amenderost ikki

jaan maalt
külaline

amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas jaan maalt »

Küsmus tämmune,et kas Eestis kaevupuurijaid ka peale Amendero om.Tundub,et see firma on end tänu veeprogrammidele ka nii täis söönd,hinnad küllaltki jõhkrad.Näiteks 30m trassi ja pem toru sisse+kraav kinni 500euri.Labidamees teeks poole odavamalt.Teine näide,pumba ja hüdrofoori ühendamine+paar pisitetaili ,jälle 500euri,peaks olema torumehel paari tunni töö,kuradi kirved torumehed neil.Kaevu puurimist ei oska veel võrrelda,kuna pole teisi pakkumisi.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas Urmas »

jaan maalt kirjutas:Küsmus tämmune,et kas Eestis kaevupuurijaid ka peale Amendero om.Tundub,et see firma on end tänu veeprogrammidele ka nii täis söönd,hinnad küllaltki jõhkrad.Näiteks 30m trassi ja pem toru sisse+kraav kinni 500euri.Labidamees teeks poole odavamalt.Teine näide,pumba ja hüdrofoori ühendamine+paar pisitetaili ,jälle 500euri,peaks olema torumehel paari tunni töö,kuradi kirved torumehed neil.Kaevu puurimist ei oska veel võrrelda,kuna pole teisi pakkumisi.
Aga sul on ju võimalus võtta see poole odavam labidamees, kasuta teda julgelt! Selle teise näite võiksid samuti ise ära teha. No läheb torumehest 2-3x rohkem aega, aga see-eest, vaata kui palju raha sa kokku hoiad. Jagad selle 500 eurot töötundidega, siis igaks juhuks enne arvutamist istu, sest ka sellisest tunnihindest pole sa julgenud unistada ka oma kõige julgemateski unistustes.
Konkurentsi ei taha neile pakkuda, teed sutsu odavamalt ja saadki rikkaks?
Kirumine ei aita, aitab kirutavate eiramine! :)
jaan maalt
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas jaan maalt »

Eks ma nende tööde otsingi veids soodsamad mehed.Labidaga ise ei jaksa jännata,aga vast teeb väike kopake ka pisult odavamalt ära,kui just kopamees esimest päeva kätt ei harjuta.Rohkem huvitab just kaevu puurimine.
AHEL
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 396
Liitunud: 03 Juun 2012, 20:47
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas AHEL »

Kirumine ei aita, aitab kirutavate eiramine! :)[/quote]


Ja kui igaüks hakkab neid ainult eirama ega räägi teistele ,siis ju võivad paljud nende hindadele komistada
Loll pea on ikka käte jalgade nuhtlus
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10852
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas Urmas »

AHEL kirjutas:Ja kui igaüks hakkab neid ainult eirama ega räägi teistele ,siis ju võivad paljud nende hindadele komistada
Kõik hinnad on suhtelised ja olenevad tellijate rahakoti paksusest. Targemad, ka rikkad tellijad, reeglina küsivad, et mida ma selle hinna eest ka saan.
Kui kõik peaks kalliks ja eiraks, siis ehk hakatakse mõtlema, et miksit on mäda ja targemad firmajuhid teevad sellest järeldusi või korrektiive.
On kolm varianti- kas puudub konkurents, hind ongi õiglane(kulutused põhjendatud) või "kartellilepe".
Külaline
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Urmas kirjutas:
AHEL kirjutas:..."kartellilepe".
See ongi kõigetõenäolisem meie varakapitalistlikus ühiskonnas. Lugesin Äripäevast, et möödunud aastal said meie firmad 5,2 mljrd. € puhaskasumit. Kuhu see läks, tootmise laiendamiseks, palkadeks, või omanikud oma taskutesse.
külaline 1
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas külaline 1 »

Tere.

500 eurot 30m veetoru paigalduse eest pole palju. Ma ütleks, et tegemist on võhikust lillelapsega. Ei maksa unustada vana tõde, et ISE TEHES ON ALATI ODAVAM, kui just midagi nässu ei keera. Vahelduseks võiks ju proovida Hanke keskonnas omale töömehed leida. link on http://www.hange.ee
:hello:
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

külaline 1 kirjutas:Tere.

500 eurot 30m veetoru paigalduse eest pole palju. Ma ütleks, et tegemist on võhikust lillelapsega. Ei maksa unustada vana tõde, et ISE TEHES ON ALATI ODAVAM, kui just midagi nässu ei keera. Vahelduseks võiks ju proovida Hanke keskonnas omale töömehed leida. link on http://www.hange.ee
:hello:
Ah jäta nüüd see on ülemõistuse kallis.
Miniekskavaatori rent ca 100.-€ päev + kütus ca 20.-€ + veetoru ca1.-€/m ehk veel mingeid pudinaid nt 100.-€ eest ja noh ülejäänud 250.- on töötasu. Rikkaks ühe päevaga.
Oma ala meister..
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Naabrivana kirjutas:ülejäänud 250.- on töötasu. Rikkaks ühe päevaga.
Kui maksta kõik maksud, siis jääb 250-st (palgafond) töömeestele 171€ (netopalk). Mingi kasum peaks firmale ka jääma, mitte ainult töörõõm.
Külaline
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei tasu unustada ka seda, et kohalesõit ei ole ka teps mitte tasuta.
Ühest küljest on muidugi üksikisiku poolt vaadates hind tõesti veidi krõbe, kuid kui kõik kulud kokku võtta ja ettevõte maksab veel makse ka, siis ei olegi see hind ju "ülemõistuse kallis".


PS. ei ole ise kuidagi antud firmaga seotud, kuid üldisemas plaanis ettevõtlusega küll. Nii kaua, kuni jätkub huijareid ja hinnatorpedeerijaid on kõigil raske, nii ettevõtjal kui ka palgatöölisel. Kui saaks, siis tõstaks tööandjad ju kõigil palku ja oleks lihttöölise elu kah elamisväärsem.
Teemaalgatajal on alati võimalus ise tööd ära teha ning siis kulud kokku võtta ja vaadata, palju kokkuvõttes üle jääb (masin rentida, seda transportida/transport tellida, toru muretseda, vajalikud liited ja ühendused otsida jne.)

Edu ja jaksu.
Külaline
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui nüüd amenderost rääkia siis hind olgu palju on aga kui selle hinna eest mingi käkk kokku keeratakse siis teeb ju ikka tigedaks. Mitu korda peab üks inimene endale elu jooksul kaevu tegema.Ise sain krooni ajal amenderolt enam kui 40-ne tuhande krooni eest 6-e meetri sügavuse kaevu,mis tehti 4-ja tunniga valmis ja on enamasti tühi.
külaline 1T
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas külaline 1T »

Ter.

Nagu ma näen, siis on toetajaid ja vastaseid. Olen käinud tegemas kaevu, kus Amendero jättis pinnase iseärasuse pärast töö pooleli. Vaadake, mõnes kohas pole pinnases piisavalt sidusainet. Mille tulemusena võib lihtsalt jääda puurist ilma. Puuri ei saa maa seest kätte. Pole mõtekas tellida kohale kopp, kes kaevab puuri maa seest välja. Selle maa keerab korralikult segamini ja palju leidub inimesi kes vaatab sellele hästi? Samuti on kaevusid, mille sügavus ei ulatu üle kolme meetri, kuid kuna on tegemist savise pinnasega mis on vett täis, siis kaevu tehes võib lehtri läbimõõt olla mitu meetrit. Kui sellises kohas puurida kaevu, siis on tõenäoline, et masina võib ka südasuvel ära uputada. Siit küsimus. Kust võtab ettevõtte ressursse, et korvata kahju? Kiibitseja ütleks sellepeale, et tee ruumi uutele tegijatele. Siinjuures ma ei räägi kõveratest kaevudest. Neid tuleb ette ka labidamehel. Tihti on olnud olukord, kus ütlen, et kaev on valmis, kuid kuna vett pole seda müstilist 1,5m siis tahetakse, et teen edasi. Tulemuseks on, et alumine rõngas läheb "jalutama" ja tema järel veel mõni rõngas. Kaevu süvendamisel aga võib kaev pooleks minna. Kui inimesele rääkida, et 80-ne rõngast loetakse optimaalseks, kuid kuna pole ette teada veesoone tootlikust, oleks mõtekas panna suurema läbimõõduga rõngas. Siis olen väljapressija. Teistel on ju 80 ja asi toimib.
Jutt läks veidi teemas kõrvale, kuid täna on kehv tuju. Tekkis kliendiga erimeelsus ja mulle tehti selgeks, et olen loll ja mu nägu ei taheta rohkem näha.
:hello:
üks inimene
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas üks inimene »

külaline 1T kirjutas:Ter.

Nagu ma näen, siis on toetajaid ja vastaseid. Olen käinud tegemas kaevu, kus Amendero jättis pinnase iseärasuse pärast töö pooleli. Vaadake, mõnes kohas pole pinnases piisavalt sidusainet. Mille tulemusena võib lihtsalt jääda puurist ilma. Puuri ei saa maa seest kätte. Pole mõtekas tellida kohale kopp, kes kaevab puuri maa seest välja. Selle maa keerab korralikult segamini ja palju leidub inimesi kes vaatab sellele hästi? Samuti on kaevusid, mille sügavus ei ulatu üle kolme meetri, kuid kuna on tegemist savise pinnasega mis on vett täis, siis kaevu tehes võib lehtri läbimõõt olla mitu meetrit. Kui sellises kohas puurida kaevu, siis on tõenäoline, et masina võib ka südasuvel ära uputada. Siit küsimus. Kust võtab ettevõtte ressursse, et korvata kahju? Kiibitseja ütleks sellepeale, et tee ruumi uutele tegijatele. Siinjuures ma ei räägi kõveratest kaevudest. Neid tuleb ette ka labidamehel. Tihti on olnud olukord, kus ütlen, et kaev on valmis, kuid kuna vett pole seda müstilist 1,5m siis tahetakse, et teen edasi. Tulemuseks on, et alumine rõngas läheb "jalutama" ja tema järel veel mõni rõngas. Kaevu süvendamisel aga võib kaev pooleks minna. Kui inimesele rääkida, et 80-ne rõngast loetakse optimaalseks, kuid kuna pole ette teada veesoone tootlikust, oleks mõtekas panna suurema läbimõõduga rõngas. Siis olen väljapressija. Teistel on ju 80 ja asi toimib.
Jutt läks veidi teemas kõrvale, kuid täna on kehv tuju. Tekkis kliendiga erimeelsus ja mulle tehti selgeks, et olen loll ja mu nägu ei taheta rohkem näha.
:hello:
mina arvan et kaevumeister ütleb kunas kaev on valmis.pole ka müstilist 1,5m vaid tootlikkus,õigel vee soonel.klient tellib meistri selleks et saada vett,kui meister ei saa tööga hakkma pole ta meister ja peaks selle ameti maha panema või minema niikauks õppima MEISTRI juurde kuni saab ise MEISTRIKS. :hello:
külaline 1
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas külaline 1 »

Tere.

Karmid sõnad. Ehk ütled ka kaua kulub Meistri juures meistriks õppimiseks aega ja mitu varingut peaks enne üle elama, et saaks kaevumeistrist MEISTER. Tee endale selgeks poisu, et me võime PROGNOOSIDA kui sügaval on veesoon, samuti võime prognoosida tulevase kaevu mahtu, kuid SOONE TOOTLIKUST EI SAA ETTE PROGNOOSIDA. Kui Teie suudate siis olete kõva tegija. IRW

Toal on neli nurka ja ma luban TEIL valida neist ühe nurga, kus mõtiskleda oma elukese üle ning häbeneda oma võhiklikust. Minu kallal pole mõtet kiibitseda. Mul soliidne staas. Miinust räägitakse ka arvatavasti peale minu surma. On nii õnnestumisi, elatud üle varinguid, olnud leetes nii kinni, et silmast pisarad jooksevad ja on ka olnud ebaõnnestumisi. Mis sul poisu vastu on panna? Kuhu oled sina oma eluga jõudnud ja mis jälje ajlukku jätnud?
:hello:
Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

Viimast postitust peab "like"-ima. Aga kuna siin läks marudaks ühte väravasse mänguks, siis amendero kaevu omanikuna võtaks ka uuesti sõna. Kunagi ma olen juba siin asjaolusid kirjeldanud, aga nüüd selle sügisega, kui külanaaber räägib, et näet nii erakordne sügis, et tal kaev täitsa kuiv ja ei teagi mis teha, siis minu kaev on andnud peale heasti. Lapsed pidevalt vannis ja ühegi otsa pealt kokku ei hoia. 7 rakke sügavune ja mingi rakkejagu ehk vett seal tundus olevat suvel kui viimati kõik torutööd temaga lõpetatud sai. Nii et ei saa kurta kuigi ma eelmises postituses kirusin töötoimetuste "puhtust".
vanaema on sul veteran...
Benno
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas Benno »

Kaevude teemal ei oska kaasa rääkida, aga trassiehituse mainitud hind on küll üsna hea, nii hea et peaks vist ise ühendust võtma. Toome võrdluseks mida kullakallis Harku vald enda elanikele vahendab, rubriigist valla veemajandusprojekti töövõtjad pakuvad ennast elamukruntide ühendusi ka tegema. Circa 3300 majapidamist siis saavad võimaluse selliste hindadega omale trass saada.

http://strantum.ee/ettevottest/projekte ... akkumised/
üks inimene
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas üks inimene »

külaline 1 kirjutas:Tere.

Karmid sõnad. Ehk ütled ka kaua kulub Meistri juures meistriks õppimiseks aega ja mitu varingut peaks enne üle elama, et saaks kaevumeistrist MEISTER. Tee endale selgeks poisu, et me võime PROGNOOSIDA kui sügaval on veesoon, samuti võime prognoosida tulevase kaevu mahtu, kuid SOONE TOOTLIKUST EI SAA ETTE PROGNOOSIDA. Kui Teie suudate siis olete kõva tegija. IRW

Toal on neli nurka ja ma luban TEIL valida neist ühe nurga, kus mõtiskleda oma elukese üle ning häbeneda oma võhiklikust. Minu kallal pole mõtet kiibitseda. Mul soliidne staas. Miinust räägitakse ka arvatavasti peale minu surma. On nii õnnestumisi, elatud üle varinguid, olnud leetes nii kinni, et silmast pisarad jooksevad ja on ka olnud ebaõnnestumisi. Mis sul poisu vastu on panna? Kuhu oled sina oma eluga jõudnud ja mis jälje ajlukku jätnud?
:hello:
Meister on sõna otseses mõttes isik ,kes teeb oma tööd meisterlkult igas mõttes,sealjuures hinnates kõiki riske ning võtab enesele kogu vastutuse.Nii ,et ei tahtnud teid sovata,kuid prognoosimine on tänamatu tegu,nagu ise väidate ei suuda te varinguid prognoosida......ja mõtelge selle üle,siis saate kaua veel ajalugu teha.
omedu
külaline

Re: amenderost ikki

Lugemata postitus Postitas omedu »

Tere!
Tellisin Amederost kaevu. Kõik sujus, nagu kokku lepitud. Mehed olid asjalikud. Tegid hea töö ja vesi on kaevus. Julgen kindlalt soovitada.
Vasta