeerimine on üsna mahukas töö võid osta teenusena kui endal käib üle jõu , foorumis vaevalt selle keegi sulle ära teeb ja kui teeb siis ikka tekib küsimus kas see on õige ja kas see on just mulle kõige parem.

see orienteeruv hinna vahe tulebki ruutmeetri hinnast välja. Asjaolu miks keegi sulle hinda ei saa ütelda sõltub sellest, et materjal iseenesest ei maksa midagi. tööle kuluv aeg ja oskused ning transport maksavad rohkem ja need sõltuvad asukohast ja sellest kaua ehituseks aega läheb. Kaua aega läheb saab arvutada ainult kindla plaani pealt. asukoht transpordi hinnaks tuleb kaardilt ja kui ehitamise ajal peab elama karavanis kuskil metsas ei tee see hinda odavamaks.

kui sa tahad ehitada ise, siis peaks võtma natuke suurema ajatsükli detailide selgitamiseks. hea oleks ca aasta aega võtta selle täpse plaani koostamiseks ja projekti tellimiseks, siis võib juhtuda, et suudad oma eelarvet +-10000 täpsusega hinnata.

kui sa vaatad elementmaju, siis võtagi seda nii, et valid välja endale sobivad tootjad ja hakkad nende müügimeestega suhtlema , saad ehk 3 - 4 kuuga selgeks mida sulle pakutakse ja kas pakutud hind on mõistlik. Tahad kiiremini, siis usalda pimesi ja võta täispakett.
kurmask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 04 Veebr 2016, 11:53
On tänanud: 2 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas kurmask »

Projekti tellimine on ca 2-4000€ olenevalt kohast.
Selleks, et saada projektile ehituse hinda, peaksin kogu projekti pakkujale andma uurimiseks.

St, et ma maksan suure raha projekti eest ja jagan selle tasuta laiali. Veidi kitsiks teeb see teadmine, kuna pakkuja teeb copy-paste minu projektist ja kasutab seda tulevikus ära.

Seepärast ma siin jonningi ja uurin, et mis info põhjal üleüldse mingi hinnang antakse.

Vähemalt IT valdkonnas, kui minult küsitakse tarkvara hinda, siis puhtalt unistusele saab anda hinnangu +-30%, peale ärianalüüsi (sisulised nõuded, mitte tehniline lahendus) ca 10% täpsusega ja lõpphind peale detailanalüüsi, mis viib selle ca 5% täpsuse peale. Tükihinnana tellides fix hind ei muutu, agiilse arendusena ca 10% siia-sinna kõikumist.
kurmask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 04 Veebr 2016, 11:53
On tänanud: 2 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas kurmask »

Igal juhul olen jõudnud järeldusele, et kõik ise tehes, ca 500€m2, võtmed kätte, ca 1000€m2, ise juhtides ja korraldades, kasutades kõrvalist abi ca 6-700€m2.
Külaline
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kurmask kirjutas: Seepärast ma siin jonningi ja uurin, et mis info põhjal üleüldse mingi hinnang antakse.
Reaalseid hinnaguid tehakse projekti järgi, sest seal on mõõdud, lõiked, asendid kirjas , saab arvutada väga täpselt millised materjalid ja mis mahus on vaja. Projekt kajastab sinu valikuid "standard materjal, paksus", "ilmselt PVC" , "mõistlik kate" . Kui sul ei ole need valikud eelnevalt langetatud, siis mingi hetk peab neid valikuid langetama ja ehituse käigus on hilja neid valikuid langetada. Projekteerimiseks ja planeerimiseks võib vabalt võtta niipalju aega , kui vaja , see võib olla osa ehitusest mis on sama agiilne nagu su tarkvaraarendus.

Projekti võid ju ka ise teha või osta valmisprojekti ja selle põhjal ise eelarvestada ja vajaminevates kohtades tellida eriosade projektid eraldi. NAgu tarkvaraarenduses on ka ehituse olulised usaldus ja partnersuhted ja see usaldus tuleks projekteerijaga leida, siis hoiadki 30% pärast teostuselt kokku. Ilma projektita ehitamine on nagu tarkvaramaailma argipäev kus iga arendaja teeb talle kergemat lahendust mitte ei lähtu lõppkasutaja vajadustest. Tõsi saab ka ilma projektita, aga siis pead sa olema ise selles valdkonnas pädevam ja suutma seda protsessi kontrollida, kõik oma oskuste järgi.

Ei pea kartma , et keegi võtab su projekti ja teeb sellest kopipaste , sa ei pea saatma alati muudetavat alust. Kopipaste kasutamiseks peab ikkagi tegema läbi kogu kadalipu lubade taotlemisels ja mõtlema kas see on see mida ma vajan jne jne. Võid 100% kindel olla ,et sinu väikse maja unelm on teiste jaoks suhteliselt väärtusetu ja erineb teiste unelmatest.

+-30% hinnag sulle ongi maja ehitamisel 1000 eur m2 (kui krunt ja liitumised olemas) ainult selle vahega, et ei ole erilist mõtet alustada, kui ei olda valmis +30 variandiga. Keskmise sissetulekuga pere jõuab sellist tegevust vaid korra elus finantseerida , lased mööda, siis lased mööda selle võimaluse oma pere elust. Muidugi sa ei pruugi olla keskmine võid olla alla ja üle jne, aga mõte jääb samaks. Ehitus on ka üsna stressirikas tegevus, eriti kui plaanid ise käed külge panna, sest see võtab ära 90% sinu ärkevloleku ajast ei ole harvad juhused, kus koos ehitusega jäävad poolikuks ka peresuhted.

Kui sul täna oleks projekt olemas ja eelarvestatud, siis oleks su maja materjalid täna espakist ostes 20% odavamad ja homme jälle 20% kallimad ja ainult lammas ostaks maja ehitamisel kõiki asju letihinnaga jne jne. Panegi nüüd see agiilsus majaehituse perspektiivi kus virtuaalse koodi asemel pead tegelema 10 joodikuga kes tõstavad betoonpaneele, kive, löövad naelu ja keeravad kruve, teevad vigu. Peale igat sprinti on seal tehtut olematuks muuta üsna kulukas ja ennem igat sprinti peaks olema olemas materjalid millega sprintida ning teda mida ja kuhu täpselt (sageli millimeetri täpsusega) paigaldatakse, et oleks võimalik ka tehtu kvaliteeti kontrollida. See teine sprint mis käib hankimisel , kontrollimisel ja manageerimisel on tunduvalt kiirem, kui ehitusmehe sprint reaalsete ehitustegevustega milles ollakse üsna vilunud.
Külaline
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kurmask kirjutas:Igal juhul olen jõudnud järeldusele, et kõik ise tehes, ca 500€m2, võtmed kätte, ca 1000€m2, ise juhtides ja korraldades, kasutades kõrvalist abi ca 6-700€m2.
projekt te ära , siis võibolla suudad nendes raamides püsida.
kurmask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 04 Veebr 2016, 11:53
On tänanud: 2 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas kurmask »

Tänan, paremat kokkuvõtet selle teema lõpetuseks poleks osanud ise kirjeldada.

Hinnangud 500/m2 ja 1000€/m2 +- 30% (500m2 puhul pigem ainult + variant võimalik) annavad piisava arusaama, mis see lõpptulemus võib maksma minna.

Parimate soovidega,
Urmas
Külaline kirjutas:
kurmask kirjutas: Seepärast ma siin jonningi ja uurin, et mis info põhjal üleüldse mingi hinnang antakse.
Reaalseid hinnaguid tehakse projekti järgi, sest seal on mõõdud, lõiked, asendid kirjas , saab arvutada väga täpselt millised materjalid ja mis mahus on vaja. Projekt kajastab sinu valikuid "standard materjal, paksus", "ilmselt PVC" , "mõistlik kate" . Kui sul ei ole need valikud eelnevalt langetatud, siis mingi hetk peab neid valikuid langetama ja ehituse käigus on hilja neid valikuid langetada. Projekteerimiseks ja planeerimiseks võib vabalt võtta niipalju aega , kui vaja , see võib olla osa ehitusest mis on sama agiilne nagu su tarkvaraarendus.

Projekti võid ju ka ise teha või osta valmisprojekti ja selle põhjal ise eelarvestada ja vajaminevates kohtades tellida eriosade projektid eraldi. NAgu tarkvaraarenduses on ka ehituse olulised usaldus ja partnersuhted ja see usaldus tuleks projekteerijaga leida, siis hoiadki 30% pärast teostuselt kokku. Ilma projektita ehitamine on nagu tarkvaramaailma argipäev kus iga arendaja teeb talle kergemat lahendust mitte ei lähtu lõppkasutaja vajadustest. Tõsi saab ka ilma projektita, aga siis pead sa olema ise selles valdkonnas pädevam ja suutma seda protsessi kontrollida, kõik oma oskuste järgi.

Ei pea kartma , et keegi võtab su projekti ja teeb sellest kopipaste , sa ei pea saatma alati muudetavat alust. Kopipaste kasutamiseks peab ikkagi tegema läbi kogu kadalipu lubade taotlemisels ja mõtlema kas see on see mida ma vajan jne jne. Võid 100% kindel olla ,et sinu väikse maja unelm on teiste jaoks suhteliselt väärtusetu ja erineb teiste unelmatest.

+-30% hinnag sulle ongi maja ehitamisel 1000 eur m2 (kui krunt ja liitumised olemas) ainult selle vahega, et ei ole erilist mõtet alustada, kui ei olda valmis +30 variandiga. Keskmise sissetulekuga pere jõuab sellist tegevust vaid korra elus finantseerida , lased mööda, siis lased mööda selle võimaluse oma pere elust. Muidugi sa ei pruugi olla keskmine võid olla alla ja üle jne, aga mõte jääb samaks. Ehitus on ka üsna stressirikas tegevus, eriti kui plaanid ise käed külge panna, sest see võtab ära 90% sinu ärkevloleku ajast ei ole harvad juhused, kus koos ehitusega jäävad poolikuks ka peresuhted.

Kui sul täna oleks projekt olemas ja eelarvestatud, siis oleks su maja materjalid täna espakist ostes 20% odavamad ja homme jälle 20% kallimad ja ainult lammas ostaks maja ehitamisel kõiki asju letihinnaga jne jne. Panegi nüüd see agiilsus majaehituse perspektiivi kus virtuaalse koodi asemel pead tegelema 10 joodikuga kes tõstavad betoonpaneele, kive, löövad naelu ja keeravad kruve, teevad vigu. Peale igat sprinti on seal tehtut olematuks muuta üsna kulukas ja ennem igat sprinti peaks olema olemas materjalid millega sprintida ning teda mida ja kuhu täpselt (sageli millimeetri täpsusega) paigaldatakse, et oleks võimalik ka tehtu kvaliteeti kontrollida. See teine sprint mis käib hankimisel , kontrollimisel ja manageerimisel on tunduvalt kiirem, kui ehitusmehe sprint reaalsete ehitustegevustega milles ollakse üsna vilunud.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

avar magamistuba, kus on ruumi piisavalt, et teha joogat, seinakapp, uks terrassile (eelistatud maani akendega lahendus terrassile)

Tegime aastaid tagasi ühte maja, nii 300 m2 ja natuke peale. Seal oli akende (osaliselt põrandani ja sealt väljapääs terassile) ja välisuste hinnapakkumine 120.000.- eur.

Ole oma soovides optimist.

Toomas.
eksole
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas eksole »

Üks pere liige mõnuleb vannis, teine paneb kõrval kangi...

Saun teises majas - talvel vaja käija 10 korda edasi tagasi, pane aga riidesse ja võta riidest lahti, lapsi vedada kasuka sees nagu tsaariajal...
kurmask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 04 Veebr 2016, 11:53
On tänanud: 2 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas kurmask »

eksole kirjutas:Üks pere liige mõnuleb vannis, teine paneb kõrval kangi...

Saun teises majas - talvel vaja käija 10 korda edasi tagasi, pane aga riidesse ja võta riidest lahti, lapsi vedada kasuka sees nagu tsaariajal...
Kirjeldad väga veidraid probleeme. Saunamaja on ikka eesruumiga ja pole ma veel 32 eluaasta jooksul pidanud kaaslasega WC'd jagama, kui vannis olen..
Kellukas
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas Kellukas »

Tean mida sa tunned, ja tunnen kaasa. Olin ise samas olukorras aasta tagasi, hetkel ehitus käib ja näen reaalsust, kuidas kulud kujunevad.

Maja Ruudu hinna küsimine on umbes sama nagu uue auto kilohinna küsimine - sõltub lõpututest valikutest: 1) Maja disain ja tehnilised sõlmed - mul tuli avar planeering ja konstruktiivselt ebasobivas kohas trepiauk, mis eeldas valatud vahelaeg. Ka puitmajal võivad silded suureks/kalliks minna.
2) hoone kuju - iga nurk teeb kallimaks maja.
3) pinnas. Võib tekkida olukord, et pead tegema suure plaadi, samas teisel pinnasel lao 3 rida kive ja vundament olemas.
4) Aknad. avade suurus muudab eksponentsiaalselt kallimaks nende täite. Kas oled selline ökojooga mees kellel peab olema puit(alu?) aken või muidujoogmees kellel kõlbab ka plastraamist välja vaadata. Vaata, et pärast ei kahetse valikut! hinnavahe kuni 3x sama soojapidaval aknal.
5) Katus - plekk koliseb, kivi on igavene. Hinnavahe 3x.
6) Kalliks lähevad asjad siis kui hakkad kalluri asemel kilekotiga asju tooma. Kõik sisustusküsimused - hinnavahed võivad olla 10+ kordsed.

Ja päevalõpuks oleneb kõik millise ehitaja otsa satud. Mõned küsivad nii, et ikka natuke häbi oleks, teised küsivad mõistlikult aga on sosssepad. Leida hea hinna/kvaliteediga tegijad on väga oluline.

Arvesta, et sinna metsa peavad sul ka ehitajad kohale sõitma + materjal kohale sõitma ja see kõik maksab natuke rohkem kui linnas ehitades.

1000 ruudust + km on harju keskmine mõistlik eeldus, millele tasub +30% riskitsenaarium teha.
kurmask
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 04 Veebr 2016, 11:53
On tänanud: 2 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas kurmask »

Ei arvagi, et maja ehitamine väga lihtne on ja hinnaskaala ei ole ka korteriga võrreldev. :)
Aga samas arvan ka, et küsimus inimese poolt, kes pole ühtegi maja ehitanud, ei peaks kohe vastu hambaid saama. ei ole ühtegi selget lihtsat kohta, kus saaks aru, mida majaehitus tähendab.
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Mainiks lihtsalt selle ära, et kesiganes sinu kallihinnalist projekti ka vaataks, arvaks ta igal juhul: "noooojah.... endale sellist jama muidugi ei ehitaks, aga noh.... hea küll....".
Seega, on see hirm, et keegi sinu eriprojekti varastama hakkab, ikka suht naeruväärne.
vanaema on sul veteran...
.maja.
külaline

Re: Eramaja, 100m2, puidust, metsa

Lugemata postitus Postitas .maja. »

Korralik maja. (mõningad näited valikutest, mis iseloomustaksid kirjeldatavat maja: plaat 12eur/m2, parkett 20eur/m2, puitalumiiniumaknad, gustavsberg nautic, aco rennid, terrass, õhk-vesi küte, põrandaküte jne..)
nulltsükkel 100eur m2
karp, avatäited, eriosad ja välisviimitlus 600eur m2
sisetööd, viimistlus ja sanitaartehnika 300eur m2
firma kasum, juhtimiskulud, objektikulud 300eur m2
Lisandub käibemaks.
200m2 maja ca 1200+km
300m2 maja ca 1100+km
400m2 nt paariselamu 900-1000+km

tööde kestvus 5-6kuud
töötundide arv.- 3000-4000h
kui teed ise, susserdad maksudega jne, siis saad vastavad arvutused maha liita.
pigem arvan, et kui võtad hinnapakkumised ehitusfirmadelt siis alla 1400eur/m2 + km ei saa..
Vasta