Salvkaev + Veeautomaat

Ruudukas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 04 Apr 2021, 22:02

Salvkaev + Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas Ruudukas »

Tere!

Seineb mure selles,et mul salvkaev sügavusega 10m+1m vett. Kuna krunt sai soetatud ja lähi aastatel elamist ei tule, pole probleemi ka vett majja saada. Nimelt on mul antud toode olemas https://www.hansapost.ee/et/aed-ja-toor ... _188d5cd2/ .Ma loen juhendist välja,et antud isend vett üles üldse ei tõmba. Millist pumpa mul oleks vaja mis toidaks siis seda eelnevalt välja toodud automaati. Mõte oleks see,et automaatika ka toimiks,ja alumine pump siis hoiaks survet. Ma loodan,et on minust aru saada. Daewoo jääks majandama kaevukaanelt.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Salvkaev + Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Andmetes ju kirjas, et maksimaalne pumbatav sügavus 8m. See peaks tähendama, et kirjade järgi paned oma pumba kaevu, vähemalt 2+m allapoole ja vesi peaks tulema. Arvestades tundmatu firma nime siis ise paneks kindluse mõttes pumba vähemalt 5m maapinnast allapoole ja see peaks lahendama su probleemid. Pole vaja mingit lisapumpa. Samas, kui sul vaja seda vaid kord nädalas kätepesuvee pumpamiseks siis on kordades lihtsam kasutada kas ämbrit või osta 25.- eest Malõš ning seda soovikorral sisse-välja venitada.
Torutööd Tartus 56 932 898
Marek_R
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 07 Sept 2020, 09:11

Re: Salvkaev + Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas Marek_R »

Variant on kasutada uputatavat veeautomaati. Näiteks https://torujyri.ee/et/170-uputatavad-veeautomaadid.
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Salvkaev + Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas ping »

pikk88 kirjutas: 05 Apr 2021, 08:17 ... või osta 25.- eest Malõš ning seda soovikorral sisse-välja venitada.
Kui "Malõš" nime all on mõeldud vibropumpa, siis seda ei tohi kaevus kasutada, sest see ajab vibratsiooniga kaevu umbe.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Salvkaev + Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

Võib ajada aga ei pruugi. Ma tean mitut kaevu, kus juba aastaid on kasutatud, kuid umbeminekust pole veel märki. :hello:
Torutööd Tartus 56 932 898
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4376
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 85 korda
On tänatud: 217 korda

Re: Salvkaev + Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas ping »

pikk88 kirjutas: 12 Mai 2021, 08:27 Võib ajada aga ei pruugi. Ma tean mitut kaevu, kus juba aastaid on kasutatud, kuid umbeminekust pole veel märki. :hello:
Ja kas see on mõjuv põhjus kellelegi halba soovida?

Mina tean mõnda (suvila)kaevu, kus kevadel ämbriga vett võttes või vibropumpa harva kasutades on selge vesi sees aga kui vibropumbaga hakatakse pidevalt kastmis- ja pesuvett võtma, siis on vees selline sade sees et juua ega toidutegemiseks see vesi enam ei kõlba ja iga mõne aasta tagant on vaja kaevu puhastada.

Ehk nädalavahetuseti puhkamas käies kannatas vesi kasutada, aga kui kuu järjest suvilas elada, siis muutub vesi joogikõlbmatuks ja joogivesi tuleb mujalt tuua.

Ka neile polnud keegi öelnud, et joogivee kaevu selline pump ei kõlba, kuna peksab vees levivate vibratsioonilainetega setted põhjast üles ja kuna lained levivad mööda vett, siis vesi kannab veesoonest pidevalt setteid kaevu juurde.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: Salvkaev + Veeautomaat

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

No nüüd peaks siin teemas ju infot selle kohta piisavalt olema. Vabandust, et ei taipanud ise seda siia lisaks kirjutada, kuid pole nüüd see vibropump ka nii jube riist, et seda meeleheitlikult vältima peaks ning ainult ämbriga vett tuleks vinnata. Mis sellest, et kuurinurgas pump vedeleb. Mäletan, et kui kunagi aastaid tagasi sellest võimalusest kuulsin siis olen tegelikult sellest saadik huviga oodanud, kuna ise säärase kaevu otsa komistan. Puhtinimlikust uudishimust tahaks säärast kaevu näha. Senimaani pole õnnestunud. Mis muidugi ei tähenda, et neid olemas pole. Kõigil kaevud töötavad,kelle juures sinna asja on olnud kuid sellest kaevupesemisest on vist küll kõva äri tehtud. Kõik kindluse mõttes tahavad puhastada. Hiljaaegu oli isegi mu üleaedne omale kaevupuhastajad kohale tassinud. Spetsialistid olid püstihädas, sest pump ei jõudnud kaevu tühjaks lüüa, kuid puhastamise eest oli vist raha juba kätte saadud. Peale tunniajast pumpamist käis teemaarendus, et kas tuua uus ja võimsam pump või lugeda sellega asi lõpetatuks. Ei teagi millega see trall neil seal lõppes, kuid sain teada, et naabri kaev on 17m sügav ja seal oli vett 5 meetri jagu.
Torutööd Tartus 56 932 898
Vasta