Kuidas lahendada? Mida kasutada kaevudeks?

varstiupun
külaline

Kuidas lahendada? Mida kasutada kaevudeks?

Lugemata postitus Postitas varstiupun »

Tere,
palun targemate nõu. Nimelt krundi nurgast läheb toru jõkke.
Sinna torusse kuidagimoodi mööda mingit laudadest ehitatud drenaazi voolab kraavi vesi. Kraav on pikki ühte krundi serva.
Peaks panema sinna, kust toru krundi nurgas algab mingi kaevu. Kaev võiks olla selline, et saan sealt ka setet ja muda välja võtta. Mis kaevu soovitate?
Kuidas kaevust minna üle kraavile? Panen jupi mingit toru ja toru otsa laon kividest mingi serva ning panen ka mingi sõela, et praht ja sodi sisse ei läheks?

Sinna kaevu, mis krundi nurgas on, peaks ühendama ka teistest hoovi kaevudest tulev pinnasevesi. Mul aias ca 13 kaevu, kõik on tehtud plekktünnidest. Varisevad sisse juba ja oleks vaja välja vahetada.
Samamoodi need on mingid settekaevud. Mida kasutada, mingi 60 cm võiks ikka diameeter olla ja peaksin saama sealt ka settemuda võtta vahel välja.

Mis torusid kasutada kaevude vahel? Hetkel on seal vanaisa aegsed laudadest torud ja osade kaevude vahel ca 12 cm läbimõõduga metalltorud.

Ette tänades nõuandjaid.
Tarmo 1
külaline

Re: Kuidas lahendada? Mida kasutada kaevudeks?

Lugemata postitus Postitas Tarmo 1 »

Tere.

MIS ON SINU MURE? Kas tahad üleliigset vett eemale juhtida või soovid tarbe vett. See, et torud ja kaevud on oma aja ära elanud, on arusaadav. Kas plaanid ise töid teha või otsid teenuse pakkujat? Arusaadavalt otsid odavat lahendust. Ega häbiasi pole olla vähe paremal järjel. Kõigepealt soetaad asja ja siis hea asja. Miilleks üks, kui on võimalik soetada mitu.
teemaalgataja
külaline

Re: Kuidas lahendada? Mida kasutada kaevudeks?

Lugemata postitus Postitas teemaalgataja »

Ma küsik pigem eelkõnelejalt, et mis on sinu mure?
Minu küsimused on minu esimeses postituses kirjas ju.

Aitäh
Tarmo 1
külaline

Re: Kuidas lahendada? Mida kasutada kaevudeks?

Lugemata postitus Postitas Tarmo 1 »

OK. Mina lähen nurka ja häbenen oma matslust aga sina oota edasi, et keegi annaks nõu.
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kuidas lahendada? Mida kasutada kaevudeks?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

teemaalgataja kirjutas:Ma küsik pigem eelkõnelejalt, et mis on sinu mure?
Minu küsimused on minu esimeses postituses kirjas ju.

Aitäh
Esimese postituses olev küsimus on arusaadav ja vastus oleks kanalisatsioonitorud ja kanalisatsioonikaevud. Täpsemalt leiad kui guugeldad neid märksõnu.
Milleks need 13 kaevu on ehitatud, milleks on nende kaevude vahele torud pandud?
Me saame aru, et vanaise paigaldatud torud ja kaevud, aga ikkagi,milleks. Sellest ajast kui vanaisa need kaevud kaevas ja torud maasse toppis, on palju vett nende kaudu jõkke ja kraavi voolanud. Tänapäeval võib olla olemas palju lihtsamaid lahendusi kui sinu vanaisa ajal.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta