Vesi Laulasmaal

Probleem
külaline

Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Probleem »

Mure järgmine. Kas kellelgi on kogemust või siis soovitusi, kuidas käituda olukorras, kui soovin krundile vett saada kuid erilist infot variantide kohta ei saagi.
Krunt asub Laulasmaal, krundil puurkaevu/salvkaevu pole. Ainus vastus, mille KOVist sain, oli, et puurkaevu rajada ei või. Rohkem nad ei osanud mulle midagi kosta. Uurisin siis AÜ juhatuse käest, kust sain infot, et äkki naaber jagab mulle vett, kui küsin ilusti. Teine variant on võtta vesi AÜ puurkaevust, kusjuures olemas on vaid puurauk, puudub pumbajaam.
Selle puurkaevu kohta ei leia ma kuskilt mingisugust informatsiooni üldse, ei tea, kus täpselt asub.
Okei, kui saangi teada, et asub ca 200m kaugusel krundist, siis trassi rajamine läheb maksma ikka päris suure summa (arvestades, et tegemist on paepinnasega).
Kas sel juhul ongi OK lahendus vesi krundile vedada hiiglasliku maksumuse eest? Alternatiivid puuduvad?
usr1
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 499
Liitunud: 07 Jaan 2009, 12:59
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas usr1 »

KOV on tegelikult suhteliselt savi kas kellegil on vett või mitte.'
Hajaasutuse programi raames peaksid saama toetust , kui asud piirkonnas.
Nüüdsest muutus ka seadus, et ei pea olema lastega pere.

200 jm vett pae sisse maksab tõesti palju + sinna juurde ka veejaam.
Kõik torudest ja kaevetööd
55 118 46
http://www.Torumehed.ee
Probleem
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Probleem »

Tänud vastamast.
Ma nüüd ei tea, kas Laulasmaa suvilaterajoon ka hajaasustuse alla läheb, pigem vast mitte.
Niipalju, kui ma eelmise aasta tingimusi lugesin, siis ma kahjuks ei kvalifitseeru (puudub sissekirjutus antud krundile, sest seal pole hetkel peale kadakate ning rapiku muud midagi).
Aga iseenesest uurida võin muidugi, tänud veelkord.
Palju üldse sellise veevärgi ca rajamine maksta võib? (ca 200m trassi rajamist puurkaevust minu krundini, koos töö ning materjalidega)
Coolhouse
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1001
Liitunud: 12 Sept 2008, 14:19
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 26 korda

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Coolhouse »

(hajaasustus või mitte-see ei oma sisu puuraugu puurimise mõttes)

Teadmatu võib olla ka KOV.
Puurkaevu rajamise korra sätestab Veeseadus. Kord on kõigile omavalitsustele kuid vaid vähesed oskavad sellest mõistlikult teada anda. Nt http://www.tallinn.ee/est/Puurkaevu-projekteerimine
Õigem oleks pöörduda litsentsiga projekteerija poole.
Pole küll kõigest teadlik kuid Laulasmaal on vist probleemid mingite varem rajatud kaevudega.
Kui täita see TLN LV lehel viidatud puurkaevu asukoha kooskõlastamise vorm ja saata valda siis peab vald sellele 10 päeva jooksul vastama, millisest seadusest või määrusest tulenealt ei saa puurkaevu rajada.
Pigem võiks öelda et asjaajamine on nii keeruline et vaevalt ka vallaametnik kõigest õieti aru sai.
Õhk-vesi soojuspumbad, külmseadmed .
Müük, hooldus. info@coolhouse.ee
Probleem
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Probleem »

Arvan, et siin on KOVil pigem õigus, tegemist on tiheasustusega ja nagu mainisite, siis selles piirkonnas on palju ebaseaduslikke kaevusid. Tegemist on ka nõrgalt kaitstud põhjavee alaga.
Aga jällegi, tänud, uurida võin asja ikkagi. Tegelikult ongi arusaamatu, kuidas saab selles piirkonnas müüa krunte, mille vett peal ei ole, küsida nende eest 20+ tuh/eur ning nimetada neid veel elamumaadeks. Veevarianti tegelikkuses põhimõtteliselt ei olegi, küsi naabrilt, ehk ta annab....
Külaline
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga nii see kahjuks on Eesti Vabariigis. Kui ostu-müügilepingut läbi ei loe, siis oled ise süüdi. KOV on kõige süüdimatum asutus üldse. Näiteks nõutakse liitumist kanalisatsiooni trassiga, KUID see trass eksisteerib vaid 2006 aastal vastuvõetud detailplaneeringus. Seda, mis ajaks detail peab olema ellu viidud, kusagil kirja ei ole, seda kas trassid on rajatud - KOV lihtsalt ei tea.
Probleem
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Probleem »

Mul krunt õnneks ostmata. Just samal põhjusel- pole mõtet seda maalappi osta, lihtsalt ostmise pärast, sest ega ma sellega midagi muud peale omamise ette võtta ei saagi. Okei, saaks küll, kui maksaksin trassi rajamise eest sama hinna, mis krundi enda hind (vist? ma ei teagi palju see maksma läheb, odav ta igal juhul pole).
Ühesõnaga, tundub, et vist jääb ostmata see krunt ning Laulasmaale üldse minu eelarvega seega sobivat krunti ei saa, kus on veevõimalus.
Expert
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 365
Liitunud: 16 Mär 2010, 22:10
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 18 korda

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Expert »

Pole minulgi midagi lohutavat lisada.Paar aastat tagasi sai sealkandis kliendil suvilat remonditud.
Üldiselt kuna tegemist suvilarajooniga, siis toimis asi nii : AÜ puurkaevust-pumplast oli enamusel PEM toruga mööda paepinda veetud vesi krundile.Pae sisse ei hakka keegi trassi uuristama mitusada meetrit, maksad ennast vigaseks. Mai alguses keerati vesi lahti ja septembri lõpp keerati kinni.
Samas panin tähele, et naaber kes aastaringselt sees elas, temal oli endal hoovipeal puurkaev - ebaseaduslik loomulikult.Võta nüüd kinni miks sealkandis veega totaalne jama on.
Tuleb ikkagi KOV ametlik vastus saada miks on nii nagu on :scratch:
Olukord Eesti ehitusturul on "suurepärane", kuid mitte lootusetu...
Külaline
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Probleem kirjutas:Mul krunt õnneks ostmata. Just samal põhjusel- pole mõtet seda maalappi osta, lihtsalt ostmise pärast, sest ega ma sellega midagi muud peale omamise ette võtta ei saagi. Okei, saaks küll, kui maksaksin trassi rajamise eest sama hinna, mis krundi enda hind (vist? ma ei teagi palju see maksma läheb, odav ta igal juhul pole).
Ühesõnaga, tundub, et vist jääb ostmata see krunt ning Laulasmaale üldse minu eelarvega seega sobivat krunti ei saa, kus on veevõimalus.
Teine variant - lased notariaalselt kinnitatud ostu-müügilepingusse lisada punkti, et müüja peab tagama veevarustuse krundi hinna sees koos reaalse kuupäevaga + sanktsioonid, kui ei täideta lubadusi. Samas muidugi kohtuveskid jahvatavad aeglaselt ning lihtsam vist tõesti mujale krunt vaadata.
Mina kanali trassi puudumist ostes vaadata ei osanud (2007 aasta), hetkel immutan.
Külaline
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

23.02.2015 on Keila Vald edastanud Keskkonnaametile puurkaevu rekonstrueerimise projekti. Asukoht on Laulasmaa küla. Tegemist on avaliku teabega.
Järeldada võib ainult seda et keegi optimist tegutseb ja pessimist.....
CH
Laulasmaa
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Laulasmaa »

Tere,
Krundid täitsa olemas, müügis ja koos vee/elektriga: http://www.metsaranna.ee
Külaline
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui täpset kinnistu numbrit ei taha panna siis viita mingile lähemale objektile, mul laual suur kaart välja plotitud, kus jevrorahadega sealkandis uued torud vast tulema hakkavad.
toorree
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas toorree »

[quote="Külaline"]Kui täpset kinnistu numbrit ei taha panna siis viita mingile lähemale objektile, mul laual suur kaart välja plotitud, kus jevrorahadega sealkandis uued torud vast tulema hakkavad.[/quote

Pole küll teemaalgataja aga kas võiks teada saada kunas AÜ Mareka kanti need eurotorud tuuakse ? Kui üldse.
Külaline
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

AÜ Mareka on sellel joonisel kenasti punase joonega ümbritsetud, st et kaasatud torutamisse. Aga millal see võiks juhtuda, ei oska öelda: aastake ikka koostatakse rahastustaotlust, KIK venitab oma otsustamisega, siis riigihange ja vaidlused, kokku nii ca 1,5 kuni 2 aastat ehk.
tarmokog
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas tarmokog »

Tere olen ise laulasmaal salvkaevu teinud . Kui on probleem leiame lahenduse kaa pae sisse on võimalik teha salvkaevu . Kui on huvi siis täpsemalt
Www.revotor.ee
Lugupudamusega.
Külaline
külaline

Re: Vesi Laulasmaal

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Kui täpset kinnistu numbrit ei taha panna siis viita mingile lähemale objektile, mul laual suur kaart välja plotitud, kus jevrorahadega sealkandis uued torud vast tulema hakkavad.
Tere,

Missugused on veetrassi rajamise plaanid AÜ NEPTUNiga?

Tänud!
Vasta