Vibropump salvkaevus

Panda2
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 28 Mär 2018, 10:59

Vibropump salvkaevus

Lugemata postitus Postitas Panda2 »

Harjumaal, suvilas umbes umbes viie betoonrõngaga kaev, mida ilmselt salvkaevuks nimetatakse. Põhjavee tase on väga kõrge, kevadeti-sügiseti ja ka vihmasemal suvel peaaegu maapinnani välja, põhjas liiv. Praegusel kuival ajal, kui nädalaid pole sadanud veetase umbes pool meetrit alla maapinna. Ehk siis tegemist veesoonel oleva kaevuga. Paarkümmend aastat tagasi sai sealt kastmiseks vett pumbatud mingi veneaegse pumbaga , mille korpus rippus köitpidi veest väljas ja vette läks umbes pooletolline toru, mille kaudu siis sai vett kätte sai. Vajutasid kummivooliku otsa veidi kinni ja said lähemale või kaugemale kasta või autopesuks veidi survet tekitada. Nüüd tahaks jälle vett soojematel kuudel autopesuks, kastmiseks, jms. kätte saada, ämbriga ei viitsi enam ammutada.
Millist lihtsat lahendust pumba näol võiksid praktikud soovitada ? Kas vibropump (näiteks Rutšejok) tõesti ei sobi, nagu olen kuskilt lugenud, kuna pidavat liiva betoonrõngaste vahelt sisse vibreerima ja kaevu tuksi keerama. Kas see ülalnimetatud veneaegne pump ka mitte tegelikult vibropumbaks ei kvalifitseeru. Mäletan , et ka selle töötamise ajal veepind veidi sillerdas. Kas nn. tühjenduspump , mida K-Rautas müüakse , minu vajadusteks ei sobi , nagu mulle seal müügimees ütles ?
Arvamuste eest ette tänades.
A.S.
külaline

Re: Vibropump salvkaevus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Vibropumb on küll viimane asi, mida kasutada, pigem katseta ikka mõne normaalse pumbaga.
Panda2 kirjutas: 28 Mai 2018, 14:50Kas see ülalnimetatud veneaegne pump ka mitte tegelikult vibropumbaks ei kvalifitseeru.
Vibropumbal ei läinud pumba küljest allapoole mingit toru.
Panda2 kirjutas: 28 Mai 2018, 14:50Kas nn. tühjenduspump , mida K-Rautas müüakse , minu vajadusteks ei sobi , nagu mulle seal müügimees ütles ?
Säherdustel on veesurve üsna olematu, aga hädaga ajab asja ära küll.
 
A.S.
külaline

Re: Vibropump salvkaevus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Panda2 kirjutas: 28 Mai 2018, 14:50mida K-Rautas müüakse
Vaatasin veidikene ja seal tegelikult paistab müüdavat ka selliseid, mis survet annavad.
Näiteks https://www.k-rauta.ee/p/tuhjenduspump- ... 1-1kw/34vh
 
aer0
külaline

Re: Vibropump salvkaevus

Lugemata postitus Postitas aer0 »

Miks vibropump ei sobi, undamise pärast? Oma 4-5 korda odavama hinna kohta teeb tööd mehiselt ju. Laguneda seal ka vist midagi ei saa, nii lihtne konstrui. Mul tõmbas korra mingi peene nööri klapi vahele, kruvisin lahti-kokku ja käib jälle.
A.S.
külaline

Re: Vibropump salvkaevus

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Töötab küll jah ja pumba endaga ei juhtugi midagi. Paraku see pidev raputamine võib hakata seal mingit sodi vms. lahti väristama. Ega tegelikult tõesti ei pruugi sellega seoses midagi paha juhtuda, paraku välistatud pole.
 
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 471
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Vibropump salvkaevus

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Sai soetatud kastmisvee pumpamiseks kuivenduskraavist selline pump https://www.kaercher.com/ee/home-garden ... 55020.html


Teeb soovitud töö ära - kahjuks sai vesi otsa :D Saab vabalt hakkama ka mudaga.
Surve saamiseks tuleb soetada kastmispump, aga need ei kannata sogast vett.
Väidetavalt kui ära regan siis saan ka 5 a garantii.
Vasta