Väikese maja ehitus- reaalne hind?

siin arutletakse selle üle, palju tööd või materjalid maksavad. Tööpakkumisi siia mitte teha!
uusmaja
külaline

Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas uusmaja »

Kuna ma ise ehitushindadest teadlik pole, siis kes oskab öelda, kas 58 000 tuhande euroga saaks kivist maja püsti(milliest, ei tea veel)? Maja ei pea olema mitmesaja ruudune. Olgu öeldud, et krunt on olemas, vesi ja elekter ka krundil. Muidugi ise eelistaks 1 kordset, aga kahekorde hoiaks krundi pinda kokku, seda üle 1000 kusagil.
dumbuser
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3777
Liitunud: 08 Jaan 2008, 23:08
On tänanud: 11 korda
On tänatud: 79 korda

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas dumbuser »

Umbes sama loll küsimus : kas ma saan bensiiniga hakkama ? Kuni sa ei tea selle maja kohta mitte midagi siis on kaks vastust. Jah saab hakkama ja jääb ülegi. Teine vastus on, et ei saa hakkama ja jääb puudu kah veel.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Saab .... üldjuhul .... kui soovid mõistlikud on ..... ja õnne ka on ...... ja mõistust oma ehitusalast mõistmist adekvaatselt hinnata ..... ning kui soovid sättida võimaluste järgi .... aga ei pruugi.
Külaline
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

900-1200 eurot m2
Martink
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 11 Mai 2010, 10:34

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas Martink »

Võtmed kätte alates 700.- ruutmeeter.
Külaline
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Martink kirjutas:Võtmed kätte alates 700.- ruutmeeter.
Ja mis energiamärgise selle raha eest majale saab?
eelarvestaja
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 10 Sept 2012, 20:44
On tänanud: 1 kord

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas eelarvestaja »

Martink kirjutas:Võtmed kätte alates 700.- ruutmeeter.
Pigem siiski 850 eurot/m2. Muidugi hind sõltub suuresti ka siseviimistlusest, tehnosüsteemidest ja muudest nn. nipsasjadest.
Martink
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 11 Mai 2010, 10:34

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas Martink »

eelarvestaja kirjutas:
Martink kirjutas:Võtmed kätte alates 700.- ruutmeeter.
Pigem siiski 850 eurot/m2. Muidugi hind sõltub suuresti ka siseviimistlusest, tehnosüsteemidest ja muudest nn. nipsasjadest.
800 eurot rm võtmed kätte ehitab valmis maja koos maaküttega, vastab energiaklassile A (2013norm)
hallunt
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 08 Juul 2010, 12:47

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas hallunt »

700-800 EUR m2 eest saab armetu kuudi, mis on tehtud kõige odavamatest materjalidest, küttesüsteemiks eleker või õhk-soojuspump ning loomulikult on materjal ostetud "trikitades" ilma km-ta ning makstud meestele sulas mustalt. Ehitatakse olematu tasemega projekti alusel ning kohapeal ehitaja siis nuputavad lahendusi välja.

Vähegi korraliku maja m2 hind on täna vähemalt 1200 - 1600 m2

Soovitan soojalt neid 700 - 800m2 EUR mehi mitte tõsiselt võtta. A kvaliteediga maja nii siseviimistluses kui tehnilistes lahendustes ei ole võimali nii odavalt ehitada.
gisela
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 03 Dets 2012, 22:38
On tänatud: 1 kord

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas gisela »

700-800 eest saab maja küll kuid eriosad on minimaalsed. See tähendab el. kütet ja nii edasi. Mida väiksem on maja ruutmetraaz seda kõrgem on ruudu hind, sellega tuleb arvestada. Kui kasutada mõistlikuid lahendusi, et ekspluatatsiooni käigus arved ei tapaks ja igas toas oleks rohkem kui üks pistik ning valgusti siis jääb 700-800 nadiks. Peale selle ei tahaks ka kilekotis magada, mingi õhuvahetus võiks ka olla, aga need lihtsad asjad kõik maksavad. Maja kõige kallimad kohad on märjad ruumid ja köök, ning mida väiksem on maja seda väiksema pinna peale nad jagunevad.

Siit ka isiklik järeldus, see kes pakub 700-800 eurist m2 maja ei suuda tagada mõistliku ekspluatatsiooni kulu aga see ei ole ka nende mure, sest ega nemad seda ei maksa.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tere!

Saab muidugi maja ja võib saada ka marmorist põrandatega. Aga maja on lihtsalt selle võrra VÄIKSEM, näiteks 45 ruutmeetrit. Kui siin hüütakse välja ca 1000 eurot ruutmeeter võtmed kätte keskmise hinnaklassi materjalide pealt, siis saaksid ca 60 ruutmeetrise majakese. Kuna ei ole teada, milleks ja kellele, siis võib see olla täiesti piisav. Kui oled vanem inimene koos kaasaga, lapsed pidevalt külas ei käi, siis milleks suuremat maja ehitada, milles toad tühjad ja kõle nagu tondiloss, tüütu koristada ja kallis üleval pidada.

Mõned mõtted lisaks veel juurde. Kui sul on see 58000 hetkel vabalt olemas, ehitagi 60 ruudune majake, aga sellise mõttega, et vajadusel saad hõlpsalt suuremaks ehitada (arvestada ruumide paigutuse, konstruktsioonide, kütte, elektri, vendi asjad nii, et saaks vajadusel hõlpsalt laiendada). Üks võimalus, mida ise ka aastake tagasi kaalusin, oli osta vana heas korras tahutud palgist maja ja see lasta uues kohas vundamendile püsti panna. Plaan aga jäi sinna taha, et oleks pidanud linnast välja krundi ostma lisaks ja mõte 30 aastasest alenust ajas südame pahaks. Ma ei tea, kas ja kui palju see soodsam tuleks, samuti, sa ise soovid ilmselt kivimaja. Alati tasub ka vaadata enda elustiili: kas sa tahad suurt ja uhket maja peene mööbli ja kalli viimistlusega, et selle soetamise laenu pärast järgmised 30 aastat laenu orjata või võtad väiksema pinna ja optimaalsed materjalid ning saad teha enda elus ka muud, kui laenu teenindada (näiteks maksta laenu 15 aastaga ära ja minna seljakotiga rändama, teha vähem stresiirohket tööd, võtta palgata puhkust jms).

Ja miks selline summa, kas maksimaalne laenusumma on 58 000 või on see raha juba olemas ja laenu saaks juurde võtta. Kui see on maksimaalne laenusumma 30 aasta peale, siis ma ei riskiks hetkel seda laenuna välja võtta ja hakata hurraaga ehitama. Majanduslik olukord on kesine, kui see paraneb, sõidab euribor jälle üles ja ootamatuid kulutusi tuleb alati (mina planeerisin toruliitmike peale 50 eurot, läks 150, sest esimest korda paigldasin valesti).
Erinevad on ka inimeste soovid. Mulle meeldib elada Tallinnas (Nõmmel remondime korterit vanas puumajas: 45 ruutu, saime 27000 ja laen 10 aastat, tahaks 4 aastaga tagasi maksta, krunt 1000 ruutu nelja korteri peale), sest töötame linnas, tahame väljas käia ja inimestega suhelda, ei viitsi hommikul autoga mässata. Mõned sõbrad just elavad põllu peal, ümberringi tühi väli. Kolisid sinna sest sinna said ehitada sellise maja nagu tahtsid, suure ja uhke, 250 ruutmeetrit kolmele inimesele´, laenusumma on müstiline. Samas saad nende jutust aru küll, et kui õhtul kell 16.00 on väljas kottpime, siis emal on lapsega ikka maru masendav seal majas kükitada keset talve.


Nii see elu on. Kes tahab olla tähtis mees ja länkariga sõita (loe: teha nui neljaks äri), kellele sobib vähem stressi tekitavam töö ja Kia ceed ajab ka asja ära. Aga alati on erandeid!!!
ehituskoda
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas ehituskoda »

Kui on huvi siis 800 EURi/m2 saame hakkama.
Võtmed kätte lahendus.
Hinnas ei sisaldu mööbel.
kui tõsisem huvi siis peaks olema projekt -siis saame pakkumise koostada.
olle@ehituskoda.eu
Külaline
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere. Ehitushind sõltub suuresti kasutatavatest materjalidest, mis määrab ära ka lõpptulemuse. Seega võib hinnavahemik kõikuda näiteks 700eur/m2 - 2000 eur/m2. Tavaline ''keskmine'' Eesti kivimaja ja korraliku soojapidavuse ning energiaklassiga ehitushind, millega Meie reaalselt ka ehitame on vahemikus 800eur/m2 - 900 eur/m2. Kui huvi võtke ühendust info@ph7.ee.
insap
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas insap »

Tere, vastus on ühene, loomulikult saab. Minu jaoks on see läbikäidud etapp. Maja on 1.5 kordne, puitsõrestikhoone, suurus 110 m2, soojustuseks kivivill ( ei aktsepteeri muud soojustust ), küttesüsteem-lokaalne keskküte( viadrus katel ), katus- plekkkatus teraskivi , vooder- puitvooder, maja sisetemperatuur oli suurte külmadega (kaks aastat tagasi ) täiesti talutav +23 kraadi. Küttekulu oli siis ca 3.0 T aastas.
Antud jutt käis puitmaja kohta ja maja lõpphind kujunes soodsamaks, kui välja hõigatud hind.

Hetkel tegelen hoonete projekteerimise ja eelarvete koostamisega ( see kõik, mida pakutakse on palju odavam ). Kõige aluseks on korrektne ehitusprojekt ( maja ei ole võimalik ehitada nn. ilupiltide järgi - kahjuks on see 21 sajandi eesti vabariigi ehituspraktika ) koos kõigi kooskõlastustega , detailne kalkulatsioon ja sellest kinni pidamine. Vajaduse korral minu igakülgne abi.
Mari1001
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas Mari1001 »

insap kirjutas:Tere, vastus on ühene, loomulikult saab. Minu jaoks on see läbikäidud etapp. Maja on 1.5 kordne, puitsõrestikhoone, suurus 110 m2, soojustuseks kivivill ( ei aktsepteeri muud soojustust ), küttesüsteem-lokaalne keskküte( viadrus katel ), katus- plekkkatus teraskivi , vooder- puitvooder, maja sisetemperatuur oli suurte külmadega (kaks aastat tagasi ) täiesti talutav +23 kraadi. Küttekulu oli siis ca 3.0 T aastas.
Antud jutt käis puitmaja kohta ja maja lõpphind kujunes soodsamaks, kui välja hõigatud hind.

Hetkel tegelen hoonete projekteerimise ja eelarvete koostamisega ( see kõik, mida pakutakse on palju odavam ). Kõige aluseks on korrektne ehitusprojekt ( maja ei ole võimalik ehitada nn. ilupiltide järgi - kahjuks on see 21 sajandi eesti vabariigi ehituspraktika ) koos kõigi kooskõlastustega , detailne kalkulatsioon ja sellest kinni pidamine. Vajaduse korral minu igakülgne abi.

Tere!
Oleksin huvitatud teiega lähemalt suhtlemisel maja ehitus teemal. Kas oleks võimalik meili aadressi saada.
OEO
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas OEO »

Minul on kulunud 108K ja hiljuti sain nö karbi kokku. 149 m2, ühekordne, aeroc375, kaabeldus tehtud, elekter-torud olemas, bet.põrand ka, maakütte torud maas, pump ostmata, sisaldab ka krundi hinda (10K) ja vajalikke tööriistu. Töötasudena olen maksnud välja sellest 20,3K, ise olen igal pool abiks olnud, varasem ehituskogemus endal on nullilähedane. :D
ostuhuviline1
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas ostuhuviline1 »

OEO kirjutas:Minul on kulunud 108K ja hiljuti sain nö karbi kokku. 149 m2, ühekordne, aeroc375, kaabeldus tehtud, elekter-torud olemas, bet.põrand ka, maakütte torud maas, pump ostmata, sisaldab ka krundi hinda (10K) ja vajalikke tööriistu. Töötasudena olen maksnud välja sellest 20,3K, ise olen igal pool abiks olnud, varasem ehituskogemus endal on nullilähedane. :D
Mis hinnaga see maja müüki läheb?
OEO
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas OEO »

Seda maja vaid pärandatakse, vähemalt ühe korra. Mis lapsed sellega edasi teevad on juba nende otsus.

Enne ehitamist vaatasin ka ise pikalt-pikalt müügiks tehtud maju. Viimased on tehtud igast võimalikust kohast kokku hoides, nii, et heaks elamiseks nad kahjuks kõlbulikud pole. Ehitamine on tegelt paras närvikulu, mis müügimaja ostes jääb kulutamata.
huviline2
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas huviline2 »

OEO kirjutas:...Töötasudena olen maksnud välja sellest 20,3K...
Kas ka kopameeste, autojuhtide, kraanajuhtide, projekteerijate, geodeetide, elektrikute, torumeeste jne töötasud või mõeldud siin vaid üldehitustööliste töötasusid 20,3K sees?
OEO
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas OEO »

Elektriku ja torumehe töötasu on sees.

Masinate ja transpordi tasu ei ole sees - liiga keeruline oleks jagada seda masina amortisatsiooniks, kütuserahaks ja töötasuks.
Geodeetide, geoloogide ja projekteerijate tasud ka ei ole sees - nende eest makstud raha lugesin dokumentatsiooni, informatsiooni tootmiseks, mis pole justkui maja reaalne ehitus platsil. Ei teagi kuidas päris õige oleks. Esmane arvestuse eesmärk ongi arvestada kui palju kogu värk kokku maksma läheb.
Külaline
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

OEO kirjutas:... Masinate ja transpordi tasu ei ole sees - liiga keeruline oleks jagada seda masina amortisatsiooniks, kütuserahaks ja töötasuks.
Geodeetide, geoloogide ja projekteerijate tasud ka ei ole sees - nende eest makstud raha lugesin dokumentatsiooni, informatsiooni tootmiseks, mis pole justkui maja reaalne ehitus platsil. Ei teagi kuidas päris õige oleks. Esmane arvestuse eesmärk ongi arvestada kui palju kogu värk kokku maksma läheb.
Huvitav kui sa neid ülalloetletud kulusid maja ehituse maksumuse sisse ei arvestanud, siis, kus kohast pidid need rahad tulema? Kusagilt mõnest heategevusfondist või? Kõik, ikka kõik tuleks kalkulatsiooni sisse kirjutada, ka igatsugu riigilõivud ja altkäemaksud samuti. Need viimased võiks kuhugi transpordikulude reale ära peita. :)

Urmas
tra urmasr
külaline

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas tra urmasr »

milles on mustatöölise probleem. kardab, et rahavood kuivavad kokku ja peab AUSALT tööle hakkama :jooma
Andruxa_xa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Mär 2014, 16:59

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

Lugemata postitus Postitas Andruxa_xa »

Re: Väikese maja ehitus- reaalne hind?

PostitusPostitas tra urmasr » 01 Dets 2013, 21:25
milles on mustatöölise probleem. kardab, et rahavood kuivavad kokku ja peab AUSALT tööle hakkama :jooma

tra urmasr
külaline

Ma ei tean kuus sa nägid see. Võib olla- see oli jodikud või oferistid. Ma tööetan juba 10 astat , ehitan 10 astat . Ja ma näen ainult 1 problem -see on teie ametlik süsteem. Tead miks? Selle pärast et, - vaja ehitama maja, klient helistab firmas; see firma räkib et kõik on JAH, ja võtab proekt; Aga firmas ei ole vaba inimesed- MIS TEHA? AAAAA, muidugi , tuttaval on ka ehitus firma - Ja ta helistab edasi , Proekt läheb kaa edasi. Aga see firma kuhu ta helistas ei tööetab juba 2 astat .NOH aga ehitusmestele numrid tal on(SEE ON MUSTAD TÖÖ MEHED). JA MIS TA TEEB -TA HELILISTAB MULLE JA RÄKIB:-TEE MULLE HINNA PAKKUMINE, noh.... ei ole väga kallis, muidu klient on taaavaline:)
OK -: Ma saan aru, teen talle pakumimine
-Ta helistab tagasi, ja tead, et tall on juba 20 % on olemas
-Aga klient võtab hind 3 või 4 korda suurem kui mina teegin
-JA MINA EI TÖÖETAN ametlik. Aga ten see tööd , mis nad võtsid ametlik

ja rägi nüüd mulle ; kus on õige süüstem ...----MEE- Mustad töömehed kes teeb hea hinnad
----Või teie AMETLIK SÜSTEM

P.S Ma vabandust , kui ma kirjutasin ei ole õige, mina ei ole eestlane.
Aga ma kinnitan teile, -ma ei nägin rahuldamata inimesed, kus tööetavad must töölased
Vasta