Keldris oleva kaevu sulgemine

keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Keldris oleva kaevu sulgemine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Tere!

Mure on selles, et ostetud majas on keldris kaev (selline, kus raudtoru läheb maasse). Hetkel on vesi selle suure sula tõttu vaid 30-40 cm keldri põrandast allpool seal. Ma arvan, et põhjavesi on ise veidi madalamal, sest keldri põranda alt hakkab vist savikiht. Võimalik, et survega pressib seal torus vee kõrgemaks. Ise olen kahe vahel, kas panna see kaev üldse kinni (linna veevärk olemas ja kaevu hetkel ei kasutagi), või on see võimalik ehitada ringi nii, et surve all vesi enam sisse ei pressiks? Ise ei ole neis asjades väga kodus. Kui kinni panna, kas valatakse lihtsalt betoonist plomm ette? Eelmisest omanikust jäi ka see toru pealt lahti (hüdroforist läheb 32 PEM lihtsalt pealt sisse, mingit katet ei ole). Toru serv on põrandaga tasapinnas. Ja pelgan, et võin teistel vee ära rikkuda, mul pole aimugi, kui sügavale see kaev puuritud on. Osad veel kasutavad oma kaevu vett, enamus siiski ilmselt juba linna oma. Maja on ehitatud 1970ndatel ja kaev ilmselt sellest ajast.
Külaline
külaline

Re: Keldris oleva kaevu sulgemine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minu soovitus, on see kaev konserveerida nii, et sa saaks selle vajadusel kasutusele võtta. Minul ka kaev, kus vee kvaliteet pole parim, aga kuivaga kastmiseks kõlbab küll ja linnale ei pea vee eest maksma
ping
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4429
Liitunud: 28 Jaan 2016, 10:35
On tänanud: 86 korda
On tänatud: 222 korda

Re: Keldris oleva kaevu sulgemine

Lugemata postitus Postitas ping »

Mis läbimõõduga see ava on?
Kaks metall ketast mõni mm avast väiksema läbimõõduga. Alumisele keevitad poldid püsti ja ülemisele kõrvad, et sisse ei kukkuks ja avad poltide jaoks. Vahele paras kummiketas. Kruvid kokku, pistad auku, keerad mutrid nii kinni, et surub kummi tihedalt vastu seinu.
:hello:
Kõik ohutustehnika reeglid on kirjutatud kellegi verega!!!
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: Keldris oleva kaevu sulgemine

Lugemata postitus Postitas keemik »

Jaa, huvitav idee. Selle meetodiga saaks kaevu sulgeda ja vajadusel uuesti avada. Tänase ööga vesi enam ei kerkinud. Paistab, mida lähipäevad toovad.Tahaks keldrisse sauna ka kunagi teha, siis oleks hea, kui ei uputaks.
Vasta