Puurkaevust vesi majja

Spetsjalist
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 13 Mai 2020, 06:03

Puurkaevust vesi majja

Lugemata postitus Postitas Spetsjalist »

Servus!

Mul on seis selline, et tulemas on puurkaev, mis eeldatavasti võib tulla 55-65m sügav ehk pagana sügav ja siis veel 30-40m majast. Süvavee pump ja majja hüdrofoor. Küsimus on selles, et soovin juba majas eelnevalt kõpitsema hakata. Kas kui üks 32 PEM toru vundamendi alt sisse susata, siis mingeid muid asju enam läbi ajama ei pea? Elektri ka samast, agaühest torust piisab ja mutt? Et võin põranda kinni valada jne. Jätan õue mitu meetrit varu. 50 ja hiljem saab masinaga maasse panna?

Tänud kaasamõtlemast.
Spetsjalist

suvaline
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 227
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 6 korda

Re: Puurkaevust vesi majja

Lugemata postitus Postitas suvaline »

Aru ei mõista, miks seda kesktihedat polüetüleeni taga aetakse. Mina kasutaks kõrgtihedusega, aga PE80 materjali (PE100 puhul nõtkumisoht suur, sest seinapaksus väike). Kui arvate, et ühest DN32 torust jääb väheks siis pange kaks. Jooksva meetri hind on odavam, kui hiljem põrandat lõhkuma hakata.

kütja2
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 129
Liitunud: 03 Okt 2014, 07:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Puurkaevust vesi majja

Lugemata postitus Postitas kütja2 »

32 on eramajale täitsa piisav, pane kaks tk,saad teisest hiljem kaabli läbi lükata. Pumba juhtimine jne too kõik siseruumidesse, pump kaevu " sadulaga" endal pärast vähem mässamist ja kaevule mingit maja ei pea ehitama hakkama.

Vasta