Veepump kaevu?

J.S
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Juul 2014, 14:51

Veepump kaevu?

Lugemata postitus Postitas J.S »

Tervist,

Mina olen nüüd täitsa roheline ja mitte miskit ei taipa sellisest asjast. Kuid lugu selline, et maal siis selline suur kaev- vinnkaevuks vist nimetatakse seda. Suur toru, millest siis kaevukoogi ja ämbriga vee kätte saab. Kasutab seda kaevu aga ema, kel aastaid juba 60+ ja kelle jaoks on see pidev vee välja tõmbamine parajalt keerukas.
Veesüsteem majja panna on plaanis olnud aga suurte kulude ja suure töö tõttu see plaan langes ära. Nüüd aga mõte lihtsalt muretseda miskisugune veepump, mis siis talle selle vee välja pumpaks.
Kuna torude vedamine majja jääb ära, siis mõte panna see pump kaevu lähedal olevasse sauna, kus kohast oleks siis ikka lihtsam see vesi majja viia.
Küsimus aga selles, et milline see pump olema peab? Neid nii palju erinevaid, et mina ei mõista, milline see õige on. Oma mõistusega peaks see siis olema selline, kus vesi torust tagasi kaevu voolaks, sest muidu talvel ju külmub kinni?
Infoks veel nii palju, et vesi seal kaevus kuskil 1-2 meetrit maapinnast allpool ja vett sees pidevalt ehk 5-6 meetrit allapoole..
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Veepump kaevu?

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Sukelpump torpeedosse, tõusutorule augud sisse puurida, kogu trass kaldega pumba suunas, juhtimine on/off süsteemis. Kui on küsimusi, siis helista 5050278.

Toomas.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: Veepump kaevu?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

kogu maailm kasutab selleks vibropumpa, mis maksab poes 25eur.
Kasutada vaid omal riisikol. :grin: Räägitakse, et keeravat kaevu peesse.
Kuigi ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kel oleks see juhtunud. :scratch:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Veepump kaevu?

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Hiid kirjutas:... Räägitakse, et keeravat kaevu peesse. Kuigi ma ei tea kedagi, kes teaks kedagi, kel oleks see juhtunud. :scratch:
Ma ei tea, kuidas on mõjunud puurkaevu tervisele see vibropump, ei näe läbi peenikese toru ja vee nii sügavale, aga maal viskasin vanade ostetud vibropumba kaevust minema. 4-5 aastat oli puurkaevus vibropump, aga pidin pidevalt tihendeid puhastama klapi vahele sattunud liivast. Kulus neid vibropumpasid selle aja jooksul kaks tükki. Sai siiber pumba pidevast väljasikutamisest ja puhastamisest, kuulasin targemate soovitusi ning ostsime ühe vähekasutatud korraliku pumba. Töötab on-off režiimis. Ühe korra olen pidanud seda välja sikutama proosalisel põhjusel- pump oli vist liiga võimas ja tõmbas kaevu tühjaks. Vibropump oli ca 12m peal, uue lasin 17m peale ja peale tunniajast niisama jooksmist enam vett ei tulnud. Tuli välja sikutada ja 10m juurde "keevitada". Enam pole mingeid muid muresid selle pumpaga enam olnud ja töötab ka talvel kõige karmimate külmadega väga edukalt. Külmumise vältimiseks puurisin ca 2m peale 3mm augu, et ülemine osa tühjaks jookseks.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Veepump kaevu?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Siin on jutt salvkaevust, mitte puurkaevust. Mul on aastakümneid vibropumbad kaevus olnud, ei saa küll aru, et kaevuga midagi juhtunud oleks.
Vasta