Puurkaevu pumba probleem

renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

Puurkaevu pumba probleem

Lugemata postitus Postitas renks »

Ma ei osanud paremat pealkirja panna, aga üritan võimalikult täpselt olukorda kirjeldada.
Algul tundus lihtne ja selge probleem, aga on tekkinud kahtlused.
Mul on väike maamaja, suvemajana kasutusel. Talviti 2-3x kuus ndllõppudel.
2017 tehtud puurkaev, 45m sügav, grundfos pump (mudeli jään võlgu), hüdrofoor, elektrooniline rõhuregulaator kaevumajas soojas kastis, toas elektriboiler. Toas hoian plussi.
Nädal tagasi läks jamaks, keskpingeliinis oli mingi problo, kõigis faasides napp 100V.
Peale selle korda saamist pump üle 0.8 pumbata ei jõudnud, tuppa ei jõudnud midagi.
Tundus lihtne, Elektrilevi tunnistas süüd ja on valmis pumba remondi v uue kinni maksma.
Täna tulin siia, lükkasin prooviks pumba taha. Keris kohe rõõmsalt rõhu ca 2,5 peale (regulaatoril on vahemik 2-3). Toas oli kraan lahti, vett purskas.
Siis läks imelikuks.
Lükkasin segisti kinni, boileri ükerõhuklapist hakkas vett tulema. Segisti lahti, ei tulnud.
Panin tuppa tuleva trassi kraani kinni, kontrollisin hüdrofoori rõhku, see oli ca 2,5.
Lasin uuesti trassi kraani lahti, regulaatori peal kukkus rõhk 0,1 peale, pump läks küll käima, aga erilist midagi ei toimunud, vaevaliselt vedas 0,2 peale. Siis jäi vakka, põlema jäi tuluke Dry running/Over pressure.
Nüüd sügan siin kukalt.
On mul siin multiprobleem või võib too pihta saanud pump ikkagi ise kõike seda nalja põhjustada?
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Puurkaevu pumba probleem

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Sul on ehk CU301 juhtplokiga. Mul läks ükskord selle küljes olnud rõhuandur lolliks. Aga kuna sa mainisid, et elekter jamab siis vblla on bloki enda sees midagi nihu. Kutsus spetsid, nad suudavad CU301 plokist IR'iga veakoode jms. lugeda.
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

Re: Puurkaevu pumba probleem

Lugemata postitus Postitas renks »

Jah, spetsidega on räägitud, need on hetkel talveunes, ei taha nii külmaga välja tulla. Eks kannatan natuke aega ära. Seniks olen ise katsetanud.
Eelmine pühapäev jäi asi nii, et rõhk oli ilusti üleval, püsis ka kraani avamisel (st kukkus kuskil 1,8 peale, pump käivitus ja lõi ilusti ca 2,7 peale lahtise kraaniga).
Täna tulin, vaikus, rõhk 0, Dry running tuli põleb. Relee pealt käsitsi käivitades hakkas pump tööle, rõhk ei tõusnud üldse. Jätsin asja sinnapaika ja toas kraani lahti. Mingi aja pärast hakkas vett täiega tulema. Lükkasin kraani kinni, läksin vaatama. Rõhk 2,7 , kraani avades kukkus kohe nulli, sulgedes tõusis üsna kepsakalt 2,6 peale tagasi, rohkem mitte, kuigi pump töötas edasi.
Vahtisin seal natuke ämblikuvõrke laes, liigutasin kraani, siis äkki ei kukkunud enam nulli, kukkus 1,7-1,8 peale, pump käivitus, vett purskas. Kraani sulgedes jäi ilusti sinna 3 juurde. Hetkel siis toimib.
Mõtlesin algatuseks selle rõhurelee ära vahetada, ulme kirves ei ole- https://rentax.ee/shop/pumbad/tarvikud- ... igukaitse/
Aga tundub tõesti loogilisem, et pumba enda juures on midagi nihu.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puurkaevu pumba probleem

Lugemata postitus Postitas Urmas »

renks kirjutas: 20 Veebr 2021, 21:31 Jah, spetsidega on räägitud, need on hetkel talveunes, ei taha nii külmaga välja tulla.
Ei tea küll kus kandis sa elad, aga vihjena võin mainida, et proovi helistada/kirjutada siinsele kasutajale Toomas. Ta on üpris abivalmis inimene, aga ega ta ilma rahata vist tööd ei tee. Foorumis kirjutamise ja nõu andmise eest ta kindlasti raha ei võta! ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
janx4
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Juun 2010, 10:27
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Puurkaevu pumba probleem

Lugemata postitus Postitas janx4 »

Mul käis Pumbahooldus OÜ. Igati ok teenindus oli.
renks
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 27 Aug 2008, 19:02

Re: Puurkaevu pumba probleem

Lugemata postitus Postitas renks »

Annan teada, et süsteem tegi ennast ise korda.
Mitte, et sellest kellegile väga kasu oleks, aga muidu jääks lugu nagu lõputa.
Ilmselt oli ikka mingi jäätumisega seotud teema, lõppeks oli ju väljas -10-15 ja vool, st küte puudus pea 20 h.
Vasta