Probleem kruusase salvkaevuga

marek
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 14 Dets 2006, 14:34
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa
On tänanud: 2 korda

Probleem kruusase salvkaevuga

Lugemata postitus Postitas marek »

Viljandimaa. Kaev. Kõrgus ülemise rakke ülaservast veepeeglini 8,50 meetrit. Vanad rakked, sisediameeter ~82 cm. Hetkel kaevus vett 40 cm. Põhi kruusane, puhas kruus. Vee pealevool väga hea, aga üle 40 cm vee taset tõsta ei jõua. Vaja süvendada, eks? Härrad kaevupuhastajad tulid kaevu süvendama, kaasas ~60 cm diameetriga plasttoru. Läksid kaevu, tõstsid välja mõned ämbritäied kruusa ning ütlesid siis, et ei saa - vesi pressib nii kiiresti peale ja veab uuesti kruusa peale, et mitte midagi teha ei saa. Toru ei lastud kordagi isegi kaevu. Läksid ja lubasid mõelda. Mõtlevad endiselt.

Mida teha? See ei saa olla esimene selline kaev maailmas, mingi metoodika peab ju olema olemas sellise kaevu süvendamiseks? Kas võhikuloogika, mille kohaselt tuleks toru kaevu suruda, fikseerida toru ülaserv rakkeseinte külge allpool selle 40 cm veekihi pinda ja siis toru põhjast süvendada ning siis torusse pump sisse panna, on väga mööda? Või pressib toru alt ka selle toru kruusa täis sama nivooni, nagu ta kaevu põhjas on?

Andke abi, seltsimehed!
Külaline
külaline

Re: Probleem kruusase salvkaevuga

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahahah, et ämbriga kaevu puhastama? Endale ei tundu kahtlane? Millele kõige laumine rõngas toetub? Kui loogiliselt mõelda siis kustkohast see veevool seda kruusa pidevalt juurde toob?
marek
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 14 Dets 2006, 14:34
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa
On tänanud: 2 korda

Re: Probleem kruusase salvkaevuga

Lugemata postitus Postitas marek »

Tänan väga asjaliku vastuse eest. Mina ei ole spetsialist, sestap ei oska teie asjalikele küsimustele paraku vastata.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: Probleem kruusase salvkaevuga

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

No aga mõelda ikka suudad? :scratch: Kui sinu sõnul vee vool kannab endaga kaasa kruusa (ma ei kujuta ette, mis on see vooluhulk ning vee liikumise kiirus), siis kust see kruus tuleb? Et kühveldad välja ja lihtsalt tuleb asemele, ei kusagilt?
marek
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 14 Dets 2006, 14:34
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa
On tänanud: 2 korda

Re: Probleem kruusase salvkaevuga

Lugemata postitus Postitas marek »

Eks teemapüstitus oligi selleks, et ehk keegi targem, kel selleteemaline mõtlemine vähe paremini välja tuleb, oskab midagi öelda. Mina ei tea kaevudest mitte muhvigi ega pea seda vist ka häbenema. Mida ma tean, on see, et piirkond ongi äärmiselt kruusane - kilomeetri raadiuses on viis (kui mitte rohkem) kruusakarjääri, samuti on kaevud siinkandis kõik kaunis sügavad. Küsimus on, kas sellistes tingimustes ja sellises seisukorras kaevuga üldse on midagi võimalik leiutada või pigem ei ja tuleks alternatiive kaaluda.

Mismoodi veesoon sellistes maastikutingimustes kruusa-liiva kaasa veab ja välja annab... Mina seda ei tea. Kaevu ma ise ronima väga aldis ei ole, hiljem samasuguseid targutajaid ja tänitajaid, nagu kaks abivalmis härrasmeest siin praegu, rivis helesiniste ekraanide taga...

Aga aitäh sellegi eest, tasuta konsultatsioon ju ikkagi. Kui oled mulk ja muidu saad, eksole, ja kõik need teised sõnad...
kalju k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Jaan 2011, 13:23
On tänatud: 3 korda

Re: Probleem kruusase salvkaevuga

Lugemata postitus Postitas kalju k »

Pole siin keerulist miskit. Rakketorn tuleb fikseerida monoliitseks tervikuks ja edasi süvendada roostevabast plekist tehtud rakkega. Rakketorn on vaja siduda põhjusel, et tõenäoliselt on ülemised rakked kinni jäänud ja alumised võivad minna sõitma. Plastiktoru ega parandusraket pole võimalik kasutada põhjusel, et sinna sisse ei mahu ükski inimene tööd tegema.
Abipalve-küsimus oli esitatud korrektselt ja arusaadavalt. Miks on vaja targutada postitustega mis kedagi ei aita?
Kalju.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4223
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Probleem kruusase salvkaevuga

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kui vett tuleb peale, mis mühiseb, miks vaja siis süvendada? :scratch:
kalju k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 11 Jaan 2011, 13:23
On tänatud: 3 korda

Re: Probleem kruusase salvkaevuga

Lugemata postitus Postitas kalju k »

Hiid kirjutas:kui vett tuleb peale, mis mühiseb, miks vaja siis süvendada? :scratch:
Hiid mina eitea mis eriala esindaja Teie olete aga ühte mina tean - kaevudest Teie arusaam on tugeva puudujäägiga!
Põhjendan. Kui vett on vähe siis ämbriga võttes läheb ämber põhja ja muudab vee sogaseks. Kui veeautomaadiga võtta siis veekeeris keerutab põhjast hõljumi üles. Kruusas on raske kaevata aga 1 meeter veesammast on hea tulemus. Pool meetrit vett ei sega kaevamist vaid on vajalik vastukaaluks. Kaevatakse liivas ja kruusas nõnda, et nina puudutab vett.
Kalju.
marek
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 14 Dets 2006, 14:34
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa
On tänanud: 2 korda

Re: Probleem kruusase salvkaevuga

Lugemata postitus Postitas marek »

Kalju seletas probleemi üheselt ja täpselt, samuti tänan Kaljut esimese teemasse läinud vastuse eest.

Vahepeal on tulnud üks soovitus kasutada puurkaevupumpa, millele paigaldada alla otsa hülss, mis toetub kaevupõhjale. Väidetavalt on 40 cm veetasemega asi täiesti lahendatav ja toimiv. Kui soovitaja jõuab ise kohale olusid vaatama, eks siis olen targem, praegu ei oska sellest soovitusest midagi arvata.
Vasta