Soodsaim viis maja veelahenduseks

Enrico
külaline

Soodsaim viis maja veelahenduseks

Lugemata postitus Postitas Enrico »

Tere!
Sel aastal alustame maja ehitusega tabasalu külje all. Kuna tsentraalset vett ega kanalisatsiooni seal kandis pole, siis tuleb need lahendused ise teha lasta.
Nagu aru olen saanud, siis mulle lihtsaim ja odavaim viis on salvkaev uputatud pumbaga ja heitvee jaoks septik. Oleme kaalunud ka puurkaevu, kuid sellega kaasneb palju paberimajandust ja lisaks ei ole puurkaev odav. Antud krunt on maatulundus maa ja puurkaevu ehitusloa hankimine on väga raske (kui keegi ilma loata neid veel teeb, siis samuti kontaktist huvitatud).

Sooviks leida siit asjalikku nõu ja toimivaid lahendusi.
Lisaks tegijate kontakte. Esialgu peab vist ka keegi veesooned kindlaks tegema jne.

Kogu vee ja kanalisatsiooni teema on mulle kahjuks võõras.

Ette Tänades
Enrico
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Soodsaim viis maja veelahenduseks

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Enrico kirjutas:Esialgu peab vist ka keegi veesooned kindlaks tegema jne
http://www.skeptik.ee/index.php/2012/10 ... mise-eest/
fgh
külaline

Re: Soodsaim viis maja veelahenduseks

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kui küsimus on tabasalus, siis esimese asjana meenub paekivi. Seega mis Teil konkreetsel lapil seal maapõues peitub?
Peale seda saab ka lahendusi pakkuda. Arvatavasti on paas suhteliselt lähedal ja variant ongi puurkaev ainult või poevesi pudeliga.
KaevuHooldus
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 23 Juul 2013, 19:24

Re: Soodsaim viis maja veelahenduseks

Lugemata postitus Postitas KaevuHooldus »

fgh kirjutas:Kui küsimus on tabasalus, siis esimese asjana meenub paekivi. Seega mis Teil konkreetsel lapil seal maapõues peitub?
Peale seda saab ka lahendusi pakkuda. Arvatavasti on paas suhteliselt lähedal ja variant ongi puurkaev ainult või poevesi pudeliga.
Just nii. Salvkaev + veetrass + kanali tegemist võin pakkuda, kui see antud krundil võimalik on.

54579169
kaevuhooldus@gmail.com
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Soodsaim viis maja veelahenduseks

Lugemata postitus Postitas enrico- »

See ununes jah, et paas on ligidal. enda krundil pole küll veel kaevanud, kuid üle tee naabritel on paekivi kiht 1m-1,5m sügavusel.
Samas kas tänapäevane salvkaevu puurimistehnika sellise pinnasega ei toimi?

Krundi piiril on kunagi olnud salvkaev. Naabritel on käsipumbaga puurkaev.

Kui harjumaal veel tegutseb keegi, kes puurkaevu ilma projektita on nõus ära puurima, siis kirjutage mulle meilile - enrico.tamm@gmail.com

Vee tarbimine oleks meil 10-15m3 kuus. ja peab toimima aastaringselt tõrgeteta.
Anabia521
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 23 Okt 2014, 08:22

Re: Soodsaim viis maja veelahenduseks

Lugemata postitus Postitas Anabia521 »

Kui kaev ise on tihe,ei ole savilukku vaja enamasti.pärast uue kaevu ehitust kipub kaevuümbrus ära vajuma,kuid nagu mainisin ,seda ebatiheda kaevu tõttu.kui kaev tihendada,ei ole mudal kuhugi minna ning vajub lihtsalt tihedaks.tigude ja sodi sattumisel maapinnaga tasa olevale kaevuservale,sobib vastumürgiks lisarake.lihtsam kui juurde valamine.
GuidZ
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 310
Liitunud: 22 Aug 2008, 16:49
On tänanud: 6 korda
On tänatud: 4 korda

Re: Soodsaim viis maja veelahenduseks

Lugemata postitus Postitas GuidZ »

Kui ei ole võimalust kaevu korralikult e. ametlikult teha siis pole mõtet majaehitusele üldse mõelda
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Soodsaim viis maja veelahenduseks

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Palju aega minu algsest postitusest möödas. Tänaseks on töödega alustatud. Tuleb nii puurkaev kui salvkaev.
Tänan, et võtsite vaevaks kaasa mõelda.
Vasta